Ucieczka przed zimą do Tajlandii

Wycieczka do Tajlandii to idealny pomysł dla każdego, kto choć na chwilę pragnie uciec od polskiej zimy w ciepłe i słoneczne miejsce. Tajlandia jako kraj ma bardzo wiele do zaoferowania dla turysty - znajdziemy tu zarówno gwarne, pełne życia metropolie, jak i dzikie dżungle oraz tysiące wysepek z rajskimi plażami i idealnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Wszystko to, w połączeniu z gościnnością mieszkańców Kraju Uśmiechu oraz przepyszną kuchnią sprawiają, że jest to ostatnio jeden z najchętniej wybieranych kierunków podróży.

Tajlandia - wakacje w zimie

Sezon turystyczny w Tajlandii przypada na okres listopad-luty. Jest to pora sucha, gdy możemy liczyć na stabilną, piękną pogodę. Podczas gdy w Polsce temperatury w tym okresie spadają do nawet - 20 st., w Tajlandii najczęściej sięgają powyżej 30 st. Dlatego, jeśli marzy Ci się lenistwo na pięknej plaży, zajadanie się świeżymi, dojrzałymi owocami mango i pitaya oraz popijanie świeżej wody kokosowej, Tajlandia jest zdecydowanie kierunkiem dla Ciebie!

Co warto zobaczyć podczas podróży do Tajlandii?

Według nas idealny plan podróży po Tajlandii to taki, który uwzględnia zarówno aktywne zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych, jak i relaks w promieniach tajskiego słońca na jednej z rajskich wysp.
Ciekawe miejsca w Tajlandii to:

Bangkok

Bangkok

Bangkok - żywiołowa stolica kraju pełna nowoczesnych wieżowców, buddyjskich świątyń, światowych zabytków oraz niesamowitych targowisk i dzielnicy turystycznej Khao San Road. Zachód słońca nad monumentalną świątynią Wat Pra Kaew, zabytowy Wielki Pałac Królewski, gigantyczny, złoty posąg Buddy w Wat Pho oraz wizyta w jednym z wielu skybar’ów to tylko niektóre z punktów obowiązkowych.

Chang Mai

Chiang Mai

Chang Mai - jedno z największych i najstarszych miast Tajlandii, w którym można odczuć na własnej skórze oblicza wielokulturowości tego kraju. Chang Mai to nie tylko miasto setek pięknych świątyń i sanktuarium słoni, ale i punkt wypadowy na trekking po dżungli oraz możliwość spotkania lokalnych plemion zamieszkujących te okolice - na przykład słynnego plemienia Kobiet-Żyraf.

Koh Lipe

kohlipe-tajlandia

Koh Lipe - niewielka, urocza i prawdziwie rajska wysepka, wręcz stworzona dla fanów snorkelingu, nurkowania głębinowego oraz całodniowego plażowania. Tutaj naprawdę można wypocząć!

Koh Phangan

Koh Phangan

Koh Phangan - wyspa znana na całym świecie z szalonych imprez Full Moon Party, będąca jednocześnie świetną destynacją dla osób, które lubią łączyć aktywny wypoczynek z życiem nocnym i plażowaniem.

Koh Tao

Koh Tao

Koh Tao - niewielkich rozmiarów wyspa położona nieopodal Koh Phangan. Wyspa Żółwia jest znana z jednych z najlepszych w Tajlandii szkół nurkowania głębinowego oraz wielu ukrytych plaż, które można eksplorować podczas jazdy skuterem czy dłuższego spaceru po wyspie.

Koh Chang

koh-chang

Koh Chang - niezwykle piękna i różnorodna wyspa, która ze względu na bogactwo świata podwodnego stanowi część Morskiego Parku Narodowego Mu Koh Chang. Wyspa Słonia to jedna z największych wysp Tajlandii, która zdecydowanie spodoba się amatorom natury - centrum wyspy stanowią góry porośnięte lasem tropikalnym, gdzie można znaleźć wiele pięknych wodospadów oraz świetnych miejsc widokowych, a plaże różnią się kolorem piasku.

Jak zorganizować wycieczkę do Tajlandii?

W pierwszej kolejności, zastanów się, czego oczekujesz od tego wyjazdu. Sięgnij po dobry przewodnik, np. Lonely Planet, przeczytaj informacje na forach internetowych, dokładnie przeanalizuje mapę, sprawdź też nasz ofertę czyli Tajlandia wycieczki. Weź pod uwagę takie kwestie jak: szczepienia podróżne, pogoda, transport, noclegi.
Organizacja takiej wycieczki to spore wyzwanie, dlatego jeśli nie odpowiada Ci podróż do Tajlandii na własną rękę, warto sprawdzić naszą propozycje wycieczek przygotowanych przez doświadczonych specjalistów z Feel the Travel.