MAROKO

Maroko nazywane Krajem Zachodzącego Słońca urzeka wielobarwną mozaiką kultur, orientalną architekturą, przepięknymi krajobrazami, bogatą arabską kulturą i wyśmienitą, aromatyczną kuchnią.

Szyte na miarę wakacje w Maroku

Podczas wycieczki do Maroka czeka Was pełen wachlarz doznań. Tonący w kolorach i zapachach gwarny Marrakesz, pokryte śniegiem wysokie szczyty gór Atlas, złote piaski Sahary mieniące się w promieniach palącego słońca, zielone oazy z gajami palmowymi oraz lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego.

Indywidualna wycieczka do Maroka

Wakacje w Maroku to świetna okazja do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, od wspinaczki górskiej na najwyższy szczyt Afryki Północnej - Jebel Toubkal, przez rajdy jeepami po rozległej pustyni aż po sporty wodne jak windsurfing czy kitesurfing.

Maroko - co warto zobaczyć?

Marrakesz

Marrakesz określany mianem Perły Południa, to bez wątpienia obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Maroka. To położone w samym sercu kraju, niesamowicie gwarne i żywiołowe miasto z ośnieżonymi szczytami gór Atlasu w tle. Eksplodujący kolorami i zapachami Marrakesz, pełen jest barwnych straganów, pięknych meczetów i ich strzelistych minaretów. W jego murach kryją się liczne arcydzieła architektury, wzniesione z wielkim kunsztem i bogato zdobione arabskim rękodziełem. Marrakesz z pewnością Was oczaruje!

Essaouira

Essaouira to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas wakacji w Maroku. To urocze nadmorskie miasteczko mieniące się bielą i błękitem, które zachwyca malowniczą medyną z wąskimi, krętymi uliczkami, potężnymi fortyfikacjami miejskimi, a także klimatycznymi kafejkami i licznymi sklepikami z lokalnym marokańskim rękodziełem. Od wieków słynie z wyrafinowanego rzemiosła, szczególnie z cenionych na całym świecie wyrobów z drewna tui. Essaouira nazywana Wietrznym Miastem stała się mekką kitesurferów.

Góry Atlas

Majestatyczne, ośnieżone góry Atlas są częstym celem wycieczek do Maroka. Rozciągające się na przestrzeni wielu setek kilometrów pasmo, zachwyca malowniczymi i niezwykle różnorodnymi krajobrazami, serpentynami dróg, wijącymi się między czerwonymi wzgórzami i surowymi górami oraz tradycyjnymi berberyjskimi osadami. To niezwykle popularne miejsce dla miłośników górskich wędrówek, ponieważ tutaj właśnie znajduje się najwyższy szczyt Maroka – Jebel Toubkal, liczący 4167 metrów wysokości.

Merzouga

Merzouga to niewielka pustynna oaza, gdzie zaczyna się Erg Chebbi – najbardziej popularny fragment Sahary w Maroku. Te imponujące wydmy osiągają wysokość 150 m i ciągną się na długości 20 km. To idealne miejsce dla osób poszukujących niezapomnianych wrażeń. Można tu bowiem spróbować sandboardingu, przemierzyć na wielbłądach rozgrzane piaski pustyni czy też spędzić noc w tradycyjnej berberyjskiej osadzie. Tego nie możesz przegapić podczas wycieczki do Maroka!

Oferty wakacji w Maroku

Zapraszamy na wakacje do Maroka, w trakcie których nie zabraknie egzotycznych wrażeń! Hipnotyzujący Marrakesz, tajemnicze berberyjskie fortece, Sahara przemierzana na wielbłądzie i noc na pustyni z widokiem na rozgwieżdżone niebo, przeniosą Was w baśniową krainę orientu. Czeka Was także ekscytująca przygoda ze światem marokańskiej kuchni i ćwiczenie zdolności negocjacyjnych na barwnych targach.

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Czas na podróż do krainy Indiany Jones’a! Podczas wycieczki do Jordanii odwiedzicie starożytne miasta, poszukacie ukrytych skarbów, spędzicie noc pod gwiazdami na pustyni Wadi Rum i dacie się ponieść szalonemu spektaklowi codziennego życia Ammanu. Trudy zwiedzania wynagrodzi Wam kąpiel w leczniczych wodach morza martwego oraz podziwianie barwnego, podwodnego życia u wybrzeży Akaby.

Zapraszamy na ekskluzywne wakacje w Dubaju! Poznacie wspaniałą krainę egzotyki i luksusu, w której nowoczesność przeplata się na każdym kroku z magią i tradycją orientu. Szklane drapacze chmur sąsiadują z targami, na których lokalni sprzedawcy oferują mieniące się w blasku słońca złoto, cudownie pachnące przyprawy i kaszmirowe szale. Dubaj z pewnością skradnie Wasze serca i pochłonie Was bez reszty.

Kiedy jechać do Maroka?

Najlepszym okresem na wycieczkę do Maroka są miesiące od marca do czerwca oraz od września do listopada, gdy upały nie są zbyt uciążliwe. W lipcu i sierpniu odradzamy wycieczki na Saharę, gdzie temperatura sięga powyżej 40°C, warto natomiast udać się wtedy w góry Atlas.

Stolica : Rabat

Różnica czasu :  0 godzin

Język : arabski

Populacja : 33,9 mln

Powierzchnia : 446 tys. km²

Waluta : Dirham (MAD)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wakacje do Maroko zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Paszport powinien być ważny przez minimum 3 miesiące od planowanej daty wjazdu.

Przed udaniem się na wycieczkę do Maroko nie obowiązują szczepienia ochronne, warto jednak rozważyć zaszczepienie się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Istnieje ryzyko zakażenia amebozą i zatruć pokarmowych, dlatego należy pamiętać o starannym myciu warzyw i owoców.

1. Najpopularniejszym napojem w Maroku jest zielona herbata z miętą. Jeśli zostaniecie poczęstowani tym napitkiem nie należy odmawiać.
2. Większość mieszkańców Maroko nie ukończyła jeszcze 30 roku życia.
3. Egzamin z Matury w Maroku obejmuje aż 14 przedmiotów.
3. Drugim najwyższym człowiekiem na świecie, jest Marokańczyk Brahim Takioullah mierzący 2,46 m.
5. W Maroku kolorem żałoby jest biały.
6. W mieście Warzazat znajduje się jedna z największych na świecie wytwórni filmowych, Atlas Studio. Kręcono tu takie światowe przeboje jak: „Gladiator”, „Gra o Tron”, czy „Kleopatra”.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Maroka

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje