CHILE

Chile to niezwykły kraj, który zaskakuje różnorodnością krajobrazów. Ten wąziutki skrawek lądu rozciągający się od słonecznych plaż Oceanu Spokojnego po pokryte śniegiem Andy, ma do zaoferowania wyjątkowo piękną przyrodę.

Szyte na miarę wakacje w Chile

Podczas wycieczki do Chile czeka na Was tętniące życiem, kosmopolityczne Santiago, niezwykła pustynia Atacama, tajemnicze posągi z Wyspy Wielkanocnej, rozległe równiny surowej Patagonii oraz iście nieziemskie krajobrazy Doliny Księżycowej.

Indywidualna wycieczka do Chile

Wakacje w Chile to prawdziwa przygoda dla spragnionych wrażeń podróżników i fanów aktywnego wypoczynku. Chile to kraj, w którym jednego dnia możesz spacerować pośród monumentalnych lodowców, a następnego przemierzać bezkresne tereny najsuchszej pustyni świata - Atakamy.

Chile - co warto zobaczyć?

Santiago

Wybierając się na wycieczkę do Chile nie można pominąć stolicy kraju. Santiago, położone u podnóża majestatycznych Andów zauroczy Was niezwykle malowniczą scenerią. Ta prężnie rozwijającą pięciomilionowa metropolia, uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i finansowych całej Ameryki Południowej. Elegancka kolonialna architektura przeplatająca się się z nowoczesnymi wieżowcami, uliczni artyści oraz gwarne kafejki i restauracje tworzą kosmopolityczną atmosferę tego miasta.

Pustynia Atacama

Pustynia Atacama to obowiązkowy punkt wycieczki do Chile. Uznawana jest za najbardziej suchy obszar świata, gdzie od ponad 400 lat nie spadła ani kropla deszczu! Salar de Atacama to rozległa równina, usłana rozciągającą się aż po horyzont spękaną skorupą solną, która urzeka swym pięknem i surowością krajobrazu. Jednym z bardziej fascynujących miejsc na pustyni jest Dolina Księżycowa, która słynie z iście księżycowego pejzażu, pełnego fantazyjnych form skalnych oraz Dolina Śmierci, pozbawiona jakichkolwiek form życia.

Park Narodowy Torres del Paine

Park Narodowy Torres del Peine uchodzący za jeden z najpiękniejszych parków na świecie jest miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Chile. Nazwany ósmym cudem świata zachwyca każdego odwiedzającego. Wizytówką parku są trzy strzeliste, granitowe wieże majestatycznie górujące nad krystaliczną taflą jeziora Pehoe. Laguny mieniące się różnymi odcieniami błękitu, monumentalne lodowce, rozległe lasy i dzikie zwierzęta z często spotykanym guanako - to wszystko tworzy kwintesencję Patagonii.

Valparaiso

Valparaiso to często odwiedzanie miejsce podczas wycieczki po Chile. To portowe miasto, którego zabytkowe dzielnice wpisane zostały na listę UNESCO. Nazywane Perłą Pacyfiku rozpościera się na kilkudziesięciu wzgórzach wyrastających niemal wprost z oceanu. Jego malownicze położenie wraz z labiryntem stromych schodów i krętych, brukowanych uliczek oraz kolorowymi domami, potwierdza jego unikalny charakter. Valparaiso to miasto artystów, uważane za stolicę chilijskiego street artu.

Wyspa Wielkanocna

Wakacje w Chile to niezwykła okazja, aby odwiedzić magiczną Wyspę Wielkanocną, nazywana przez miejscowych Rapa Nui. Maleńka, zagubiona pośród wód Oceanu Spokojnego wysepka, jest jednym z najbardziej odciętych od stałego lądu miejsc na świecie. Mimo swych niewielkich rozmiarów, kryje w sobie wiele tajemnic. Wizytówką Wyspy Wielkanocnej są gigantyczne, kamienne posągi moai, których pochodzenie do dziś stanowi niezwykle intrygującą zagadkę.

Punta Arenas

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić podczas wycieczki do Patagonii jest Punta Arenas, czyli stolica chilijskiej części tego regionu. Położone nad Cieśniną Magellana jest najdalej na południe wysuniętym miastem świata. Zabytkowe centrum z licznymi pałacami, hotelami i bankami jest świadectwem dawnego bogactwa tego miasta. Punta Arenas stanowi bazę wypadową dla ekspedycji arktycznych i rejsów na Wyspę Magdalena, którą zamieszkuje ogromna kolonia pingwinów Magellana.

Oferty wakacji w Chile

Zabieramy Was na wycieczkę do Chile, która dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń! Zapuścicie się off road poprzez bezdroża najsuchszej pustyni świata Atacama, by podziwiać jej surrealistyczne, księżycowe krajobrazy. Dacie się porwać tętniącemu życiem Santiago, zaś surowa Patagonia uraczy Was fantastycznymi szlakami trekkingowymi i zahipnotyzuje naturalnym pięknem.

Inne oferty wakacji, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Was zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wakacje w Brazylii przepełnią energią, która pozostanie w Was na długo!

Przed Wami wyjątkowa wycieczka do Argentyny, które na zawsze pozostanie w Waszej pamięci i odkryje przed Wami zupełnie nowe horyzonty. Dajcie się porwać w objęcia tętniącemu w rytmie tanga Buenos Aires. Poczujcie siłę natury pod majestatycznymi wodospadami Iguazu. Doświadczcie wolności, jaką daje smagana arktycznymi wiatrami Patagonia i wypełnione pustką stepy Ziemi Ognistej.

Wybierzcie się w pełną przygód wycieczkę do Boliwii i Peru, podczas której odkryjecie zakamarki stolicy inkaskiego imperium – Cuzco, majestatyczne Machu Picchu oraz magiczne wioski w Świętej Dolinie Inków. Udacie się także w rejs na tajemniczą Wyspę Słońca położoną na jeziorze Titicaca i przemierzycie bezkresne bezdroża największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni. Moc wrażeń gwarantowana!

Kiedy jechać do Chile?

Doskonałym okresem na wycieczkę do Chile są miesiące od października do kwietnia, kiedy jest prawie zawsze pogodnie. W podróż do Patagonii warto wybrać się w tych samych miesiącach, ale należy przygotować się na silny wiatr i zmienną pogodę.

Pogoda w Chile

Pn-i-Pd-Wietnam

Stolica Chile : Santiago

Różnica czasu :  -4 godziny

Język : hiszpański

Populacja : 18,3 mln

Powierzchnia : 756 950 km²

Waluta Chile : Peso chilijskie (CLP)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wycieczkę do Chile zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Opłata lotniskowa przy lotach międzynarodowych wynosi 30 USD.

Przed udaniem się w podróż do Chile zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

1. Chile to najwęższy i najdłuższy kraj świata. Jego długość to 4 300 km, a szerokość zaledwie 175 km.
2. Na terenie Chile znajduje się pustynia Atacama, uznawana za jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie.
3. Pochodzące z Chile kury z gatunku Araucana znoszą jajka koloru niebieskiego.
4. Wino produkowane w Chile uchodzi za jedno z najlepszych na świecie.
5. W Chile jest ponad 300 bezchmurnych nocy w roku.
6. Odkryta w niedziele wielkanocną w 1772 roku Wyspa Wielkanocna przynależy do Chile.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj własną wycieczkę do Chile

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje