Jak zorganizować podróż poślubną do egzotycznych krajów?

ocean

Przygotowanie ślubu i wesela to nie jedyne obowiązki, które spoczywają na Młodej Parze. Muszą oni skupić się także na zorganizowaniu podróży poślubnej. Choć w przyszłości z pewnością czeka ich wiele wyjazdów, to ten konkretny zawsze jest jedyny w swoim rodzaju. Należy zatem zadbać o to, aby idealnie zaplanować każdy jego szczegół. Po stresie związanym z przygotowaniem zabawy dla gości, młode małżeństwo zasługuje na chwilę relaksu i ukojenia. Warto przeanalizować co najmniej kilka kierunków. Pamiętajmy, że wycieczka musi być wyjątkowa. Do Egiptu, Tunezji i Maroka można polecieć niemal w każdej chwili. Liczba dostępnych promocji na te destynacje oraz ofert last minute jest tak duża, że z pewnością ich nie zabraknie. Wycieczki poślubne w sam środek egzotyki wydają się o wiele atrakcyjniejszym pomysłem. Balijskie plaże zdecydowanie wygrywają starcie z wybrzeżem Morza Czerwonego w Szarm el-Szejk, a ulice Hawany wypadają lepiej na tle starego miasta w Casablance. Co jeszcze skrywa się pod określeniem „Podróże szyte na miarę”?

Spis treści:

  1. Podróż poślubna na Bali: Romantyczne chwile pośród egzotycznego krajobrazu
  2. Zakochani na wycieczce po Kubie – Miłość w rytmie salsy
  3. Malediwy oczami młodego małżeństwa
  4. Wsparcie biura podróży w organizacji wycieczek poślubnych
  5. Podróże szyte na miarę, czyli odpoczynek w wielkim stylu

Podróż poślubna na Bali: Romantyczne chwile pośród egzotycznego krajobrazu

bali-para

Bali to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez nowożeńców. Wszystko ze względu na to, że ta część Indonezji jest bardzo przyjazna dla turystów i oferuje możliwość wypoczywania pośród niezwykle pięknego krajobrazu. Podróż poślubna na Bali to propozycja zarówno dla tych, którzy marzą o błogim lenistwie na wybrzeżu, jak i amatorów sportów wodnych, nurkowania lub pieszych wędrówek. Wyspa Tysiąca Świątyń to także oferta dla prawdziwych miłośników zwiedzania zabytków architektury. Warto przemyśleć wyjazd do tej części świata ze względu na jej różnorodność. Należy jednak pamiętać, że taka wycieczka powinna trwać przynajmniej dwa tygodnie. Przy krótszym pobycie turyści z pewnością odczują spory niedosyt.

Średnia temperatur na Bali nie przekracza 30°C, a wilgoć w powietrzu daje się tam we znaki mniej niż w Tajlandii czy Kambodży. Warte uwagi są także balijskie zwyczaje i tradycja, których można doświadczyć podczas nawet tak prostych czynności jak robienie zakupów. Wielu wycieczkowiczów deklaruje rychły powrót na Bali oraz opowiada o tym, że doświadczyli oni niezwykłych przemian duchowych podczas pobytu na wyspie.

Zakochani na wycieczce po Kubie – Miłość w rytmie salsy

kuba-muzyka

Kuba to kolejny, bardzo romantyczny kierunek. Podróż poślubna w tamte rejony cieszą się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że czas na Królowej Karaibów się zatrzymał. Kiedy świat poza wyspą zaczyna wykorzystywać coraz to nowocześniejsze technologie, tam ich szczytem jest strefa wifi w centrum miasta lub obecność kasy fiskalnej w sklepie. Wybierając się na Kubę, można odpocząć od natłoku docierających do nas informacji. Wyspa jest wolna od zbyt dużej liczby reklam, bilbordów, a nawet Internetu, który wciąż stanowi tam synonim luksusu. Trudno jednoznacznie orzec, czy taki stan rzeczy jest dobry dla Kubańczyków, ale z pewnością ma on pozytywny wpływ na turystów.

Dodatkowym atutem Kuby jest możliwość świetnej zabawy w rytm salsy, wybitna kuchnia i możliwość obcowania z zupełnie nową kulturą. Wczasowicze powracający z tamtej części świata są zgodni co do tego, że od Kubańczyków można się naprawdę wiele nauczyć.

Malediwy oczami młodego małżeństwa

malediwy-para

Trudno o bardziej rajskie miejsce na świecie niż Malediwy. Białe plaże oblane błękitną wodą i egzotyczna roślinność dookoła, wydają się definicją udanej podróży poślubnej. Na Malediwach można zapomnieć o zmartwieniach dnia codziennego i od rana do zmroku upajać się wszechobecnym pięknem. To miejsce jest również propozycją dla tych, którzy lubują się w zwiedzaniu podwodnego świata. Rafy koralowe ukryte w wodach przybrzeżnych na Malediwach, są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Wyprawa do tej cudnej enklawy z pewnością na zawsze zapisze się w pamięci nowożeńców jako piękne i niezapomniane przeżycie.

Warto zdecydować się na przelot nad atolami. Podziwianie Malediwów z lotu ptaka to jedna z wielu propozycji spędzenia tam czasu. Zdjęcie wykonane podczas takiej aktywności będą niezwykłe, nawet jeśli nie będą robione przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Warto jednak pamiętać, że uczestnictwo w przelocie wiąże się z wydatkiem około 50$ za osobę. Taka atrakcja trwa około 20 minut. Warto z niej jednak skorzystać, ponieważ wspomnienia z takiego lotu są bezcenne.

Wsparcie biura podróży w organizacji wycieczek poślubnych

Kiedy nowożeńcy podejmą już decyzję odnośnie do wyboru kierunku wyjazdu lub stworzą listę takich miejsc, warto umówić się na konsultację z biurem podróży. Niektórzy wolą organizować wycieczkę samodzielnie, jednak skorzystanie z usług pośrednika wydaje się o wiele bardziej komfortowe. Oferta podróży poślubnych zwykle zawiera w sobie lot, hotel, wyżywienie, a niekiedy również uatrakcyjnianie pobytu. Korzystając ze wsparcia profesjonalistów, zyskuje się czas i swobodę planowania wyjazdu. Co więcej, przy krótkich wyprawach często okazuje się, że organizowanie ich na własną rękę wcale nie jest tańsze. Pamiętajmy, że pierwsza podróż nowożeńców jest tylko jedna. Powinna być zatem esencją wyjątkowości, o którą zadbają specjaliści.

Jeśli chodzi o porady praktyczne, to wczasowicze muszą pamiętać, że podstawą ich wakacji jest posiadanie ważnych paszportów, wiz oraz kontaktu do polskiego konsulatu na terenie państwa, do którego się wybierają. Dokumenty te są konieczne bez względu na to, czy korzysta się z oferty biura podróży, czy nie.

 

Podróże szyte na miarę, czyli odpoczynek w wielkim stylu

Każdy ma inne wymagania wobec wczasów. Jedni liczą na możliwość aktywnego wypoczynku, a inny mają nadzieję cały dzień zażywać kąpieli słonecznych. Podróże szyte na miarę to takie, które są w pełni dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. W takich usługach specjalizują się butikowe biura podróży. Nie są one nastawione na pozyskiwanie ogromnej liczby klientów, dlatego ich pracownicy mają szansę skupić się na każdym z nich i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zarówno podróż poślubna, jak i każda inna zasługują na to, aby ich uczestnicy byli w pełni usatysfakcjonowani. Wakacje to czas odpoczynku. Nie powinno w nim zabraknąć dobrej zabawy i wrażeń, ale tylko takich, jakich oczekują turyści. To właśnie z tego powodu tak ważne jest tworzenie każdej oferty w indywidualny sposób. Profesjonalna organizacja wycieczek w egzotyczne zakamarki świata to niezwykle wymagające, ale również fascynujące zajęcie. Każdy powinien doświadczyć podróży skrojonej na miarę jego oczekiwań, aby móc skompletować moc pozytywnych wspomnień.