KAMBODŻA

Kambodża to kraj o niezwykle burzliwej i bolesnej historii, bogatym dorobku kulturowym, a także imponujących zabytkach i zawsze uśmiechniętych mieszkańcach. Kiedyś ciesząca się złą sławą, dziś rozkwita na nowo, mając do zaoferowania dużo więcej niż tylko słynne świątynie Angkor.

Phnom Penh

Tętniąca życiem stolica Kambodży pełna jest ważnych historycznie i kulturowo miejsc. Oprócz przepięknego Pałacu Królewskiego, warto odwiedzić Muzeum Tuol Sleng, czy chociażby Pola Śmierci, gdzie miały miejsce wstrząsające sceny ludobójstwa. Zapach ulicznego jedzenia, huk pędzących motocykli, mnisi w szafranowych szatach, niesamowite wody Mekongu i toczące się nad nim życie wypełniają krajobraz tej jednej z najbardziej "wyluzowanej" azjatyckiej stolicy.

Siem Reap

Siem Reap to najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto i najpopularniejszy ośrodek turystyczny w Kambodży. Bliskość Angkoru sprawia, że Siem Reap stanowi przede wszystkim bazę wypadową do fascynującej, starożytnej stolicy Imperium Khmerów. W okolicach miasta znajduję się także największe jezioro na Półwyspie Indochińskim Tonle Sap, a na nim pływające wioski. Mieszkańcy żyją tu w domkach postawionych na palach, a do przemieszczania się używają łodzi.

Angkor

Kompleks świątyń Angkoru jest wizytówką i największą atrakcją Kambodży. Te jedne z najpiękniejszych buddyjskich świątyń na świecie, bez wątpienia robią niesamowite wrażenie. Każdego roku miliony podróżników przybywa w te rejony, aby upajać się pięknem dziedzictwa Khmerów. Poza największą i najbardziej znana świątynią Angkor Wat, zachwyt budzi słynąca z gigantycznych kamiennych twarzy świątynia Bayon, czy też zagubiona w dżungli Ta Prohm.

Niezwykła podróż rozpocznie się w Tajlandii, od tętniącego życiem Bangkoku. Chęć odkrycia historii i dziedzictwa Królestwa Khmerów zaprowadzi Was do przeżywającej swój renesans Kambodży. Na koniec crème de la crème tych wakacji, czyli bajkowe plaże Półwyspu Railay.

Wyrusz w niepowtarzalną podróż do pełnego kontrastów Wietnamu, rozkwitającej Kambodży i serdecznej Tajlandii. Czekają na Was tętniące życiem miasta, zapierające dech w piersiach skarby natury, wspaniała lokalna kuchnia i wiele innych atrakcji, które sprawią, że na długo zapamiętacie te wakacje.

Najlepszym okresem na wizytę w Kambodży są miesiące od listopada do kwietnia. Sezon deszczowy zaczyna się w maju i trwa do października. Kwiecień i maj są najgorętszymi miesiącami z temperaturami sięgającymi nawet 35°C.

Kambodza

Stolica : Phnom Penh

Różnica czasu :  +5 godzin w lecie i +6 godzin w zimie

Język : khmerski

Populacja : 15,6 mln

Powierzchnia : 181 tys. km²

Waluta : Riel kambodżański (KHR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Kambodży objęci są obowiązkiem wizowym.
Wizę można uzyskać w ambasadzie Kambodży (najbliższa znajduje się w Berlinie), za pośrednictwem internetu pod adresem : evisa.gov.kh , oraz na przejściu granicznym.Koszt wizy wynosi 37 USD, a do jej uzyskania potrzebne są dwa zdjęcia. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od daty wjazdu do kraju.

Przed udaniem się w podróż do Kambodży zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Kambodży?