NEPAL

Nepal to niewielki kraj wciśnięty między ogromne Indie i jeszcze większe Chiny. To fascynujące królestwo, zagubione u podnóży niebotycznych Himalajów ma niezwykle dużo do zaoferowania.

Szyta na miarę podróż do Nepalu

W trakcie podróży po Nepalu zachwycą Was nie tylko majestatyczne, pokryte wiecznym śniegiem szczyty, zapierające dech w piersiach krajobrazy i bujna dżungla pełną dzikich zwierząt. Urzeknie Was także wyjątkowa mozaika kultur, przesiąknięte dymem kadzideł świątynie, pełne tajemnic buddyjskie klasztory oraz mistyczna atmosfera.

Indywidualna wycieczka do Nepalu

Wycieczka do Nepalu daje możliwość poznania bogactwa kultury i historii tego kraju, które przez wieki były pilnie chronione przez niedostępny obszar. Życzliwi mieszkańcy, którzy ujmują pogodą ducha, otwierają przybyszów na miejscowe zwyczaje i wierzenia.

Nepal - co warto zobaczyć?

Katmandu

Wycieczka do Nepalu byłaby niepełna bez wizyty w Katmandu. To niesamowicie barwna stolica Nepalu, pełna wąskich uliczek, majestatycznych stup, pozłacanych buddyjskich klasztorów, tajemniczych świątyń oraz kolorowych targów. Chaotyczna, zatłoczona, głośna i tętniąca życiem nepalska stolica uznawana za jedno z najbardziej klimatycznych miast Azji. Malowniczo położona, u podnóża zniewalających ośmiotysięczników, przyciąga jak magnes nie tylko himalaistów, ale i podróżników szukających niebanalnych wrażeń.

Park Narodowy Chitwan

Podczas wycieczki do Nepalu warto odwiedzić Park Narodowy Chitwan, będący najstarszym parkiem w Nepalu. Porośnięty gęstą dżunglą i poprzecinany trzema rzekami jest domem dla licznych gatunków roślin i zwierząt. Jego tereny zamieszkują m.in. nosorożce indyjskie, tygrysy bengalskie, jaguary oraz dzikie słonie. Na podmokłych obszarach parku żyją krokodyle, a w wodach rzeki Narayani delfiny słodkowodne. Ten jeden z najwspanialszych azjatyckich parków narodowych, jest idealnym miejscem do obserwacji dzikiej przyrody.

Pokhara

Pokhara będąca drugim co do wielkości miastem Nepalu, słynie z idyllicznego położenia nad brzegiem jeziora Phewa i spektakularnych widoków na ośnieżone, górujące nad okolicą pasmo majestatycznej Annapurny. Panuje tu spokojna, relaksująca atmosfera. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest niezwykle popularną bazą wypraw trekkingowych podczas wycieczek do Nepalu. To doskonałe miejsce nie tylko na górskie wędrówki, ale i na ekscytujący lot paralotnią, zjazdy po linach, rejsy tradycyjną łodzią czy rafting po rwących rzekach.

Pasmo Annapurny

Na majestatyczny masyw Annapurny składa się kilka szczytów, które otaczają liczący 8091 metrów wierzchołek Annapurny, będący dziesiątym najwyższym szczytem Ziemi. Region ten przyciąga turystów z całego świata oferując znakomite szlaki trekkingowe o różnym stopniu trudności. Do najpopularniejszych należą Annapurna Circuit i Annapurna Base Camp, natomiast Royal Trek jest jedną z najkrótszych i niezbyt wymagających tras. Trekking w Himalajach, u podnóża Annapurny daje możliwość doświadczenia niebywałego piękna tutejszych krajobrazów.

Oferty wakacji w Nepalu

Zapraszamy na wycieczkę do Nepalu pełną niezapomnianych wrażeń. Przed Wami spotkanie z potęgą natury w krainie najwyższych gór świata! Staniecie u stóp niebotycznych Himalajów, wytropicie tygrysa bengalskiego w dzikiej dżungli Parku Narodowego Chitwan oraz skosztujecie pysznej, nepalskiej kuchni z tradycyjnymi pierożkami momo i orzeźwiającym mango lassi.

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Pozwólcie porwać się w ekscytującą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, będącego niezwykłą mieszanką tradycji i nowoczesności. Podczas fascynującej wycieczki do Japonii odkryjecie tajemnice supernowoczesnego Tokio, doświadczycie kulinarnych uniesień w futurystycznej Osace oraz staniecie oko w oko z majestatyczną górą Fuji. W Kioto poczujecie natomiast ducha tradycyjnej Japonii.

W trakcie wycieczki do Birmy, doświadczycie niesamowitej atmosfery tradycyjnych, buddyjskich świątyń. Birma przywita Was słonecznym uśmiechem i niezapomnianymi widokami. Wybierzcie się na wędrówkę przez równinę tysięcy pagód. Poznajcie rybaków z plemienia Intha, wiosłujących jedną nogą. A na koniec - zrelaksujecie się w rajskim Ngapali, położonym nad turkusowymi wodami Zatoki Bengalskiej.

Chcecie poznać smak prawdziwej Azji? Przejść się ścieżką prowadzącą przez dziewiczą, laotańską dżunglę i stanąć na skraju huczącego wodospadu? A może wolicie odkrywać niekończący się labirynt miejskiej dżungli jednego z najbardziej szalonych miast świata, Bangkoku? Zabieramy Was na wycieczkę do Tajlandii i Laosu, podczas której odkryjecie dwa totalnie różne oblicza Azji!

Kiedy jechać do Nepalu?

Najlepszą porą na wyprawę do Nepalu i trekking w Himalajach jest okres wiosny i jesieni. W sezonie zimowym większość przełęczy jest zamknięta i występują duże opady śniegu. Odradzamy wycieczkę do Nepalu w sezonie monsunowym, czyli od czerwca do sierpnia.

Pogoda w Nepalu

Nepal

Stolica Nepalu : Kathmandu

Różnica czasu :  +3:45 godzin

Język : nepalski

Ludność : 30,5 mln

Powierzchnia : 141 tys. km²

Waluta Nepalu : Rupia nepalska (NPR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy udający się na wycieczkę do Nepalu objęci są obowiązkiem wizowym. Wizy można uzyskać na lotnisku w Kathmandu oraz na przejściach granicznych. Wiza 15-dniowa kosztuje 25 USD, 30-dniowa – 40 USD i 90-dniowa 100 USD. W celu uzyskania wizy należy posiadać ważny paszport, wypełnioną aplikację oraz jedno zdjęcie.

Przed udaniem się w podróż do Nepalu zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Nepalu

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje