MAURITIUS

Mauritius to tropikalny raj zagubiony na Oceanie Indyjskim. Niezwykła mieszanka afrykańskich tradycji, indyjskiego kolorytu i azjatyckiej kultury czyni tę maleńką wyspę absolutnie wyjątkową.

Esencja egzotyki, czyli indywidualne wakacje na Mauritiusie

Malownicze góry, porośnięte bujną tropikalną roślinnością, cudowne plaże ze śnieżnobiałym piaskiem, wyśmienita kreolska kuchnia oraz niezwykle przyjaźni i gościnni mieszkańcy to tylko kilka powodów, dla których warto spędzić wymarzone indywidualne wakacje na Mauritiusie.

Wyjątkowa podróż poślubna na Mauritiusie

Mauritius to niezwykle romantyczny zakątek świata i idealne miejsce na wymarzoną podróż poślubną. Luksusowe hotele przepięknie wkomponowane w egzotyczny krajobraz, eleganckie restauracje i spektakularne zachody słońca to gwarancja niezapomnianych chwil tylko we dwoje! Odkryjcie Mauritius - wakacje przyniosą Wam błogi relaks i moc niecodziennych wrażeń.

Mauritius - miejsca warte zobaczenia

Słodkie lenistwo na rozgrzanym od słońca piasku, w otoczeniu palm kokosowych i lazurowej wody? Odwiedź rajski Mauritius. Tutaj czas płynie zdecydowanie wolniej, a niespieszny rytm życia zachęca do relaksu. Poznaj afrykańską kulturę wyspy, skosztuj miejscowych specjałów, delektuj się urokiem miejscowych plaż i poznaj bogactwo podwodnej fauny skrytej pomiędzy zakamarkami rafy koralowej.

Przedstawiamy Wam dwie tropikalne perły Oceanu Indyjskiego – Madagaskar i Mauritius. Czekają na Ciebie idylliczne plaże, palmy kokosowe oraz lazurowa woda. Na Madagaskarze będziecie mieć okazję do wędrówki przez dziewiczą dżunglę i podziwiania z wiszących mostów skalnego labiryntu. Egzotyczne krajobrazy Mauritiusa zapewnią Wam przestrzeń do prawdziwego relaksu.

Marzy się Wam rajski Mauritius? Kiedy jechać do tego przepięknego miejsca? Na Mauritius najlepiej wybrać się w porze suchej czyli od kwietnia do listopada. W pozostałych miesiącach można spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a styczeń i luty to sezon cyklonów.

POGODA -  MAURITIUS

Mauritius

Stolica Mauritiusa : Port Louis

Mauritius – Czas/Różnica czasu :  +2 godziny w lecie i +3 godziny w zimie

Język : językiem urzędowym jest angielski, natomiast w codziennym użyciu jest także kreolski, francuski i bhodźpuri.

Populacja : 1,3 mln

Powierzchnia : 2040 km²

Mauritius -Waluta : Rupia maurytyjska (MUR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający na Mauritius zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego zakończenia pobytu.

Przed udaniem się w podróż na Mauritius zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Na Mauritiusie nie występuje zagrożenie malarią.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż na Mauritius

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje