MALEDIWY

Malediwy to tysiące maleńkich, srebrzysto-białych wysepek porośniętych kołyszącymi palmami i otoczonych błękitnymi lagunami oraz białym pierścieniem, miękkiego jak mąka, piasku.

Luksusowe wakacje na Malediwach

Jeżeli wyobrażacie sobie raj jako niewielką tropikalną wysepkę z cudownymi plażami, turkusową wodą oraz podwodnym światem mieniącym się wszystkimi kolorami tęczy, to ekskluzywne wakacje na Malediwach z pewnością nie zawiodą Waszych oczekiwań.

Egzotyczna podróż poślubna na Malediwach

Luksusowe wczasy na Malediwach to kwintesencja romantycznych wakacji. Ekskluzywne wille i domki na wodzie, rejsy pod rozgwieżdżonym niebem, wieczorne spacery i spektakularne zachody słońca czynią z Malediwów wymarzony kierunek egzotycznej podróży poślubnej. 

Malediwy - co warto zobaczyć?

Oferty wakacji na Malediwach

Zapraszamy na luksusowe wakacje na Malediwach! To właśnie tutaj, na białej plaży, otoczonej przejrzystą, szmaragdową wodą, spełnicie swoje sny o raju. Po relaksie w egzotycznej scenerii, fani podwodnego świata będą mogli odkryć zatopione statki oraz ławice ryb i rafy koralowe. Na kolację zjecie złowioną przez siebie rybę, którą przyrządzi dla Was kucharz Waszego ekskluzywnego hotelu.

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Ekskluzywne wczasy na Seszelach to zapowiedź beztroskiego i błogiego odpoczynku w cieniu palm i otoczeniu turkusowych, krystalicznych wód oceanu oraz pięknej, dziewiczej przyrody. To idealna propozycja dla osób, które marzą o oderwaniu się od rzeczywistości i całkowitym zapomnieniu w niebiańskich okolicznościach. Zapraszamy na wakacje w raju w niezwykle luksusowym wydaniu!

Słodkie lenistwo na rozgrzanym od słońca piasku, w otoczeniu palm kokosowych i lazurowej wody? Spędźcie luksusowe wakacje na Mauritiusie. Tutaj czas płynie zdecydowanie wolniej, a niespieszny rytm życia zachęca do relaksu. Poznajcie kulturę wyspy, skosztujcie miejscowych specjałów, delektujcie się urokiem rajskich plaż i poznajcie bogactwo podwodnej fauny skrytej pomiędzy zakamarkami rafy koralowej.

Przedstawiamy Wam dwie tropikalne perły Oceanu Indyjskiego – Madagaskar i Mauritius. Czekają na Was idylliczne plaże, palmy kokosowe oraz lazurowa woda. W trakcie wycieczki po Madagaskarze będziecie mieć okazję do wędrówki przez dziewiczą dżunglę i podziwiania z wiszących mostów skalnego labiryntu. Wakacje na Mauritiusie zapewnią Wam natomiast przestrzeń do błogiego relaksu.

Kiedy jechać na Malediwy?

Wczasy na Malediwach można planować przez cały rok. Pora sucha trwa od grudnia to kwietnia i jest to równocześnie wysoki sezon na Malediwach, natomiast w okresie od maja do października występują przelotne opady deszczu i burze. 

Pogoda na Malediwach

Malediwy, pogoda

Stolica : Male

Różnica czasu :  +3 godziny w lecie i +4 godziny w zimie

Język : malediwski, zwany także dhivehi

Populacja : 320 tys.

Powierzchnia : 300 km²

Waluta : Rupia malediwska (MVR)

Więcej informacji : Wikipedia

Na lotnisku w Male otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów przez okres 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy jest przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego oraz potwierdzenia rezerwacji hotelu.

Przed udaniem się na wakacje na Malediwach zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Na Malediwach nie występuje zagrożenie malarią.

Sztuka kulinarna Malediwów jest oparta głównie na owocach morza. Funkcjonujące w niej smaki łączą w sobie przyprawy pochodzące z państw arabskich, afrykańskich, a także indyjskich. Malediwy to nie tylko raj krajobrazowy, ale także miejsce, gdzie bez wyrzutów sumienia można rozpieszczać swoje podniebienie. Typowe dania w tej części świata to:

 1. Gurudhiya, czyli malediwska zupa rybna (najczęściej na bazie tuńczyka lub dorsza).
 2. Kulhimas — ryba morska przyrządzona z dodatkiem ostrych przypraw.
 3. Handulu Bondibai to z kolei rodzaj deseru, który jest serwowany podczas imprez przypominających nasze rodzime „bociankowe”.
 1. Z racji geograficznego charakteru państwa, jakim są Malediwy, najpopularniejszym środkiem komunikacji publicznej są tam promy.
 2. Z targowaniem się na malediwskich bazarach jest podobnie jak z uskutecznianiem tej czynności w Polsce — szanse na powodzenie oczywiście istnieją, ale są jednak dość nikłe.
 3. W supermarketach, ośrodkach SPA i hotelach z reguły nie ma problemu z płaceniem kartą. W mniejszych sklepach bezpieczniej jest mieć ze sobą gotówkę.
 4. Mieszkańcy Malediwów wzbudzają zainteresowanie fotografów i chętnie pozują do zdjęć.
 5. Napiwki najczęściej zostawia się obsłudze hoteli i pracownikom innych ośrodków turystycznych. Ważną informacją jest, aby wartość kwoty, którą wręczamy komuś, aby pokazać zadowolenie z wykonanej przez tę osobę pracy, zawierała się między 1 a 10 MVR.
 6. Na Malediwach można spotkać się zarówno z gniazdkami w standardzie europejskim, jak i amerykańskim. Zaleca się zabranie ze sobą adaptera.
 7. Podczas wycieczki na Malediwy, warto jest zaopatrzyć się w kartę SIM lokalnego operatora. Godną polecenia firmą jest Dhiraagu, która oferuje taryfę dla turystów. Jest to 14-dniowy pakiet w postaci 17 GB internetu. Koszt tej przyjemności to około 30 USD.
 1. Malediwy to kraj muzułmański. W związku z tym kobiety powinny powstrzymać się od ubierania strojów odsłaniających znacząco poszczególne części ciała.
 2. Na Malediwach jest zwyczaj obchodzenia ramadanu, czyli specyficznego rodzaju postu.
 3. Warto mieć świadomość, że osoby spoza społeczności muzułmańskiej nie powinny dotykać Koranu, ponieważ takie działanie może zostać odebrane jako rodzaj obelgi dla wierzących.
 4. Bardzo źle postrzegane na Malediwach jest palenie tytoniu w miejscach publicznych.
 5. Alkohol jest dostępny jedynie w ośrodkach turystycznych.

 

 1. Jednym z symboli występujących w malediwskim godle jest drzewo kokosowe.
 2. Import alkoholu i mięsa wieprzowego na teren Malediwów jest nielegalny, a zasady zostają szczególnie mocno zaostrzone w okresie trwania ramadanu.
 3. Większość malediwskich wysp jest pochodzenia koralowego, w niektórych miejscach można spotkać nawet koralowe wybrzeża.
 4. Opalanie się topless jest na Malediwach zakazane, nawet w obrębie prywatnych plaż.
 5. Tradycyjnie budowane domy na Malediwach były wznoszone z koralowców. Obecnie takie działania są objęte zakazem.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoje luksusowe wakacje na Malediwach

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje