10 miejsc, które musisz odwiedzić przynajmniej raz w życiu

Ziemia to fascynująca planeta, która skrywa przed podróżnikami wiele niezwykłych zakątków. Każde z państw oferuje turystom zupełnie inne atrakcje. Tajlandia zachwyca usposobieniem jej mieszkańców i niesamowitymi krajobrazami, Jordania fascynuje tradycjami, kuchnią i własną historią, Wietnam to z kolei zapierające dech w piersiach widokami i jedzeniem, które trafia w gusta większości ludzi. 

gdzie wyjechać

Birma to kraina, gdzie można zatracić się w pięknie lokalnych budowli, Japonia to sushi i różowe kwiatki wiśni, Kuba to temperament lokalsów, cygara i salsa, a Meksyk to możliwość obcowania z pozostałościami kultury Majów, Azteków i innych plemion indiańskich, jakie do tej pory zamieszkują tamte tereny. W Kambodży warto z kolei wybrać się do ukrytego w gęstwinie dżungli Angkor Wat, a wakacje w Indonezji to okazja to wypoczynku w egzotycznych i komfortowych warunkach. 

Czy te informacje wystarczą, aby zachęcić do spakowania bagażu? Z pewnością nie! Z tego powodu właśnie postanowiliśmy opowiedzieć nieco więcej o każdej z wymienionych powyżej destynacji. 

Tajlandia — państwo uśmiechniętych ludzi

gdzie wyjechać

Wakacje w Tajlandii to marzenie wielu osób. Państwo to znajduje się w zasięgu finansowym niemal każdego turysty. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy w kolejnych miesiącach nie obrać właśnie tego kursu w ramach pomysłu na spędzenie swojego urlopu.

U osób, które już miały okazję spędzić wakacje w Tajlandii, można zauważyć tendencję do chęci powrotu w tamte strony i nasycenia się Krainą Uśmiechu jeszcze bardziej niż dotychczas. Taka wycieczka kusi przede wszystkim tym, że można zaobserwować niesamowitą różnorodność na wielu płaszczyznach, typową dla Tajlandii. 

Podczas wyprawy warto uwzględnić w planie podróży miejsca takie jak np. stolica kraju, czyli Bangkok — to właśnie tam najmocniej widać jak futuryzm przeplata się z tradycyjną architekturą. Na uwagę zasługuje również Chiang Mai — miasteczko zlokalizowane pośród górskiego krajobrazu — a także rajskie wyspy Koh Phangan, Koh Tao, Koh Lipe, Railay, czy też Koh Ngai.

Jordania — Bliski Wschód na wyciągnięcie ręki

wakacje w Jordanii

Jordania jest tak naprawdę centrum Bliskiego Wschodu. Miejsce to pachnie aromatycznymi, orientalnymi zapachami, fascynuje chaosem panującym na ulicach tamtejszych miast, a także kusi możliwością usłyszenia śpiewu muezina, który nawołuje wiernych do oddania się modlitwie.

Wakacje w Jordanii to niesamowita przygoda, jednak kierunek też wciąż nie cieszy się największą popularnością. Naszym zdaniem to jego niepodważalny atut, ponieważ dzięki temu można uniknąć przepychanek w tłumie złożonym z turystów. Wyjeżdżając do Jordanii, warto odwiedzić między innymi miejsca takie jak:

 • Ammam — białe miasto zajmujące powierzchnię kilku wzgórz,
 • Petrę, będącą jednym z siedmiu cudów świata,
 • Wadi Rum, gdzie wykonano wiele ujęć do filmu „Marsjanin” w reżyserii Ridleya Scotta,
 • Akabę — miasto portowe, które powinno szczególnie przypaść do gustu wielbicielom nurkowania.

Wybrzeże Jordanii leży przy Morzu Martwym. Jest to najbardziej niezwykły zbiornik wodny świata — kąpiele w jego wodach mają znaczenie zarówno dla pielęgnacji ciała, jak i zdrowia. Wybierając się zatem do tego zakątka na Bliskim Wschodzie, warto pamiętać o tym, aby przez chwilę poplażować przy tym zasolonym akwenie.

Wietnam — krajobrazy jak z bajki

wycieczka do Wietnamu

Pola ryżowe, doskonała kuchnia, zapach orientalnych przypraw i niesamowite widoki na każdym kroku — taki właśnie jest Wietnam i dokładnie to sprawia, że każdego roku zyskuje on na popularności wśród turystów. Kraj ten jest tłumnie odwiedzany przez ludzi z  całego świata. Wśród globtroterów nie brakuje również Polaków. 

Chcąc czerpać z podróży do Wietnamu jak najwięcej, najlepiej jest przemyśleć plan podróży jeszcze przed wyjazdem, lub oddać się w ręce doświadczonych organizatorów wyjazdów zagranicznych.

Podróżując do Wietnamu, nie powinno się pominąć odwiedzenia punktów takich jak gwarne i zatłoczone Hanoi, gdzie można na własnej skórze poczuć atmosferę metropolii tętniącej życiem, a także Sajgon — tam również ulice niemal nigdy nie pozostają puste. Z kolei podróżnicy poszukujący wyciszenia, z całą pewnością docenią Hoi An — jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Indochinach — jak również słynną Zatokę Ha Long, malownicze Sapa, deltę Mekongu, czy też jedną z rajskich wietnamskich wysepek.

Wycieczka na Filipiny — co warto zwiedzić?

Tysiące wysp, z których każda nadawałaby się na to, aby stworzyć na nich ziemski Eden, podwodny świat, gdzie pływają setki kolorowych ryb i żyją niezwykłej urody koralowce, a do tego wszystkiego tubylcy wykazujący się ponadprzeciętną gościnnością — tak właśnie można by było posumować podróż na Filipiny w kilku skromnych zdaniach.

Największym atutem tego archipelagu jest jednak to, iż jego bardzo duża część wciąż pozostaje nieodkryta. Dodatkowo turyści odwiedzający ten zakątek Azji mogą skorzystać z licznych, dość nietypowych atrakcji i doświadczać wielu nowych uczuć. Potencjalnych aktywności jest bez liku:

 • zdobywanie szczytów wulkanów,
 • pływanie w towarzystwie wielorybów,
 • podziwianie niezwykle zróżnicowanej roślinności i dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku,
 • obserwowanie jak mieszają się ze sobą bogate dzielnice miasta Manila ze slumsami, gdzie panuje skrajne ubóstwo, 
 • uprawianie sportów wodnych, np. kitesurfingu,
 • nurkowanie pośród koralowców.

Wczasy na Filipinach oferują oczywiście o wiele więcej, ale naszym zdaniem, najlepiej samodzielnie odkryć to, co w ich trakcie stanie się przedmiotem indywidualnej fascynacji.

wycieczka do Wietnamu

Birma — więcej niż Miasto Tysiąca Świątyń

Wakacje w Birmie każdego roku zyskują coraz większe zainteresowanie wśród turystów. Wymagający globtroterzy chętnie wybierają właśnie ten kierunek. Powodów takiej sytuacji jest kilka, ale najważniejszymi z nich są:

 • fakt, iż Birma wciąż pozostaje dziewiczym i nieodkrytym państwem, gdzie mistycyzm miesza się z niezwykłą architekturą, wyznawaną wiarą i możliwością podziwiania dzieł sztuki w postaci wyłącznie natury. Birmańskie krajobrazy są uznane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Niektórzy są zdania, że gdyby tylko można było je oprawić, z powodzeniem mogłyby zawisnąć w jednej z sal paryskiego Luwru. 
 • potrzeba wyciszenia — osoby wybierające Birmę jako cel swojej wędrówki to często ludzie zmęczeni życiem w ciągłym pośpiechu, charakterystycznym dla funkcjonowania w cywilizowanej codzienności. Takie osoby z chęcią uciekają od zgiełku i hałasu właśnie do Birmy. 

Spędzając urlop w Birmie, warto zobaczyć między innymi Mandalay — metropolię zażywają również Miastem Klejnotów. Uwadze nie powinno umknąć również Inle Lake, czyli drugie co do wielkości jezioro w kraju, miejscowość Ngapali zlokalizowaną tuż przy brzegu Zatoki Bengalskiej, a także Yangon — największe miasto w całej Birmie. Oczywiście nie można zapomnieć o najsłynniejszej birmańskiej atrakcji — starożytnym Bagan, czyli sławnym Mieście Tysiąca Świątyń.

wakacje Birma

Wakacje w Kraju Kwitnącej Wiśni — Japonia

Japonia jest uznana za jeden z najbezpieczniejszych państw świata. Być może to jedyne miejsce na całej kuli ziemskiej, gdzie wychodząc do toalety w kawiarni, nie ma potrzeby pakowania laptopa i telefonu. Spokój wiąże się tu z nowoczesnością i innowacyjnością. Równocześnie jednak Japończycy ponad wszystko cenią sobie tradycję. W tej części Azji znaczy ona naprawdę wiele. Istnieje odpowiednia etykieta, a zachowania są schematyczne i bardzo ciekawe. 

Kraj Kwitnącej Wiśni wydaje się podróżniczą tabletką na uspokojenie. Łatwo tam nastroić nerwy, które w korporacyjnej codzienności zostały zupełnie zszargane. Jednocześnie jednak należy pamiętać, iż teza ta dotyczy głównie turystów — Japończycy, podobnie jak mieszkańcy wielu innych azjatyckich państw, to zdeklarowani pracoholicy.

Podczas spędzania wakacji w Japonii warto odwiedzić kilka interesujących miejsc. Wśród nich znajduje się oczywiście stolica, czyli Tokio. Fani architektury z pewnością docenią walory estetyczne tej metropolii. Innymi miastami zasługującymi na szczególną uwagę, są Osaka — trzecie pod względem wielkości japońskie miasto — a także Kioto, które od lat uznaje się za stolicę kulturalną Kraju Kwitnącej Wiśni. Polecanymi punktami na japońskiej mapie są również Fudżi, czyli wulkan o wysokości 3776 m n.p.m. oraz Hiroszima — żywy pomnik pamięci ofiar pierwszego użycia bomby atomowej przez ludzkość.

wycieczka do Japonii

Kuba — rum, cygara i salsa

Kuba to kraj naturalnych krajobrazów. Znajdują się tam jedne z najpiękniejszych parków narodowych świata. Tropikalny klimat, zróżnicowana roślinność i zaskakująca fauna — również. Kuba to też stolica najlepszego rumu, cygar i znakomita kuchnia. Królowa Karaibów jest zlokalizowana na północ od Antylii, dokładnie w tym punkcie, gdzie mieszają się ze sobą wody Morza Karaibskiego, Oceanu Atlantyckiego oraz Zatoki Meksykańskiej. Na południe od wyspy znajduje się wybrzeże USA, a przemieszczając się dalej na wchód, trafiamy do Meksyku.

Podróż na Kubę to wyprawa do zupełnie innej rzeczywistości niż ta, do jakiej przywykliśmy, żyjąc w kapitalistycznym świecie. Na największej karaibskiej wyspie wciąż żywe są założenia komunizmu i socjalizmu: żywność wydawana na kartki, wiele ograniczeń dotyczących wolności. 

Kuba to również niezwykłej urody architektura kolonialna, zabytkowe amerykańskie samochody i wiele innych atrakcji, jakie z pewnością zostaną docenione przez turystów. Obierając Kubę jako cel wyjazdowy, warto wędzić miejsca takie jak:

 1. Hawana — kubańska stolica to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do tej części Ameryki Łacińskiej;
 2. Vinales, czyli miejsce, gdzie uprawiany jest tytoń. Można tu również odwiedzić jedną z lokalnych plantacji kawy;
 3. Trynidad — przepiękne miasto z bardzo długą historią. W miejscowości tej da się podziwiać niesamowite przykłady architektury, jaką pozostawili po sobie dawni kolonizatorzy;
 4. Cayo Santa Maria — mała wyspa, która wyjątkowo mocno przypadła do gustu globtroterom wybierającym Kubę jako docelowy punkt Swojej podróży;
 5. Varadero — prawdopodobnie najsłynniejszy kubański kurort.

Oczywiście Kuba skrywa znacznie więcej tajemnic i ciekawostek turystycznych. Warto wybrać się tam i na własnej skórze odczuć jej niepowtarzalny klimat. Pamiętajmy jednak, że z roku na rok wyspa ulega coraz większej komercjalizacji, dlatego dobrym wyborem jest zorganizowanie wycieczki na Królową Karaibów, zanim zmieni się ona w miejsce przypominające Miami.

wakacje na Kubie

Meksyk — kierunek zyskujący coraz większą popularność

Meksyk to ogromny kraj, który skrywa w sobie liczne płaskowyże, które porastają różne gatunki kaktusów, ale także wybrzeża, gdzie piasek ma kolor i konsystencję mąki pszennej. To jedno z tych państw, o jakich z powodzeniem można mówić, że powinno się je odwiedzić przynajmniej jeden raz w życiu. Meksykanie żyją takim tempem, jakie się im podoba, cieszą się spokojem, piją tequilę i zdają się nie przejmować niczym bardziej, niż faktycznie jest to możliwe. 

Wycieczka do Meksyku to także okazja do przyjrzenia się z bliska niesamowitym, egzotycznym gatunkom roślin tropikalnych. To możliwość ujrzenia dzikich zwierząt — np. żółwi, jaszczurek, pelikanów i flamingów — w ich naturalnym środowisku. Takie doświadczenie wywiera na turystach ogromne wrażenie. Znów jednak zaznaczamy, że nie należy wierzyć nam na słowo. O wiele lepszym wyborem jest samodzielna weryfikacja podatnych przez nas faktów!

Planując wycieczkę do Meksyku, w planie podróży warto uwzględnić odwiedzenie kilku wysp znajdujących się w stanie Yukatan. Mowa jest w tym przypadku o Holbox i Isla Mujeres. Dobrym wyborem jest też eksploracja Jukatanu samego sobie i zwiedzenie miejsc takich jak np. Tulum.

wakacje w Meksyku

Madagaskar — wakacje pełne przygód

Madagaskar to jedna z najpiękniejszych krain świata. Zaskakuje ona pod wieloma względami, a jednym z nich jest zróżnicowanie tamtejszego terenu. Wyspa pozostawała przez wiele lat w izolacji, co przyczyniło się do tego, iż wykształciły się tam rozmaite gatunki endemiczne. Mowa jest w tym przypadku zarówno o zaskakującej florze, jak i faunie. Na Madagaskarze można obserwować między innymi gatunki żółwi, lemurów, kameleonów i jaszczurek. Nie brakuje tam również krokodyli i egzotycznego ptactwa.

Aby zobaczyć to wszystko, warto wybrać się na trekking po miejscowych parkach narodowych. Poszczególne z nich kryją wiele niesamowitych trakcji. Turyści odwiedzający Park Narodowy Ranomafana mogą na przykład skorzystać z kąpieli w gorących źródłach termalnych i stać się gośćmi w lokalnych wsiach, gdzie możliwe jest obserwowanie codziennego życia plemienia Bastillo. 

Z kolei w Andringitra istnieje możliwość zobaczenia małpiatek w ich naturalnym, środowisku, a w Tsingy de Bemaraha odważni turyści mogą mierzyć się z potęgą natury samą w sobie. Dlaczego? W tej części wyspy można bowiem podziwiać niesamowite skalne formy, labirynty składające się z tzw. igieł, a także wyjątkowo piękny kanion rzeki Manambolo. Co warto spakować, wyjeżdżając na Madagaskar z myślą o trekkingu? Oto nasze propozycje:

 • wygodne, oddychające buty trekkingowe, 
 • odzież wykonaną z naturalnych tkanin, która nie krępuje ruchów,
 • spodnie z długimi nogawkami lub legginsy, 
 • plecak służący do transportu ekwipunku, 
 • jedzenie i wodę na drogę,
 • dużo pozytywnej energii! 

Podróż na Madagaskar to fascynujące przeżycie, z którego każdy może czerpać garściami to, czego potrzebuje najbardziej. Wielu podróżników jest zdania, że Czerwona Wyspa zachwyca, pięknie pachnie i wspaniale smakuje. Znów jednak zachęcamy do tego, aby wyrobić sobie na ten temat własne zdanie. Nie warto bazować na przeżyciach innych ludzi, o wiele wspanialej jest doświadczać wszelkiego piękna samodzielnie. Ujrzeć własnymi oczami wspaniałość tego zakątka świata, zakosztować lokalnych smakołyków i nacieszyć się temperaturą madagaskarskiego powietrza.

Indonezja

Kambodża i jej potencjał turystyczny

Nie można ukryć, że historia Kambodży jest pełna brutalności. Jednocześnie jednak państwo to ma ogromny potencjał turystyczny. Wynika to głównie z faktu, iż kambodżański dorobek kulturalny oraz lokalne tradycje do dziś pozostają kultywowane przez mieszkańców tej części kontynentu azjatyckiego. 

Turyści odwiedzający Kambodżę mają szansę odkrycia wielu ciekawych miejsc. Wśród nich prym wiedzie oczywiście słynne starożytne miasto Angkor Wat, ale watro pamiętać, że kraj ten oferuje również inne ciekawe opcje. Mowa jest w tym przypadku między innymi o:

 • Phnom Penh, czyli kambodżańskiej stolicy, gdzie podróżujący mogą zderzyć się z gwarną atmosferą miasta. Będąc na miejscu, polecamy zwrócić uwagę nie tylko na wyjątkowy Pałac Królewski, ale również na inne budynki, których styl wykonania prawdziwie zachwyca;
 • Siem Reap — kolejne miasto, gdzie na próżno można szukać wyciszenia. Warto dodać, że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych ośrodków turystycznych na terenie całej Kambodży.

Kambodża — podobnie jak inne państwa, które zostały wymienione na łamach tego artykułu — to różnorodność w najczystszej postaci. Kraje te warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu, aby rozsmakować się w lokalnych kuchniach i nacieszyć oczy architekturą tak często silnie różniącą się od tej, którą znamy ze Starego Kontynentu. Podróże kształcą — uczą o innych tradycjach, obrzędach, religiach i wielu innych istotnych sprawach. Trzeba z tych możliwości korzystać, ile tylko się da!

Wakacje w Kambodży

Marzysz o wspaniałej podróży?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Osadzona w tropikalnej scenerii, pełna przygód podróż przez trzy środkowo-amerykańskie kraje. Podczas fascynującej wycieczki do Gwatemali, Belize i Meksyku, udacie się w rejs po malowniczym jeziorze Atitan, przemierzycie klimatyczne uliczki kolonialnej Antiguy i odkryjecie zaginione miasto Majów – Tikal. Na końcu czekają Was wakacje w Meksyku i błogi relaks na białych piaskach, rajskiej plaży w Tulum.

Przed Wami autentyczna i intensywna wycieczka do Tajlandii i Malezji. Szalony Bangkok, fascynujące Kuala Lumpur, rajskie Koh Lipe i ekscytująca Langkawi. Dajcie się porwać w ramiona Azji podczas wyprawy, która odsłoni przed Wami prawdziwe oblicze tego kontynentu. Miasta przepełnione kontrastami, dziewiczy las deszczowy, bajeczne plaże, tropikalne zwierzęta i rośliny. Oto Azja na 100%!

Chcecie poznać smak prawdziwej Azji? Przejść się ścieżką prowadzącą przez dziewiczą, laotańską dżunglę i stanąć na skraju huczącego wodospadu? A może wolicie odkrywać niekończący się labirynt miejskiej dżungli jednego z najbardziej szalonych miast świata, Bangkoku? Zabieramy Was na wycieczkę do Tajlandii i Laosu, podczas której odkryjecie dwa totalnie różne oblicza Azji!

Czas na podróż do krainy Indiany Jones’a! Podczas wycieczki do Jordanii odwiedzicie starożytne miasta, poszukacie ukrytych skarbów, spędzicie noc pod gwiazdami na pustyni Wadi Rum i dacie się ponieść szalonemu spektaklowi codziennego życia Ammanu. Trudy zwiedzania wynagrodzi Wam kąpiel w leczniczych wodach morza martwego oraz podziwianie barwnego, podwodnego życia u wybrzeży Akaby.

W trakcie wycieczki do Birmy, doświadczycie niesamowitej atmosfery tradycyjnych, buddyjskich świątyń. Birma przywita Was słonecznym uśmiechem i niezapomnianymi widokami. Wybierzcie się na wędrówkę przez równinę tysięcy pagód. Poznajcie rybaków z plemienia Intha, wiosłujących jedną nogą. A na koniec - zrelaksujecie się w rajskim Ngapali, położonym nad turkusowymi wodami Zatoki Bengalskiej.

Podczas wycieczki do Wietnamu poznacie największe atrakcje kraju i zakosztujecie jego różnorodności. Po wizycie w gwarnym Hanoi, moment wytchnienia odnajdziecie w czasie rejsu przez zatokę Ha Long. Trekking w regionie Sapa oczaruje Was widokiem rozległych pól ryżowych i pokrytych zielenią wzniesień. Sajgon zachwyci intensywnością azjatyckiej metropolii, a piaszczyste plaże nadmorskiego Mui Ne zapewnią błogie odprężenie.

Podczas wycieczki do Tajlandii i Kambodży zachwyci Was niepowtarzalna energia jednej z największych metropolii Azji. Gdy poznacie już klimat ulic Bangkoku, czas na mistyczne doznania w otoczeniu kompleksu świątyń Angkor oraz kontakt z kulturą Khmerów. Kambodża zachwyci Was także egzotyczną roślinnością i pięknem swoich wysp - na Koh Rong Sanloem odnajdziecie wypoczynek z dala od zgiełku.

Czeka Was niepowtarzalna wycieczka do Tajlandii. Odkryjecie Bangkok - wiecznie żywą ostoję egzotycznych smaków i kultury. Dotrzecie do Surat Thani, aby w domkach usytuowanych nad jeziorem podziwiać bujną roślinność Parku Narodowego Khao Sok. Natomiast wizyta na rajskiej wysepce Koh Yao Yai zapewni dozę błogiego relaksu w otoczeniu palm kokosowych i lazurowej wody.

Pozwólcie porwać się w ekscytującą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, będącego niezwykłą mieszanką tradycji i nowoczesności. Podczas fascynującej wycieczki do Japonii odkryjecie tajemnice supernowoczesnego Tokio, doświadczycie kulinarnych uniesień w futurystycznej Osace oraz staniecie oko w oko z majestatyczną górą Fuji. W Kioto poczujecie natomiast ducha tradycyjnej Japonii.

Podczas fascynującej wycieczki do Meksyku, będziecie mieli świetną okazję, aby skosztować wyśmienitej kawy, a w międzyczasie zamienić kilka słów z Indianami z plemienia Tzotzil, noszącymi tradycyjne kolorowe stroje. Znajdziecie również czas na relaks i orzeźwiającą kąpiel w wodospadach Agua Azul, a Ci, których porusza piękno starożytnych budowli, będą mogli zwiedzić słynne na całym świecie piramidy.

Dynamiczna wycieczka do Indonezji pełna cudów natury i niezapomnianych widoków. Dajcie się porwać barwnemu krajobrazowi Indonezji! Naznaczone tradycją Ubud zachwyci swoim pięknem, a wycieczka po Bali rozbudzi Wasze zmysły. Dziewiczy klimat Nusa Penida oraz nieodkryty Lombok na długo pozostaną w pamięci. Po trekkingu na wulkanie Rinjani czeka już tylko kilka dni błogiego lenistwa.

Waszą podróż rozpoczniecie od wycieczki do Nowego Jorku - miasta drapaczy chmur i niegasnących neonów, które nigdy nie śpi. Stamtąd wyruszycie na wakacje do kolorowego Meksyku. Zanurzycie się w klimacie dzielnicy Coyoacan, gdzie zasmakujecie lokalnych specjałów. Następnie udacie się do Tulum, by zrelaksować się na białej plaży otoczonej skalistym urwiskiem i wysokimi palmami.

Przed Wami Kuba i Meksyk, czyli dwa czarujące karaibskie kraje i podróż pełna kontrastów, która na długo zapadnie w Waszej pamięci. Wakacje na Kubie i w Meksyku to możliwość doświadczenia dwóch zupełnie różnych światów i ich fascynujących historii, a także odkrywania mnóstwa podobieństw, które będą Was zaskakiwać każdego dnia tej niezwykłej i pełnej wrażeń podróży.

Przed Wami egzotyczna wycieczka do Tajlandii, Wietnamu i Kambodży. W Hanoi jest jak w filmie z Brucem Lee - nad rzeką, wśród mgły, Wietnamczycy ćwiczą tai-chi. W mieście za to panuje gwar. Nie zapomnicie zapierającego dech w piersiach rejsu po zatoce Ha Long, tajemniczych jaskiń i tutejszych mieszkańców. Kambodża zabierze Was w mistyczny świat, a Bangkok zarazi Was swoją kolorową energią.

Wakacje na Filipinach rozpoczną się od chaotycznej i gwarnej Manili. Stamtąd udacie się na Boracay, której plaże słyną z drobniutkiego, delikatnego piasku i obłędnie turkusowej wody. Na Palawanie z kolei, który nadal zachował swój dziewiczy charakter, fascynaci przyrody odnajdą swój raj, dzięki jednemu z największych skupisk koralowców, a w lasach deszczowych - dzięki rzadkim gatunkom zwierząt.

Cieszcie się niezapomnianym doświadczeniem jakim są wakacje na Filipinach. Poznacie rozwijające się na styku tradycji i nowoczesności Cebu City, aby następnie zanurzyć się w przejrzystych wodach obmywających brzegi Panglao. Bohol ugości Was widokami rozległych pól ryżowych, dżungli oraz Czekoladowych Wzgórz. Zwieńczeniem będzie zachwycająca swym pięknem wyspa Malapascua.

Czekają Was luksusowe wakacje w Meksyku, podczas których odwiedzicie Tulum i wyspę Holbox. Na Waszych oczach nowoczesność zderzy się ze starożytnymi ruinami miasta Majów. Zrelaksujecie się także na białych plażach, które otaczają lazurową wodę i wyciszycie się podczas wypoczynku na wygodnych hamakach. A może spróbujecie sportów wodnych? Karaiby stwarzają świetne ku temu warunki!

Niezapomniane wakacje w Tajlandii i Kambodży rozpoczniecie do Bangkoku, który oczaruje Was swoim gwarem i niepowtarzalną energią. Gdy już poczujecie ducha tajlandzkiej stolicy, czeka Was podróż po wiekowych zakamarkach kompleksu świątynnego Angkor w Siem Reap. Na koniec skosztujecie piękna półwyspu Railay. Brzeg morza, lazurowa woda i rozgrzany słońcem piasek - czego chcieć więcej?

Na początku wakacji w Tajlandii czeka Was wizyta w Bangkoku. Wiecznie żywe miasto, tchnące duchem tajskiej tradycji oraz prawdziwie nowoczesnej azjatyckiej metropolii, zachwyci żądnych wrażeń. Następnie już tylko relaks. Niezwykłe otoczenie idyllicznych wysp Koh Ngai oraz Koh Lipe. Prawdziwie lazurowa woda, hamaki rozwieszone między palmami kokosowymi oraz wspaniała rafa koralowa.

Wyjątkowa wycieczka do Tajlandii, pełna zachwycających krajobrazów. Ma ona swój początek w gwarnym i tętniącym życiem Bangkoku, prowadząc dalej poprzez otoczone dżunglą i licznymi wodospadami Chiang Mai. Zachwyci Was rajskim wybrzeżem i piaszczystymi plażami wyspy Koh Lipe. Odkryjcie prawdziwe bogactwo tych regionów - ich niezapomniane piękno i różnorodność.

Plaże Bali słynącej z egzotycznej przyrody zaskoczą Was czarnym, wulkanicznym piaskiem i idelanym warunkami do surfingu. Przesympatyczni mieszkańcy wyspy z kolei poczęstują Was owocami morza i wszystkimi możliwymi gatunkami ryżu. Lombok obfituje w dzikie, niebiańskie plaże, zieleń i spokój, którego tak często dzisiaj poszukujemy. Wybierzcie się z nami na wakacje życia w Indonezji!

Spędźcie niezapomniane wakacje w Indonezji, skoncentrowane na relaksie w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów Bali i okolicznych wysp. W cieniu świątyń miasta Ubud odnajdziecie spokój, a energię dodadzą Wam pokazy tradycyjnego tańca, masaże i spacery w egzotycznej scenerii. Na Nusa Lembongan oraz Gili Air czekają rajskie plaże, nurkowanie wśród raf koralowych oraz błogi relaks.

Przed Wami intensywna i różnorodna wycieczka do Wietnamu! Od wielkomiejskiego zgiełku miast Hanoi i Sajgonu, po niezapomniane widoki bajecznych formacji skalnych zatoki Ha Long. Urzekające miasteczko Hoi An zachwyci architekturą i niepowtarzalną atmosferą, a rejs po Delcie Mekongu zapisze się w pamięci obrazem soczystej roślinności i handlarzy sprzedających owoce prosto ze swoich łodzi.

Wakacje w Wietnamie to opcja dla głodnych wrażeń. Trasa biegnie od gwarnego, tętniącego życiem Hanoi. Następnie czekają zapierające dech widoki na zatokę Ha Long, wizyta w zielonej prowincji Ninh Binh oraz kilka dni spędzonych w klimatycznym miasteczku Hoi An, znanego z handlu dobrami miejscowych rolników. Finałem wycieczki będzie relaks na urokliwej wyspie Phu Quoc, znanej z bajkowych plaż.

Mistyczna podróż po zakamarkach świątynnych kompleksów Jawy oraz niezapomniane doświadczenie wielobarwnych krajobrazów Bali. Czas na relaks w otoczeniu soczystej roślinności oraz malowniczych plaż. Wszystko to dopełnione degustacją lokalnych przysmaków oraz poznaniem miejscowych obyczajów. Dajcie się skusić na obcowanie z bogatą kulturą, podczas niezapomnianej wycieczki do Indonezji.

Karaibski temperament, soczyste kolory, drinki i zabawa w kubańskim stylu - takie właśnie będą Wasze wakacje na Kubie! Zachwycająca Havana podbije Wasze serca niepowtarzalnym klimatem. Senne Vinales sprawi, że zapomnicie o upływie czasu, a zabytkowy Trynidad uraczy Was klimatycznymi kafejkami i plątaniną kolorowych uliczek. Z kolei na plażach Cayo Santa Maria czeka Was beztroski relaks.

Zabieramy Was na wakacje w Meksyku, słynącym z najpiękniejszych plaż na świecie. W niezwykle popularnym Cancun, życie tętni dniem i nocą. Kiedy już się z nim zetkniecie, pochłonie Was ono bez reszty. Następnie udacie się do Tulum, gdzie zostaniecie oczarowani rajskimi plażami i bajecznym miastem Majów. Na sla Mujeres spróbujecie nie tylko kąpieli w lazurowej wodzie, ale i pysznego jedzenia.

Podczas niezapomnianych wakacji w Tajlandii zasmakujecie energii wiecznie tętniącego życiem Bangkoku, zanurzycie się w kulturze Tajów, będziecie się delektować miejscowymi specjałami i wreszcie - wyciszycie zmysły relaksując się w cieniu palm. Nie wybierajcie pomiędzy aktywnym wypoczynkiem a całkowitym odprężeniem, skoro można je z sobą połączyć. Cieszcie się niepowtarzalnym charakterem Tajlandii.