MEKSYK

Meksyk to kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie, bezkresnych płaskowyżów porośniętych kaktusami, tajemniczej kultury Majów, uroczych, kolonialnych miasteczek, wyśmienitej kuchni, piekielnie ostrej salsy i wszystkim znanej Tequili.

Holbox

Holbox to mała, przepiękna wyspa będąca idealnym miejscem do relaksu. Jeśli marzy się Wam ucieczka od tłumów, hałasu i turystycznego zgiełku Holbox spełni te marzenia oferując to o co w dzisiejszych czasach trudno - ciszę i spokój. Na wyspie nie ma samochodów, a jedynym środkiem transportu są meleksy. Czekają tu na Was kilometry, piaszczystych plaż, oszałamiająco turkusowa woda, świeżutkie prosto z połowu owoce morza i możliwość pływania z rekinami wielorybimi, które od czerwca do września przypływają w te rejony.

Tulum

Największa archeologiczna atrakcja Meksyku i ikona kultury Majów położona jest w niezywkle bajecznej scenerii. Widok majestatycznych ruin na szczycie urwiska porośniętego palmami i na tle błękitnego morza, z pewnością wprawi Was w zachwyt. Wybrzeże Tulum z obłędnie turkusowym kolorem wody i białym piaskiem, czyni tutejszą plażę, jedną z najlepszych w Meksyku, jeśli nie na świecie. To wymarzone miejsce do leniuchowania, oczywiście z popularnym karaibskim drinkiem "Coco Loco" w ręku.

Isla Mujeres

Isla Mujeres to niewielka wysepka pełna urokliwych zakątków i malowniczych klifów. Słynąca z turkusowej, krystalicznej wody i rafy koralowej stanowi idealne miejsce dla miłośników nurkowania. Dni tutaj będą Wam upływały na odkrywaniu uroków tej maleńkiej wyspy, wylegiwaniu się na miękkim białym piasku i kąpielach w ciepłych wodach Morza Karaibskiego. Wieczory natomiast na rozkoszowaniu się wyśmienitą kuchnią i orzeźwiająca Margaritą, w jednej z licznych restauracji o tradycyjnym meksykańskim klimacie.

Jukatan

Półwysep Jukatan zachwyca nie tylko lazurowymi wodami morza Karaibskiego i dziesiątkami kilometrów wspaniałych plaż, ale przede wszystkim pięknem imponujących pozostałości cywilizacji Majów. Na pierwszy plan wysuwa się uznany za jeden z cudów świata zespół piramid Chichen Itza, a zaraz za nim Cobá, gdzie ze szczytu piramidy rozpościera się z niesamowity widok na gęsty tropikalny las. Równie ciekawą atrakcją Jukatanu jest przejażdżka łodzią po lagunach pełnych karmazynowych flamingów, czy też kąpiel w wyjątkowo krystalicznych, ukrytych w środku dżungli cenotach.

Tulum i Isla Mujeres, czyli meksykańskie plaże jak z bajki czekają na Was w pełnej krasie. Odkryjcie najwspanialsze atrybuty regionu, takie jak niepowtarzalny kolor Morza Karaibskiego, biel piasku, bujną tropikalną roślinność i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Zabieramy Was do Meksyku, czyli naszego ukochanego miejsca na Ziemi z bajkowym Tulum i rajskim Holbox. Tłem Waszej niezwykłej podróży będą białe plaże i obłędnie turkusowe Morze Karaibskie, które w żadnym innym miejscu nie ma takiej barwy.

Przed Wami Kuba i Meksyk, czyli dwa fascynujące karaibskie kraje i podróż pełna kontrastów, którą na długo zapamiętacie. Dwa kraje, dwa światy, dwie zupełnie inne fascynujące historie, ale i mnóstwo podobieństw, które każdego dnia Waszych wakacji będziecie mogli odkrywać.

Do Meksyku najlepiej wybrać się w okresie od listopada do maja, kiedy jest najbardziej sucho i słonecznie, a temperatury są bardzo przyjemne. Pora deszczowa i okres huraganowy zaczynają się w czerwcu i trwają do października.

meksyk

Stolica : Mexico City

Różnica czasu :  -7 godzin

Język : hiszpański

Populacja : 127 mln

Powierzchnia : 1 964 tys. km²

Waluta : Peso meksykańskie (MXN)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Meksyku zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie nie przekraczającym 180 dni. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od daty wjazdu do kraju.

Przed udaniem się w podróż do Meksyku zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Meksyku?