Ucieczka przed zimą do Wietnamu

Wietnam to jeden z najciekawszych kierunków podróżniczych w Azji Południowo-Wschodniej. Różnorodny, wielokulturowy i słynący z piękna krajobrazu oraz smakowitej kuchni, zachwyca ludzi na całym świecie. Naszym zdaniem, wycieczka do Wietnamu to idealny pomysł dla osób pragnących poczuć smak tropikalnego lata w trakcie polskiej zimy.

Wietnam - wakacje w zimie

Najlepszy czas na podróż do Wietnamu to okres grudzień-marzec, jednak dobre warunki pogodowe utrzymują się już od października. Wyjazd do dawnej kolonii francuskiej w tym okresie jest najchętniej wybierany przez osoby, które uwielbiają wybitnie wysokie temperatury i nie planują większych aktywności poza całodniowym plażowaniem i uprawieniem sportów wodnych.

Wietnam - ciekawe miejsca

Wietnam charakteryzuje się bardzo dużą liczbą miejsc wartych odwiedzenia. Wyraźnie widać różnice kulturowe pomiędzy regionami, dlatego dobrą praktyką jest wycieczka po najważniejszych zakątkach kraju, by choć trochę poczuć i zrozumieć z czego słynie Wietnam.

Hanoi

Hanoi

Hanoi - turystów zachwyca tutaj wszystko - hałaśliwa i chaotyczna atmosfera Starej Dzielnicy, liczne zabytki, niesamowity street food i lokalne piwo Bia Noi. Stolica jest także świetnym punktem wypadowym na dalsze wycieczki w górzysty rejon Sapa czy spektakularną Zatokę Ha Long.

Zatoka Ha Long

Zatoka Ha Long

Zatoka Ha Long - warto wybrać się w rejs po zatoce, która jest pełna niesamowitych formacji wapiennych i bezludnych wysepek. Turkusowa woda, świetne warunki kajakarskie oraz zapierające dech w piersiach widoki to gwarancja idealnie spędzonego czasu.

Hoi An

Hoi An

Hoi An - kolonialne miasteczko pełne ukrytych kolorowych uliczek, które przez swój unikalny charakter zostało wpisane na listę UNESCO. Raj dla miłośników mody i zakupów - tutejsze rodzinne zakłady krawieckie i kuśnierskie nie mają sobie równych. Warto wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy lub poranne lekcje jogi na piaszczystej plaży An Bang. Warto także zorganizować dłuższy wypad do Miasta Cesarskiego Hue, by zobaczyć słynne Purpurowe Miasto czy majestatyczne groby cesarzy.

Phu Quoc

Phu Quoc

Phu Quoc - rajska wysepka pełna plantacji pieprzu i cudownych plaż, chętnie wybierana przez osoby szukające odpoczynku od hałasu dużych wietnamskich miast oraz pięknych widoków. W drodze na wyspę warto zahaczyć o Sajgon (Ho Chi Minh), który oferuje wiele zabytków militarnych i słynne Muzeum Wojny.

Delta Mekongu

Delta Mekongu

Delta Mekongu - region, który zachwyca swoją autentycznością i pozwala podejrzeć codzienne życie mieszkańców wiosek na wodzie. Okolica jest bardzo malownicza - pełna pól ryżowych oraz tropikalnymi ogrodami, które warto zwiedzić na rowerze ruszając z miasteczka Can Tho.

Więcej informacji na temat atrakcji Wietnamu można znaleźć tutaj.

Wietnam - porady

Należy pamiętać, że wyjazd do Wietnamu jest objęty obowiązkiem wizowym.

Warto zabrać ze sobą kopie wszystkich dokumentów oraz dolary na wymianę na lokalną walutę - dong (VND).

Przed podróżą zaleca się wykonać serię szczepień profilaktycznych, a także zaopatrzyć się w mocny środek na komary.

W Wietnamie dobrze widziane jest targowanie się podczas zakupów. Szacowane koszty produktów można sprawdzić tutaj.  

Wietnamskie sklepy z odzieżą sportową oraz punkty krawieckie charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny, dlatego warto zarezerwować trochę miejsca w walizce na zakupy.

Będąc w Wietnamie koniecznie trzeba spróbować kilku lokalnych smakołyków: pożywnej zupy Pho Bo, bagietek Banh Mi oraz sajgonek.