BRAZYLIA

Kolorowa, intensywna, tętniąca życiem i przepełniona energią Brazylia, wabi podróżników niezwykłym bogactwem, zarówno przyrodniczym, jak i kulturowym.

Indywidualna wycieczka do Brazylii

Brazylia to roztańczona, kraina. Wciąga w objęcia Amazońskiej dżungli, unosi w rytmicznych dźwiękach samby, karmi zmysły hipnotyzującymi smakami i zapachami. Wycieczka do Brazylii to szansa na poznanie żywiołowego Rio de Janeiro, pełnego uroku, kolonialnego Salwadoru oraz spektakularnych wodospadów Iguazu.

Szyte na miarę wakacje w Brazylii

Niewiele jest krajów tak różnorodnych, jak Brazylia. Nieprzewidywalna, kolorowa, kapryśna, zachwycająca. Wakacje w Brazylii, w ojczyźnie tysięcy egzotycznych gatunków roślin i zwierząt i dwustu milionów pozytywnie nastawionych do życia ludzi, z pewnością zapamiętacie na długo!

Brazylia - co warto zobaczyć?

Rio de Janeiro

Karnawał w Rio! Któż o nim nie słyszał! Wielobarwna, szalona, kipiąca energią defilada tancerzy, przetaczająca się w rytmie Samby przez ulice miasta. Jednak wakacje w Brazylii to nie tylko taniec. To miasto kontrastów, gdzie nowoczesna metropolia zderza się z dzielnicami biedy. Gdzie zatłoczone ulice kontrastują ze słynną plażą Copacabana. Temu niezwykłemu spektaklowi ze spokojem przygląda się górująca nad miastem, stojąca na wzgórzu Corcovado, statua Chrystusa.

Salvador de Bahia

Salwador, stolica stanu Bahia przez wielu uważane za najpiękniejsze miasto w kraju i must see podczas wycieczki do Brazylii. Kolebka afro-brazylijskiej kultury i capoeiry. Kolorowa, kolonialna architektura, bujne życie nocne oraz setki knajpek i restauracyjek wabiących zapachami krewetek, mleczka kokosowego i kolendry. Swój niezwykły koloryt miasto zawdzięcza portugalskim kolonizatorom oraz afrykańskim niewolnikom. W Salvadorze znajdziecie także jedne z najładniejszych plaż w Brazylii.

Wodospady Iguazu

Wodospady Iguazu to jeden z naturalnych cudów świata i bez wątpienia miejsce, które warto zobaczyć spędzając wakacje w Brazylii. To właśnie tutaj na własnej skórze można odczuć nieposkromioną, potężną, zapierającą dech w piersiach naturę. Wodospady Iguazu tworzą wyjątkowy spektakl, w którym w roli głównej występuje woda, spadająca z hukiem z rozciągających się na szerokości dwóch kilometrów, otoczonych tropikalnym lasem, urwisk.

Amazonia

Amazonia to miejsce, w którym trwa nieustanny spektakl z udziałem absolutnie unikalnych dźwięków, zapachów i barw. Magiczna kraina, w której przeżycie wymaga ogromnej wiedzy i poddania się siłom natury. Zielone płuca Ziemi, które są jednym z najbardziej dziewiczych i najmniej poznanych zakątków naszej planety. Wycieczka do Amazonii to okazja, aby doświadczyć potęgi nieokiełznanej natury. To właśnie tutaj, nad brzegiem rzeki, w której mętnych wodach żyją wiecznie głodne piranie, możecie spotkać takie zwierzęta, jak jaguar czy kapibara.

Oferty wakacji w Brazylii

Wycieczka do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Was zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wakacje w Brazylii przepełnią energią, która pozostanie w Was na długo!

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Przed Wami wyjątkowa wycieczka do Argentyny, które na zawsze pozostanie w Waszej pamięci i odkryje przed Wami zupełnie nowe horyzonty. Dajcie się porwać w objęcia tętniącemu w rytmie tanga Buenos Aires. Poczujcie siłę natury pod majestatycznymi wodospadami Iguazu. Doświadczcie wolności, jaką daje smagana arktycznymi wiatrami Patagonia i wypełnione pustką stepy Ziemi Ognistej.

Zapraszamy Was na niesamowitą wycieczkę do Kolumbii, szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody i pięknych karaibskich plaż. Wasz trasa poprowadzi od tętniącej życiem Bogoty i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do rozbrzmiewającej rytmami salsy, kolonialnej Cartageny i słynnego Medellin. Na koniec czeka Was karaibska idylla na małej, odludnej wysepce Mucura.

Wybierzcie się w pełną przygód wycieczkę do Boliwii i Peru, podczas której odkryjecie zakamarki stolicy inkaskiego imperium – Cuzco, majestatyczne Machu Picchu oraz magiczne wioski w Świętej Dolinie Inków. Udacie się także w rejs na tajemniczą Wyspę Słońca położoną na jeziorze Titicaca i przemierzycie bezkresne bezdroża największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni. Moc wrażeń gwarantowana!

Kiedy jechać do Brazylii?

Idealnym momentem na wycieczkę do Brazylii jest tamtejsza wiosna i lato, czyli okres od września do marca. Druga połowa lutego to czas słynnego karnawału w Rio i największy szczyt sezonu, dlatego warto zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem. Pora sucha w amazońskiej dżungli trwa od czerwca do grudnia i jest to najlepszy okres na wycieczkę do Amazonii.

Pogoda w Brazylii

Filipiny-450

Stolica : Brasilia

Różnica czasu :  – 5 godzin

Język : portugalski

Populacja : 209,5 mln

Powierzchnia : 8 516 mln. km²

Waluta Brazylii : Real brazylijski (BRL)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wycieczkę do Brazylii są zwolnieni z obowiązku wizowego, o ile ich pobyt nie będzie dłuższy niż 90 dni. Paszport musi być ważny jeszcze przez minimum 180 dni, licząc od dnia wjazdu do Brazylii.

Przed udaniem się w podróż do Brazylii zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy, durowi brzusznemu oraz żółtej febrze.

Narodowa kuchnia brazylijska to miks wpływów indiańskich z europejskimi i afrykańskimi. Podstawowym produktem, który się w niej wykorzystuje, jest maniok. Nie brakuje w niej również fasoli, pochrzynu i kaszy kuskus.

Typowymi daniami kuchni brazylijskiej są:

  1. Acaraje, czyli smaczny fast-food w brazylijskiej odsłonie. Jest to rodzaj ciasta, które wypełnia się farszem na bazie fasoli.
  2. Moqueca — potrawa przygotowywana z owoców morza, oleju palmowego, mleczka kokosowego, smażonej cebulki, papryki i soczystych pomidorów.
  3. Vatapa — to potrawa charakterystyczna dla kuchni Salvadoru. Jest to rodzaj pasty z raków ryb, różnych orzechów, mąki kukurydziane, oleju palmowego i lokalnych przypraw.

Koszty życia w Brazylii nie należą do szczególnie niskich. Większość cen jest wyższa od tych obowiązujących w Polsce.

Obiad w lokalnej jadłodajni: od 20 do 25 PLN
Obiad w restauracji średniej klasy: od 35 do 50 PLN
Piwo: ok. 5 PLN
Kawa: od 5 do 7 PLN
Coca-cola: 4-5 PLN
Woda mineralna: 2-3 PLN

1. Brazylijskie taksówki są tanie i łatwo dostępne. Warto z nich korzystać, ponieważ stanowią jedną z najszybszych form transportu. Najlepiej wybierać oznakowane pojazdy, a cenę kursu ustalać z kierowcą z góry (jeśli w samochodzie jest taksometr, poleca się upewnić co do kwoty wyjściowej). Kurs na odcinku 10-15 km nie powinien wynieść więcej niż 20-25 złotych.
2. Wiele miejsc udostępnia darmowe Wi-Fi. Chcąc korzystać z internetu mobilnego trzeba zakupić odpowiednią kartę SIM, należy jednak wiedzieć, iż proces rejestracji brazylijskiego numeru nie należy do najprostszych.
3. Duże brazylijskie miasta słyną z działalności lokalnych grup przestępczych. Odradza się również podróżowanie na przedmieścia do tzw. faweli.
4. Brazylijczycy to urodzeni handlarze, którym sztuka targowania się wcale nie jest obca. Z powodzeniem można więc próbować obniżyć koszty niektórych produktów na bazarach i liczyć na powodzenie swoich działań.
5. W Brazylii nie ma problemu z dostępem do bankomatów (są w każdej średniej i dużej miejscowości). Kartą można płacić w galeriach handlowych, ośrodkach turystycznych i marketach. Na bazarach trzeba mieć przy sobie gotówkę.
6. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie w pas przygraniczny Brazylii i Wenezueli.
7. W Brazylii nie istnieje jeden standardowy poziom napięcia elektrycznego: w wybranych częściej kraju wynosi ono 127 V lub 110 V, a w innych zakątkach 220 V.
8. W Brazylii występują choroby takie jak malaria, denga, zika, chikunguya. Należy stosować wszystkie możliwe działania profilaktyczne.

1. W brazylijskiej kulturze można odszukać liczne elementy pochodzące z tradycji afrykańskich. Jest to szczególnie widoczne w muzyce, religijności oraz w sztuce kulinarnej.
2. Brazylia jest uznawana za kraj o najliczniejszej społeczności katolickiej. Warto zwrócić jednak uwagę, że Brazylijczycy zwykli łączyć ze sobą elementy pochodzące z różnych wyznań. W konsekwencji tych działań powstały kultu takie jak macumba i candomble.
3. W Brazylii do powszechnych praktyk należy składanie ofiar ze zwierząt, uprawianie czarnej magii, a także zażywanie środków halucynogennych.
4. Brazylijczycy uwielbiają się bawić i wykorzystują każdą okazję do tego, aby świętować w gronie swoich bliskich i przyjaciół.

5. Dużą popularnością w Brazylii cieszy się kult Matki Boskiej. Niemalże w każdym miesiącu obchodzone są święta, których celem jest czczenie Marii.

1. Brazylijczycy uwielbiają sport, a w szczególności piłkę nożną. Co ciekawe, kraj ten pięciokrotnie zdobył Mistrzostwo Świata w tej formie aktywności.
2. Capoeira to brazylijska sztuka walki, która łączy w sobie wiele tanecznych elementów.
3. Brazylia jest około 27 razy większy od Polski.
4. W Sao Paulo w 2008 roku stworzył się największy korek w historii świata. Jego długość osiągnęła 265 kilometrów!

5. W brazylijskiej telewizji nigdy nie puszcza się jednocześnie serialu i meczu.
6. W Brazylii znajduje się największy las deszczowy świata – Amazonia.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj własną wycieczkę do Brazylii

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje