KUBA

Wykres z pogodą

Informacje praktyczne

Kuba to niezwykły i pełen tajemnic kraj, w którym czas jakby zatrzymał się w miejscu. Znajdziecie tu mnóstwo atrakcji, roztańczonych mieszkańców i obłędnie turkusowe morze. To wszystko uczyni Wasze wakacje wyjątkowymi!

Barwne i żywiołowe wakacje na Kubie

Warto zaplanować indywidualne wakacje na Kubie dla dekadenckiej, klimatycznej Hawany, amerykańskich krążowników, wszechobecnych ład i fiatów, najlepszych na świecie cygar i cudownych karaibskich plaż. Wczasy na Kubie to opcja dla prawdziwych amatorów doznań, luźnej atmosfery i dobrej zabawy, którzy chcą dać się wciągnąć w wir lokalnej kultury. 

Kuba wycieczki indywidualne

Wakacje na Karaibach to gwarancja słońca, niespodzianek na każdym kroku i niezwykłych wieczorów w rytmie salsy. Wybierając się na wycieczkę na Kubę odpoczniecie na pięknych plażach oraz doświadczycie autentyczności lokalnych miasteczek. Kuba niewątpliwie szybko Was oczaruje i zachęci do powrotu na Karaiby.

Hawana

Ulice pełne kolorowych, amerykańskich oldtimerów, ślady kubańskiej rewolucji, sklepy świecące pustkami, zaniedbane i rozsypujące się kamienice kontrastujące z okazałymi, kolonialnymi rezydencjami, czynią Hawanę niezwykle oryginalną i jedyną w swoim rodzaju. W tętniącej życiem stolicy warto zobaczyć stare miasto, nazywane Havana Vieja, hawański Kapitol, do złudzenia przypominającym ten waszyngtoński, piękne zachody słońca na popularnym bulwarze Malecon i kulturalno - artystyczną dzielnicę Vedado. Jeżeli więc celem Waszej podróży jest Kuba, atrakcje czekają na Was za każdym rogiem!

Vinales

Samo Viñales to urocze, niewielkie miasteczko z kilkoma ulicami i małymi, kolorowymi domkami, natomiast dolina Viñales, w której leży słynie z niezwykle malowniczego krajobrazu i upraw najlepszego tytoniu na świecie. Porośnięta bujną roślinnością i wypełniona przysadzistymi skałami zwanymi Mogotes, uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc na Kubie. Czekają tu na Was przejażdżki rowerowe lub konne, plantacje tytoniu, fabryka cygar, czy też u nas już niespotykany widok rolników z pługami ciągniętymi przez ospałe woły.

Trynidad

To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Kuby, urzeka cudowną kolonialną architekturą. Wąskie brukowane uliczki, liczne dorożki, eleganckie rezydencje magnatów cukrowych, kolorowe fasady domów, nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. W tym barwnym, pełnym spokoju mieście, polecamy skosztować Chanchanchara - lokalnego trunku na bazie rumu, posłuchać gry ulicznych kubańskich zespołów i wspiąć się na wieże widokową Pałacu Cantero, z której rozpościera się malownicza panorama Trinidadu. Miasteczko z pewnością jest jedną z najważniejszych atrakcji, z jakich słynie Kuba i czymś, co warto zobaczyć.

Cayo Santa Maria

Cayo Santa Maria jest niewielką, kameralną wysepką, która ze względu na swoje walory przyrodnicze gości na liście UNESCO. Ciągnące się kilometrami białe plaże, miękki piasek, turkusowa woda, bajeczna rafa koralowa - wszystko to tworzy iście rajską scenerię. Wyspa ta jest idealnym miejscem dla wielbicieli błogiego lenistwa, jak i miłośników sportów wodnych. Jeśli zatem kierunkiem Waszego wyjazdu jest Kuba, warto zobaczyć również wysepkę Cayo Santa Maria.

Varadero

Varadero kojarzone głównie z wypoczynkiem w hotelach all inclusive, jest jednym z największych i najbardziej znanych kurortów na Karaibach. Wszystko to za sprawa przepięknej, niemal 20 kilometrowej plaży i niewiarygodnie turkusowej, krystalicznej wody, które przyciągają turystów niczym magnes. W okolicach Varadero panują także doskonałe warunki do nurkowania, gdzie widoczność dochodzi nawet do 30 metrów.

Karaibski temperament, soczyste kolory, drinki i zabawa w kubańskim stylu. Zachwycająca Havana podbije Wasze serca niepowtarzalnym klimatem. Senne, skryte pośród bujnej roślinności Vinales sprawi, że zapomnicie o upływie czasu, a zabytkowy Trynidad uraczy Was klimatycznymi kafejkami i plątaniną kolorowych uliczek. Z kolei na plażach Cayo Santa Maria czeka Was beztroski relaks.

Świat jest pełen kontrastów, a widać to zwłaszcza, kiedy się odwiedzi Hawanę. Trynidad, jedno z najstarszych kubańskich miast, fascynuje kolorami i muzyką, która wieczorami sączy się z pubów. Kuba zaskakuje i wciąga. A Meksyk? Jest gorący - zwłaszcza na plaży w Tulum. Wokół niej rozpościera się dżungla, lazurowa woda i jasny piasek. Będziecie oczarowani podróżą i niewykluczone, że wrócicie tu chętnie kolejny raz.

Jeżeli Waszym wymarzonym kierunkiem podróży jest Kuba, możecie zastanawiać się, kiedy warto pojechać do tego wyspiarskiego kraju. W jakim czasie pogoda okaże się najlepsza na wypoczywanie na plaży i zwiedzanie atrakcji? Doskonałym okresem na odwiedzenie Kuby są miesiące pory suchej trwającej od listopada do kwietnia. Sezon wzmożonych opadów, wysokiej wilgotności powietrza i huraganów przypada na okres od maja do października. 

KUBA - POGODA

Kuba

Stolica Kuby : Havana

Różnica czasu :  -6 godzin

Język : hiszpański

Populacja : 11,4 mln

Powierzchnia : 109 tys. km²

Waluta Kuby : Peso kubańskie wymienialne (CUC) które jest obowiązującą walutą dla turystów i cudzoziemców oraz peso kubańskie (CUP) przeznaczone dla mieszkańców.

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający na Kubę zobowiązani są do posiadania tzw. wizy Tarjeta de Turista. Karta turysty w Feel The Travel jest zawarta w cenie wycieczki. Podczas kontroli paszportowej na Kubie celnik zwróci jedną część wizy, którą należy zachować do wyjazdu z kraju. Zalecany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe na Kubę wynosi 3 miesiące.

Przed udaniem się w podróż na Kubę zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż na Kubę

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje