FINLANDIA

Finlandia nazywana Krainą Tysiąca Jezior ma do zaoferowania zachwycającą dziewiczą przyrodę. Rozległe lasy, aż 180 tysięcy krystalicznie czystych jezior i bezkresne przestrzenie rozświetlane nocą przez zjawiskową zorzę polarną.

Szyta na miarę wycieczka do Laponii

Podczas wycieczki do Finlandii spotkacie się ze Świętym Mikołajem w Rovaniemi, zanurzycie się w bajkowym Świecie Muminków w Naantali, przemierzycie na skuterach śnieżnych surowe i dziewicze tereny Laponii, zrelaksujecie się w fińskiej saunie oraz spędzicie niezapomnianą noc w szklanym igloo.

Indywidualna wycieczka do Finlandii

Wycieczka do Finlandii to prawdziwa gratka dla fanów aktywnego wypoczynku. Rejs lodołamaczem, łowienie ryb w przeręblu, kąpiel w lodowatych wodach, spacer w rakietach śnieżnych i ekscytująca przejażdżka psimi zaprzęgami to niejedyne atrakcje, które czekają na Was podczas podróży do Laponii!

Finlandia - co warto zobaczyć?

Helsinki

Wybierając się na wycieczkę do Finlandii, warto odwiedzić stolicę kraju. Helsinki to niewielkie, kameralne miasto klimatem przypominające Petersburg. Sercem fińskiej stolicy jest Plac Senacki, przy którym znajduje się monumentalna Katedra Luterańska. Najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta jest Esplanadi, wzdłuż której wznoszą się urzekające secesyjne kamienice, a w pobliżu znajduje się wiele znakomitych restauracji i barów. Warty uwagi jest także Sobór Uspieński, który jest największą prawosławną katedrą w Europie Zachodniej.

Laponia

Laponia to magiczny region arktyczny, będący częstym celem wycieczek do Finlandii. Położona za Północnym Kołem Podbiegunowym kraina śniegu i mrozu obejmująca niewielki skrawek Rosji oraz północne krańce państw nordyckich, zachwyca spektakularną zorzą polarną oraz dziewiczą przyrodą. Stolicą fińskiej części Laponii i zarazem największym miastem regionu jest Rovaniemi. Wycieczka do Laponii nie może się obyć bez spotkania ze Świętym Mikołajem, albowiem w Rovaniemi właśnie znajduje się słynna wioska tego uroczego brodacza.

Oferty wycieczek do Laponii

Przed Wami niezwykła przygoda na dalekiej północy! Zabieramy Was na wyjątkową wycieczkę do Finlandii pełną niecodziennych atrakcji. Czekają Was przejażdżki psim zaprzęgiem, ekscytująca wyprawa skuterami śnieżnymi, łowienie ryb w przeręblu, kąpiele w lodowatej wodzie i obserwacja zjawiskowej zorzy polarnej. Do tego wizyta na farmie uroczych reniferów oraz relaks w fińskiej saunie.

Inne oferty wakacji, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Was zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wakacje w Brazylii przepełnią energią, która pozostanie w Was na długo!

Zapraszamy na ekskluzywne wakacje w Dubaju! Poznacie wspaniałą krainę egzotyki i luksusu, w której nowoczesność przeplata się na każdym kroku z magią i tradycją orientu. Szklane drapacze chmur sąsiadują z targami, na których lokalni sprzedawcy oferują mieniące się w blasku słońca złoto, cudownie pachnące przyprawy i kaszmirowe szale. Dubaj z pewnością skradnie Wasze serca i pochłonie Was bez reszty.

Zapraszamy na wakacje do Maroka, w trakcie których nie zabraknie egzotycznych wrażeń! Hipnotyzujący Marrakesz, tajemnicze berberyjskie fortece, Sahara przemierzana na wielbłądzie i noc na pustyni z widokiem na rozgwieżdżone niebo, przeniosą Was w baśniową krainę orientu. Czeka Was także ekscytująca przygoda ze światem marokańskiej kuchni i ćwiczenie zdolności negocjacyjnych na barwnych targach.

Kiedy jechać do Finlandii?

Najlepszym okresem na wycieczkę do Laponii i obserwację zorzy polarnej  są miesiące od grudnia do marca. W Laponii temperatury zimą spadają nawet do -20°C a opady śniegu są obfite.

Stolica Finlandii : Helsinki

Różnica czasu :  +1 godzina

Język : fiński

Populacja : 5,5 mln

Powierzchnia : 338 440 km²

Waluta : Euro (EUR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wycieczkę do Finlandii zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Finlandia należy do strefy Schengen, dlatego do wjazdu wystarczającym dokumentem jest dowód osobisty.

1. Finlandia jako pierwszy kraj na świecie uwzględnił w 1906 roku pełne polityczne prawa kobiet.
2. Z Finlandii pochodzi nie tylko Nokia, ale także łyżwy, gra Angry Birds i koktajl Mołotowa.
3. W Finlandii wysokość mandatu za przekroczenie prędkości jest proporcjonalna do zarobków kierowcy.
4. Finlandia jest jedynym krajem na świecie, który w programie radiowym nadaje wiadomości w języku łacińskim.
5. Gęstość zaludnienia wynosi 16 osób/km².
6.W Finlandii jest aż ponad 188 000 jezior i 98 000 wysp.
7. W czerwcu i lipcu na północy słońce świeci cały dzień i całą noc.
8.W Finlandii znajduje się aż 2 200 000 saun.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj własną wycieczkę do Laponii

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje