JAPONIA

Japonia zwana także Krajem Kwitnącej Wiśni to jedno z najbardziej fascynujących i zaskakujących miejsc na ziemi. To niesamowity kraj o bardzo bogatej, ale jakże odmiennej kulturze.

Fascynująca wycieczka do Japonii

Japonia to niezwykłe połączenie wielowiekowej tradycji i nowoczesności, budzące zachwyt metropolie, liczące tysiące lat zabytki i przepiękna przyroda. Indywidualna wycieczka do Japonii jest wyjątkową okazją, aby poznać różne oblicza tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Wybierając się w podróż do kraju sushi, zielonej herbaty, gejsz i samurajów, zasmakujecie egzotyki w każdym wymiarze.

Niezapomniane indywidualne wakacje w Japonii

Podczas wakacji w Japonii będziecie zgłębiać tajniki tej dalekowschodniej kultury, śpiąc w tradycyjnych ryokanach, zażywając kąpieli w gorących źródłach "onsenach", przemieszczając się superszybkim shinkansenami, czy też zajadając się wyśmienitym sushi i popijając równie dobrym sake.

Tokio

Tokio to jedna z największych światowych metropolii. To ultranowoczesne, hiperaktywne i tętniące życiem miasto, które nigdy nie zasypia. Stolica Japonii przyciąga jak magnes swoją różnorodnością. Znajdziecie tu dosłownie wszystko: tradycję i nowoczesność, historię i współczesność, pełne zieleni ogrody i oszałamiający industrializm, wszelkie możliwe kuchnie i rozrywki, a także awangardową modę i najnowsze trendy technologiczne. Tokio to doświadczenie z innej planety, które po prostu trzeba przeżyć! Wizyta w tym niezwykłym mieście z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.

Kioto

Kioto uchodzące za centrum kulturalne Kraju Kwitnącej Wiśni, przez ponad tysiąc lat stanowiło stolicę Japonii. To miasto z tradycjami, w którym kultura japońska jest wciąż żywa. Kioto, zachwyca tysiącami świątyń, pałacami, przepięknymi ogrodami i tradycyjną architekturą. To miejsce, w którym znajdziecie wszystko, co przeciętnemu Europejczykowi z Japonią się kojarzy. To właśnie z Kioto wywodzą się przeróżne japońskie tradycje, takie jak rytuał picia herbaty, teatr kabuki czy sztuka układania kwiatów ikebana. To tutaj także przy odrobinie szczęścia można spotkać prawdziwą gejszę.

Fudżi

Położony na wysokości 3776 m n.p.m stratowulkan Fuji-san, to perła Japońskiego krajobrazu i jedna z najbardziej rozpoznawalnych gór świata. Mistyczny symbol o niemalże idealnym, stożkowatym kształcie, jeszcze 100 lat temu uważany był za świętą górę, a wchodzić na nią mogli jedynie kapłani i pielgrzymi. Jedynym momentem na zdobycie szczytu tej najwyższej góry Japonii jest sezon wakacyjny, dokładnie pomiędzy lipcem, a sierpniem. Przyjemną alternatywą dla ciężkiej wędrówki jest pływanie łódeczką po jeziorze Kawaguchiko z majestatycznym stożkiem w tle.

Osaka

Osaka to trzecie pod względem wielkości japońskie miasto, które odgrywa istotną rolę w kulturze, handlu, a także przemyśle. Nazywana jest Wenecją Dalekiego Wschodu ze względu na liczne kanały, przez które przerzucono prawie 1300 mostów. Osaka to nie tylko wielkie, ale i niezwykle ciekawe miasto z błyszczącymi wieżowcami, licznymi centrami handlowymi, kolorowymi neonami, tętniącymi życiem ulicami i przede wszystkim pysznym jedzeniem, z wyśmienitym Okonomiyaki na czele.

Hiroszima

Hiroszima to miasto, którego losy zmieniło pierwsze w historii użycie bomby atomowej. Miastu nie tylko udało się wyrosnąć na nowoczesną metropolię, ale również stać jedną z największych atrakcji w kraju. Będąc w Hiroszimie nie można nie zobaczyć Muzeum Pokoju i symbolu miasta - słynnej Kopuły Bomby Atomowej, której zdjęcie znajduje się niemal we wszystkich encyklopediach świata. Z Hiroszimy warto udać się na wyspę Miyajima, będącą jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc w Japonii.

W Japonii nowoczesność miesza się skutecznie z tradycją i naturą. Z jednej strony mamy ultranowoczesne Tokio i Osakę, z drugiej zaś Kioto ze świątyniami, gejszami, kobietami udającymi się na rytuał parzenia herbaty. Jest również Fujikawaguchiko, osławione przez legendarny i imponujący wulkan Fuji-sa. Tak ostra i wyraźnie widoczna tu różnica jeszcze bardziej zachęca do zanurzenia się w tym nieznanym świecie.

Najlepszym terminem wyjazdu do Japonii jest wiosna, kiedy to można zobaczyć słynną kwitnącą sakurę. Optymalne warunki do zwiedzana tego kraju panują również jesienią, za wyjątkiem września, który jest sezonem tajfunów. W czerwcu i lipcu występuje pora deszczowa, a zima bywa dosyć chłodna.

Japonia, pogoda

Stolica : Tokio

Różnica czasu :  +7 godzin w lecie i +8 godzin w zimie

Język : japoński

Populacja : 127 mln

Powierzchnia : 378 tys. km²

Waluta : Jen (JPY)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Japonii zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Paszport musi być ważny przez minimum 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.

W Japonii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, a zaświadczenie o szczepieniach nie jest wymagane od osób przyjeżdżających do Japonii.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Japonii?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje