INDONEZJA

Indonezja to niezwykle tajemniczy archipelag ponad 17 tysięcy wysp. Piękne plaże, błękitna woda, budzące postrach wulkany, urokliwe pola ryżowe i wszechobecne świątynie, czynią Indonezję idealnym miejscem dla szukających przygód miłośników kultury i tych, którzy marzą o błogich i leniwych wczasach.

 

Ubud

Ubud to kulturalno – artystyczna stolica Bali. Wąskie uliczki, tradycyjna balijska zabudowa, liczne świątynie, spa i centra jogi to kwintesencja tego urokliwego miasteczka. To właśnie tutaj można odbyć spacer wśród malowniczych tarasów ryżowych, zobaczyć niesamowity pokaz tradycyjnego balijskiego tańca Kecak, czy też odwiedzić sympatyczne
makaki w zamieszkującym przez nie Małpim Lesie.

Seminyak

Nie da się ukryć, że Seminyak to miejsce dedykowane tym, którzy nie stronią od szczypty luksusu. W tej balijskiej stolicy spa, oprócz licznych miejsc odnowy biologicznej znajdziecie modne butiki, światowej klasy restauracje, a także luksusowe hotele i wille w balijskim stylu. Czar, elegancja i luksus, tak w kilku słowach można scharakteryzować tą popularną, nadmorską miejscowość.

Nusa Lembongan

Ta maleńka wyspa, która ma zaledwie 8 kilometrów kwadratowych powierzchni słynie z krystalicznej turkusowej wody i pięknej rafy koralowej. Nusa Lembongan jest idealnym, miejscem dla wszystkich pragnących odpocząć od zgiełku sąsiadującej Bali. Czekają tu na Was białe, piaszczyste plaże, lazurowe morze i to, co najcenniejsze, czyli cisza i spokój. Największą atrakcja jest nurkowanie z niezwykłymi mantami.

Wyspy Gili

Maleńkie wyspy Gili, na których brak asfaltowych dróg i samochodów, to raj dla miłośników białych, piaszczystych plaż, amatorów sportów wodnych i nurkowania. Na otaczającej wyspy bajecznej rafie koralowej, można spotkać olbrzymie żółwie morskie. Największa z wysp Gili Trawangan, z licznymi klubami i barami uchodzi za tzw. "Party Island", a jej beztroski klimat przyciąga tłumy imprezowiczów.

Lombok

Wyspa nie tak znana jak Bali i zupełnie od niej różna pod względem kulturowym i przyrodniczym. Ta spokojna i mniej skomercjalizowania sąsiadka Bali ma do zaoferowania cudowne i niezatłoczone plaże, porośnięte tropikalnymi lasami góry z majestatyczny wulkanem Rinjani i idealne warunki do surfowania. Lombok oznacza w lokalnym języku „tak po prostu” i takie wyobrażenie niech o Lomboku pozostanie jak najdłużej!

Yogyakarta

Co wyjątkowego kryje w sobie te blisko półmilionowe miasto na Jawie? Tętniąca życiem Yogya, bo tak nazywana jest potocznie Yogyakarta, to kulturalna stolica Indonezji słynąca z różnego rodzaju wystaw, przedstawień i koncertów.  Ponadto Yogyakarta to świetny punkt wypadowy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej znanych indonezyjskich świątyń – buddyjskiej Borobodur i hinduskiej Pramabanan.

Tajemnicza i egzotyczna kraina wulkanów Jawa, zachwyci Was atmosferą mistycznych świątyni Borobudur i Prambanan. Osławione Bali urzeknie Was bogactwem dzikiej natury i niepowtarzalnymi zachodami słońca, stanowiącymi idealne tło dla wszechobecnych balijskich świątyń.

Legendarne Bali zachwyci Was malowniczymi polami ryżowymi, charakterystyczną architekturą, obłędnym masażem i spektakularnymi zachodami słońca. Pełne harmonii Gili Air i Nusa Lembongan ukoją Wasz umysł i ciało, a niewielkie Ubud urzeknie wszechobecną wonią kadzidła.

Czeka Was podróż pełna kontrastów, którą rozpoczniecie od osławionej wyspy Bali i pobytu w gwarnym Seminyak, jednak dopiero na prowincji i w mieście Ubud poczujecie prawdziwą azjatycką atmosferę. Lombok przywita Was rajską i wręcz rozleniwiającą scenerią spokojnych plaż i tropikalnych lasów.

Do Indonezji najlepiej wybrać się w okresie od maja do października.
Aby uniknąć największej liczby turystów, polecamy wybrać się na Bali na początku lub pod koniec pory suchej.

Indonezja-29.08.2017

Stolica : Jakarta

Różnica czasu :  +5-7 godzin w lecie i +6-8 w zimie

Język : indonezyjski

Populacja : 257,6 mln

Powierzchnia : 1 905 tys. km²

Waluta : Rupia indonezyjska (IDR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Indonezji zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 30 dni. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od daty wjazdu do kraju.

Przed udaniem się w podróż do Indonezji zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży na Bali i do Indonezji?