MADAGASKAR

Madagaskar nazywany również Czerwoną Wyspą, to niezwykłe miejsce z unikalną florą i fauną, zachwycającym Parkiem Narodowym Tsingy de Bemaraha, monumentalnymi baobabami oraz przyjaciółmi znanego wszystkim króla Juliana - uroczymi lemurami.

Egzotyczna przygoda, czyli wakacje na Madagaskarze

Indywidualna wycieczka na Madagaskar to fantastyczna okazja, by poczuć klimat Afryki i przeżyć niezapomnianą przygodę w scenerii licznych plantacji wanilii i rajskich wysepek zlokalizowanych nad błękitnymi wodami oceanu. Piękne plaże, sympatyczni mieszkańcy i soczyste świeże owoce, to tylko kilka powodów, by spędzić wczasy na Madagaskarze.

Rewelacyjna indywidualna wycieczka na Madagaskar

Madagaskar zachwyca feerią kolorów, dźwięków i niespotykanych nigdzie indziej smaków, a także lekko senną scenerią nadmorskich miejscowości i tradycyjnych wiosek. Lokalny koloryt w połączeniu z dziką naturą sprawiają, że wycieczka na Madagaskar to gwarancja wrażeń i nowych doświadczeń. Wyspa spodoba się poszukiwaczom przygód i naturalnych krajobrazów.

Madagaskar - miejsca warte zobaczenia

Antananarywa

Stolica Madagaskaru Antananarywa to największe miasto w kraju i dom dla ponad miliona Malgaszów. Tana, bo tak nazywana jest potocznie przez mieszkańców, mimo że jest dość prowincjonalnym miastem, bez wątpienia ma swój niepowtarzalny i egzotyczny urok. Słynie ona z tętniących życiem ulic, barwnych targów, królewskiego wzgórza Ambohimanga, z którego roztacza się spektakularny widok na miasto, a także unikalnej kolonialnej architektury. Z pewnością Antananarywa okaże się niezapomnianym punktem wycieczki, jeżeli planujecie podróż na Madagaskar i tym, co warto zwiedzić.

Aleja Baobabów

Aleja baobabów to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Madagaskarze i bez wątpienia wizytówka wyspy. Monumentalne, osiągające do 30 metrów wysokości i mające kilka tysięcy lat drzewa tworzą przepiękny krajobraz,przede wszystkim o zachodzie słońca. To niesamowite i intrygujące miejsce wprawia w zachwyt każdego i przyciąga przyjezdnych z całego świata, stając się jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na Madagaskarze.

Tsingy de Bemaraha

Park narodowy Tsingy de Bemaraha, nazywany „skalnym lasem” stanowi wyjątkową atrakcję Madagaskaru.
W tym rezerwacie przyrody wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zobaczyć można oryginalne formacje skalne o niesamowitych kształtach. Niemałej adrenaliny dostarcza przejście przez mostki zawieszone nad sterczącymi iglicami. Dzika, niczym niezmącona przyroda stanowi dom dla wielu rzadkich gatunków zwierząt. Wszystkim odwiedzającym Madagaskar wycieczki do tego miejsca zapewniają moc niecodziennych wrażeń.

Morondava

Morondava to spokojne i senne miasteczko portowe, położone na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Miejsce to stanowi głównie bazę wypadową do słynnej Alei Baobabów, jak również Parku Tsingy de Bemaraha. Można się tu z bliska przyjrzeć życiu mieszkańców, zajmujących się głównie rybołówstwem, podziwiać niezwykłe zachody słońca nad Kanałem Mozambicki i skosztować lokalnego rumu oraz świeżutkich, prosto z połowów owoców morza i ryb.

Antsirabe

Antsirabe zlokalizowane jest u podnóża wulkanu Ankaratra, dzięki czemu panuje tu bardzo przyjemny, chłodny klimat. Słynące przede wszystkim ze swoich źródeł termalnych, nazywane jest często Malagaskim Vichy. Antsirabe obfituje w kolonialną architekturę z licznymi willami, ciekawą dzielnicą europejską i szerokimi alejami typowymi dla francuskich miast. Warto udać się na przejażdżkę po mieście jedną z tysięcy niezwykle popularnych riksz Pousse-Pousse.  To niewątpliwie wyjątkowe miejsce zachwycające odwiedzających Madagaskar, gdzie warto pojechać.

Nosy Be

Nosy Be to rajska wysepka z niebywale bujną zielenią, turkusową wodą, piaszczystymi plażami i unoszącym się w powietrzu zmysłowym zapachem kwiatów ylang-ylang. Nosy Be jest także znana z licznych plantacji wanilii, kawy i pieprzu. W znajdującym się na wyspie rezerwacie Lokobe możecie podziwiać najmniejszego na świecie kameleona, a nurkowanie pośród bajecznej rafy koralowej w towarzystwie olbrzymich żółwi morskich dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.

Przedstawiamy Wam dwie tropikalne perły Oceanu Indyjskiego – Madagaskar i Mauritius. Czekają na Ciebie idylliczne plaże, palmy kokosowe oraz lazurowa woda. Na Madagaskarze będziecie mieć okazję do wędrówki przez dziewiczą dżunglę i podziwiania z wiszących mostów skalnego labiryntu. Egzotyczne krajobrazy Mauritiusa zapewnią Wam przestrzeń do prawdziwego relaksu.

Turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, bajkowe, białe, dziewicze plaże i majestatyczne baobaby. Zabieramy Was w podróż na Madagaskar. Wyspę pachnącą wanilią i zaskakującą fantastycznymi krajobrazami lasów eukaliptusowych, czerwonych skał oraz wodospadów. Czekają Was spotkania z wielobarwnymi kameleonami i przyjacielsko nastawionymi lemurami.

Zapraszamy Was do miasta położonego na dwunastu wzgórzach, widowiskowego Parku Narodowego Andasibe i niewielkich miasteczek, w których skosztujecie prostego życia prostych ludzi. Traficie do serca natury, którego tętnem są olbrzymie baobaby i dzikie żółwie pływające przy anielskiej plaży. To niesamowite spotkanie z Czerwoną Wyspą długo nie da Wam o sobie zapomnieć!

Wycieczka na Madagaskar najlepiej, aby odbywała się w duchu mora-mora - filozofii, która wyklucza pośpiech. Tak dużo jest tu bowiem do zobaczenia: zielone pola ryżowe, urocze lemury, zapierające dech w piersiach lasy wapiennych iglic oraz wyjątkowa i niepowtarzalna Aleja Baobabów. Z całą pewnością nie zabraknie Wam tu wrażeń i przygód. Szkoda by było ich nie doświadczyć!

W jakim okresie warto odwiedzić Madagaskar? Kiedy najlepiej jechać? Co należy wiedzieć o temperaturach i warunkach pogodowych? Na Madagaskar najlepiej wybrać się w porze suchej czyli od kwietnia do października. W pozostałych miesiącach można spodziewać się intensywnych opadów. Lipiec i sierpień to szczyt sezonu, ale i środek tamtejszej zimy kiedy to w stolicy wyspy temperatura może sięgać 10°C.

MADAGASKAR - POGODA

Madagaskar

Stolica Madagaskaru : Antananarywa

Różnica czasu :  +1 godzina w lecie i +2 godziny w zimie

Język : francuski i magalski

Populacja : 24 mln

Powierzchnia : 584 tys. km²

Madagaskar – Waluta : Ariar malgaski (MGA)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający na Madagaskar objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać na lotnisku na Madagaskarze. Opłata za wizę jest zmienna. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu.

Przed udaniem się w podróż na Madagaskar zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest obowiązkowe dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka. Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż na Madagaskar

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje