LAOS

Laos to kraina porośnięta bujną, tropikalną dżunglą, wśród której wije się leniwie płynący Mekong oraz wyrastają nieodkryte przez tłumy turystów miasteczka, wioski i świątynie.

Laos – indywidualne wakacje dla poszukiwaczy przygód

Wycieczka do Laosu urzeka tętniącą życiem dżunglą i huczącymi wodospadami. Na próżno szukać tutaj McDonald’sa. Kto by się jednak tym brakiem przejmował, kiedy dookoła dostępne są takie smakołyki, jak chrupiące owady, grillowane nietoperze i ryżowe piwo, a życie płynie spokojnym, znacznie wolniejszym niż w innych, azjatyckich krajach, tempem!

Wyjątkowa wycieczka do Laosu

Indywidualne wczasy w Laosie są inne niż wszystkie. To podróż, podczas której spotkasz mnichów w pomarańczowych szatach, zostaniesz otoczony przez wspaniałą naturę oraz zobaczysz niezwykłe połączenie architektury tradycyjnej i kolonialnej. Twojej wędrówce przyglądać się będą wszechobecne pomniki Buddy, które bacznie obserwują zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Luang Prabang

Duchowe centrum Laosu, które jest jednocześnie architektoniczną perełką. Niezwykły klimat miastu nadaje połączenie tradycyjnych budynków, nowoczesnych konstrukcji i budowli w stylu kolonialnym. Pobudka o świcie gwarantuje nie tylko wspaniałe widoki na otoczone wapiennymi wzgórzami miasto, ale także możliwość zobaczenia tradycyjnego rytuału, podczas którego mnisi zbierają jedzenie.

Vang Vieng

Tętniąca życiem, niewielka, malowniczo położona miejscowość nad leniwie płynącymi wodami rzeki Nam Song. Miejsce, które z jednej strony zachwyca tradycyjną, laotańską architekturą i przepiękną przyrodą, a z drugiej strony nigdy nie cichnie w nim imprezowa muzyka. Vang Vieng słynie z wodnych rozrywek, takich jak spływy na dętkach, wycieczki kajakowe, skoki do wody i eksploracja jaskiń.

Vientiane

W Vientian nie ma tłoku i drapaczy chmur. Są za to miejsca, gdzie zjecie wspaniałe, lokalne potrawy, ogromny, tętniący życiem targ oraz niezliczone świątynie. Na czele unikalnej architektury Vientian stoi pomalowana na złoto, widoczna z daleka, świątynia Pha That Luang. Spacer bulwarem nad Mekongiem to okazja, aby zachwycić się potęgą rzeki i podglądnąć leżącą po drugiej stronie Tajlandię.

Płaskowyż Bolavan

Kawą i herbatą płynący, ogromny krater dawnego wulkanu, który tworzy płaskowyż o średnicy 40 km. Na Bolavan spróbujecie najlepszej kawy w Laosie, prosto z plantacji! To tutaj możecie doświadczyć potęgi i siły wspaniałych, huczących wodospadów oraz odetchnąć górskim powietrzem. To miejsce wolne od luksusowych hoteli i tłumów turystów. Bolavan to prawdziwe, przepiękne oblicze Laosu.

Chcesz poznać smak prawdziwej, nieskomercjalizowanej Azji? Przejść się ścieżką prowadzącą przez dziewiczą, laotańską dżunglę i stanąć na skraju huczącego wodospadu? A może wolisz odkrywać niekończący się labirynt miejskiej dżungli jednego z najbardziej szalonych miast świata, Bangkoku? Zabieramy Cię w podróż kontrastów, podczas której zobaczysz dwa totalnie różne, acz jak najbardziej prawdziwe, oblicza Azji!

Najlepszym okresem na wyjazd do Laosu są miesiące od listopada do kwietnia. Sezon deszczowy zaczyna się w maju i trwa do października, a wrzesień jest najbardziej deszczowy miesiącem.

Kambodża, pogoda

Stolica : Vientiane

Różnica czasu :  +5 godzin w lecie i +6 godzin w zimie

Język : laotański

Populacja : 6,9 mln

Powierzchnia : 237 tys. km²

Waluta : Kip laotański (LAK)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Laosu objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę turystyczną do 30 dni można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Laosu (najbliższe znajduje się w Berlinie), jak również na niektórych przejściach granicznych.Koszt wizy wynosi 30 USD, a paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy.

Przed udaniem się w podróż do Laosu zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Laosu?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje