Co powinien zobaczyć każdy turysta podczas wycieczki do Tajlandii?

wycieczka do Tajlandii

Tajladia to państwo leżące w południowo-wschodniej części kontynentu azjatyckiego. Od wschodu graniczy z Kambodżą oraz Laosem, od południa z Malezją, a od zachodu oraz północy z Birmą. Do 11 maja 1949 roku kraj ten znany był jako Syjam. Nizinny teren Półwyspu Indochińskiego, na którym położona jest Tajlandia, stał się w ostatnich latach niezwykle obleganym kierunkiem turystycznym. Podróżnicy z całego świata pokonują tysiące kilometrów różnymi środkami transportu, aby poczuć klimat tego niezwykłego miejsca i nacieszyć oczy jego krajobrazem. Istnieje kilka miejsc, które warto odwiedzić, spędzając wakacje w Tajlandii. W dzisiejszym wpisie dzielimy się kilkoma propozycjami!

Wycieczka do Tajlandii — dlaczego zwiedzić Pałac Królewski w Bangkoku?

Cechą charakterystyczną Pałacu Królewskiego w Bangkoku są kilkupoziomowe dachy  ze złocieniami. Ściany zewnętrzne obiektu są białe i kontrastują w interesujący sposób z otaczającą je zielenią. W skład kompleksu wchodzą liczne sypialnie królewskie, sale do audiencji oraz budowle służące celom religijnym. Budynek, w którym mieści się Wielki Pałac Królewski, wydaje się potwierdzać majestat dawnych władców państwa. To jeden z tych obiektów w Krainie Uśmiechu, które powinien zobaczyć każdy turysta. 

Zespół pałacowy dzieli się na dwie części — świecką i poświęconą religijności. Pierwsza to głównie pomieszczenia mieszkalne władcy oraz członków jego rodziny. Zlokalizowane tam są także sale recepcyjne, które wykorzystywane są np. podczas przyjmowania dygnitarzy. W drugiej  części kompleksu pałacowego mieści się zespół świątynny Wat Phra Kaeo. Wycieczka do Tajlandii do doskonała okazja do poznania zupełnie odmiennych od europejskich stylów architektonicznych. 

Cały obiekt został wzniesiony w 1782 roku za panowania Króla Ramy I, który był pierwszym przedstawicielem Dynastii Chakri. Wielki Pałac zajmuje powierzchnię 218 tys. m2. Otacza go biały mur o długości niemalże dwóch kilometrów. W latach 1782-1946 była to oficjalna rezydencja monarchów. Ostatnim królem, który zamieszkiwał ściany pałacu, był Chulalongkorn. Spędzając wakacje w Tajlandii, nikt nie powinien odmawiać sobie zwiedzania tego punktu na mapie Bangkoku.

Ajutthaja, czyli historyczna stolica Tajlandii

podróż do Tajlandii

Bangkok wcale nie jest jedynym interesującym punktem turystycznym w Krainie Uśmiechu. Miasto Ajutthaja to kolejne miejsce, które warto odwiedzić podczas spędzania wakacji w Tajlandii. Metropolia ta przez ponad 400 lat odgrywała rolę potężnego ośrodka handlowego oraz centrum kulturowego kraju. Aktualnie Ajutthaja jest odrobinę zapomniane, ale to jedynie dodaje mu globtroterskiego uroku. Zwiedzający, którym zależy na tym, aby poczuć klimat dawnego królestwa, będą mieli ku temu okazję podczas wizyty w Ajutthaja.

Dawna metropolia jest zlokalizowana w centralnej części Tajlandii, około 80 km na północ od stolicy. Miasto opływają m.in. rzeki Chao Phraya i Pa Sak. Lata temu były one wykorzystywane jako fosa, co czyniło z miasta swoisty rodzaj fortecy. Miejsce to jest podzielone na dwa segmenty. Pierwszy z nich mieści się w jego wewnętrznej części, czyli na wyspie, gdzie usytuowana jest  najstarsza część Ajutthaja. Drugim segmentem są natomiast budynki leżące poza wyspą. Historyczne ruiny znajdują się w centrum i od 13 grudnia 1991 widnieją na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Phra Nakhon Si Ajutthaja — tak właśnie brzmi pełna nazwa miasta — od 1350 do 1767 pełniła funkcję tajlandzkiej stolicy. Lata świetności przypadają na wiek XVI, gdy miasto było jednym z najbardziej okazałych i najbogatszych królestw kontynentu azjatyckiego. Jego gospodarka była oparta głównie na handlu prowadzonym z Indiami oraz Chinami, a także na eksporcie zwierzęcych skór, kości słoniowej oraz ryżu. Metropolia funkcjonowała bez zarzutu aż do połowy XVIII wieku, kiedy to najechana została przez Birmańczyków, którzy raz na zawsze pogrzebali jej fenomen. Wybierając się na wakacje do Tajlandii, koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce.

Piękne okolice Phuket, czyli Phang Nga

wakacje w Azji

Skalne garby, maczugi oraz inne niezwykłe kształty, które zdobią lazurową wodę to wizytówka jednej z najpiękniejszych zatok w Tajlandii, czyli Phang Nga. Znajduje się ona u wybrzeża Morza Andamańskiego, dokładnie na północny wschód od osławionego w świecie Phuket. To kraina, której krajobraz przypomina bajkowe rysunki. Jest tam tak cudnie, że trudno uwierzyć, że rozpościerające się widoki są realne. Kontrast pomiędzy ogromnymi formacjami skalnymi a spokojem zaklętym w łagodnych morskich falach jest niezwykły. Większość turystów decydujących się na wycieczkę do Tajlandii, chętnie dociera to tego uroczego zakątka.

Po tej baśniowej przestrzeni można pływać na pokładzie wynajętej łodzi. Przemierzanie błękitnej wody pomiędzy potężnymi skałami to iście fascynujące przeżycie. Cienie, które odbijają się w tafli wodnej, potęgują poczucie respektu względem natury. Wapienne olbrzymy przypominają swoimi kształtami liczne stwory morskie znane z legend opowiadanych przez żeglarzy. Odwiedzający to miejsce dopatrują się w nich wielorybów, grzbietów potworów lub wielbłądzich garbów.

Najprawdziwsze złoto zatoki stanowią natomiast wyspy Khao Khian, Ko Panyi oraz Khao Ping Khan. Na pierwszej z nich po dziś dzień możliwym jest oglądanie malowideł naskalnych, za których stworzenie odpowiedzialni są starożytni. Na drugiej ze wspomnianych wysp mieści się mała muzułmaństwa wioska rybacka, której zabudowa jest wzniesiona na palach. Khao Ping Khan posiada także drugą nazwę - "Wyspa Jamesa Bonda". To właśnie tam nakręcone zostały niektóre sceny do filmu "Człowiek ze złotym pistoletem". Najbardziej zapierające dech w piersiach widoki roztaczają się na terenie parku narodowego Ao Phang-nga i będąc w Tajlandii, nie można sobie ich odpuścić.

Tajlandia jako perła turystyczna Azji

wycieczka do Tajlandii

Tajlandia to piękny cel podróżniczy, który ma wiele do zaoferowania. To setki wspaniałych miejsc, które warte są tego, by spędzić w nich kilka niezapomnianych chwil. Wiele biur podróży oferuje turystom nie tylko zorganizowanie samego wyjazdu i zapewnienie miejsca w wybranym hotelu, ale także zaplanowanie wakacyjnego pobytu w tym państwie w ramach swoich usług. Taka propozycja stanowi ogromne ułatwienie dla urlopowiczów, którym zależy na tym, aby móc wykorzystać swój czas wakacyjny maksymalnie, nie marnując ani chwili. 

Wycieczka do Tajlandii to opcja zarówno dla osób lubujących się w wysiłku fizycznym, jak i tych nieco bardziej leniwych. Zróżnicowane atrakcje, jakie można odszukać w Krainie Uśmiechu, z pewnością zdołają zachwycić nawet najbardziej wymagających i doświadczonych globtroterów. Warto jest więc pozwolić porwać się przygodzie i ruszyć na spotkanie z zupełnie inną kulturą, sztuką i…. kuchnią! Zdarzyło nam się już opisywać niektóre smakołyki, którymi można nieco porozmieszczać się przy okazji wakacji w tej części Azji. 

Marzysz o podróży do Tajlandii?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży do Tajlandii!

Przed Wami autentyczna i intensywna wycieczka do Tajlandii i Malezji. Szalony Bangkok, fascynujące Kuala Lumpur, rajskie Koh Lipe i ekscytująca Langkawi. Dajcie się porwać w ramiona Azji podczas wyprawy, która odsłoni przed Wami prawdziwe oblicze tego kontynentu. Miasta przepełnione kontrastami, dziewiczy las deszczowy, bajeczne plaże, tropikalne zwierzęta i rośliny. Oto Azja na 100%!

Chcecie poznać smak prawdziwej Azji? Przejść się ścieżką prowadzącą przez dziewiczą, laotańską dżunglę i stanąć na skraju huczącego wodospadu? A może wolicie odkrywać niekończący się labirynt miejskiej dżungli jednego z najbardziej szalonych miast świata, Bangkoku? Zabieramy Was na wycieczkę do Tajlandii i Laosu, podczas której odkryjecie dwa totalnie różne oblicza Azji!

Podczas wycieczki do Tajlandii i Kambodży zachwyci Was niepowtarzalna energia jednej z największych metropolii Azji. Gdy poznacie już klimat ulic Bangkoku, czas na mistyczne doznania w otoczeniu kompleksu świątyń Angkor oraz kontakt z kulturą Khmerów. Kambodża zachwyci Was także egzotyczną roślinnością i pięknem swoich wysp - na Koh Rong Sanloem odnajdziecie wypoczynek z dala od zgiełku.

Czeka Was niepowtarzalna wycieczka do Tajlandii. Odkryjecie Bangkok - wiecznie żywą ostoję egzotycznych smaków i kultury. Dotrzecie do Surat Thani, aby w domkach usytuowanych nad jeziorem podziwiać bujną roślinność Parku Narodowego Khao Sok. Natomiast wizyta na rajskiej wysepce Koh Yao Yai zapewni dozę błogiego relaksu w otoczeniu palm kokosowych i lazurowej wody.

Przed Wami egzotyczna wycieczka do Tajlandii, Wietnamu i Kambodży. W Hanoi jest jak w filmie z Brucem Lee - nad rzeką, wśród mgły, Wietnamczycy ćwiczą tai-chi. W mieście za to panuje gwar. Nie zapomnicie zapierającego dech w piersiach rejsu po zatoce Ha Long, tajemniczych jaskiń i tutejszych mieszkańców. Kambodża zabierze Was w mistyczny świat, a Bangkok zarazi Was swoją kolorową energią.

Niezapomniane wakacje w Tajlandii i Kambodży rozpoczniecie do Bangkoku, który oczaruje Was swoim gwarem i niepowtarzalną energią. Gdy już poczujecie ducha tajlandzkiej stolicy, czeka Was podróż po wiekowych zakamarkach kompleksu świątynnego Angkor w Siem Reap. Na koniec skosztujecie piękna półwyspu Railay. Brzeg morza, lazurowa woda i rozgrzany słońcem piasek - czego chcieć więcej?