Wakacje w Afryce to nie tylko safari — poznaj Afrykę z Feel The Travel

wakacje w Afryce

Afryka to kraina różnorodności. Wśród wielu turystów pokutuje przekonanie, że największą atrakcją tego kontynentu, jest safari (wyprawa do samego centrum życia afrykańskich zwierząt). Choć rozrywka tego typu z pewnością zasługuje na solidną porcję uwagi, to nie jest to jedyna forma aktywności, z jakiej warto skorzystać podczas wakacji w jednym z państw położonych na terenie Afryki. Sprawdź, co warto zrobić oraz zwiedzić w trakcie urlopu w tej części świata!

Zanzibar i Tanzania — natura blisko Ciebie

wakacje w Tanzanii

Zanzibar i Tanzania każdego roku cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Choć wakacje w Afryce kojarzą się głównie ze spędzaniem czasu na łonie dzikiej przyrody i przyglądaniu się egzotycznym zwierzętom w ich naturalnym środowisku, to nie są to jedyne sposoby spędzania wolnego czasu na tym kontynencie. Odwiedzając Tanzanię i jej autonomiczną część, czyli Zanzibar, warto pokusić się o odszukanie tam lokalnych atrakcji. 

W przypadku Tanzanii warto zwiedzić miasto Arusha, które jest swoistym przedpokojem dla parku narodowego o tej samej nazwie. W tej części państwa można oddawać się podziwianiu prawdziwie zróżnicowanego krajobrazu. Arusha to również doskonały punkt wypadowy do wycieczek na pobliskie plantacje kawy lub na trekking po zboczu wulkanu Meru. Samo miasto z kolei jest czwartą metropolią pod względem wielkości w Tanzanii, gdzie widoczne są pozytywne skutki szybkiego tempa rozwoju. 

FAQ podróży do Tanzanii (i na Zanzibar):

Zanzibar: pogoda, czyli kiedy jechać?

Szczyt sezonu turystycznego na Zanzibarze wypada na okres pomiędzy czerwcem a wrześniem. 

Zanzibar i pora deszczowa: kiedy trwa?

Pora deszczowa na Zanzibarze obejmuje czas od początku marka do końca maja. 

Zanzibar i Tanzania a bezpieczeństwo

Wycieczka na Zanzibar to niewielkie ryzyko padnięcia ofiarą popełnienia przestępstwa. Kraj jest jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych. W przypadku części lądowej Tanzanii zaleca się unikanie dużych skupisk ludzi, wydarzeń z tłem politycznych i zachowanie ostrożności, jeśli chodzi o działalność przestępczą kieszonkowców. 

Tanzania: pogoda idealna na wakacje

Sezon turystyczny w Tanzanii, podobnie jak na Zanzibarze, trwa od czerwca do września. 

Tanzania i Zanzibar: szczepienia i dokumenty

Wyjeżdżając na Zanzibar lub do Tanzanii, należy posiadać aktualną książeczkę szczepień. Wystarczy jednak podstawowy pakiet szczepionek, nie ma obowiązku wykonywania dodatkowych działań. Polacy wjeżdżający do tej części Afryki są zobowiązani do wyrobienia wizy i posiadania dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 

Stolica Tanzanii: co warto wiedzieć?

Stolica Tanzanii to bardzo ciekawe miasto, które z pewnością warto odwiedzić. Należy jednak pamiętać, że to właśnie tam dochodzi do największej liczby kradzieży i tam odbywają się spotkania polityczne różnego typu — należy być zatem ostrożnym. 

Zanzibar i Tanzania: ceny

Ciekawostką jest, iż w Tanzanii ceny są odrobinę niższe, niż w jej autonomicznej części państwa — na Zanzibarze.

Kenia — wakacje w Afryce to nie tylko safari

wycieczka do Kenii

Krajobraz Kenii był bezpośrednią inspiracją do stworzenia scenerii, którą wielu z nas mogło podziwiać podczas seansu kultowego „Króla Lwa”. Choć wydawać by się mogło, iż ta bajka Disneya mogłoby być najlepszą wizytówką tego afrykańskiego państwa i stanowić o popularności tego kierunku wśród podróżników, to zainteresowanie Kenią i moda na wyjazdy do tej części świata to wciąż dość świeża sprawa. A szkoda, bo Kenia ma do zaoferowania naprawdę wiele. 

Wpisując w wyszukiwarkę Google hasło „Kenia atrakcje turystyczne”, naszym oczom ukażą się nie tylko fotografie dokumentujące safari, ale również inne walory turystyczne Kenii. Przykładem może być, chociażby słynna Diani Beach. Kenia to różnorodny krajobraz, który z pewnością jest w stanie zaskoczyć nawet najbardziej wytrawnych podróżników. Diani Beach jest nie tylko jedną z najładniejszych plaż na terenie tego afrykańskiego państwa, ale jest również przez wielu uznawana za najpiękniejszy zakątek tego typu na terenie całego świata. 

Wakacje w Kenii to również doskonała okazja do odwiedzenia parku narodowego jeziora Nakuru, gdzie na własne oczy można zobaczyć stada flamingów żyjące w swoim naturalnym środowisku. Na miejscu bytują również marabuty i pelikany. Większość osób decydujących się na odwiedzenie tego punktu na kenijskiej mapie jest zgodna, że widok egzotycznych zwierząt poza murami ogrodów zoologicznych, to jedno z najmocniejszych przeżyć w ich dotychczasowym życiu. 

Pozostając w temacie dzikiej przyrody, warto zwrócić uwagę również na rezerwat Masai Mara. Można tam stać się świadkiem niezwykłego wydarzenia, jakim jest Wielka Migracja zwierząt. W spektaklu główne role odgrywają zebry i antylopy. Owszem — temat ten również został podjęty we wspomnianym wcześniej „Królu Lwie”. Masai Mara to propozycja dla wszystkich, którym zależy na doświadczaniu podróży w pełnym znaczeniu tych słów. 

FAQ podróży do Kenii:

Kenia a pogoda, czyli kiedy jechać?

Szczyt sezonu turystycznego w Kenii przypada na czas od grudnia do marca. 

Stolica Kenii — czy warto odwiedzić Nairobi?

Nairobi to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Afryce. Zdecydowanie warto je odwiedzić podczas wycieczki do Kenii.

Kenia: szczepienia i wiza

Wyjeżdżając do Kenii nie ma obowiązku przyjmowania żadnych dodatkowych szczepionek. Polacy podróżujący do tej części Afryki muszą posiadać wizę. 

Kenia a czas — która godzina jest w tej części Afryki?

Czas w Kenii to GMT+3, czyli jest tam trzy godziny później niż w Polsce. 

Waluta Kenii — aktualny kurs

Oficjalną walutą w Kenii jest szyling kenijski (KES). 100 KES to 3,78 PLN (stan na 10 stycznia 2020). 

Diani Beach — pogoda na pięknej plaży

Warunki pogodowe na Diani Beach są porównywalne do tych panujących w reszcie państwa. 

Kenia a pora deszczowa

Pora deszczowa w Kenii występuje dwa razy: od połowy października do połowy grudnia oraz od marca do maja. 

Kenia: bezpieczeństwo w podróży do Afryki

Kenia jest uznawana za bezpieczny kierunek podróży, jednak jak w przypadku każdego wyjazdu, również w Kenii należy przestrzegać wszelkich zasad ostrożności. 

Wakacje na Madagaskarze — egzotyczna czerwona wyspa

wakacje na Madagaskarze

Madagaskar również odegrał istotną rolę w popkulturze. Czerwona wyspa była celem (przypadkowym, ale jednak!) podróży paczki przyjaciół z ogrodu zoologicznego w Nowym Jorku w słynnej produkcji DreamWorks zatytułowanej „Madagaskar”. Ta malownicza część Afryki została także uwzględniona w stworzonym później serialu „Pingwiny z Madagaskaru”. Mimo rozsławienia w hollywoodzkim świecie to jednak nie wielki ekran sprawił, że ten skrawek lądu zyskał tak ogromne zainteresowanie wśród globtroterów. O wiele bardziej skuteczne okazały się majestatyczne baobaby i lemury, które można tam zobaczyć na własne oczy. Chociaż w przypadku lemurów niewykluczone, że jest to zasługa Króla Juliana.

Odwiedzając Czerwoną Wyspę, nie można pominąć niesamowitej Alei Baobabów. Madagaskar w tym miejscy wygląda niemal tak, jakby był odbiciem najpiękniejszych snów. To właśnie to miejsce jest jednym z najczęściej prezentowanych na widokówkach i zdjęciach ze stocka. Nie powinno to dziwić nikogo, ponieważ jest ono jedynym w swoim rodzaju na całej planecie. 

Poszukiwacze spokoju z pewnością docenią sielankową atmosferę, panującą na niewielkiej wyspie Nosy Be. Madagaskar w tym zakątku z powodzeniem mógłby służyć jako plan zdjęciowy dla produkcji, której wydarzenia odbywają się w rajskim ogrodzie. Turkusowa tafla wody, biały piasek i bujna roślinność porastająca wybrzeże — czy trzeba czegoś więcej, aby wyobrazić sobie Eden?

Interesującym zakątkiem afrykańskiej wyspy jest również stolica państwa, czyli Antananarywa. Madagaskar tam prezentuje przyjezdnym swoją kolejną twarz. Tym razem nie jest to cisza i spokój, a gwar typowy dla wielkich metropolii. Na próżno tam jednak szukać zgiełku typowego dla Paryża, Londynu, Los Angeles, czy nawet naszej rodzimej Warszawy — Antananarywa to zupełnie inny obraz, który po prostu trzeba zobaczyć własnymi oczami. 

FAQ podróży na Madagaskar:

Pogoda na Madagaskarze, czyli co warto wiedzieć?

„Madagaskar pogoda” to jedno z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę haseł, podczas planowania podróży do tej części Afryki. Sezon turystyczny w tej części świata przypada na okres od maja do października. 

Madagaskar: klimat panujący na Czerwonej Wyspie

Warunki pogodowe na Madagaskarze są bardzo zróżnicowane. Wybrzeże wyspy jest znacznie cieplejsze od terenów wyżynnych w tej części świata. Na Madagaskarze występuje klimat równikowy. 

Madagaskar a szczepienia

Wyjeżdżając na Madagaskar nie ma konieczności przyjmowania żadnych dodatkowych szczepień. 

Madagaskar: stolica, czyli piękna Antananarywa 

Antananarywa jest wyjątkowym miastem. Panujący w niej klimat naprawdę zachwyca — warto się o tym przekonać

Wycieczka na Madagaskar a bezpieczeństwo

Madagaskar jest bezpieczną destynacją turystyczną. Warto jednak uważać na egzotyczną faunę i florę, która występuje na wyspie. 

Madagaskar: waluta afrykańskiego państwa

Walutą Madagaskaru są ariary malgaskie (MGA). 1 MGA to 0,0010 PLN (stan na 10 stycznia 2020).

Seszele — wczasy w raju

Wakacje na Seszelach

Archipelag Seszeli to jeden z najbardziej niezwykłych zakątków na naszej planecie. Ponad sto rajskich wysepek tworzy niesamowitą enklawę na tafli Oceanu Indyjskiego, gdzie spokoju mogą poszukiwać wszyscy, którzy odczuwają zmęczenie codziennością. Seszele to propozycja dla ludzi pragnących odpocząć od zgiełku wielkich miast, pośpiechu narzucanego w korporacjach i potrzebujących na nowo nawiązać więź ze środowiskiem naturalnym. To część Afryki inna niż wszystkie. Na próżno szukać tam atrakcji takich jak safari. Zamiast tego można na przykład odwiedzić Mahe. Seszele tam to zbiór wąskich dróg, którymi można przemierzać gęstwinę dżungli. To jedna z najciekawszych wysp w tej części świata. 

Mahe, Seszele, co zobaczyć będąc na miejscu? Otóż wspomniana wysepka znajduje się nieopodal stolicy kraju — Victorii. Miasto położone jest w wyjątkowo malowniczych okolicznościach przyrody, ale jednocześnie stanowi absolutne centrum wszelkich wydarzeń kulturowych i gospodarczych na Seszelach. 

Inny ciekawy punkt na mapie Seszeli to Praslin, Pogoda tam potrafi naprawdę rozpieszczać, co stanowi tylko jeden z wielu powodów czyniących to miejsce wartym odwiedzenia. Praslin na Seszelach to druga co do wielkości wyspa. Uwodzi ona turystów niespieszną atmosferą, jakiej można doświadczyć tam podczas pobytu, możliwością obserwowania tubylców trudniących się m.in. rybołówstwem, a także gigantycznymi kokosami Coco de Mar, które rosną w tamtejszej okolicy i są jednym z symboli archipelagu. 

Odwiedzając Seszele, La Digue stanowi kolejny element obowiązkowy wycieczki. Ta malownicza wyspa jest jednocześnie najbardziej dziewiczym zakątkiem tej części afrykańskiej ziemi. Choć ma ona powierzchnie zaledwie dziesięciu kilometrów kwadratowych, to można przeżyć na niej wiele niesamowitych przygód, w których główną rolę odgrywają pradawne techniki pozyskiwania oleju kokosowego i tradycyjne budowanie łodzi. La Digue to istny wehikuł czasu!

FAQ podróży na Seszele:

Seszele: pogoda doskonała na spędzenie urlopu

Sezon turystyczny na Seszelach trwa przez cały rok! Przed wyjazdem warto sprawdzić prognozę pogody dla wybranej przez siebie wyspy. 

Wycieczka na Seszele, a szczepienia

Polacy udający się na Seszele nie mają obowiązku przyjmowania żadnych dodatkowych remediów. 

Wyprawa na Seszele: waluta i jej obecny kurs

Walutą na Seszelach jest rupia seszelska (SCR). 1 SCR to 0,28 PLN (stan na 10.01.2020).

Seszele a klimat tam panujący

Seszele leżą w stresie klimatu równikowego wilgotnego (z odmianą sprzyjającą występowaniu monsunów). 

Seszele — stolica Victoria

Victoria to największe miasto zlokalizowane na Seszelach, ale mimo to liczba żyjącej w metropolii ludności jest niewielka — w 1997 roku zanotowano tam niespełna 25 tys. mieszkańców. 

Mauritius — egzotyka dla każdego

wczasy na Mauritiusie

Tak jak w świecie ubrań za luksus uznaje się posiadanie torebki z najnowszej kolekcji Prady, tak w turystyce luksusem jest spędzenie wczasów na Mauritiusie. Pogoda tam jest dobra praktycznie niezależnie od wybranej pory roku, a moc dostępnych atrakcji totalnie zapiera dech w piersiach podróżujących. 

Mauritius słynie przede wszystkim z Rezerwatu Siedmiu Kolorów Ziemi, gdzie w istocie można podziwiać krajobraz mieniący się wieloma barwami. To jednak nie wszystko. Ciekawym motywem przewodnim takiej wycieczki może być również sławne  wodospadów znajdujących się na wyspie — wiele z nich jest zlokalizowanych nieopodal niesamowitych świątyń. 

Niekwestionowaną atrakcją Mauritiusa jest także jedzenie. Jest ono proste i pyszne. Choć wygląd wielu dań nie obiecuje zbyt wiele, to w praktyce większość potraw jest istną rozkoszą dla kubków smakowych. Sporo podróżnych przyznanie, że specjały poznane na Mauritiusie zostały przez nich na dobre wprowadzone do ich prywatnego menu. 

FAQ podróży na Mauritius

Mauritius a pogoda — kiedy jechać?

Pora deszczowa na Mauritiusie trwa od grudnia do kwietnia — ten czas uznaje się za martwy pod względem turystyki. Pozostała część roku z powodzeniem może w całości nazywana być szczytem sezonu. 

Wycieczka na Mauritius a ceny

Ceny na Mauritiusie są dość niskie w stosunku do cen w Polsce. Obiad w Restauracji można zjeść już za kilkanaście złotych. 

Wyspa Mauritius — atrakcje turystyczne

Najbardziej znają atrakcją turystyczną Mauritiusa jest Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi. 

Mauritius: waluta i aktualny kurs

Walutą na Mauritiusie jest rupia maurytajska (MUR), ale na wyspie nie ma żadnego kłopotu z posługiwaniem się euro i dolarami amerykańskimi. 1 MUR TO 0,10 PLN.

Wakacje na Mauritiusie: klimat panujący na wyspie

Na Mauritiusie przez cały rok panuje klimat zwrotnikowy morski. 

Stolica Mauritiusa — czy warto odwiedzić?

Port Louis to stolica Mauritiusa. Miasto jest jednocześnie portem zlokalizowanym nad Oceanem Indyjskim. Metropolia zdecydowanie zasługuje na uwagę turystów.  

Mauritius a szczepienia, czyli co warto wiedzieć?

Wyjeżdżając na Mauritius, nie ma potrzeby przyjmowania żadnych dodatkowych szczepień. 

Marzysz o wspaniałej podróży?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży do Afryki!

Przed Wami niezapomniana podróż na maleńki Reunion, który urzeknie Was spektakularnymi krajobrazami, unikalną dziką przyrodą oraz aromatyczną kuchnią kreolska przepełnioną bogactwem przypraw. Po pełnej wrażeń wycieczce po Reunionie czekają Was wakacje na rajskim Mauritiusie i błogi relaks na pięknych piaszczystych plażach, obmywanych ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego.

Przedstawiamy Wam dwie tropikalne perły Oceanu Indyjskiego – Madagaskar i Mauritius. Czekają na Was idylliczne plaże, palmy kokosowe oraz lazurowa woda. W trakcie wycieczki po Madagaskarze będziecie mieć okazję do wędrówki przez dziewiczą dżunglę i podziwiania z wiszących mostów skalnego labiryntu. Wakacje na Mauritiusie zapewnią Wam natomiast przestrzeń do błogiego relaksu.

Turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, bajkowe, białe, dziewicze plaże i majestatyczne baobaby. Zabieramy Was na wycieczkę na Madagaskar. Wyspę pachnącą wanilią i zaskakującą fantastycznymi krajobrazami lasów eukaliptusowych, czerwonych skał oraz malowniczych wodospadów. Czekają Was spotkania z wielobarwnymi kameleonami i przyjacielsko nastawionymi lemurami.

Słodkie lenistwo na rozgrzanym od słońca piasku, w otoczeniu palm kokosowych i lazurowej wody? Spędźcie luksusowe wakacje na Mauritiusie. Tutaj czas płynie zdecydowanie wolniej, a niespieszny rytm życia zachęca do relaksu. Poznajcie kulturę wyspy, skosztujcie miejscowych specjałów, delektujcie się urokiem rajskich plaż i poznajcie bogactwo podwodnej fauny skrytej pomiędzy zakamarkami rafy koralowej.

Od czasu do czasu dobrze jest zmienić otoczenie. Najlepiej udać się na safari w Kenii, gdzie doświadczycie bliskości natury i gdzie żyją Masajowie, którzy inaczej niż my patrzą na świat. Po niezapomnianym safari w Masai Mara wyruszycie na Diani Beach, najpiękniejszą kenijską plażę, na której zrelaksujecie się otuleni delikatnym piaskiem. W ten przyjemny sposób oderwiecie się od europejskiej cywilizacji na tydzień.

Podczas safari w Tanzanii udacie się w pogoń za dzikimi zwierzętami, których liczne stada spotkacie na tutejszej sawannie. Tanzania zachwyci Was nieskalaną przyrodą. Zaskoczy Was spokój i piękno bijące z rezerwatu w Ngorongoro, a także wyjątkowy krajobraz Serengeti. Spędzając końcówkę wakacji na Zanzibarze doznacie cudownych chwil na rajskiej plaży, otoczonej turkusowym oceanem.

Ekskluzywne wczasy na Seszelach to zapowiedź beztroskiego i błogiego odpoczynku w cieniu palm i otoczeniu turkusowych, krystalicznych wód oceanu oraz pięknej, dziewiczej przyrody. To idealna propozycja dla osób, które marzą o oderwaniu się od rzeczywistości i całkowitym zapomnieniu w niebiańskich okolicznościach. Zapraszamy na wakacje w raju w niezwykle luksusowym wydaniu!

Zapraszamy Was w samo serce afrykańskiej głuszy. To będzie niezapomniana przygoda! Poznajcie ich świat i zobaczcie na własne oczy cuda natury. Safari w Kenii to zdecydowanie jedna z najlepszych atrakcji dostępnych dla turystów! Na koniec dajcie się pochłonąć błogiemu lenistwu na rajskiej plaży Diani Beach. Przez długi czas nie zapomnicie romantycznych spacerów brzegiem morza, o zachodzie słońca.

Kusi Was lazurowa woda i piaszczyste wybrzeża Tanzanii? Wybierzcie się na rajskie wakacje na Zanzibarze. Odprężający relaks w miejscowości Nungwi, przy jednej z najpiękniejszych plaż świata, pozwoli odciąć się od codzienności. Czeka Was pobyt w sielskiej wiosce Jambiani, kojący odpoczynek w cieniu palm oraz wizyta w kolebce kultury suahili - kuszącym wonią przypraw i niepowtarzalnym klimatem Stone Town.

Wybierzcie się na pełną kontrastów wycieczkę na Madagaskar i poznajcie największe skarby Czerwonej Wyspy! Czeka tu na Was zróżnicowana architektura, rozgrzana do czerwoności sawanna, piaszczyste plaże i dzikość dżungli, czyli wszystko, co cechuje prawdziwie egzotyczne wakacje. Madagaskar zachwyci Was unikalną mieszanka smaków i zapachów - wrócicie z tej podróży głodni kolejnej dawki wrażeń!

Wycieczka na Madagaskar najlepiej, aby odbywała się w duchu mora-mora - filozofii, która wyklucza pośpiech. Tak dużo jest tu bowiem do zobaczenia: zielone pola ryżowe, urocze lemury, zapierające dech w piersiach lasy wapiennych iglic oraz wyjątkowa i niepowtarzalna Aleja Baobabów. Z całą pewnością nie zabraknie Wam tu wrażeń i przygód. Szkoda by było ich nie doświadczyć!