MALEDIWY

Malediwy to tysiące maleńkich, srebrzysto-białych wysepek otoczonych błękitnymi lagunami i białym pierścieniem, miękkiego jak mąka, piasku.

Wakacje marzeń na Malediwach

Jeżeli wyobrażacie sobie raj jako niewielką tropikalną wysepkę z cudownymi plażami, kołyszącymi palmami, turkusową wodą oraz podwodnym światem mieniącym się wszystkimi kolorami tęczy, wakacje na Malediwach z pewnością nie zawiodą Waszych oczekiwań.

Wyjątkowa podróż poślubna na Malediwach

Pobyt na Malediwach to kwintesencja romantycznych wakacji. Luksusowe wille i domki na wodzie, rejsy pod rozgwieżdżonym niebem, wieczorne spacery i spektakularne zachody słońca stanowią doskonałą oprawę dla wyjątkowych chwil tylko we dwoje i czynią z Malediwów wymarzony kierunek podróży poślubnych.

Wyobraźcie sobie, że leżycie na zalanej słońcem plaży, palmy kołyszą nad Waszymi głowami, a stopy obmywa Wam aksamitna woda szmaragdowego oceanu - tak właśnie będą wyglądać Wasze wymarzone wakacje na Malediwach! Błogie lenistwo na najpiękniejszych plażach świata, eksploracja bajecznych raf koralowych, snorekling z rekinami wielorybimi i fantastyczne loty widokowe są na wyciągnięcie ręki!

Malediwy są generalnie kierunkiem całorocznym. Pora sucha trwa od grudnia to kwietnia i jest to równocześnie wysoki sezon na Malediwach, natomiast w okresie od maja do października występują przelotne opady deszczu i burze.

Malediwy, pogoda

Stolica : Male

Różnica czasu :  +3 godziny w lecie i +4 godziny w zimie

Język : malediwski, zwany także dhivehi

Populacja : 320 tys.

Powierzchnia : 300 km²

Waluta : Rupia malediwska (MVR)

Więcej informacji : Wikipedia

Na lotnisku w Male otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów przez okres 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy jest przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego oraz potwierdzenia rezerwacji hotelu.

Przed udaniem się w podróż na Malediwy zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Na Malediwach nie występuje zagrożenie malarią.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży na Malediwy?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2018 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje