Ucieczka przed zimą do Meksyku

Szukasz pomysłu na pełne przygód i słońca wakacje? Meksyk to doskonały kierunek dla miłośników pikantnej kuchni, rytmicznej muzyki, pełnej symboliki kultury Majów i Azteków oraz pięknych plaż! Podróż do Meksyku będzie nie tylko pięknym przeżyciem, ale i doskonałą sposobnością do poznania zawiłej historii i kultury ojczyzny Salmy Hayek i spróbowania słynnej na cały świat tequili.

Wycieczka do Meksyku zimą

Meksyk to olbrzymi kraj o bardzo zróżnicowanym klimacie, który najlepiej odwiedzić w okresie listopad-kwiecień. Panują wtedy idealne warunki do podróżowania, zwiedzania i uprawiania sportów. Wycieczka do Meksyku w czasie stycznia i lutego to także doskonała okazja, by wziąć udział w karnawale, który jest hucznie obchodzony na terenie całego kraju.

Meksyk - gdzie wypoczywać?

W Meksyku jest wiele niesamowitych miejsc, które warto zobaczyć. Do najbardziej popularnych wśród turystów i podróżników można zaliczyć:

Cancun

Cancun - znany kurort turystyczny, który jest symbolem relaksu na plaży, nurkowania i życia nocnego. Jeśli planujesz leniwe wczasy z odrobiną rozrywki, warto zostać tu na dłużej.

Tulum

Tulum

Tulum -  ruiny miasta Majów położone na stromym klifie to widok, który zapada w pamięć na długo. To także świetny punkt wypadowy na dalsze wycieczki śladami kultury Majów - w szczególności do uznanego za jeden z siedmiu cudów świata prekolumbijskiego miasta  Chichen Itza czy ukrytych w głębi dżungli ruin Cobá.

Isla Mujeres

Isla Mujeres

Isla Mujeres - legendarna Wyspa Kobiet jest wspaniałym miejscem na odpoczynek i rajem dla amatorów sportów wodnych. Na wyspie na każdym kroku nadal praktykowane są wierzenia i tradycje Majów - pobyt w tym miejscu będzie z pewnością cennym i oryginalnym doświadczeniem.

Wyspa Holbox

Varadero

Wyspa Holbox - prawdziwy raj na ziemi dla osób, które ponad wszystko kochają rozległe, piaszczyste plaże i rafy koralowe. Holbox to idealne miejsce, by podziwiać rekiny wielorybie, uprawiać kitesurfing czy wypłynąć na wycieczkę kajakiem. Na wyspie warto zobaczyć także lagunę Yalahau, gdzie żyją flamingi, delfiny i ponad 100 gatunków ptaków.

Miasto Meksyk

mexico-city

Miasto Meksyk - najstarsze miasto w Ameryce Południowej i jedno z najbardziej zaludnionych i wielokulturowych miast na świecie. Założona przez Azteków metropolia zachwyca kolonialną architekturą pełną pięknych zabytków oraz wszechobecnymi śladami twórczości Fridy Kahlo i Diego Rivery.

Meksyk - porady praktyczne i ciekawostki

Przed wyjazdem do Meksyku należy odbyć zalecane szczepienia podróżne.

Warto zabrać ze sobą przejściówkę do prądu z płaskimi bolcami - w Meksyku napięcie w gniazdku wynosi 110 V.

Do Meksyku należy zabrać dolary lub euro, które na miejscu można wymienić na Nowe Peso.

Wiele osób zadaje sobie pytanie jakie leki zabrac do Meksyku? Przede wszystkim należy się zaopatrzyć w podstawowe leki na dolegliwości żołądkowe oraz w mocny spray na komary typu Mugga.

Narodowym nakryciem głowy w Meksyku jest sombrero, a główną rozrywką corrida.

3 podstawowe składniki kuchni meksykańskiej to kukurydza, czekolada i chili, a dodawane do każdej potrawy limonka i salsa są powszechnie uważane za za doskonały środek przeciwbakteryjny.

Wybierz się w pełną przygód podróż do Meksyku, podczas której nie tylko spróbujesz pysznej tortilli, ale i zobaczysz fantastyczne zabytki i jedne z najpiękniejszych plaż na świecie.