MALEDIWY

Malediwy to tysiące maleńkich, srebrzysto-białych wysepek otoczonych błękitnymi lagunami i białym pierścieniem, miękkiego jak mąka, piasku.

Indywidualne wakacje marzeń na Malediwach

Jeżeli wyobrażacie sobie raj jako niewielką tropikalną wysepkę z cudownymi plażami, kołyszącymi palmami, turkusową wodą oraz podwodnym światem mieniącym się wszystkimi kolorami tęczy, indywidualne wakacje na Malediwach z pewnością nie zawiodą Waszych oczekiwań.

Wyjątkowa podróż poślubna na Malediwach

Pobyt na Malediwach to kwintesencja romantycznych wakacji. Luksusowe wille i domki na wodzie, rejsy pod rozgwieżdżonym niebem, wieczorne spacery i spektakularne zachody słońca stanowią doskonałą oprawę dla wyjątkowych chwil tylko we dwoje i czynią z Malediwów wymarzony kierunek podróży poślubnych. Planujecie podróż marzeń? Odwiedźcie Malediwy - atrakcje czekające na maleńkich wysepkach bez wątpienia na długo zapadną Wam w pamięć!

Malediwy - miejsca warte zobaczenia

Witamy na bajecznych Malediwach! To właśnie tutaj, na białej plaży, otoczonej przejrzystą, szmaragdową wodą, spełnicie swoje sny o raju. Po relaksie w egzotycznej scenerii fani podwodnego świata będą mogli odkryć zatopione statki oraz ławice ryb i rafy koralowe. Na kolację zjecie złowioną przez siebie rybę, którą przyrządzi dla Was kucharz Waszego ekskluzywnego resortu.

Z pewnością zastanawiacie się, planując podróż na Malediwy, kiedy jechać do tego wyspiarskiego raju. W jakich miesiącach pogoda najbardziej rozpieszcza turystów? Malediwy są generalnie kierunkiem całorocznym. Pora sucha trwa od grudnia to kwietnia i jest to równocześnie wysoki sezon na Malediwach, natomiast w okresie od maja do października występują przelotne opady deszczu i burze.

MALEDIWY - POGODA

Malediwy, pogoda

Stolica : Male

Malediwy – Różnica czasu :  +3 godziny w lecie i +4 godziny w zimie

Język : malediwski, zwany także dhivehi

Populacja : 320 tys.

Powierzchnia : 300 km²

Waluta Malediwów : Rupia malediwska (MVR)

Więcej informacji : Wikipedia

Na lotnisku w Male otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów przez okres 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy jest przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego oraz potwierdzenia rezerwacji hotelu.

Przed udaniem się w podróż na Malediwy zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Na Malediwach nie występuje zagrożenie malarią.

Sztuka kulinarna Malediwów jest oparta głównie na owocach morza. Funkcjonujące w niej smaki łączą w sobie przyprawy pochodzące z państw arabskich, afrykańskich, a także indyjskich. Malediwy to nie tylko raj krajobrazowy, ale także miejsce, gdzie bez wyrzutów sumienia można rozpieszczać swoje podniebienie. Typowe dania w tej części świata to:

 1. Gurudhiya, czyli malediwska zupa rybna (najczęściej na bazie tuńczyka lub dorsza).
 2. Kulhimas — ryba morska przyrządzona z dodatkiem ostrych przypraw.
 3. Handulu Bondibai to z kolei rodzaj deseru, który jest serwowany podczas imprez przypominających nasze rodzime „bociankowe”.
 1. Z racji geograficznego charakteru państwa, jakim są Malediwy, najpopularniejszym środkiem komunikacji publicznej są tam promy.
 2. Z targowaniem się na malediwskich bazarach jest podobnie jak z uskutecznianiem tej czynności w Polsce — szanse na powodzenie oczywiście istnieją, ale są jednak dość nikłe.
 3. W supermarketach, ośrodkach SPA i hotelach z reguły nie ma problemu z płaceniem kartą. W mniejszych sklepach bezpieczniej jest mieć ze sobą gotówkę.
 4. Mieszkańcy Malediwów wzbudzają zainteresowanie fotografów i chętnie pozują do zdjęć.
 5. Napiwki najczęściej zostawia się obsłudze hoteli i pracownikom innych ośrodków turystycznych. Ważną informacją jest, aby wartość kwoty, którą wręczamy komuś, aby pokazać zadowolenie z wykonanej przez tę osobę pracy, zawierała się między 1 a 10 MVR.
 6. Na Malediwach można spotkać się zarówno z gniazdkami w standardzie europejskim, jak i amerykańskim. Zaleca się zabranie ze sobą adaptera.
 7. Podczas wycieczki na Malediwy, warto jest zaopatrzyć się w kartę SIM lokalnego operatora. Godną polecenia firmą jest Dhiraagu, która oferuje taryfę dla turystów. Jest to 14-dniowy pakiet w postaci 17 GB internetu. Koszt tej przyjemności to około 30 USD.
 1. Malediwy to kraj muzułmański. W związku z tym kobiety powinny powstrzymać się od ubierania strojów odsłaniających znacząco poszczególne części ciała.
 2. Na Malediwach jest zwyczaj obchodzenia ramadanu, czyli specyficznego rodzaju postu.
 3. Warto mieć świadomość, że osoby spoza społeczności muzułmańskiej nie powinny dotykać Koranu, ponieważ takie działanie może zostać odebrane jako rodzaj obelgi dla wierzących.
 4. Bardzo źle postrzegane na Malediwach jest palenie tytoniu w miejscach publicznych.
 5. Alkohol jest dostępny jedynie w ośrodkach turystycznych.

 

 1. Jednym z symboli występujących w malediwskim godle jest drzewo kokosowe.
 2. Import alkoholu i mięsa wieprzowego na teren Malediwów jest nielegalny, a zasady zostają szczególnie mocno zaostrzone w okresie trwania ramadanu.
 3. Większość malediwskich wysp jest pochodzenia koralowego, w niektórych miejscach można spotkać nawet koralowe wybrzeża.
 4. Opalanie się topless jest na Malediwach zakazane, nawet w obrębie prywatnych plaż.
 5. Tradycyjnie budowane domy na Malediwach były wznoszone z koralowców. Obecnie takie działania są objęte zakazem.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż na Malediwy

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje