BIRMA

Birma jest pięknym, nadal w dużej mierze nieodkrytym i  przepełnionym mistycznymi
miejscami oraz fantastycznymi widokami zakątkiem Azji.

Niepowtarzalna indywidualna wycieczka do Birmy

 Birma to wycieczka do krainy uśmiechniętych ludzi. Krainy, w której tydzień trwa 8 dni i według tradycyjnej astronomii, występują w nim dwie środy, obie trwające po 12 godzin. To kraj szalonego ruchu ulicznego, soczyście zielonej, tropikalnej roślinności, rajskich plaż i niezliczonych świątyń. Indywidualne wakacje w Birmie to przepis na doświadczenie autentycznej i nieskomercjalizowanej Azji.

Niezapomniana podróż do Birmy

 Podróż do Birmy jest okazją, aby na własne oczy zobaczyć Miasto Klejnotów, równinę czterech tysięcy świątyń, absolutnie magiczne jezioro Inle, z wybudowanymi na palach wioskami i pływającymi ogrodami. Rajskie plaże, przystrojone setkami kokosowych palm i rybackich łódek, to także obowiązkowy punkt wycieczki. Birma zaprasza na ekscytującą podróż, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci!

Mandalay

Przydomek "Miasto Klejnotów" Mandalay zawdzięcza niezwykłym świątyniom, znajdującym się na jego terenie i w okolicy. Mandalay, położone u podnóża świętej góry, Wzgórza Mandalay, to niewątpliwie kwintesencja prawdziwej Azji. Zatłoczone ulice, szalony ruch drogowy, tysiące różnej maści skuterów, rowerów i innych pojazdów. Targi obfitości, na których znaleźć można dziesiątki gatunków owoców i warzyw o fantastycznych kolorach, zapachach i nazwach.

Bagan

Bagan to starożytne miasto, które niegdyś było stolicą Pierwszego Imperium Birmańskiego. Księstwo Bagan jest położone na rozległej równinie, pokrytej soczyście zieloną, fantastyczną, tropikalną roślinnością. Miejsce to nazywane jest Równiną Dwóch Tysięcy Pagód. Bagan to z pewnością jedno z najbardziej mistycznych i zapierających dech w piersiach miejsc na naszej planecie. Szczególnie magiczne o wschodzie słońca, kiedy nad równinę wznoszą się liczne balony.

Inle Lake

Jezioro Inle to drugie co do wielkości jezioro w Birmie. Mimo dużej powierzchni jego głębokość jest niewielka. Niezwykły klimat Inle Lake tworzą wioski plemienia Intha, zbudowane na palach, pływające ogrody oraz rybacy, którzy wiosłują w bardzo charakterystyczny sposób, używając jednej nogi. Największymi atrakcjami są tutaj pagoda Phaung – daw – Oo, Klasztor Skaczących Kotów i targ, na którym handlują ludzie z górskich plemion Mjanmy.

Ngapali

Ngapali to niewielka miejscowość, położona na wybrzeżu Zatoki Bengalskiej. Miejsce to słynie głównie z przepięknej plaży, o białym piasku i lazurowej wodzie, rozciągającej się na długość 12 km. Poza rajską plażą, w Ngapali znajduje się targ, na którym można zaopatrzyć się w lokalne produkty, takie jak jedzenie, ubrania i pamiątki. Niepowtarzalny klimat nadają Ngapali setki małych, rybackich łódek, które wypływają na połowy zarówno za dnia, jak i w nocy.

Yangon

Yangon to największe miasto Birmy, które jeszcze do 2006 roku było jej stolicą. Znajdująca się w tym mieście świątynia Shwedagon to zapierający dech w piersiach obiekt. Ilość złota i szlachetnych kamieni, jakie zostały użyte do budowy tej pagody, sprawia, że to z pewnością jedna z najcenniejszych, buddyjskich świątyń na całym świecie. Mistyczną atmosferę Shwedagon dopełnia legenda, mówiąca o tym, że pod świątynią ukryto szkatułkę z ośmioma włosami Buddy.

Doświadczycie na własnej skórze niesamowitej atmosfery tradycyjnych, buddyjskich świątyń. Birma przywita Was słonecznym uśmiechem i niezapomnianymi widokami. Wybierzcie się na wędrówkę przez równinę tysięcy pagód. Poznajcie rybaków z plemienia Intha, wiosłujących jedną nogą. A na koniec - zrelaksujecie się w rajskim Ngapali, położonym nad turkusowymi wodami Zatoki Bengalskiej.

W Birmie wyróżnia się porę suchą, panującą od listopada do kwietnia oraz deszczową – od maja do października. Ze względu na niewysokie temperatury idealną porą na podróż jest okres od listopada do lutego.

BIRMA - POGODA

Kambodża, pogoda

Stolica : Naypyidaw

Różnica czasu :  +4.30 godziny w lecie i +5.30 godziny w zimie

Język : birmański

Populacja : 53,26 mln

Powierzchnia : 679 tys. km²

Waluta : Kyat (MMK)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Birmy objęci są obowiązkiem wizowym.  Wizę jednokrotnego wjazdu o maksymalnej długości pobytu do 28 dni można uzyskać online na stronie: evisa.xuatnhapcanh.gov.vn Składając wniosek wraz ze skanem paszportu i zdjęcia i uiszczając opłatę w wysokości 50 USD, po kilku dniach otrzymujemy potwierdzenie otrzymania wizy, z którym po wylądowaniu należy udać się do kontroli paszportowej. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od pierwszego dnia pobytu w Birmie.

Przed udaniem się w podróż do Birmy zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Birmy?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje