GRUZJA

Gruzja to mały, wciśnięty w pasmo Kaukazu kraj, słynący z malowniczych krajobrazów oraz przyjaznych i niezwykle gościnnych mieszkańców! Uwodzi niesamowitą przyrodą, ciekawymi obyczajami i fascynującą kulturą.

Szyte na miarę wakacje w Gruzji

Majestatyczny Kazbek, klimatyczne Tbilisi, wioski ukryte pośród ośnieżonych gór Kaukazu, najwyżej położona osada w Europie i zielona Kachetia, gdzie produkuje się jedno z najlepszych win na świecie - to wszystko czeka Was podczas wycieczki do Gruzji.

Indywidualna wycieczka do Gruzji

To tutaj biesiady przy suto zastawionym stole trwają do białego rana, wino leje się strumieniami, a tradycyjne toasty nie mają końca! Wycieczka do Gruzji to idealny pomysł dla miłośników lokalnych smaków, bowiem wyśmienita gruzińska kuchnia, zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Gruzja - co warto zobaczyć?

Tbilisi

Wybierając się na wycieczkę do Gruzji nie można pominąć klimatycznej i niezwykle ciekawej stolicy kraju. Urocze Tbilisi będące jednym z najstarszych miast świata, słynie z bogatej historii i mających ponad tysiącletnią tradycję łaźni siarkowych. To miasto pełne kontrastów, gdzie nowoczesna architektura spotyka się z brukowanymi i krętymi uliczkami starego miasta, a kolorytu dodają typowe gruzińskie domki przyozdobione drewnianymi balkonami i piękne zabytki sakralne spotykane na każdym kroku.

Kachetia

Kachetia zwana gruzińską Toskanią, to region słynący z produkcji wina. To stąd wywodzą się słynne na całym świecie marki tego szlachetnego trunku. Jeżeli chcielibyście poznać autentyczną, pradawną sztukę winiarstwa, koniecznie dodajcie Kachetię do programu Waszej wycieczki do Gruzji. Kachetia znana jest także z księżycowego parku narodowego Waszlowani i zielonej Tuszetii. Jej krajobrazy obfitują w monastery zagubione pośród tęczowych wzgórz, które kontrastują z zielonymi polami winorośli ciągnącymi się aż po horyzont.

Stepantsminda

Stepantsminda do niedawna nosząca nazwę Kazbegi, to niewielkie miasteczko nad, którym króluje monumentalny szczyt ośnieżonego Kazbeku. Miejscowość ta będąca popularną bazą wypadową do trekkingów po niższych partiach Kaukazu, jest częstym celem wycieczek do Gruzji. Widokiem nieodłącznie związanym ze Stepantsmindą, będącym zarazem jednym z najbardziej pocztówkowych wizytówek kraju, jest malowniczo położony klasztor Cminda Sameba. Wznoszący się na tle drzemiącego wulkanu monastyr, robi niesamowite wrażenie!

Batumi

Batumi położone na wschodnim wybrzeżu Morza Czarnego, u podnóża Kaukazu, to popularny nadmorski kurort. Nazywany “gruzińskim Las Vegas” zachwyca ciekawie skontrastowaną architekturą starego miasta i nowoczesnych hoteli. Gościnni mieszkańcy, wspaniały klimat, ciepłe morze, znakomita kuchnia i wyśmienite wino, sprawiają, że Batumi staje się coraz częstszym celem wakacji w Gruzji. Warto tu zobaczyć małą, choć klimatyczną starówkę, przespacerować się po słynnym bulwarze czy odwiedzić lokalny targ i giełdę złota.

Oferty wakacji w Gruzji

Wasza wycieczka do Gruzji powiedzie Was przez jedno z najstarszych miast świata – Tbilisi, położoną u stóp majestatycznego Kazbeku, Stepantsminde oraz słynącą na cały świat winną prowincję Kachetia. Przed Wami spacery po klimatycznych uliczkach stolicy, kąpiele w tradycyjnych łaźniach siarkowych, rozkoszowanie się malowniczą scenerią gór Kaukazu i smakowanie wyśmienitej gruzińskiej kuchni!

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Czas na podróż do krainy Indiany Jones’a! Podczas wycieczki do Jordanii odwiedzicie starożytne miasta, poszukacie ukrytych skarbów, spędzicie noc pod gwiazdami na pustyni Wadi Rum i dacie się ponieść szalonemu spektaklowi codziennego życia Ammanu. Trudy zwiedzania wynagrodzi Wam kąpiel w leczniczych wodach morza martwego oraz podziwianie barwnego, podwodnego życia u wybrzeży Akaby.

Zapraszamy na ekskluzywne wakacje w Dubaju! Poznacie wspaniałą krainę egzotyki i luksusu, w której nowoczesność przeplata się na każdym kroku z magią i tradycją orientu. Szklane drapacze chmur sąsiadują z targami, na których lokalni sprzedawcy oferują mieniące się w blasku słońca złoto, cudownie pachnące przyprawy i kaszmirowe szale. Dubaj z pewnością skradnie Wasze serca i pochłonie Was bez reszty.

Zapraszamy na wakacje do Maroka, w trakcie których nie zabraknie egzotycznych wrażeń! Hipnotyzujący Marrakesz, tajemnicze berberyjskie fortece, Sahara przemierzana na wielbłądzie i noc na pustyni z widokiem na rozgwieżdżone niebo, przeniosą Was w baśniową krainę orientu. Czeka Was także ekscytująca przygoda ze światem marokańskiej kuchni i ćwiczenie zdolności negocjacyjnych na barwnych targach.

Kiedy jechać do Gruzji?

Najlepszą porą na wycieczkę do Gruzji są miesiące od kwietnia do listopada. Lato bywa gorące, ale jest to najlepszy okres do trekkingów w górach Kaukazu.

Pogoda w Gruzji

Malezja

Stolica Gruzji: Tbilisi

Różnica czasu :  +2 godziny

Język : gruziński

Populacja : 3,7 mln

Powierzchnia : 69 tys. km²

Waluta : Lari (GEL)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy udający się na wycieczkę do Gruzji zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 365 dni. Do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty, ale zalecamy podróżowanie z paszportem.

Przed wycieczką do Gruzji nie obowiązują szczepienia ochronne, warto jednak rozważyć szczepienia przeciwko tężcowi, błonicy i polio oraz żółtaczce pokarmowej.

1. 337 roku chrześcijaństwo ogłoszono religią państwową, tym samym Gruzja stała się drugim po Armenii, krajem chrześcijańskim na świecie.
2. Józef Stalin urodził się w gruzińskim mieście Gori.
3. Gruziński krzyż ma ramiona skierowane z dół.
4. Słowo „wino” pochodzi z języka gruzińskiego.
5. W Abchazji znajduje się najkrótsza rzeka na świecie, od morza dzieli ją jedynie 18 metrów.
6. Gruzini mają swój własny alfabet.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj własną wycieczkę do Gruzji

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje