Podróż poślubna na Malediwach, czy warto pojechać?

malediwy-12

Wielu uważa, że Malediwy są jednym z najpiękniejszych zakątków na naszej planecie. Rajskie krajobrazy, wysokie temperatury, egzotyczna roślinność i architektura tego miejsca sprawiają, że liczba chętnych na jego odwiedzenie wzrasta każdego roku. Malediwy często są wybierane jako kierunek na podróże poślubne. Trudno byłoby się temu dziwić, bo obietnica spacerów po nieskazitelnie białym piasku na plażach i związanej z tym romantycznej atmosfery jest bardzo kusząca. Co więcej, Malediwy to również parasole z palm kokosowych, turkusowa woda oceanu oraz rafy koralowe, które wydają się mienić milionami intensywnych barw w promieniach słońca. Ta część Azji sprzyja błogiemu lenistwu, na jakie zasługują Państwo Młodzi w trakcie swojego miesiąca miodowego. W końcu podróż poślubna powinna pozostać w pamięci na zawsze jako wyjątkowe i niepowtarzalne przeżycie.

Spis treści:

  1. Czy Malediwy to dobry kierunek wycieczki poślubnej?
  2. Najromantyczniejsze zachody słońca na świecie
  3. Atol Addu – propozycja dla amatorów nurkowania
  4. Podróż poślubna na Malediwy: Piknikowanie na łodzi
  5. Loty nad Atolami, czyli o tym, jak spędzić czas na Malediwach

Czy Malediwy to dobry kierunek wycieczki poślubnej?

ocean

Malediwy to jedne z najpiękniejszych plaż świata. Biel piasku i błękit oblewających go wód to duet, który zawsze prezentuje się doskonale. Turyści wracają z tej części kontynentu azjatyckiego z piękną opalenizną i naładowanymi pozytywną energią akumulatorami. Malediwy wakacje to okazja, aby pławić się w luksusie i wypocząć w wysoce komfortowych warunkach. Oczywiście nie oznacza to, że fani aktywnego spędzania czasu będą narażeni na nudę. Na nich także czeka wiele atrakcji; od nurkowania wśród raf koralowych, po piesze przemierzanie dżungli.

Najromantyczniejsze zachody słońca na świecie

malediwy-5

Wyraźmy sobie ciepły wieczór na plaży, gdy słońce powoli chyli się ku zachodowi, a na niebie pojawiają się smugi w różnych odcieniach czerwieni, pomarańczu i fioletu. Woda mieni się różnymi kolorami, a delikatne powiewy wiatru muskają skórę zakochanych, którzy podziwiają ten naturalny spektakl. Podobno jedne z najpiękniejszych zachodów słońca można obserwować właśnie na Malediwach. To kolejny z wielu argumentów przemawiających za tym, że miejsce to jest idealnym na wycieczkę poślubną. W końcu miesiąc miodowy powinien obfitować w wiele romantycznych chwil, aby móc je wspominać w kolejnych latach małżeństwa.

Zachody słońca to bezpłatna atrakcja, a przyjemności związanej z ich oglądaniem można doznawać każdego wieczoru w czasie pobytu na wczasach na Malediwach. Turyści są zgodni co do tego, że widok ten nigdy się nie nudzi i za każdym razem jest inny, często o wiele bardziej fascynujący od poprzedniego.

Atol Addu – propozycja dla amatorów nurkowania

malediwy-nurkowanie

Atol Addu to jedna z 1190 malowniczych wysp Republiki Malediwów. Na całokształt tego miejsca składa się kilkadziesiąt maleńkich wysepek, które łączą się pomiędzy sobą uroczymi groblami, przypominającymi mostki. Klimat na Atol Addu jest równikowy, czyli gorący i wilgotny, z realnym zagrożeniem w postaci monsunów. Sezon turystyczny trwa tam bez przerwy, ponieważ wahania temperatury wody oraz powietrza nie są zbyt gwałtowne i utrzymują się przez cały rok na niemal identycznym pułapie.

Dlaczego Atol Addu to świetny kierunek podróży poślubnej? Ponieważ region ten to świetne warunki do wypoczynku, a także aktywnego spędzania czasu pod lazurową taflą oceanu. Atol Addu to jedno z ulubionych miejsc pasjonatów nurkowania. Piękno podwodnego świata w tej części Azji zachwyca i sprawia, że turyści większość czasu chcą spędzać pod wodą. To okazja do przyjrzenia się egzotyce z zupełnie nowej strony.

Podróż poślubna na Malediwy: Piknikowanie na łodzi

malediwy-boat

Wybrać się w podróż poślubną na Malediwy, znaczy tyle co stworzyć okazję do tego, aby poczuć się jak para gwiazd wielkiego formatu. Co bowiem może być bardziej „hollywoodzkie” od spędzenia popołudnia w łodzi i zajadania w niej lokalnych smakołyków, w otoczeniu prawdziwie rajskiego krajobrazu? Piknikowanie w łodzi to jedna z najczęściej wybieranych atrakcji przez turystów. Romantyczne gniazdko składa się zwykle z prywatnej kajuty wyposażonej w duże łóżko, klimatyzację i własną łazienkę. W części wspólnej znajduje się zazwyczaj niewielka biblioteka, system audio oraz salon, w którym można obejrzeć ulubiony film.

Kucharze zatrudnieni na łodzi dbają, aby goście byli usatysfakcjonowani takim sposobem spędzenia popołudnia, dlatego też serwują najbardziej wyrafinowane dania lokalne oraz europejskie. Można w spokoju rozpieszczać kubki smakowe na górnym pokładzie statku, który występuje w roli tarasu do opalania. Wycieczki poślubne powinny być esencją romantycznej atmosfery, a urządzenie pikniku na środku oceanu brzmi niezwykle nastrojowo.

Loty nad Atolami, czyli o tym, jak spędzić czas na Malediwach

malediwy-lot

Turyści odwiedzający Malediwy bardzo chwalą sobie możliwość wykupienia lotów widokowych nad atolami. Fotografie powstające podczas podobnych wycieczek są niezwykłe, piękne i jedyne w swoim rodzaju. Nawet jeśli nie posiadasz profesjonalnego sprzętu fotograficznego, możesz być pewien, że żaden z Twoich znajomych nie jest w posiadaniu piękniejszych zdjęć. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie ci znajomi, którzy mieli przyjemność spędzić urlop na Malediwach.

Podróże poślubne każdorazowo powinny być doskonałe. Z tego powodu warto zadbać o moc wrażeń i atrakcji. Dwadzieścia minut przelotu nad cudnej urody wysepkami to koszt około 150 dolarów. Jednak warto go ponieść, ponieważ trudno o piękniejszy widok na naszej planecie. Z góry wszystko wygląda jeszcze bardziej rajsko. Kolory, kształty i roślinność porastająca pojedyncze części archipelagu powodują, że podróżni z zachwytu tracą możliwość mówienia.

Wiele hoteli oferuje możliwość dotarcia do swoich drzwi drogą powietrzną. To również doskonała okazja, aby doświadczyć możliwości spojrzenia na Malediwy z lodu ptaka. Warto jednak mieć świadomość, że podobna przyjemność może uszczuplić portfele podróżujących nawet o 1200 zł. Dlatego z góry należy upewnić się, czy usługa ta jest dodatkowo płatna.

Malediwy to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży poślubnych. Wszystko przez panujące tam niemal zawsze doskonałe warunki pogodowe, wszechobecną egzotykę, smaczną kuchnię i możliwość wypoczęcia w wysoce komfortowych wnętrzach. Malediwy udowadniają również, że luksus nie jest równoznaczny nudzie, a w urlop często wpisane jest bardzo aktywne spędzanie czasu.