INDIE

Indie pełne intensywnych kolorów, zapachów i smaków. Fascynują kulturową różnorodnością, wyjątkowym bogactwem kulinarnym, imponującą architekturą oraz niezwykłymi kontrastami lokalnego życia.

Szyte na miarę wakacje w Indiach

W trakcie wycieczki do Indii poznacie różne oblicza tego kraju - nowoczesne Delhi, mistyczne Varanasi, Bombaj ze słynnym Bollywood, imponujący Tadż Mahal i Jaipur z przepięknymi pałacami maharadży. Do tego złociste plaże Goa, majestatyczne Himalaje, kardamonowe wzgórza Kerali oraz herbaciane pola Darjeeling.

Indywidualna wycieczka do Indii

Wakacje w Indiach pozwolą Wam zasmakować zupełnie innej kultury i odkryć niezliczoną ilość barw, którymi mieni się kraj świętych krów, dumnych Radźputów w turbanach na głowach oraz dziesiątek rodzajów curry i mango lassi.

Indie - co warto zobaczyć?

Delhi

Wybierając się na wycieczkę objazdową do Indii, nie można pominąć gwarnej i tętniącej życiem stolicy kraju. Delhi, określane jako Indie w pigułce, to miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie istnieje niewyobrażalne bogactwo i skrajne ubóstwo. Stolica podzielona jest na stare Delhi, którego sercem jest bazar Chandni Chowk i nowe Delhi z imponującymi zabytkami i okazałymi budynkami rządowymi. Na szczególną uwagę zasługuje Raj Ghat, czyli miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, Czerwony Fort oraz meczet Jama Masijd.

Agra

Legendarna Agra ze słynnym Taj Mahl, uznanym za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata, to bez wątpienia obowiązkowy punkt każdej wycieczki objazdowej do Indii. To prawdziwa perła architektury będąca największą, a zarazem najpiękniejszą atrakcją kraju. Majestatyczna budowla wzniesiona z białego marmuru, zdobionego tysiącami kamieni szlachetnych, zachwyca miliony turystów z całego świata. Innym klejnotem miasta jest monumentalny Czerwony Fort - jedna z najbardziej imponujących twierdz w Indiach.

Jaipur

Jaipur jest jednym z najważniejszych punktów na trasie Złotego Trójkąta i miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić w trakcie wycieczki do Indii. Okazała stolica Radżastanu zwana jest Różowym Miastem, ze względu na kolor fasad zabudowań starego miasta – imponujących pałaców, świątyń i rezydencji. Jaipur to również jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Będąc w Jaipurze nie można pominąć atrakcji, jaką jest majestatyczny fort Amber, będący dawną stolicą dynastii Kachhawaha.

Varanasi

Pełne mistycznej atmosfery Varanasi jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc jakie odwiedzicie w trakcie wycieczki do Indii. Położone nad brzegami świętej rzeki Ganges, przyciąga tysiące pielgrzymów dokonujących oczyszczających kąpieli. Kwintesencją pobytu w Varanasi jest udział w ceremonii palenia zwłok i w obrzędzie podarowania światła bogom - ganga aarti. Warto także udać się w rejs o wschodzie słońca, by zaobserwować pełne magii rytuały i budzące się życie na ghatach, czyli schodach schodzących wprost do rzeki.

Mumbaj

Jeżeli spacerując po ulicach miasta chcielibyście znaleźć się na planie filmowym, koniecznie dodajcie Mumbaj do swojego programu wakacji w Indiach! Tutaj bowiem znajduje się największa na świecie wytwórnia filmowa Bollywood. Mumbaj to dynamiczne i kosmopolityczne miasto, uznawane za biznesową stolicę kraju. Warto udać się do zabytkowej dzielnicy pełnej wspaniałej, choć nadgryzionej zębem czasu architektury, zwiedzić Muzeum Mahatmy Gandhiego i wstąpić o 17.00 na herbatę do ekskluzywnego hotelu Taj Mahal Palace Tower.

Goa

Goa to najmniejszy stan w kraju, a zarazem najbardziej popularna destynacja wakacji w Indiach. Słynie ze złotych, piaszczystych plaż oraz z portugalskiej spuścizny kolonialnej. Goa w kwestii kultury jest całkiem inne niż pozostała część kraju - można powiedzieć że to najmniej indyjski kawałek Indii. Tutejsze tętniące życiem plaże, przyciągają zarówno amatorów sportów wodnych, jak i miłośników wylegiwania się na rozgrzanym piasku. To także idealne miejsce do praktykowania jogi i korzystania z zabiegów ajurwedyjskich.

Andamany

Andamany położone w Zatoce Bengalskiej to prawdziwy skarb, który Indie przez lata chroniły przed światem. To tropikalne wysepki otoczone krystalicznie czystym błękitem wód, kontrastującym z soczystą zielenią dżungli i bielusieńkimi, szerokimi plażami. Ten zagubiony kawałek raju kusi pięknem i dziewiczym charakterem. Wakacje w Indiach są także szansą na niezapomniane podwodne przygody, bowiem Andamany mają do zaoferowania cudowne rafy koralowe.

Lakszadiwy

Wciąż mało popularnym, ale niezwykle atrakcyjnym celem wycieczek do Indii są Lakszadiwy. To archipelag maleńkich rajskich wysepek porozrzucanych po krystalicznie czystym, lazurowym morzu. Znajdziecie tam przepiękne dziewicze plaże oraz niezwykle barwny świat rafy koralowej. Lakszadiwy są wciąż dzikim i nieodkrytym zakątkiem gdzie docierają tylko nieliczni - do wjazdu potrzebne jest specjalne zezwolenie. To idealne miejsce, by choć na chwilę oderwać się od cywilizacji.

Oferty wakacji w Indiach

Przed Wami piękna i fascynująca podróż przez kolorowe Indie. Odkryjecie pełne kontrastów Delhi, imponujący Taj Mahal oraz Różowe Miasto Jaipur. Intensywne zwiedzanie bogatych kulturowo miejsc, urozmaici błogi relaks na rajskich plażach Goa. Na koniec Waszych wakacji w Indiach czeka Was rozkoszowanie się świeżymi rybami i owocami morza, relaksujące masaże ajurwedyjskie oraz lekcje jogi.

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Podczas niezapomnianych wakacji w Tajlandii zasmakujecie energii wiecznie tętniącego życiem Bangkoku, zanurzycie się w kulturze Tajów, będziecie się delektować miejscowymi specjałami i wreszcie - wyciszycie zmysły relaksując się w cieniu palm. Nie wybierajcie pomiędzy aktywnym wypoczynkiem a całkowitym odprężeniem, skoro można je z sobą połączyć. Cieszcie się niepowtarzalnym charakterem Tajlandii.

Wyjątkowa wycieczka do Tajlandii, pełna zachwycających krajobrazów. Ma ona swój początek w gwarnym i tętniącym życiem Bangkoku, prowadząc dalej poprzez otoczone dżunglą i licznymi wodospadami Chiang Mai. Zachwyci Was rajskim wybrzeżem i piaszczystymi plażami wyspy Koh Lipe. Odkryjcie prawdziwe bogactwo tych regionów - ich niezapomniane piękno i różnorodność.

Na początku wakacji w Tajlandii czeka Was wizyta w Bangkoku. Wiecznie żywe miasto, tchnące duchem tajskiej tradycji oraz prawdziwie nowoczesnej azjatyckiej metropolii, zachwyci żądnych wrażeń. Następnie już tylko relaks. Niezwykłe otoczenie idyllicznych wysp Koh Ngai oraz Koh Lipe. Prawdziwie lazurowa woda, hamaki rozwieszone między palmami kokosowymi oraz wspaniała rafa koralowa.

Kiedy jechać do Indii?

Najlepszym okresem na wycieczkę do Indii są miesiące od listopada do marca. Kwiecień, maj i czerwiec to najgorętsze miesiące w roku, co sprawia że podróże w tym czasie są niezwykle uciążliwe. W lipcu zaczyna się pora deszczowa.

Pogoda w Indiach

Filipiny-450

Stolica Indii : Nowe Delhi

Różnica czasu :  +4,5 godziny

Język : hindi i angielski

Populacja : 1,252 mld

Powierzchnia : 3 287 mln km²

Waluta Indii : Rupia indyjska (INR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy udający się na wycieczkę do Indii  muszą posiadać wizę. Wniosek można złożyć  drogą elektroniczną na stronie indianvisaonline.gov.in/evisa/. Do wniosku należy załączyć kolorowe zdjęcie paszportowe oraz skan pierwszej strony paszportu, Kosz wizy to od 10 do 25 USD. Paszport powinien być ważny przez 6 miesięcy od momentu złożenia wniosku wizowego.

Przed udaniem się na wakacje do Indii zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

1. Indie to drugi największy anglojęzyczny kraj na świecie
2. W Indiach jest ponad 150 000 urzędów pocztowych
3. Indie to kraj o najwyższym na świecie wskaźniku aborcji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców
4. Koleje Indyjskie to przedsiębiorstwo zatrudniające najwięcej pracowników na świecie
5. Jest to drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie.
6. Lewa ręka jest uważana za nieczystą i nigdy nie jest używana do jedzenia.
7. Ponad milion mieszkańców jest milionerami, ale większość Hindusów żyje za mniej niż dwa dolary dziennie
8. Wprowadzony przez Brytyjczyków – krykiet, jest najbardziej popularnym sportem
9. Stroje żałobne są koloru białego
10. Taj Mahal budowało 22 000 robotników przez 22 lata

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Indii

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje