KENIA

Kenia to kraj dziewiczej sawanny, zielonych lasów tropikalnych, cudownych białych plaż i licznych rezerwatów przyrody. To wspaniałe miejsce, by ruszyć w emocjonujące safari śladami Wielkiej Piątki Afryki oraz poczuć niezwykły klimat Czarnego Lądu. 

Egzotyczne indywidualne wakacje w Kenii

Indywidualna wycieczka do Kenii to doskonała okazja, by odkryć jeden z najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo i kulturowo krajów afrykańskich. Kenia urzeka naturalnym bogactwem,  ogromnymi parkami narodowymi, kolorową rafą koralową oraz gwarnymi miastami, na ulicach których można spotkać przedstawicieli wielu grup etnicznych oraz usłyszeć melodyjny język suahili.

Wczasy w Kenii - obietnica dzikiej przygody

Kolorowe, roztańczone plemiona Masajów, dzika natura, orzeźwiający wiatr znad oceanu i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych sprawiają, że wakacje w Kenii to obietnica przygody i odpoczynku w egzotycznej scenerii. Kenia spodoba się osobom szukającym autentyczności, amatorom przyrody i naturalnych krajobrazów.

Kenia - miejsca warte zobaczenia

Nairobi

Stolica Kenii, Nairobi to gwarna i szybko rozwijająca się metropolia zamieszkiwana przez przedstawicieli różnych plemion afrykańskich. Na każdym kroku można odczuć wielokulturowy klimat tego miasta. Słynie ona z pełnych lokalnego rzemiosła i aromatycznych przypraw targów oraz kolonialnej architektury, która wspaniale kontrastuje z nowoczesnymi wieżowcami. Dawne miasto Masajów jest także punktem wypadowym do położonego nieopodal słynnego Parku Narodowego Nairobi, gdzie można stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami. Zobaczcie, jak wiele do zaoferowania ma Kenia! Najciekawsze miejsca czekają na Waszą wizytę!

Diani Beach

Diani Beach to jedna z najpiękniejszych plaż w całej Kenii, którą doceni każdy amator malowniczych nadmorskich pejzaży, wyjątkowo drobnego, białego piasku oraz krystalicznie czystej wody. Romantyczna sceneria rozległej, ciągnącej się kilometrami plaży otoczonej przez wysokie palmy kokosowe oraz codzienne spektakle ekspresyjnie zachodzącego słońca to spełnienie marzeń o leniwych, egzotycznych wakacjach w raju. Panują tu doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych, a bogata rafa koralowa jest chętnie eksplorowana przez miłośników nurkowania.

Masai Mara

Masai Mara to olbrzymi, fascynujący rezerwat dzikiej przyrody, gdzie w okresie lipca i sierpnia można być świadkiem niezwykłego, pełnego emocji wydarzenia, tzw. Wielkiej Migracji zwierząt. Rozległe połaci sawanny są także domem dla innych afrykańskich zwierząt - gazeli, bawołów, lwów i gepardów, które można obserwować podczas ekscytującego safari. Atrakcji dostarcza także obserwacja hipopotamów oraz poznanie tajników życia na łonie natury w tradycyjnej, masajskiej wiosce. Jeżeli zatem kierunkiem Waszej podróży jest niezwykła Kenia, rezerwat bez wątpienia okaże się miejscem, gdzie warto pojechać.

Tsavo i Amboseli

Parki Narodowe Tsavo i Amboseli to dwa sąsiadujące ze sobą chronione obszary przyrody, które mają wiele do zaoferowania i dostarczają nie lada emocji. Tsavo to najstarszy park narodowy w Kenii, który charakteryzuje się krajobrazem pełnym monumentalnych baobabów oraz występowaniem tu niezwykłej odmiany lwów bez grzywy. Z kolei Amboseli to jedno z najpiękniejszych krajobrazowo miejsc w Afryce - bliskość najwyższej góry Afryki, Kilimandżaro, którego ośnieżony szczyt dominuje nad parkiem sprawia, że trudno odmówić sobie wycieczki do tego miejsca.

Jezioro Nakuru

Jezioro Nakuru to jedna z najwspanialszych atrakcji Kenii. Stanowi on jedno z największych siedlisk flamingów i pelikanów w tej części Afryki, które przybywają nad jezioro znajdujące się w samym sercu parku. Można tu też zobaczyć Wielką Piątkę Afryki - lwy, lamparty, słonie, bawoły oraz nosorożce. Dzikie tereny parku są porośnięte przez wilczomlecza oraz lasy akacjowe, co sprawia, że ten teren widokowo bardzo różni się od typowej sawanny. Jezioro Nakuru jest jednym z najbardziej zjawiskowych miejsc, z jakich słynie Kenia i tym, co warto zobaczyć w Afryce, dlatego koniecznie trzeba uwzględnić je w planie swojej podróży!

Zapraszamy Was w samo serce afrykańskiej głuszy. To będzie niezapomniana przygoda! Poznajcie ich świat i zobaczcie na własne oczy cuda natury. Safari to zdecydowanie jedna z najlepszych atrakcji dostępnych dla turystów! Na koniec dajcie się pochłonąć błogiemu lenistwu na rajskiej plaży Diani Beach. Przez długi czas nie zapomnicie romantycznych spacerów brzegiem morza, o zachodzie słońca.

Od czasu do czasu dobrze jest zmienić otoczenie. Najlepiej udać się tam, gdzie doświadczycie bliskości natury i gdzie żyją Masajowie, którzy inaczej niż my patrzą na świat. Po niezapomnianym safari wyruszycie na Diani Beach, najpiękniejszą kenijską plażę, na której zrelaksujecie się otuleni delikatnym piaskiem. W ten bardzo przyjemny sposób oderwiecie się od europejskiej cywilizacji na ponad tydzień.

Jeżeli Waszym wymarzonym celem podróży jest Kenia, to, kiedy jechać, okazuje się jedną z najważniejszych kwestii. Które miesiące słyną z idealnej pogody na zwiedzanie? Do Kenii najlepiej wybrać się w porze suchej, czyli od czerwca do października oraz w styczniu i lutym. Intensywnych opadów deszczu można spodziewać się w kwietniu i w maju. 

KENIA - POGODA

Kenia, pogoda

Stolica : Nairobi

Kenia – Różnica czasu :  +2 godziny

Język : suahili i angielski

Populacja : 47,62 mln

Powierzchnia : 582 tys. km²

Kenia – Waluta : Szyling kenijski (KES)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Kenii objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać online na : evisa.go.ke/evisa.html, a także na głównych przejściach granicznych i lotniskach. Opłata za wizę wynosi 50 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu.

Przed udaniem się w podróż do Kenii zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest obowiązkowe dla osób przybywających do Kenii z krajów wysokiego ryzyka. Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż do Kenii

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje