MALEZJA

Malezja to tygiel wypełniony po brzegi absolutnie unikalnymi, egzotycznymi smakami i
bujną przyrodą lasu deszczowego. To kraj uśmiechniętych ludzi, którzy zauroczą Cię pozytywnym podejściem do życia.

Niezapomniane wakacje w Malezji

Posmakuj egzotycznej lokalnej kuchni i odkryj niezwykle zróżnicowaną malajską kulturę. Wczasy w Malezji to szansa na zanurzenie się w prawdziwej Azji. Zatracenie w smakach, które oszałamiają i zaskakują swoją intensywnością.

Egzotyczna podróż do Malezji

Wakacje w Malezji to okazja do poznania barwnego i tętniącego życiem Kuala Lumpur, słynącej z doskonałej kuchni wyspy Penang, soczyście zielonych plantacji herbaty oraz rajskich plaż zanurzonych w turkusowej toni oceanu. Wycieczka do Malezji to idealny pomysł dla osób, które pragną doświadczyć prawdziwej egzotyki.

Malezja - miejsca warte zobaczenia

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur to supernowoczesna metropolia będąca kulturowym i gospodarczym centrum Malezji oraz jednym z najszybciej rozwijających się miast Azji Południowo - Wschodniej. Egzotyczny tygiel kulturowy. Miejsce, w którym hinduskie świątynie sąsiadują z lśniącymi, wbijającymi się w niebo wieżowcami, a z meczetu niedaleko jest już do przystrojonej czerwonymi lampionami oraz typowo chińską architekturą, dzielnicy Chinatown. Wielonarodowościowe dziedzictwo znajduje odzwierciedlenie nie tylko w architekturze, ale także kulturze, religii i kuchni.

Borneo

Borneo to zielona kraina, mogąca pochwalić się niezwykłym bogactwem świata roślin i zwierząt. To właśnie tutaj zobaczysz żyjące w naturalnym środowisku orangutany, nosacze sundajskie i grasujące w dżungli olbrzymie warany. Wyprawa w głąb Borneo pozwoli zgłębić przyrodnicze tajemnice wyspy. Pośród spektakularnej przyrody liczących sobie miliony lat lasów deszczowych, poczujesz niesamowitą energię! Borneo to także istny raj dla miłośników podwodnej przygody - bogactwo morskiego życia przyprawi niejednego nurka o zawrót głowy.

Langkawi

Langkawi to archipelag składający się z 99 wysp, otulonych lazurowymi wodami Morza Andamańskiego i porośniętych soczyście zielonym lasem deszczowym. Miłośników lenistwa zachwycą szerokie plaże o drobnym, białym piasku i kołyszące się palmy kokosowe. Ale Langkawi to nie tylko plaże. To także pokryte gęstą tropikalną dżunglą wzgórza, malownicze pola ryżowe, lasy namorzynowe, i...wiele, wiele więcej! Szczególną atrakcją jest podniebny most Sky Bridge zawieszony na wysokości 700 metrów nad poziomem morza.

Wyspy Perhentian

Dwa tropikalne skarby, rzucone przez siły natury pośród wód Morza Południowochińskiego. Przystrojone palmami kokosowymi, obsypane białym, rajskim piaskiem i oblane turkusową wodą. To miejsce, gdzie możesz w pełni zregenerować swoje siły. Z dala od cywilizacji, asfaltowych dróg, samochodów, pędzących skuterów i miast. Główną atrakcją wysp jest fantastycznie zachowana rafa koralowa, której możesz przyjrzeć się z bliska podczas nurkowania. U Twojego boku pływać będą ogromne żółwie Tutaj czas płynie wolniej.

Wzgórza Camerona

To miejsce, w którym odpoczniesz od gorącego, nadmorskiego klimatu. Otoczą Cię wzgórza pokryte lasem deszczowym, setki gatunków fantastycznych, rozbudzających zmysły kwiatów i wodospady, unoszące w powietrze miliony mikroskopijnych, przyjemnie chłodnych, kropelek wody. Poczuj niezwykły zapach, który rozpościera się nad ciągnącymi się po horyzont, soczyście zielonymi plantacjami herbaty. Zobacz, w jaki sposób ten znany na całym świecie napój jest produkowany u źródła. Spróbuj jednej z lokalnych odmian i zatrać się w jej smaku.

Penang

Wyspa Penang nazywana Perłą Orientu, słynie z wpisanego na Listę UNESCO miasta Georgetown. Absolutnie niesamowity i sprzyjający długim spacerom klimat Georgetown oczaruje każdego. To miasto, przystrojone mieszanką chińskiej i kolonialnej architektury oraz tajskich, birmańskich i indyjskich świątyń, powita Cię prawdopodobnie najlepszym jedzeniem w całej Azji. Penang uważana jest bowiem za kulinarną stolicę Malezji. Poza Georgetown na wyspie znajdują się tradycyjne, funkcjonujące w niezmiennym od lat rytmie, małe rybackie wioski.

Czas na podróż do Malezji! Poczuj na stopach miękki, biały piasek rajskich plaż Wysp Perhentian. Zanurkuj razem z ogromnymi żółwiami w głąb lazurowej wody, w której toczy się podwodne życie, skupione wokół bajecznej rafy koralowej. Otul się zielonymi krzewami herbaty, porastającymi Wzgórza Camerona. Skosztuj szalonego, azjatyckiego koktajlu kulturowo-etnicznego, który zaserwuje Ci Kuala Lumpur.

Poczuj prawdziwy klimat Azji podczas wyprawy do Singapuru i Malezji. Poznasz jeden z najnowocześniejszych i najbogatszych krajów świata. Malezja natomiast powita Cię prawdziwie azjatyckim klimatem zatłoczonego, barwnego Kuala Lumpur, miastem Georgetown o unikalnej, kolonialnej architekturze i prawdopodobnie najlepszym jedzeniem w całej Azji oraz idyllicznymi plażami wyspy Langkawi.

Przed Wami autentyczna, intensywna, uzależniająca Tajlandia i Malezja. Szalony Bangkok, fascynujące Kuala Lumpur, rajskie Koh Lipe i ekscytująca Langkawi. Daj się porwać w ramiona Azji podczas wyprawy, która odsłoni przed Tobą prawdziwe oblicze tego kontynentu. Miasta przepełnione kontrastami, dziewiczy las deszczowy, bajeczne plaże, tropikalne zwierzęta i rośliny. Oto Azja na 100%!

Najlepszą porą na podróż na wyspy Perhentian i Wzgórza Camerona są miesiące od marca do października. Na wyspach Langkawi i Panang fantastyczne warunki pogodowe natomiast panują od grudnia do kwietnia. Borneo można odwiedzać przez cały rok z najlepszą pogodą od marca do października.

Malezja

Stolica: Kuala Lumpur

Różnica czasu :  +6 godzin w lecie i +7 w zimie

Język : malajski

Populacja : 32 mln

Powierzchnia : 329 tys. km²

Waluta: Ringgit malezyjski (MYR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy podróżujący do Malezji zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy licząc od daty wjazdu do kraju.

Przed udaniem się w podróż do Malezji zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Kuchnia malezyjska to niesamowita eksplozja smaków. Regiony takie jak Kuala Lumpur, czy też wyspa Penang to doskonałe miejsca, aby zadbać o swoje kubki smakowe.

Będąc w Malezji, warto spróbować potraw takich jak:

1.Roti Canai, czyli cienkie placki mocno inspirowane indyjską sztuką kulinarną. Serwowane są one z wyśmienitym sosem curry;

2. Laksa – tradycyjne danie malezyjskie, które podawane jest w kilku różnych wersjach. Najczęściej jest to jednak rosół na bazie ryby z dodatkiem mleka kokosowego i aromatycznych przypraw;

3. Crispy popiah – chrupiący wafelek zrobiony z wątki ryżowej i wypełniony smażoną cebulą, prażonymi orzeszkami i doprawiony ostrym sosem.

Ceny w Malezji w wielu przypadkach są niższe niż w Polce, choć zdarza się, że niektóre produkty lub usługi kosztują więcej, niż w naszym rodzimym kraju.

Przykładowe ceny produktów w Malezji:

Obiad w lokalnej jadłodajni: od 10 do 15 PLN
Obiad w restauracji średniej klasy: od 90 do 120 PLN
Piwo: 9-11 PLN
Kawa: ok. 10 PLN
Coca-cola: 3-4 PLN
Woda mineralna: 2-5 PLN

 1. Wybierając się do Malezji, warto jest pobrać kilka aplikacji, które w zdecydowany sposób ułatwią poruszanie się po miastach. Pierwszą z nich jest „CatchThatBus”, co jest odpowiednikiem polskiego „JakDojadę”, a druga to „Myteksi” — pozwala szybko i sprawnie znaleźć taksówkę znajdującą się w pobliżu. Mechanizm działania tej aplikacji przypomina Bolta lub Ubera.
 2. Internet jest powszechnie dostępny, problemy mogą dotyczyć głównie jego prędkości. Koszt podstawowej karty SIM z 6 GB do wykorzystania to około 50 PLN.
 3. W Malezji targowanie się nie jest szczególnie popularnym zjawiskiem. Czasami niektórzy taksówkarze starają się negocjować cenę przejazdu.
 4. Ludność zamieszkująca Malezję preferuje płatności gotówkowe, jednak w większych miastach bez trudu opłat można dokonać także kartą.
 5. W Malezji nie ma żadnych szczególnych obostrzeń dotyczących fotografowania różnych obiektów. W przypadku robienia zdjęć ludziom, zasady dobrego wychowania nakazują najpierw zapytać o pozwolenia.
 6. Malezja znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie. W miesiącach od października do lutego kraj ten jest zagrożony występowaniem cyklonów tropikalnych.
 7. Malezja jest jednym z państw, gdzie homoseksualizm jest nielegalny i wszelkie akty czułości pomiędzy osobami tej samej płci mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.
 8. W Malezji nie daje się napiwków, jednak należy wiedzieć, że funkcjonuje tam tzw. „service charge”, czyli 10% kwoty zamówienia pobrane dodatkowo za obsługę.
 9. Napięcie elektryczne w Malezji jest równe 240 V, a napięcie wynosi 50 Hz., wtyczki elektryczne w Malezji występują w dwóch opcjach: typ G lub M.

 

 1. Malezja jest krajem muzułmańskim, a więc przyjeżdżając tam, należy przestrzegać norm zwyczajowych, np. nosić skromne ubrania i nie pić dużych ilości alkoholu.
 2. Warto wiedzieć, że chcąc coś wskazać, nie używa się palca wskazującego, a kciuka.
 3. Mieszkańcy Malezji wiele czynności wykonują w nocy. Wynika to z faktu, że wtedy jest po prostu chłodniej. Dotyczy to zarówno handlu, jak i odprawiania obrzędów w świątyniach.
 4. W Malezji w celu zwrócenia czyjejś uwagi cmokają ustami, zachowanie to nie jest niczym obraźliwym.
 5. Przed wejściem do cudzego domu — a także w przypadku niektórych sklepów — trzeba zdjęć swoje buty.

 

 1. Wymiar sprawiedliwości przewiduje możliwość zastosowania publicznej chłosty. Każdego roku tego rodzaju karze  poddawanych jest około 10 tysięcy osób.
 2. Petronas Towers to najwyższy obiekt w Malezji. W latach 1998 do 2004 był to najwyższy budynek świata.
 3. W mieście Putrajaya znajduje się największe na świecie rondo – ma aż 3, 5 kilometra średnicy.
 4. Znany projektant butów Jimmy Choo urodził się w Malezji.
 5. Najwyżej położony wiszący most na świecie znajduje się na górze Mount Kinabalu, na wysokości 3,600 m n.p.m.
 6. W Kuala Lumpur znajduje się linia metra o długości 56 km ( 48 stacji).
 7. W Malezji mówi się 140-ma językami i dialektami.

Zaplanuj swoją własną podróż do Malezji

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje