JORDANIA

Wykres z pogodą

Informacje praktyczne

Jordania to wakacje w prawdziwym sercu Bliskiego wschodu. Sercu pulsującym zapachami orientalnych przypraw, gwarem ulicznego życia i śpiewem muezina, nawołującego do modlitwy.

Magiczna wycieczka do Jordanii

Indywidualna wycieczka do Jordanii to okazja, aby odkryć niezwykłą krainę, położoną między dwoma światami, które nieustannie przenikają się i uzupełniają. Na tej granicy nowoczesność współistnieje ze starożytnością. To połączenie zachwyca i tworzy mozaikę, której nie sposób się oprzeć.

Wymarzone wakacje w Jordanii

Wczasy w Jordanii są niezwykłym przeżyciem dla każdego. Wycieczka do Jordanii pozwala podczas jednego wyjazdu odwiedzić dwa morza, spędzić noc na jednej z najpiękniejszych pustyń świata Wadi Rum oraz odbyć wędrówkę krętymi uliczkami starożytnego, skalnego miasta Petra.

Jordania - miejsca warte zobaczenia

Amman

Rozsypane na kilkunastu wzgórzach białe miasto. Miejsce, w którym asfaltową ulicę z pędzącymi autami od starożytnych ruin dzieli jedynie kilka kroków. Niekończące się labirynty wąskich uliczek tworzą gwarny i szalony targowy ekosystem, który potrafi wciągnąć w swoje objęcia na długie godziny. Przenikające się arabskie i tureckie receptury sprawiają, że miejsce to uznawane jest za kulinarną stolicę kraju.

Petra

Jeden z siedmiu cudów świata. Starożytne miasto, do którego prowadzi wykuty w wielobarwnym piaskowcu, długi na kilometr, wąwóz. Wędrowców wchodzących do miasta wita majestatyczny skarbiec, w którym jak głosi legenda, ukrywano niezliczone skarby. Odkrywając miasto, można poczuć się jak Indiana Jones. To właśnie Petrę wykorzystano jako scenografię do filmu Indiana Jones i Ostatnia Krucjata.

Wadi Rum

Jedna z najpiękniejszych pustyni świata, która tworzy tak nieziemski krajobraz, że wykorzystana została jako miejsce tworzenia filmu Ridley’a Scotta „Marsjanin”. Wadi Rum to ziemia Beduinów, ludzi niezwykle gościnnych, o otwartym sercu. To właśnie dzięki prowadzonym przez nich pustynnych campach, możliwe jest spędzenie nocy na pustyni i doświadczenie pełni magii tego miejsca.

Akaba

Miejsce niezwykłe, ponieważ zajrzeć (bez lornetki!) z niego można do Izraela, Egiptu i Arabii Saudyjskiej. Jedyny port morski Jordanii to miejsce idealne dla wielbicieli obserwacji podwodnej flory i fauny, nurkowania, snorkelingu, plażowania oraz podróży kulinarnych. Unosząc głowę do góry, zobaczysz ogromną, powiewającą na 120 – metrowym maszcie, widoczną z sąsiednich krajów, flagę Jordanii.

Morze Martwe

Unikalny na skalę światową akwen, nad który zagląda każda osoba podróżująca po Jordanii. Kąpiele w wyjątkowych pod względem składu mineralnego i zasolenia wodach Morza Martwego są prawdziwym SPA dla skóry, a przyjazny klimat pozwala odetchnąć głęboko i dogłębnie się zrelaksować. Całości dopełniają nieziemskie widoki, na które składa się błękitna, pozbawiona fal tafla wody oraz biała od soli linia brzegowa.

Czas na podróż do krainy Indiany Jones’a! Podczas wycieczki do Jordanii odwiedzicie starożytne miasta, poszukacie ukrytych skarbów, spędzicie noc pod gwiazdami na pustyni Wadi Rum i dacie się ponieść szalonemu spektaklowi codziennego życia Ammanu. Trudy zwiedzania wynagrodzi Wam kąpiel w leczniczych wodach morza martwego oraz podziwianie barwnego, podwodnego życia u wybrzeży Akaby.

Najlepszym okresem na wycieczkę do Jordanii są miesiące od kwietnia do maja oraz od września do listopada. Latem temperatury zwłaszcza na pustyni są bardzo wysokie.

Madagaskar

Stolica : Amman

Różnica czasu :  +1 godzina

Język : arabski

Populacja : 7,1 mln

Powierzchnia : 89 tys. km²

Waluta : Dinar (JOD)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Jordanii zobowiązani są do posiadania wizy, którą mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Dodatkową opcją oferowaną przez władze jordańskie jest wykupienie wizy połączonej z biletem wstępu do głównych atrakcji turystycznych kraju znane pod nazwą Jordan Pass. Wymagany jest minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu przy wjeździe.

W Jordanii nie obowiązują szczepienia ochronne, istnieje natomiast ryzyko zatruć pokarmowych oraz zakażenia amebą.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż do Jordanii

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje