KAMBODŻA

Kambodża to kraj o niezwykle burzliwej i bolesnej historii, bogatym dorobku kulturowym, a także imponujących zabytkach i zawsze uśmiechniętych mieszkańcach. To także wspaniała obietnica oryginalnych egzotycznych wakacji z dala od pośpiechu i dużych miast.

Pełne przygód wakacje w Kambodży

Indywidualne wakacje w Kambodży mogą być wspaniałą przygodą - ekspresyjne wschody i zachody słońca nad starożytnym miastem Khmerów - Angkor, rejsy po jeziorze Tonle Sap i wycieczka po okolicy to doświadczenia, które zostaną w pamięci na długo. Faszerowane żaby, lasy równikowe i czerwona ziemia to tylko niektóre atrakcje, z których słynie Kambodża. Wakacje w tym kraju zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników. Dzięki swojemu pięknu i różnorodności, Kambodża jest kolejnym miejscem, gdzie warto pojechać.

Niepowtarzalna indywidualna wycieczka do Kambodży

Wycieczka do Kambodży to idealna opcja na pierwszą prawdziwie egzotyczną podróż dla osób, które kochają zwiedzać i odkrywać lokalną kulturę. Wczasy w Kambodży zapewnią Wam wiele ciekawych wrażeń, pozwolą zwolnić oraz cieszyć się niezwykłym, pełnym zieleni otoczeniem.

Phnom Penh

Tętniąca życiem stolica Kambodży pełna jest ważnych historycznie i kulturowo miejsc. Oprócz przepięknego Pałacu Królewskiego, warto odwiedzić Muzeum Tuol Sleng, czy chociażby Pola Śmierci, gdzie miały miejsce wstrząsające sceny ludobójstwa. Zapach ulicznego jedzenia, huk pędzących motocykli, mnisi w szafranowych szatach, niesamowite wody Mekongu i toczące się nad nim życie wypełniają krajobraz tej jednej z najbardziej "wyluzowanych" azjatyckich stolic. Jeżeli więc celem Waszej podróży jest Kambodża, atrakcje w najważniejszym mieście kraju czekają na Was na każdym kroku.

Siem Reap

Siem Reap to najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto i najpopularniejszy ośrodek turystyczny w Kambodży. Bliskość Angkoru sprawia, że Siem Reap stanowi przede wszystkim bazę wypadową do fascynującej, starożytnej stolicy Imperium Khmerów. W okolicach miasta znajduję się także największe jezioro na Półwyspie Indochińskim Tonle Sap, a na nim pływające wioski. Mieszkańcy żyją tu w domkach postawionych na palach, a do przemieszczania się używają łodzi.

Angkor

Kompleks świątyń Angkoru jest wizytówką i największą atrakcją Kambodży. Te jedne z najpiękniejszych buddyjskich świątyń na świecie, bez wątpienia robią niesamowite wrażenie. Każdego roku miliony podróżników przybywa w te rejony, aby upajać się pięknem dziedzictwa Khmerów. Poza największą i najbardziej znana świątynią Angkor Wat, zachwyt budzi słynąca z gigantycznych kamiennych twarzy świątynia Bayon, czy też zagubiona w dżungli Ta Prohm. Jeżeli zatem Waszą wymarzoną wakacyjną destynacją jest Kambodża, miejsca sakralne z pewnością okażą się tym, co warto zobaczyć.

Bangkok oczaruje Was swoim gwarem i niepowtarzalną energią. Gdy już poczujecie ducha tajlandzkiej stolicy, czeka Was podróż po wiekowych zakamarkach kompleksu świątynnego Angkor w Siem Reap oraz kontakt z tradycyjną kulturą Khmerów. Z Kambodży powrócicie do Tajlandii, gdzie skosztujecie piękna półwyspu Railay. Brzeg morza, lazurowa woda i rozgrzany słońcem piasek - czego chcieć więcej?

W Hanoi jest jak w filmie z Brucem Lee - nad rzeką, wśród mgły, Wietnamczycy ćwiczą tai-chi. W mieście za to panuje gwar. Nie zapomnicie zapierającego dech w piersiach rejsu po zatoce Ha Long, tajemniczych jaskiń i tutejszych mieszkańców. Kambodża zabierze Was w mistyczny świat, a Bangkok zarazi Was swoją kolorową energią.

Podczas tej wyprawy zachwyci Was niepowtarzalna energia jednej z największych metropolii Azji. Gdy poznacie już klimat ulic Bangkoku, czas na mistyczne doznania w otoczeniu kompleksu świątyń Angkor oraz kontakt z kulturą Khmerów. Kambodża zachwyci Was także egzotyczną roślinnością i pięknem swoich wysp - na Koh Rong Sanloem odnajdziecie wypoczynek z dala od zgiełku turystycznych kurortów.

Jeżeli planujecie wylot do Kambodży, z pewnością zastanawiacie się, kiedy najlepiej jechać. Odpowiedź jest prosta - poza porą deszczów. Najlepszym okresem na wizytę w Kambodży są miesiące od listopada do kwietnia. Sezon deszczowy zaczyna się w maju i trwa do października. Kwiecień i maj są najgorętszymi miesiącami z temperaturami sięgającymi nawet 35°C.

 

KAMBODŻA - POGODA

Kambodża, pogoda

Stolica : Phnom Penh

Różnica czasu :  +5 godzin w lecie i +6 godzin w zimie

Język : khmerski

Populacja : 15,6 mln

Powierzchnia : 181 tys. km²

Waluta : Riel kambodżański (KHR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Kambodży objęci są obowiązkiem wizowym.
Wizę można uzyskać w ambasadzie Kambodży (najbliższa znajduje się w Berlinie), za pośrednictwem internetu pod adresem : evisa.gov.kh , oraz na przejściu granicznym.Koszt wizy wynosi 37 USD, a do jej uzyskania potrzebne są dwa zdjęcia. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od daty wjazdu do kraju.

Przed udaniem się w podróż do Kambodży zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Kambodży?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje