Wakacje z dziećmi

Większość rodziców przynajmniej raz w roku staje przed dylematem, gdzie wyjechać na wakacje oraz jak je zaplanować, by spełniały oczekiwania wszystkich członków rodziny. W przypadku urlopu z dziećmi musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników i ograniczeń, z którymi nie mamy do czynienia podróżując solo czy z partnerem. W tej sytuacji doskonale sprawdzają się wakacje szyte na miarę, które są zaprojektowane w oparciu o nasze preferencje odnośnie terminu wyjazdu i jego charakteru.

Rodzinne egzotyczne wakacje - na co zwrócić uwagę

Planując wakacje z dziećmi trzeba dobrze przemyśleć każdą kwestię związaną z wyborem odpowiedniego kierunku - nie zaleca się zbyt intensywnych podróży dla rodzin z małymi dziećmi; z kolei starsze dzieci mogą czuć się znudzone spędzając całe dnie na plaży.

Przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić listę najczęściej spotykanych chorób w kraju, do którego jedziemy, odbyć zalecane szczepienia podróżne oraz zaopatrzyć się w apteczkę podróżną. Należy także spakować odpowiedni zapas kremu z mocnym filtrem oraz pantenol, który może okazać się zbawienny w przypadku zbyt długiego przebywania dziecka na słońcu.

Powinniśmy skupić się także na temacie bezpieczeństwa w kraju, do którego jedziemy oraz przeanalizować temat dostępu do służby zdrowia i opieki medycznej. W przypadku choroby czy wypadku może nas uratować odpowiednie ubezpieczenie podróżne - planując podróż z potomkiem w egzotyczne miejsca na świecie warto wybrać ofertę ubezpieczyciela, który oferuje szybką pomoc w sytuacjach awaryjnych i zajmie się wszystkimi formalnościami.

Egzotyczne wakacje z dziećmi - polecane kierunki

Malediwy

Wycieczka na Malediwy spodoba się zwłaszcza tym rodzinom, które chcą uciec od gwaru dużego miasta, lubią leniwie spędzać czas i podziwiać malownicze widoki. Rozległe plaże, niesamowicie turkusowa woda i rozległa rafa koralowa przypadną do gustu wszystkim, którzy szukają odpoczynku i nie są zainteresowani odkrywaniem zabytków. Malediwy to doskonały kierunek wakacyjny dla rodzin z dziećmi w każdym wieku - wielość atrakcji na miejscu pozwoli Wam ciekawie zaplanować czas dla siebie i swoich pociech.

Bali

Wakacje na Bali to idealna opcja dla rodzin z dziećmi, którym zależy na aktywnym spędzeniu czasu, odkrywaniu tajemnic wyspy i jej mieszkańców. Czekają tu na Was liczne przygody - nurkowanie i odkrywanie bogactwa podwodnego świata, zwiedzanie pięknych świątyń czy spotkanie z uroczymi małpami w Monkey Forest. Wyruszając w taką podróż macie pewność, że uda się rozbudzić w dziecku ciekawość świata i zamiłowanie do poznawania innych kultur.

Filipiny

Filipiny wakacje to najlepsza opcja dla rodzin z dziećmi, które nade wszystko kochają naturalne krajobrazy, zwierzęta oraz sporty wodne. Podczas podróży przez ten niezwykły archipelag możecie spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, w tym latające lemury, rekiny czy olbrzymie żółwie morskie. Filipiny to świetny kierunek jeśli chcemy nauczyć dzieci  samodzielności i szacunku do otaczającego je świata.

Więcej informacji o proponowanych destynacjach wyjazdów rodzinnych można znaleźć tutaj.

Rodzinne wakacje w tropikach to doskonała okazja do zacieśniania więzi międzypokoleniowych, pokazania dzieciom różnorodności oraz uczenia wrażliwości na wszechobecne piękno, dlatego warto zaplanować je w taki sposób, by nie były one tylko zabawą, ale i prawdziwą lekcją świata.