Jaki kierunek wybrać na egzotyczne wakacje?

egoztyczne-wakacje

Egzotyczne wakacje to niezwykle szerokie pojęcie. To, co w Europie może zostać nazwane w ten sposób, w innych częściach świata jest codziennością. Polski krajobraz, w którym dominują sosny i brzozy, dla Meksykanina jest tym samym, czym dla nas są palmy kokosowe rosnące przy ulicach. W ostatnich latach można zaobserwować wśród Polaków znaczny wzrost zainteresowania podróżami na inne kontynenty. Nasi rodacy chętnie wyjeżdżają zarówno do Azji, jak i Afryki oraz Ameryki. Wybierane przez nich kierunki nie zawsze są oczywiste. To bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu mają oni szansę jeszcze lepszego poznawania odległych zakątków świata, a także obcowania z innymi kulturami. Pozostaje jednak pytanie, gdzie najlepiej się udać, aby urlop był jak najbardziej udany? Co warto zobaczyć w poszczególnych państwach?

Spis treści:

  1. Egzotyczne podróże po Azji: Bali i Tajlandia
  2. Skarby ukryte na Mauritiusie
  3. Podróżniczy wehikuł czasu, czyli Kuba
  4. Egzotyczne wakacje w Meksyku
  5. Wyprawa do Afryki: Uroki Zanzibaru

Egzotyczne podróże po Azji: Wycieczka na Bali

bali-1

Bali wycieczka to doskonała okazja do poznania zupełnie innej kultury i „zanurkowania” pośród egzotycznego krajobrazu. Podróż do tej części świata to również możliwość podziwiania balijskich świątyń i innych przykładów lokalnej architektury. Niektórzy podejrzewają, że wyspa ta skrywa więcej domów modlitwy, aniżeli domów mieszkalnych. Oczywiście teza ta jest dość mocno przesadzona, ale podróżując po tej części Indonezji rzeczywiście nietrudno odnieść podobne wrażenie. Bali jest częścią archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Choć jej powierzchnia wcale nie jest zbyt okazała, to w rzeczywistości trudno ogarnąć ogrom jej wspaniałości podczas jednego wyjazdu.

Wyprawa na Bali to prawdziwie egzotyczne wakacje. Turyści cenią ten kierunek za doskonałe warunki do uprawiania surfingu, nurkowania oraz trekingu po dziewiczym lesie tropikalnym. Miłośnicy zabytków z kolei chętnie oddają się zwiedzaniu miejsc takich jak słynna Świątynia nietoperza, czyli Pura Goa Lawah oraz przecudnej urody Pura Lempuyang. Na zainteresowanie nie mogą także narzekać punkty takie jak Pura Tira Gangg i Pura Beji. Każde z tych miejsc ma w sobie coś wyjątkowego, co sprawia, że podczas wycieczki na Bali warto je odwiedzić.

Skarby ukryte na Mauritiusie

mauritius

Miłośnicy egzotycznych podróży powinni uwzględnić w swoich planach wyjazd na Mauritius. Ta niewielka wyspa wynurza się z błękitnej tafli Oceanu Indyjskiego. Ten kraniec świata to oaza dla wszystkich spragnionych ciszy, spokoju i pięknych widoków. Mauritius to jedne z najładniejszych plaży świata, rafy koralowe w wodach przybrzeżnych i świetna kuchnia. Niewielu jednak wie, że wyspa skrywa o wiele więcej skarbów. Szczególnie wartym uwagi jest Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi. Gleba tam mieni się kilkoma barwami. To geologiczne zjawisko wynika z dużej zawartości aluminium i żelaza w znajdującej się tam ziemi.

Wycieczka do tego miejsca to okazja, aby poczuć się niczym element surrealistycznego obrazu. Choć widok ten jest w pełni naturalny, to trudno oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Rezerwat jest zlokalizowany na terenie Parku Narodowego Chamarel, gdzie oprócz kolorowej gleby można podziwiać liczne wodospady oraz gęstwinę tropikalnego lasu.

Podróżniczy wehikuł czasu, czyli Kuba

kuba

Rum, cygara i piękne Latynoski – tak właśnie w kilku słowach można opisać specyfikę wakacji na Kubie. Perła Karaibów jest największą wyspą w tamtej części świata. Nizinny charakter Kuby sprzyja długim spacerom pośród zupełnie innego krajobrazu niż europejski. Nie oznacza to jednak, że amatorzy zdobywania szczytów górskich będą tam narażeni na nudę. Sierra Maestra i Sierra de los Organos czekają na nich z mnóstwem urokliwych szlaków.

Co więcej, Republika Kubańska to prawdziwy wehikuł czasu. Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu zabytkowych aut w ruchu miejskim i kultury, która zatrzymała się kilkadziesiąt lat temu. Sytuacja Kubańczyków jednocześnie zachwyca i fascynuje. Z jednej strony są oni wolni od uzależnień wynikających z rozwijającej się technologii, z drugiej zaś – w wielu sprawach są pozbawieni wyboru. Warto wybrać ten kierunek na swoje egzotyczne wakacje i wykształcić własne zdanie na temat codziennego życia na największej wyspie Karaibów.

Egzotyczne wakacje w Meksyku

meksyk

Meksyk to niezwykle fascynujący kraj. Wielu obawia się tego kierunku, ponieważ uchodzi on za szczególnie niebezpieczny. Wszystko przez to, w jaki sposób jest on prezentowany w amerykańskich produkcjach filmowych. W rzeczywistości jednak państwo to jest bardzo przyjazne turystom i czeka na nich z mnóstwem atrakcji. Pozostałości po wielkich kulturach Majów i Azteków to jedne z najciekawszych budowli świata, a meksykańska kuchnia jest w stanie podbić nawet najbardziej wybredne kubki smakowe. Lista miejsc wartych odwiedzenia na wakacje w Meksyku jest bardzo okazała. Największą popularnością wśród wczasowiczów cieszą się stany Quintana Roo i Yucatan, ale nie brakuje także chętnych do odwiedzenia okolic Miasta Meksyk.

Ojczyzna Fridy Cahlo jest niezwykła. Egzotyczne podróże w tej części Ameryki są odpowiednie zarówno dla doświadczonych podróżników, jak i tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z dalekimi wyjazdami. Choć Meksyk jest dość przyjaznym państwem, to oczywiście nie oznacza to, że nie należy być czujnym i uważać na siebie. Jak wszędzie na świecie, również tam można paść ofiarą przestępstwa, dlatego też należy być możliwie ostrożnym.

Wprawa do Afryki: Uroki Zanzibaru

zanzibar

Zanzibar to prawdziwie magiczne miejsce. Ta afrykańska wyspa stanowi kolebkę kultury Suahili. Wybierając ten kierunek, warto skupić się na podziwianiu uroków wschodniego wybrzeża Zanzibaru. Skrywa ono wiele ciekawostek, które zainteresują każdego globtrotera. Jako przykład można podać miejscowość Nungwi. Jest ona położona bezpośrednio przy linii brzegowej Oceanu Indyjskiego, którego wody mają przepiękny, błękitny odcień. Plaża w Nungwi tętni życiem od rana, do wieczora. Znajdujący się na niej piach przypomina swoim kolorem i strukturą mąkę pszenną. Co ciekawe, wioska ta jest najmocniej wysuniętym na północ krańcem wyspy.Warto zatem rozpocząć swoją przygodę na Zanzibarze właśnie w tym punkcie.

Następnie można zacząć powoli przemieszczać się ku południowej stronie lądu. Turyści najczęściej zatrzymują się w Matemwe, Paje oraz Jambiani. Afrykańska wyspa spełni oczekiwania osób spragnionych kontaktu z naturą, ciszy, a także w pełni zaspokoi potrzeby amatorów nurkowania i kite surfingu. Wielbiciele zabytków powinni natomiast udać się na wycieczkę do Stone Town, czyli historycznego centrum miasta Zanzibar. Zabytki architektury, które można tam podziwiać stanowią mieszankę kultury arabskiej, perskiej, mauretańskiej, indyjskiej oraz europejskiej.  Zanzibar wczasy to synonim egzotycznych wakacji.

Wycieczki egzotyczne dla każdego oznaczają coś zupełnie innego. To właśnie dlatego wybierając kierunek wyjazdu, należy wcześniej określić swoje oczekiwania wobec niego. Dopiero wtedy można zacząć tworzyć plan swojej wspaniałej podróży.