KOREA POŁUDNIOWA
Japonia zwana także Krajem Kwitnącej Wiśni to jedno z najbardziej fascynujących i zaskakujących miejsc na ziemi. To niesamowity kraj o bardzo bogatej, ale jakże odmiennej kulturze.
Fascynująca wycieczka do Japonii
Japonia to niezwykłe połączenie wielowiekowej tradycji i nowoczesności, budzące zachwyt metropolie oraz liczące tysiące lat zabytki. Indywidualna wycieczka do Japonii jest wyjątkową okazją, aby poznać różne oblicza tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Wybierając się w podróż do Japonii zasmakujecie egzotyki w każdym wymiarze.
Niezapomniane indywidualne wakacje w Japonii
Podczas wakacji w Japonii będziecie zgłębiać tajniki tej dalekowschodniej kultury, śpiąc w tradycyjnych ryokanach, zażywając kąpieli w gorących źródłach "onsenach", przemieszczając się superszybkim shinkansenami, czy też zajadając się wyśmienitym sushi i popijając równie dobrym sake.
Japonia - co warto zobaczyć?
Tokio
Wycieczka do Japonii nie może dobyć się bez wizyty w Tokio. To ultranowoczesne, hiperaktywne i tętniące życiem miasto, które nigdy nie zasypia. Stolica Japonii przyciąga jak magnes swoją różnorodnością. Znajdziecie tu dosłownie wszystko: tradycję i nowoczesność, historię i współczesność, pełne zieleni ogrody i oszałamiający industrializm, wszelkie możliwe kuchnie i rozrywki, a także awangardową modę i najnowsze trendy technologiczne. Tokio to doświadczenie z innej planety, które po prostu trzeba przeżyć! Pobyt w tym niezwykłym mieście z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.
Kioto
Kioto uchodzące za centrum kulturalne Kraju Kwitnącej Wiśni to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Japonii. To miasto z tradycjami, w którym kultura japońska jest wciąż żywa. Kioto zachwyca tysiącami świątyń, pałacami, przepięknymi ogrodami i tradycyjną architekturą. To miejsce, w którym znajdziecie wszystko, co przeciętnemu Europejczykowi z Japonią się kojarzy. To właśnie z Kioto wywodzą się przeróżne japońskie tradycje, takie jak rytuał picia herbaty, teatr kabuki czy sztuka układania kwiatów ikebana. To tutaj także przy odrobinie szczęścia można spotkać i sfotografować prawdziwą gejszę.
Fudżi
Położony na wysokości 3776 m n.p.m stratowulkan Fuji-san, to perła japońskiego krajobrazu i jedna z największych atrakcji Japonii. Mistyczny symbol o niemalże idealnym, stożkowatym kształcie, jeszcze 100 lat temu uważany był za świętą górę, a wchodzić na nią mogli jedynie kapłani i pielgrzymi. Jedynym momentem w trakcie wycieczki po Japonii, na zdobycie szczytu jednej z najbardziej rozpoznawalnych gór świata jest sezon wakacyjny, dokładnie pomiędzy lipcem, a sierpniem. Przyjemną alternatywą dla ciężkiej wędrówki jest pływanie łódeczką po jeziorze Kawaguchiko z majestatycznym stożkiem w tle.
Osaka
Podczas wakacji w Japonii warto odwiedzić Osakę. To trzecie pod względem wielkości miasto w kraju, które odgrywa istotną rolę w kulturze, handlu, a także przemyśle. Nazywana jest Wenecją Dalekiego Wschodu ze względu na liczne kanały, przez które przerzucono prawie 1300 mostów. Osaka to nie tylko wielkie, ale i niezwykle ciekawe miasto z błyszczącymi wieżowcami, licznymi centrami handlowymi, kolorowymi neonami, tętniącymi życiem ulicami i przede wszystkim pysznym jedzeniem, z wyśmienitym Okonomiyaki na czele.
Hiroszima
Hiroszima to miasto, którego losy zmieniło pierwsze w historii użycie bomby atomowej. Miastu nie tylko udało się wyrosnąć na nowoczesną metropolię, ale również stać jedną z największych atrakcji w kraju. Będąc w Hiroszimie nie można nie zobaczyć Muzeum Pokoju i symbolu miasta - słynnej Kopuły Bomby Atomowej, której zdjęcie znajduje się niemal we wszystkich encyklopediach świata. Z Hiroszimy warto udać się na wyspę Miyajima, będącą jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc podczas podroży do Japonii.
Oferty wakacji w Japonii
Inne oferty, które mogą Cię zainteresować
Kiedy jechać do Japonii?
Najlepszym okresem na wycieczkę do Japonii jest wiosna, kiedy to można zobaczyć słynną kwitnącą sakurę. Optymalne warunki do zwiedzania kraju panują również jesienią, za wyjątkiem września, który jest sezonem tajfunów. W czerwcu i lipcu pada, a zima bywa dosyć chłodna.
Pogoda w Japonii

Stolica Japonii : Tokio
Różnica czasu : +7 godzin w lecie i +8 godzin w zimie
Język : japoński
Populacja : 127 mln
Powierzchnia : 378 tys. km²
Waluta Japonii : Jen (JPY)
Więcej informacji : Wikipedia
Obywatele polscy wyjeżdzający na wakacje do Japonii zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Paszport musi być ważny przez minimum 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W Japonii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, a zaświadczenie o szczepieniach nie jest wymagane od osób udających się w podróż do Japonii.
Cechą charakterystyczną dla kuchni japońskiej jest używanie dużych ilości ryb, wodorostów oraz warzyw. Japończycy spożywają posiłki przy pomocy pałeczek, co pozwala na jeszcze lepszą celebrację poszczególnych smaków.
Największą sławą w japońskiej kuchni cieszą się potrawy takie jak:
1. Sushi, czyli ryby i warzywa z ryżem zawijane w wodorosty,
2. Ramen – rodzaj japońskiego rosołu, najczęściej podawany ze świeżymi warzywami i przepiórczym jajkiem,
3. Teppanyaki – to typ grillowanych dań, jakie przygotowuje się na specjalnym stole lub płycie, które są nieustannie podgrzewane od spodu.
Japonia nie jest przykładem taniej destynacji podróżniczej. Ceny, z którymi turyści spotykają się na miejscu, są wyższe od tych, z jakimi mamy do czynienia w Polsce.
Obiad w lokalnej jadłodajni: od 15 do 35 PLN;
Obiad w restauracji średniej klasy: od 60 do 90 PLN;
Piwo: od 10 do 23 PLN;
Kawa: od 10 PLN;
Coca-cola (2l): 10 PLN;
Woda mineralna (1,5l): 5 PLN.
1. W Japonii taksówki zatrzymuje się na ulicy. Można też po prostu podejść do ich miejsca postojowego. W ciągu dnia opłaty zazwyczaj wynoszą około 600-700 jenów za pierwsze dwa kilometry, a każdy kolejny to dodatkowy koszt 80-90 jenów. Nocna taryfa jest nieco droższa.
2. Japończycy chętnie korzystają z pociągów, metra i autobusów miejskich.
3. W Japonii jak najbardziej można starać się targować, ale tylko na targowiskach i raczej bardziej dla sportu i osobistej satysfakcji, niż faktycznie dużych obniżek.
4. W dużych miastach w wielu miejscach można płacić kartą, ale używanie gotówki jest bardziej powszechne.
5. W Kraju Kwitnącej Wiśni dawanie napiwków może być potraktowane jako zniewaga dla kelnera i spowodować jego dezorientację.
7. Napięcie w japońskich gniazdkach elektrycznych wynosi 100 wolt, a jego częstotliwość jest równa 50/60 Hz. Podczas wyjazdu niezbędny jest adapter do gniazdka.
8. Każda osoba dorosła (powyżej 20 roku życia) może wwieźć do Japonii 3 butelki alkoholu, 100 sztuk cygar/400 sztuk papierosów i 2 uncje perfum bez konieczności clenia towarów.
1. Właściwym gestem przy powitaniu się i pożegnaniu jest ukłon.
2. W wielu miejscach ( świątynie, restauracje, łaźnie publiczne, domy prywatne ) przed wejściem do pomieszczenia należy zdjąć obuwie.
3. Spożywanie pokarmu podczas spacerowania jest postrzegane przez Japończyków jako przejaw bycia niechlujnym.
4. Przed wejściem do metra, pociągu, autobusu należy ustawić się w kolejce osób oczekujących.
5. Przyjęte jest poruszanie się lewą stroną chodnika i schodów w większości miejsc.
6. Jeśli podczas obiadu jedzonego w Japonii ktoś siorbie, to jest to wyraz jego uznania dla kucharza. Nie ma w tej czynności niczego gorszącego.
7. W Japonii przywiązuje się dużą wagę do statusu poznawanego człowieka, do jego wykształcenia, miejsca pracy. Stąd też ważna jest w tym kraju wizytówka.
1. W języku japońskim “przepraszam” można wyrazić 20 różnymi słowami.
2. Japonia jest jednym z najczystszych krajów na świecie, mimo że na ulicach miast nie ma koszy na śmieci.
3. Pociągi w Japonii spóźniają się średnio o 18 sekund.
4. W Japonii żyje ponad 50 000 osób, które przekroczyły setny rok życia.
5. W Japonii rocznie zużywa się blisko 24 miliardy par pałeczek do jedzenia.
6. Rynek Tsukiji w Tokio jest największym na świecie rybnym targiem.
7. W Tokio jest ponad 50 tysięcy taksówek.
Polecamy zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.