Marzy Ci się ekskluzywna podróż, ale nie wiesz jak ją zorganizować? Oto kilka praktycznych rad.

ekskluzywny-hotel

Egzotyczne wakacje zajmują specjalne miejsce w marzeniach wielu osób. Turyści oczekują, że podczas urlopu będą mieli szansę wypocząć w komfortowych warunkach, skorzystać z licznych udogodnień i nasycić się niecodziennym krajobrazem. Zorganizowanie takiej wyprawy we własnym zakresie pochłania jednak tyle energii, że często nie wystarcza jej potem na samą podróż. To właśnie z tego powodu warto skorzystać z pomocy pracowników doświadczonego biura podróży. Takie osoby są w stanie wziąć na siebie całą organizację imprezy turystycznej, dzięki czemu urlopowicz może zająć się tylko tym, co w danej chwili jest mu potrzebne — wypoczynkiem. Co więcej, ekskluzywne podróże zazwyczaj są mniejszym obciążeniem dla portfela, niż mogłoby się pozornie wydawać. Po przeliczeniu kosztów wynikających z zadbania o każdy aspekt wyjazdy samodzielnie można dojść do wniosku, że są one niewiele niższe od cen profesjonalnych organizatorów wycieczek. Które kierunki cieszą się największą popularnością?

Spis treści:

 1. Luksusowe wakacje dla wymagających — co warto wiedzieć?
 2. Egzotyczne wakacje w Japonii — wyprawa na wulkan Fuji-san
 3. Ekskluzywne podróże do Tajlandii
 4. Urlop na Malediwach w komfortowych warunkach
 5. Filipiny — propozycja dla tych, którzy oczekują wiele

Luksusowe wakacje dla wymagających — co warto wiedzieć?

Organizując egzotyczne wakacje, w kosztorysie należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • lot samolotem do wybranej destynacji,
 • zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie,
 • transfery z lotnika do hotelu i z powrotem,
 • wyżywienie w restauracjach,
 • wizyty w kawiarniach i pubach,
 • zwiedzanie zabytków i muzeów,
 • lokalne zakupy.

Istnieje przekonanie, że zajęcie się tymi sprawami samodzielnie, a nie korzystając z biura turystycznego, obniży koszty ekskluzywnej podróży. Może mieć to wiele wspólnego z prawdą, ale tylko wtedy, gdy wyjazd ma być  zorganizowany na dłuższy czas, np. 2-3 miesiące. W przypadku wycieczek dwu- i trzytygodniowych warto poznać ofertę biur podróży. Wszystko ze względu na to, że mają one podpisane umowy z przewoźnikami i hotelami, które umożliwiają uzyskanie korzystnych warunków zarówno dla samych siebie, jak i turystów.

Pamiętajmy także, że krótki wyjazd ma być okazją do wypoczynku, a nie generować kolejne problemy i powodować konieczność ich rozwiązywania. Pracownicy biura podróży biorą na siebie wszystko, co wiąże się z organizacją wakacji, dzięki czemu urlopowicze mogą w spokoju zająć się „ładowaniem akumulatorów”.

Egzotyczne wakacje w Japonii — wyprawa na wulkan Fuji-san

Japonia

Japonia to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez podróżników, którym zależy na spędzeniu wakacji w komfortowych warunkach. Kraina Kwitnącej Wiśni kusi pięknem krajobrazu, architekturą i tradycjami, które są doceniane od wieków. Japońskie hotele mają wiele do zaoferowania, a kuchnia japońska jest doceniana nawet przez najbardziej wybrednych smakoszy. W czasie ekskluzywnej podróży tego typu warto uwzględnić wizytę na szczcie Fudżi lub przynajmniej u jego podnóża.

Starowulkan Fuji-san mierzy 3776 m n.p.m i nie bez powodu nazywany jest perłą japońskiego krajobrazu. Jego stożkowaty kształt czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych wzniesień świata. Nieco ponad wiek temu był on uznawany za świętą górę. Prawo wejścia na szczyt Fudżi przysługiwało wówczas jedynie wybranym — pielgrzymom i kapłanom.

Dziś swoich sił podczas wejścia na Fuji-san może spróbować każdy. Warto jednak wiedzieć, że okres pomiędzy lipcem a sierpniem, to jedyny moment w roku, gdy jest to możliwe.

Ekskluzywne podróże do Tajlandii

ekskluzywny-hotel-2

Tajlandia to doskonały kierunek na luksusowe wakacje dla wymagających. Kraina Uśmiechu ma do zaoferowania wiele, jednak w przypadku wycieczek charakteryzujących się wysokim standardem, na szczególną uwagę zasługują wyspy Railay i Koh Ngai.

Railay to w zasadzie półwysep, którego niezwykła uroda zwykła wywoływać uczucie zachwytu w odwiedzających. Białe piaszczyste plaże otulone szmaragdową wodą i otoczone pierścieniem złożonym ze skał o niezwykłych kształtach to najbardziej charakterystyczne cechy tego miejsca. Miejscowa plaża jest oficjalnie uznawana za jedną z najbardziej urodziwych na świecie.

Wyspa Koh Ngai to miejsce, gdzie nie występuje ruch samochodowy. Mieści się na niej kilka hoteli, których standard odpowiada założeniom ekskluzywnych podróży. Ta część kontynentu azjatyckiego to idealna destynacja dla wszystkich, którzy spragnieni są ciszy i spokoju.

Urlop na Malediwach w komfortowych warunkach

malediwy

Miłośnicy egzotycznych wakacji często stawiają na rozwiązanie w postaci wycieczki na Malediwy. Tysiące maleńkich wysp zlokalizowanych pośród błękitnych lagun prezentują prawdziwie wysoki poziom, jeśli chodzi o hotele i restauracje. Tropikalny klimat panujący na Malediwach każdego roku przyciąga tysiące turystów. To także jeden z ulubionych kierunków zakochanych, udających się w podróż poślubną. Wielu podróżników twierdzi, iż Malediwy to uroczy i niezwykle romantyczny zakątek świata.

Krajobrazy w tej części wydają się wręcz idylliczne. Stanowią one doskonałe tło dla długich spacerów, rejsów po turkusowej tafli wody i spędzania czasu z ukochaną osobą. Luksusowe wille i domki zlokalizowane na palach tuż nad morzem są swoistą wizytówką Malediwów.

Filipiny - propozycja dla tych, którzy oczekują wiele

filipiny-2

Tysiące rajskich wysp, cudownie zielone pola ryżowe, piękne rafy koralowe i gościnni mieszkańcy — to najprostsza i najkrótsza definicja Filipin. Kierunek ten uchodzi za jeden z najbardziej odpowiadających założeniom ekskluzywnych wakacji. Wielu podróżnych odnajduje w filipińskich krajobrazach źródło inspiracji dla wielu przedsięwzięć.

Ten kraj to oaza spokoju, która jednocześnie oferuje wiele rozwiązań dla różnych typów podróżujących. Turyści mogą oddawać się błogiemu lenistwu pośród pięknych okoliczności przyrody lub korzystać z uroków aktywnego spędzania czasu podczas wędrówek górskich, zwiedzania lokalnych zabytków architektury lub nurkowania.

Luksusowe wakacje dla wymagających mogą mieć różne definicje. Tak naprawdę wszystko jest zależne od tego, czego oczekuje od nich podróżujący. Doświadczeni pracownicy biur podróży z założenia powinni umieć sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Idealną sytuacją jest, gdy organizacja ekskluzywnych wakacji jest dokładnym odzwierciedleniem wyobrażeń urlopowicza. Pamiętajmy, że wczasy to okazja do odpoczynku, który nie powinien zostać niczym zmącony absolutnie niczym. Każdy, nawet najdrobniejszy aspekt związany z organizacją musi być gruntownie przemyślany. Nie ma tutaj miejsca na kompromis i błędy. To jeden z wielu powodów, dla których warto skorzystać z usług doświadczonych w przygotowywaniu wycieczek osób.