MADAGASKAR

Madagaskar nazywany również Czerwoną Wyspą, to niezwykłe miejsce z unikalną florą i fauną, zachwycającym Parkiem Narodowym Tsingy de Bemaraha, monumentalnymi baobabami oraz przyjaciółmi znanego wszystkim króla Juliana - uroczymi lemurami.

Egzotyczna przygoda, czyli wakacje na Madagaskarze

Wycieczka na Madagaskar to fantastyczna okazja, by poczuć klimat Afryki i przeżyć niezapomnianą przygodę w scenerii licznych plantacji wanilii i rajskich wysepek zlokalizowanych nad błękitnymi wodami oceanu. Piękne plaże, sympatyczni mieszkańcy i soczyste świeże owoce, to tylko kilka powodów, by spędzić wczasy na Madagaskarze.

Rewelacyjna wycieczka na Madagaskar

Madagaskar zachwyca feerią kolorów, dźwięków i niespotykanych nigdzie indziej smaków, a także lekko senną scenerią nadmorskich miejscowości i tradycyjnych wiosek. Lokalny koloryt w połączeniu z dziką naturą sprawiają, że wycieczka na Madagaskar to gwarancja wrażeń i nowych doświadczeń. Wyspa spodoba się poszukiwaczom przygód i naturalnych krajobrazów.

Antananarywa

Stolica Madagaskaru Antananarywa to największe miasto w kraju i dom dla ponad miliona Malgaszów. Tana, bo tak nazywana jest potocznie przez mieszkańców, mimo że jest dość prowincjonalnym miastem, bez wątpienia ma swój niepowtarzalny i egzotyczny urok. Słynie ona z tętniących życiem ulic, barwnych targów, królewskiego wzgórza Ambohimanga, z którego roztacza się spektakularny widok na miasto, a także unikalnej kolonialnej architektury.

 

Aleja Baobabów

Aleja baobabów to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Madagaskarze i bez wątpienia wizytówka wyspy. Monumentalne, osiągające do 30 metrów wysokości i mające kilka tysięcy lat drzewa tworzą przepiękny krajobraz,przede wszystkim o zachodzie słońca. To niesamowite i intrygujące miejsce wprawia w zachwyt każdego i przyciąga przyjezdnych z całego świata, stając się jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na Madagaskarze.

Tsingy de Bemaraha

Park narodowy Tsingy de Bemaraha, nazywany „skalnym lasem” stanowi wyjątkową atrakcję Madagaskaru.
W tym rezerwacie przyrody wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zobaczyć można oryginalne formacje skalne o niesamowitych kształtach. Niemałej adrenaliny dostarcza przejście przez mostki zawieszone nad sterczącymi iglicami. Dzika, niczym niezmącona przyroda stanowi dom dla wielu rzadkich gatunków zwierząt.

Morondava

Morondava to spokojne i senne miasteczko portowe, położone na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Miejsce to stanowi głównie bazę wypadową do słynnej Alei Baobabów, jak również Parku Tsingy de Bemaraha. Można się tu z bliska przyjrzeć życiu mieszkańców, zajmujących się głównie rybołówstwem, podziwiać niezwykłe zachody słońca nad Kanałem Mozambicki i skosztować lokalnego rumu oraz świeżutkich, prosto z połowów owoców morza i ryb.

Antsirabe

Antsirabe zlokalizowane jest u podnóża wulkanu Ankaratra, dzięki czemu panuje tu bardzo przyjemny, chłodny klimat. Słynące przede wszystkim ze swoich źródeł termalnych, nazywane jest często Malagaskim Vichy. Antsirabe obfituje w kolonialną architekturę z licznymi willami, ciekawą dzielnicą europejską i szerokimi alejami typowymi dla francuskich miast. Warto udać się na przejażdżkę po mieście jedną z tysięcy niezwykle popularnych riksz Pousse-Pousse.

Nosy Be

Nosy Be to rajska wysepka z niebywale bujną zielenią, turkusową wodą, piaszczystymi plażami i unoszącym się w powietrzu zmysłowym zapachem kwiatów ylang-ylang. Nosy Be jest także znana z licznych plantacji wanilii, kawy i pieprzu. W znajdującym się na wyspie rezerwacie Lokobe możecie podziwiać najmniejszego na świecie kameleona, a nurkowanie pośród bajecznej rafy koralowej w towarzystwie olbrzymich żółwi morskich dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.

Madagaskar to idealne miejsce dla tych, w których drzemie duch odkrywcy. Wycieczka na Madagaskar to moc wrażeń - nieskalana cywilizacją wyspa zaskoczy Was „lasem” wapiennych iglic, Aleją Baobabów, odkrywaną pod osłoną nocy dzikością natury, a także wiszącymi nad urwiskami mostami, które dostarczą nie lada emocji. Podróż do Afryki to prawdziwa przygoda, której nie można odmówić.

Rozpocznijcie pełną kontrastów podróż po Madagaskarze i poznajcie największe skarby Czerwonej Wyspy! Czeka tu na Was zróżnicowana architektura, rozgrzana do czerwoności sawanna, piaszczyste plaże i dzikość dżungli, czyli wszystko, co cechuje prawdziwie egzotyczne wakacje. Madagaskar zachwyci Was unikalną mieszanka smaków i zapachów - wrócicie z tej wycieczki głodni kolejnej dawki wrażeń!

Na Madagaskar najlepiej wybrać się w porze suchej czyli od kwietnia do października. W pozostałych miesiącach można spodziewać się intensywnych opadów. Lipiec i sierpień to szczyt sezonu, ale i środek tamtejszej zimy kiedy to w stolicy wyspy temperatura może sięgać 10°C.

Madagaskar

Stolica : Antananarywa

Różnica czasu :  +1 godzina w lecie i +2 godziny w zimie

Język : francuski i magalski

Populacja : 24 mln

Powierzchnia : 584 tys. km²

Waluta : Ariar malgaski (MGA)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający na Madagaskar objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać na lotnisku na Madagaskarze. Opłata za wizę jest zmienna. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu.

Przed udaniem się w podróż na Madagaskar zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest obowiązkowe dla osób przybywających na Madagaskar z krajów wysokiego ryzyka. Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży na Madagaskar?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2018 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje