WIETNAM

Intrygujący i zachwycający kraj, którego mieszkańcy noszą stożkowe kapelusze. Wietnam ma do zaoferowania piękne góry, malowniczą zatokę Halong Bay, poprzecinaną kanałami Deltę Mekongu, pełne energii miasta i doskonałą kuchnię, gwarantującą smakoszom niezapomnianą kulinarną przygodę.

Hanoi

Zatłoczone ulice stolicy Wietnamu kipią i tętnią życiem, a kolonialna elegancja, liczne jeziora i parki, dodają temu miastu niepowtarzalnego uroku. W gwarnym i chaotycznym Hanoi chodniki pełnią rolę salonu, kuchni i jadalni, a wszystko to pośród setek skuterów i rowerów. W starej dzielnicy, która najbardziej przypadła nam do gustu, znajdziecie sprzedawców mających do zaoferowania praktycznie wszystko, typowe azjatyckie targi i knajpki w których można spróbować pysznej kawy z koglem moglem lub napić się lokalnego piwa Bia Hoi.

Zatoka Ha Long

Niezwykle malownicza zatoka Ha Long, nazywana również Zatoką Lądującego Smoka, to jedna z największych, a zarazem najpiękniejszych atrakcji Wietnamu. To urokliwe miejsce i obowiązkowy punkt każdej podroży po kraju, nie bez powodu znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Ponad dwa tysiące wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju wapiennych formacji skalnych, z licznymi  jaskiniami i grotami tworzy niesamowity krajobraz, który odkryjecie podczas rejsu po wodach zatoki.

Hoi An

Hoi An to nie tylko jedno z najpiękniejszych miasteczek w Wietnamie, ale i w całych Indochinach. Gwarne, kolorowe i pełne perełek chińskiej architektury stare miasto, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowy klimat tworzą wąskie uliczki, przyjemne kafejki, galerie, pracownie artystyczne i liczne warsztaty krawieckie,
bo Hoi An to miasto krawców, którzy uszyją na zamówienie garnitur, a do tego dołożą całkiem elegancką koszulę. Miasto słynie także z doskonałej kuchni.

Sajgon

Sajgon, nazwany przez Wietnamczyków na cześć ich wodza Ho Chi Minh City, to miasto po wizycie, w którym słowa „ale Sajgon” otrzymują potwierdzenie swego znaczenia! Wydaje się, że skuterów jest na ulicach więcej niż ludzi zamieszkujących tę metropolię, a tutejszy ruch uliczny, mógłby niejednego europejskiego policjanta przyprawić o zawrót głowy. W tym tętniącym życiem, kosmopolitycznym mieście, nowoczesne drapacze chmur przeplatają się z secesyjnymi kamienicami, które przypominają o kolonialnej historii Sajgonu.

Delta Mekongu

Delta Mekongu to jeden z najbardziej malowniczych regionów Wietnamu. Tysiące kanałów tworzy fascynujący labirynt, po którym zwinnie poruszają się na maleńkich łodziach mieszkańcy tego obszaru, oczywiście z charakterystycznym stożkowym kapeluszem na głowie. Podczas rejsu po licznych kanałach rzeki będziecie mieli okazję zaobserwować codzienne życie mieszkańców, którzy zajmują się głównie rybołówstwem i uprawą ryżu. Zobaczycie także niesamowite, pływające targi, na których handel odbywa się prosto z łodzi.

Phu Quoc

Leżąca w Zatoce Tajlandzkiej, tuż przy granicy z Kambodża wyspa Phu Quoc słynie z wspaniałych, długich plaż, produkcji ukochanego przez Wietnamczyków sosu rybnego, jak również plantacji pieprzu. Spokojna i nadal mało turystyczna wyspa zachwyca piaszczystymi, niezatłoczonymi plażami z pochylonymi palmami kokosowymi i rozpływającymi się w ustach owocami morza. Phu Quoc to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy z dala od zgiełku pragną odpocząć i zadbać o opaleniznę.

Poznajcie, na wskroś, pełny kontrastów Wietnam. Wasza podróż zawiedzie Was do chaotycznego Hanoi i szalonego Sajgonu, by następnie zachwycić Was pięknem zatoki Ha Long, klimatycznym i urzekającym Hoi An oraz krainą beztroskiego wypoczynku Phu Quoc.

Udajcie się w pełną różnorodności podróż po Wietnamie. Przed Wami spotkanie z szaloną energią wielomilionowych Hanoi i Sajgonu, którą równoważy spokój zatoki Ha Long i urok niewielkiego Hoi An. Na koniec dajcie się ponieść legendarnemu Mekongowi.

Wyrusz w niepowtarzalną podróż do pełnego kontrastów Wietnamu, rozkwitającej Kambodży i serdecznej Tajlandii. Czekają na Was tętniące życiem miasta, zapierające dech w piersiach skarby natury, wspaniała lokalna kuchnia i wiele innych atrakcji, które sprawią, że na długo zapamiętacie te wakacje.

Na północy kraju od maja do października trwa pora letnia charakteryzująca się wysokimi temperaturami i intensywnymi opadami. W porze zimowej, od listopada do kwietnia pada sporadycznie, a temperatury utrzymują się w okolicach 17-22°C, jednakże w styczniu i lutym noce bywają bardzo chłodne.

Pn-i-Pd-Wietnam

Południową część kraju charakteryzują wysokie temperatury przez cały rok. Pora sucha trwa się od listopada do kwietnia, w pozostałych miesiącach można spodziewać się intensywnych opadów, zwłaszcza od czerwca do sierpnia.

Pn-i-Pd-Wietnam

W regionie centralnym pora sucha trwa od stycznia do sierpnia, z temperaturą sięgającą 30°C. Pora deszczowa rozpoczyna się we wrześniu, a największe opady występują w październiku i listopadzie, wtedy też mogą pojawić się tajfuny.

centralny-Wietnam

Stolica : Hanoi

Różnica czasu :  +5 godzin w lecie i +6 godzin w zimie

Język : wietnamski

Populacja : 91,7 mln

Powierzchnia : 331 tys. km²

Waluta : Dong wietnamski (VND)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdzający do Wietnamu objęci są obowiązkiem wizowym.  Wizę jednokrotnego wjazdu o maksymalnej długości pobytu do 30 dni można uzyskać online na stronie: evisa.xuatnhapcanh.gov.vn. Składając wniosek wraz ze skanem paszportu i zdjęcia i uiszczając opłatę w wysokości 25 USD, po kilku dniach otrzymujemy potwierdzenie otrzymania wizy, z którym po wylądowaniu należy udać się do kontroli paszportowej. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia terytorium Wietnamu.

Przed udaniem się w podróż do Wietnamu zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Wietnamu?