KAMBODŻA

Kambodża to kraj o niezwykle burzliwej i bolesnej historii, bogatym dorobku kulturowym, a także imponujących zabytkach i zawsze uśmiechniętych mieszkańcach. To idealny kierunek na pierwszą prawdziwie egzotyczną podróż dla osób, które kochają zwiedzać i odkrywać lokalną kulturę. Wakacje w Kambodży mogą być wspaniałą przygodą - ekspresyjne wschody i zachody słońca nad starożytnym miastem Khmerów - Angkor, rejsy po jeziorze Tonle Sap i wycieczka po okolicy to doświadczenia, które zostaną w pamięci na długo. Faszerowane żaby, lasy równikowe i czerwona ziemia - z tego słynie Kambodża. Wakacje w tym kraju zachwycą nawet najbardziej wymagających podróżników.

Phnom Penh

Tętniąca życiem stolica Kambodży pełna jest ważnych historycznie i kulturowo miejsc. Oprócz przepięknego Pałacu Królewskiego, warto odwiedzić Muzeum Tuol Sleng, czy chociażby Pola Śmierci, gdzie miały miejsce wstrząsające sceny ludobójstwa. Zapach ulicznego jedzenia, huk pędzących motocykli, mnisi w szafranowych szatach, niesamowite wody Mekongu i toczące się nad nim życie wypełniają krajobraz tej jednej z najbardziej "wyluzowanej" azjatyckiej stolicy.

Siem Reap

Siem Reap to najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto i najpopularniejszy ośrodek turystyczny w Kambodży. Bliskość Angkoru sprawia, że Siem Reap stanowi przede wszystkim bazę wypadową do fascynującej, starożytnej stolicy Imperium Khmerów. W okolicach miasta znajduję się także największe jezioro na Półwyspie Indochińskim Tonle Sap, a na nim pływające wioski. Mieszkańcy żyją tu w domkach postawionych na palach, a do przemieszczania się używają łodzi.

Angkor

Kompleks świątyń Angkoru jest wizytówką i największą atrakcją Kambodży. Te jedne z najpiękniejszych buddyjskich świątyń na świecie, bez wątpienia robią niesamowite wrażenie. Każdego roku miliony podróżników przybywa w te rejony, aby upajać się pięknem dziedzictwa Khmerów. Poza największą i najbardziej znana świątynią Angkor Wat, zachwyt budzi słynąca z gigantycznych kamiennych twarzy świątynia Bayon, czy też zagubiona w dżungli Ta Prohm.

Niezwykła podróż przez dwa fascynujące kraje Azji rozpocznie się w Tajlandii. Poczujecie pozytywne wibracje tętniącego życiem Bangkoku, skąd udacie się w stronę przeżywającej swój renesans Kambodży. Odkrywanie historii i dziedzictwa Khmerów to nie koniec zaplanowanych przez nas wakacji - czeka Was jeszcze crème de la crème, czyli błogie wczasy na rajskich plażach Półwyspu Railay.

Wyrusz w niepowtarzalną podróż do pełnego kontrastów Wietnamu, rozkwitającej Kambodży i pięknej Tajlandii. Egzotyczne wakacje w Azji zaskoczą Was tętniącymi życiem miastami, zapierającymi dech w piersiach skarbami natury i wspaniałą lokalną kuchnią. Pełne przygód i wspaniałych atrakcji wakacje w 3 krajach Azji zapamiętacie na długo!

Najlepszym okresem na wizytę w Kambodży są miesiące od listopada do kwietnia. Sezon deszczowy zaczyna się w maju i trwa do października. Kwiecień i maj są najgorętszymi miesiącami z temperaturami sięgającymi nawet 35°C.

Kambodza

Stolica : Phnom Penh

Różnica czasu :  +5 godzin w lecie i +6 godzin w zimie

Język : khmerski

Populacja : 15,6 mln

Powierzchnia : 181 tys. km²

Waluta : Riel kambodżański (KHR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Kambodży objęci są obowiązkiem wizowym.
Wizę można uzyskać w ambasadzie Kambodży (najbliższa znajduje się w Berlinie), za pośrednictwem internetu pod adresem : evisa.gov.kh , oraz na przejściu granicznym.Koszt wizy wynosi 37 USD, a do jej uzyskania potrzebne są dwa zdjęcia. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od daty wjazdu do kraju.

Przed udaniem się w podróż do Kambodży zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Kambodży?