BOLIWIA

Autentyczna, surowa i gościnna Boliwia nazywana jest często dachem Ameryki Południowej. Położona w samym sercu majestatycznych Andów, zachwyca spektakularnymi górskimi krajobrazami.  

Szyte na miarę wakacje w Boliwii

 Wycieczka do Boliwii pozwoli na odkrycie magii tego fascynującego i różnorodnego kraju. Boliwia to niesamowity punkt na mapie świata, skupiający w sobie majestatyczne góry z ośnieżonymi szczytami, nieprawdopodobnie bogatą i fascynującą kulturą Inków, największą na świecie pustynię solną - Salar Uyuni oraz święte jezioro Indian – Titicaca.

Indywidualna wycieczka do Boliwii

 Wycieczkę do Boliwii polecamy szczególnie miłośnikom nieposkromionej, dzikiej natury oraz wypraw poza utartym szlakiem. Podczas wakacji w Boliwii zasmakujecie prawdziwej przygody, odkryjecie miejsca nieskażone masową turystyką oraz poczujecie niezwykły klimat społeczności indiańskich z ciągle żywą tradycją i wierzeniami.

Boliwia - co warto zobaczyć?

La Paz

Wybierając się na wycieczkę do Boliwii warto odwiedzić La Paz. To największe miasto w kraju, położone u stóp potężnego masywu Illimani na wysokości 4000 m n.p.m., co czyni je najwyżej położoną stolicą na świecie. Jest to centrum handlowe i finansowe oraz siedziba władz Boliwii. Znajdziecie tu urokliwe, kolonialne budynki, barwne uliczki, sklepy z indiańskim rękodziełem oraz gwarne i zatłoczone targowiska z najsłynniejszym z nich Targiem Czarownic. Jeśli znuży Was wielkomiejski gwar, polecamy wycieczkę do pobliskiej Valle de la Luna, gdzie wyjątkowe formacje skalne tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz.

Salar de Uyuni

Salar de Uyuni to jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej i bez wątpienia obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Boliwii. To największa na świecie pustynia solna, z niesamowitymi, wręcz księżycowymi krajobrazami. Szczególnie oszałamiająca jest w porze deszczowej, gdy warstwa wody na jej powierzchni przypomina taflę gigantycznego lustra. Na terenie solniska znajduje się również  Narodowy Rezerwat Przyrody Eduardo Alvaroa, słynący z licznych gejzerów i gorących źródeł oraz bajecznie kolorowych lagun.

Titicaca

Słynne Jezioro Titicaca nazywane “Błękitnym Okiem Ameryki Południowej” to największe wysokogórskie jezioro na świecie. Położone na pograniczu Peru i Boliwii, w samym sercu wysokich Andów, stanowi jeden z najpiękniejszych krajobrazów w tej części świata. Leżąca na jeziorze tajemnicza Isla de Sol to według inkaskich legend miejsce narodzin Słońca. Do dzisiaj wyspa ta jest świętym miejscem dla Indian, którzy kultywują dawne wierzenia Inków. Planując wycieczkę do Boliwii koniecznie uwzględnijcie w planie podroży rejs po malowniczym Jeziorze Titicaca.

Oferty wakacji w Boliwii

Wybierzcie się w pełną przygód wycieczkę do Boliwii i Peru, podczas której odkryjecie zakamarki stolicy inkaskiego imperium – Cuzco, majestatyczne Machu Picchu oraz magiczne wioski w Świętej Dolinie Inków. Udacie się także w rejs na tajemniczą Wyspę Słońca położoną na jeziorze Titicaca i przemierzycie bezkresne bezdroża największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni. Moc wrażeń gwarantowana!

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Was zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wakacje w Brazylii przepełnią energią, która pozostanie w Was na długo!

Przed Wami wyjątkowa wycieczka do Argentyny, które na zawsze pozostanie w Waszej pamięci i odkryje przed Wami zupełnie nowe horyzonty. Dajcie się porwać w objęcia tętniącemu w rytmie tanga Buenos Aires. Poczujcie siłę natury pod majestatycznymi wodospadami Iguazu. Doświadczcie wolności, jaką daje smagana arktycznymi wiatrami Patagonia i wypełnione pustką stepy Ziemi Ognistej.

Zapraszamy Was na niesamowitą wycieczkę do Kolumbii, szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody i pięknych karaibskich plaż. Wasz trasa poprowadzi od tętniącej życiem Bogoty i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do rozbrzmiewającej rytmami salsy, kolonialnej Cartageny i słynnego Medellin. Na koniec czeka Was karaibska idylla na małej, odludnej wysepce Mucura.

Kiedy jechać do Boliwii?

Najlepszym okresem na podróż do Boliwii są miesiące pory suchej trwającej od kwietnia do października. Pora deszczowa jest natomiast popularnym okresem wycieczek po Salar de Uyuni - na powierzchni pustyni tworzy się wówczas niesamowity efekt lustra.

Pogoda w Boliwii

Seszele, pogoda

Stolica : Sucre jest stolicą konstytucyjną, a La Paz siedziba rządu

Różnica czasu :  – 6 godzin w lecie i -5 godzin w zimie

Język : hiszpański

Populacja : 11,2 mln

Powierzchnia : 1 099 tys. km²

Waluta Boliwii : Boliviano (BOB)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wycieczkę do Boliwii zwolnieni z obowiązku wizowego w przypadku pobytu do 90 dni.

Przed udaniem się w podróż do Boliwii zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

1. La Paz znajdujące się na wysokości 3600 m n.p.m. to najwyżej położona stolica na świecie.
2. Nazwa Boliwia pochodzi od wenezuelskiego przywódcy wojskowego i politycznego Simona Boliwara, który był pierwszym prezydentem Boliwii.
3. Salar de Uyuni w Boliwii to największa pustynia solna na świecie.
4. Kraj ten jako jeden z dwóch w Ameryce Południowej nie posiada dostępu do morza.
5. El Camino de la Muerte czyli Droga Śmierci to najbardziej niebezpieczna droga na świecie.
6. Boliwia jest głównym eksporterem orzechów brazylijskich.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Boliwii

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje