Aktywne wakacje w egzotycznych krajach

Marzą Wam się aktywne, egzotyczne wakacje podczas których będziecie mogli przeżyć niesamowite przygody i spróbować swoich sił w nieznanych dotąd sytuacjach? Jeśli tak, zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po krajach, które najlepiej sprawdzą się na aktywne wczasy!

Egzotyka - wakacje dla aktywnych

Subiektywna lista wycieczek, które warto odbyć w poszukiwaniu unikalnych wrażeń i mocnych doświadczeń:

Meksyk

Meksyk

Meksyk wakacje - Meksyk jest dużym i niezwykle zróżnicowanym krajem, w którym każdy może poczuć się jak Indiana Jones odkrywając ukryte w dżungli ruin miast Majów czy podróżując śladami Indian. Dobrze odnajdą się tu także osoby, które interesują się sportami wodnymi - tutejsze wyspy są znane z genialnych warunków do snorkelingu czy kajakarstwa. Dla żądnych atrakcji czekają tu także mrożące krew w żyłach pokazy corridy oraz liczne jaskinie i wodospady.

Tajlandia

Tajlandia

Tajlandia wakacje - Tajlandia to prawdziwy raj dla osób, które uwielbiają sporty wodne. Tutejsze centra nurkowe - w szczególności te znajdujące się na wyspie Koh Tao  są uznawane za jedne z najlepszych na świecie szkół nurkowania głębinowego. Tajskie wyspy oferują także doskonałe warunki do snorkelingu. W Kraju Uśmiechu można także spróbować swoich sił w surfingu i kitesurfingu - na naukę przyjeżdżają tu ludzie z całego świata, choć nie brakuje też doświadczonych surferów. Osoby, które lubią kontakt ze zwierzętami powinny odwiedzić sanktuarium słoni, gdzie przez cały dzień można obcować z tymi niesamowitymi ssakami.

Madagaskar

Madagaskar

Madagaskar wakacje - Madagaskar do kolorowa i pełna atrakcji wyspa, która zaspokoi nawet największe potrzeby podróżnicze. Czeka tu na Was gęsta dżungla, wręcz idealna na kilkudniowy trekking, który pozwoli poznać techniki bush craftingu i specyfikę życia na łonie natury. Wyprawa na Madagaskar to także doskonały plan dla tych, którzy nie boją się wysokości - możemy zarekomendować wycieczkę do Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha, gdzie czekają na Was liczne linowe mosty zawieszone wiele metrów nad ziemią, między skalnymi iglicami.

 

Filipiny

Filipiny

Filipiny wakacje - jeden z największych i najpiękniejszych archipelagów świata słynie przede wszystkim z pływania z rekinami wielorybimi i kitesurfingu. Bogactwo tutejszej fauny i flory sprawia, że Filipiny to idealny kierunek na naprawdę aktywne wakacje dla osób kochających uprawianie sportów ekstremalnych i towarzyszące temu emocje - można tu spróbować swoich sił w skokach z wodospadu, pływania w jaskiniach czy wspinaczki i trekkingu. 

Aktywne wakacje to świetna opcja dla osób, które potrzebują mocnych wrażeń lub nie boją się spróbować czegoś nowego oraz pragną odkryć w sobie prawdziwą duszę podróżnika.