GWATEMALA

Gwatemala jest niewielkim krajem, który zachwyca i wciąga bez reszty. To prawdziwy skarbiec tajemniczej kultury Majów, zapierających dech w piersiach wulkanicznych krajobrazów oraz nieposkromionej dzikiej przyrody.

Indywidualna wycieczka do Gwatemali

Ekscytująca mieszanka kulturowa, ukryte w tropikalnej dżungli piramidy Tikal, urocze kolonialne miasteczko Antigua oraz malownicze, święte jezioro Atitlan – to jedne z największych atrakcji jakie czekają na Was podczas wakacji w Gwatemali.

Szyte na miarę wakacje w Gwatemali

Podróż do Gwatemali zabierze Was w tajemniczy i wciąż żywy świat Majów, pełen intrygujących wierzeń i rytuałów. W trakcie wycieczki do Gwatemali odkryjecie niesamowite zagadki starożytnej cywilizacji i zaginione majańskie miasta.

Gwatemala - co warto zobaczyć?

Antigua

Antigua uchodząca za najładniejsze miasto w całym kraju, jest częstym celem wycieczek do Gwatemali. Położona w malowniczej dolinie, w cieniu trzech wulkanów posiada niebywały urok. Kilka wieków temu stanowiła serce kraju - był to główny ośrodek gospodarczy, polityczny i kulturowy. To niegdyś tętniące życiem miasto dzisiaj przypomina poczciwą prowincję. Antigua, choć wielokrotnie została boleśnie doświadczona przez siły natury zachowała swój kolonialny klimat i architekturę.

Jezioro Atitlan

Tajemnicze Atitlan to highlight każdej wycieczki do Gwatemali. To niezwykle malownicze jezioro wypełniające gigantyczną kalderę, nad którą górują trzy majestatyczne wulkany. W wioskach rozsianych wokół jeziora mieszkają Indianie Quiche, którzy posługują się swoim językiem i noszą tradycyjne, barwne stroje. Wizyta tutaj stanowi doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska autentycznemu życiu mieszkańców, którzy po dziś dzień kultywują swoje pradawne rytuały.

Tikal

Zaginione miasto Majów - Tikal, to największa atrakcja Gwatemali. Dla większości to jedno z najpiękniejszych miejsc Ameryki Środkowej i bez wątpienia obowiązkowy punkt na trasie każdej wycieczki do Gwatemali. Zagubione w szmaragdowo-zielonej dżungli, słynie z unikalnych świątynnych piramid i wspaniałych kamiennych pałaców. Doskonałość wpisanych na listę UNESCO budowli, dowodzi niezwykłemu rozwojowi starożytnej cywilizacji Majów.

Oferty wakacji w Gwatemali

Osadzona w tropikalnej scenerii, pełna przygód podróż przez trzy środkowo-amerykańskie kraje. Podczas fascynującej wycieczki do Gwatemali, Belize i Meksyku, udacie się w rejs po malowniczym jeziorze Atitan, przemierzycie klimatyczne uliczki kolonialnej Antiguy i odkryjecie zaginione miasto Majów – Tikal. Na końcu czekają Was wakacje w Meksyku i błogi relaks na białych piaskach, rajskiej plaży w Tulum.

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Was zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wakacje w Brazylii przepełnią energią, która pozostanie w Was na długo!

Zapraszamy Was na niesamowitą wycieczkę do Kolumbii, szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody i pięknych karaibskich plaż. Wasz trasa poprowadzi od tętniącej życiem Bogoty i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do rozbrzmiewającej rytmami salsy, kolonialnej Cartageny i słynnego Medellin. Na koniec czeka Was karaibska idylla na małej, odludnej wysepce Mucura.

Wybierzcie się w pełną przygód wycieczkę do Boliwii i Peru, podczas której odkryjecie zakamarki stolicy inkaskiego imperium – Cuzco, majestatyczne Machu Picchu oraz magiczne wioski w Świętej Dolinie Inków. Udacie się także w rejs na tajemniczą Wyspę Słońca położoną na jeziorze Titicaca i przemierzycie bezkresne bezdroża największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni. Moc wrażeń gwarantowana!

Kiedy jechać do Gwatemali?

Idealną porą na wycieczkę do Gwatemali są miesiące od listopada do kwietnia. Panuje wtedy pora sucha i jest ciepło i słonecznie. W maju rozpoczyna się pora deszczowa, którą charakteryzują wysokie temperatury i duża wilgotność.

Pogoda w Gwatemali

Pn-i-Pd-Wietnam

Stolica : Guatemala City

Różnica czasu :  -7 godzin w zimie i – 6 w lecie

Język : hiszpański

Populacja : 14 mln

Powierzchnia : 109 tyś. km²

Waluta Gwatemal : Quetzal (GTQ)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wycieczkę Gwatemali zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od chwili przekroczenia granicy. Przy wylocie należy opłacić podatek wyjazdowy i opłatę lotniskową w wysokości ok. 35 USD

Przed udaniem się w podróż do Gwatemali zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

1. Jezioro Atitlán w Gwatemali jest najgłębszym jeziorem w Ameryce Środkowej, o maksymalnej głębokości około 340 metrów.
2. Gwatemalę zamieszkuje rzadki i niezwykle piękny ptak quetzal, którego imieniem nazwano gwatemalską walutę.
3. Najbardziej popularnym środkiem transportu są tak zwane Chicken busy, czyli przemalowane i ozdobione amerykańskie autobusy szkolne.
4. Gwatemala jest największym na świecie eksporter grochu.
5. Na terenie Gwatemali znajduje się prawie 40 wulkanów.
6. Gwatemala jest głównym dostawcą najwyższej jakości kawy dla firmy „Starbucks”.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Gwatemali

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje