MADAGASKAR

Madagaskar nazywany również Czerwoną Wyspą, to niezwykłe miejsce z unikalną florą i fauną, zachwycającym Parkiem Narodowym Tsingy de Bemaraha, monumentalnymi baobabami oraz przyjaciółmi znanego wszystkim króla Juliana - uroczymi lemurami.

Egzotyczna przygoda, czyli wakacje na Madagaskarze

Indywidualna wycieczka na Madagaskar to fantastyczna okazja, by poczuć klimat Afryki i przeżyć niezapomnianą przygodę w scenerii licznych plantacji wanilii i rajskich wysepek zlokalizowanych nad błękitnymi wodami oceanu. Piękne plaże, sympatyczni mieszkańcy i soczyste świeże owoce, to tylko kilka powodów, by spędzić wczasy na Madagaskarze.

Rewelacyjna indywidualna wycieczka na Madagaskar

Madagaskar zachwyca feerią kolorów, dźwięków i niespotykanych nigdzie indziej smaków, a także lekko senną scenerią nadmorskich miejscowości i tradycyjnych wiosek. Lokalny koloryt w połączeniu z dziką naturą sprawiają, że wycieczka na Madagaskar to gwarancja wrażeń i nowych doświadczeń. Wyspa spodoba się poszukiwaczom przygód i naturalnych krajobrazów.

Antananarywa

Stolica Madagaskaru Antananarywa to największe miasto w kraju i dom dla ponad miliona Malgaszów. Tana, bo tak nazywana jest potocznie przez mieszkańców, mimo że jest dość prowincjonalnym miastem, bez wątpienia ma swój niepowtarzalny i egzotyczny urok. Słynie ona z tętniących życiem ulic, barwnych targów, królewskiego wzgórza Ambohimanga, z którego roztacza się spektakularny widok na miasto, a także unikalnej kolonialnej architektury.

 

Aleja Baobabów

Aleja baobabów to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Madagaskarze i bez wątpienia wizytówka wyspy. Monumentalne, osiągające do 30 metrów wysokości i mające kilka tysięcy lat drzewa tworzą przepiękny krajobraz,przede wszystkim o zachodzie słońca. To niesamowite i intrygujące miejsce wprawia w zachwyt każdego i przyciąga przyjezdnych z całego świata, stając się jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na Madagaskarze.

Tsingy de Bemaraha

Park narodowy Tsingy de Bemaraha, nazywany „skalnym lasem” stanowi wyjątkową atrakcję Madagaskaru.
W tym rezerwacie przyrody wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zobaczyć można oryginalne formacje skalne o niesamowitych kształtach. Niemałej adrenaliny dostarcza przejście przez mostki zawieszone nad sterczącymi iglicami. Dzika, niczym niezmącona przyroda stanowi dom dla wielu rzadkich gatunków zwierząt.

Morondava

Morondava to spokojne i senne miasteczko portowe, położone na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Miejsce to stanowi głównie bazę wypadową do słynnej Alei Baobabów, jak również Parku Tsingy de Bemaraha. Można się tu z bliska przyjrzeć życiu mieszkańców, zajmujących się głównie rybołówstwem, podziwiać niezwykłe zachody słońca nad Kanałem Mozambicki i skosztować lokalnego rumu oraz świeżutkich, prosto z połowów owoców morza i ryb.

Antsirabe

Antsirabe zlokalizowane jest u podnóża wulkanu Ankaratra, dzięki czemu panuje tu bardzo przyjemny, chłodny klimat. Słynące przede wszystkim ze swoich źródeł termalnych, nazywane jest często Malagaskim Vichy. Antsirabe obfituje w kolonialną architekturę z licznymi willami, ciekawą dzielnicą europejską i szerokimi alejami typowymi dla francuskich miast. Warto udać się na przejażdżkę po mieście jedną z tysięcy niezwykle popularnych riksz Pousse-Pousse.

Nosy Be

Nosy Be to rajska wysepka z niebywale bujną zielenią, turkusową wodą, piaszczystymi plażami i unoszącym się w powietrzu zmysłowym zapachem kwiatów ylang-ylang. Nosy Be jest także znana z licznych plantacji wanilii, kawy i pieprzu. W znajdującym się na wyspie rezerwacie Lokobe możecie podziwiać najmniejszego na świecie kameleona, a nurkowanie pośród bajecznej rafy koralowej w towarzystwie olbrzymich żółwi morskich dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.

Przedstawiamy Wam dwie tropikalne perły Oceanu Indyjskiego – Madagaskar i Mauritius. Czekają na Ciebie idylliczne plaże, palmy kokosowe oraz lazurowa woda. Na Madagaskarze będziecie mieć okazję do wędrówki przez dziewiczą dżunglę i podziwiania z wiszących mostów skalnego labiryntu. Egzotyczne krajobrazy Mauritiusa zapewnią Wam przestrzeń do prawdziwego relaksu.

Turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, bajkowe, białe, dziewicze plaże i majestatyczne baobaby. Zabieramy Was w podróż na Madagaskar. Wyspę pachnącą wanilią i zaskakującą fantastycznymi krajobrazami lasów eukaliptusowych, czerwonych skał oraz wodospadów. Czekają Was spotkania z wielobarwnymi kameleonami i przyjacielsko nastawionymi lemurami.

Zapraszamy Was do miasta położonego na dwunastu wzgórzach, widowiskowego Parku Narodowego Andasibe i niewielkich miasteczek, w których skosztujecie prostego życia prostych ludzi. Traficie do serca natury, którego tętnem są olbrzymie baobaby i dzikie żółwie pływające przy anielskiej plaży. To niesamowite spotkanie z Czerwoną Wyspą długo nie da Wam o sobie zapomnieć!

Wycieczka na Madagaskar najlepiej, aby odbywała się w duchu mora-mora - filozofii, która wyklucza pośpiech. Tak dużo jest tu bowiem do zobaczenia: zielone pola ryżowe, urocze lemury, zapierające dech w piersiach lasy wapiennych iglic oraz wyjątkowa i niepowtarzalna Aleja Baobabów. Z całą pewnością nie zabraknie Wam tu wrażeń i przygód. Szkoda by było ich nie doświadczyć!

Na Madagaskar najlepiej wybrać się w porze suchej czyli od kwietnia do października. W pozostałych miesiącach można spodziewać się intensywnych opadów. Lipiec i sierpień to szczyt sezonu, ale i środek tamtejszej zimy kiedy to w stolicy wyspy temperatura może sięgać 10°C.

Madagaskar

Stolica : Antananarywa

Różnica czasu :  +1 godzina w lecie i +2 godziny w zimie

Język : francuski i magalski

Populacja : 24 mln

Powierzchnia : 584 tys. km²

Waluta : Ariar malgaski (MGA)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający na Madagaskar objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać na lotnisku na Madagaskarze. Opłata za wizę jest zmienna. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu.

Przed udaniem się w podróż na Madagaskar zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest obowiązkowe dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka. Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży na Madagaskar?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje