NEPAL

Nepal to niewielki kraj wciśnięty między ogromne Indie i jeszcze większe Chiny. To fascynujące królestwo, zagubione u podnóży niebotycznych Himalajów ma niezwykle dużo do zaoferowania.

Pełna wrażeń podróż do Nepalu

Nepal zachwyca nie tylko majestatycznymi, pokrytymi wiecznym śniegiem szczytami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i bujną dżunglą pełną dzikich zwierząt. Urzeka także wyjątkową mozaiką kultur, przesiąkniętymi dymem kadzideł świątyniami, pełnymi tajemnic buddyjskimi klasztorami oraz mistyczną atmosferą.

Niezapomniana wycieczka do Nepalu

Podróż do Nepalu daje możliwość poznania bogactwa kultury i historii tego kraju, które przez wieki były pilnie chronione przez niedostępny obszar. Życzliwi mieszkańcy, którzy ujmują pogodą ducha, otwierają przybyszów na miejscowe zwyczaje i wierzenia.

Nepal - miejsca warte zobaczenia

Katmandu

Wycieczka do Nepalu byłaby niepełna bez wizyty w Katmandu. To niesamowicie barwna stolica Nepalu, pełna wąskich uliczek, majestatycznych stup, pozłacanych buddyjskich klasztorów, tajemniczych świątyń oraz kolorowych targów. Chaotyczna, zatłoczona, głośna i tętniąca życiem nepalska stolica uznawana za jedno z najbardziej klimatycznych miast Azji. Malowniczo położona, u podnóża zniewalających ośmiotysięczników, przyciąga jak magnes nie tylko himalaistów, ale i podróżników szukających niebanalnych wrażeń.

Park Narodowy Chitwan

Park Narodowy Chitwan wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest najstarszym parkiem w Nepalu. Porośnięty gęstą dżunglą i poprzecinany trzema rzekami jest domem dla licznych gatunków roślin i zwierząt. Jego tereny zamieszkują m.in. nosorożce indyjskie, tygrysy bengalskie, jaguary oraz dzikie słonie. Na podmokłych obszarach parku żyją krokodyle, a w wodach rzeki Narayani delfiny słodkowodne. Ten jeden z najwspanialszych azjatyckich parków narodowych, jest zatem idealnym miejscem do obserwacji dzikiej przyrody.

Pokhara

Pokhara będąca drugim co do wielkości miastem Nepalu, słynie z idyllicznego położenia nad brzegiem jeziora Phewa i spektakularnych widoków na ośnieżone, górujące nad okolicą pasmo majestatycznej Annapurny. Panuje tu spokojna, relaksująca atmosfera. Ze względu na usytuowanie u podnóża gór, Pokhara jest niezwykle popularną bazą wypraw trekkingowych. To doskonałe miejsce nie tylko na górskie trekkingi, ale i na ekscytujący lot paralotnią, zjazdy po linach, rejsy tradycyjną łodzią czy też rafting po rwących rzekach.

Pasmo Annapurny

Na majestatyczny masyw Annapurny składa się kilka szczytów, które otaczają liczący 8091 metrów wierzchołek Annapurny, będący dziesiątym najwyższym szczytem Ziemi. Region ten przyciąga turystów z całego świata oferując znakomite szlaki trekkingowe o różnym stopniu trudności. Do najpopularniejszych należą Annapurna Circuit i Annapurna Base Camp, natomiast Royal Trek jest jedną z najkrótszych i niezbyt wymagających tras. Trekking u podnóża Annapurny daje możliwość doświadczenia niebywałego piękna himalajskich krajobrazów.

Zapraszamy na wycieczkę do Nepalu pełną niezapomnianych wrażeń. Przed Wami spotkanie z potęgą natury w krainie najwyższych gór świata! Staniecie u stóp niebotycznych Himalajów, wytropicie tygrysa bengalskiego w dzikiej dżungli Parku Narodowego Chitwan oraz skosztujecie pysznej, nepalskiej kuchni z tradycyjnymi pierożkami momo i orzeźwiającym lassi.

Najlepszą porą na podróż do Nepalu jest okres wiosny  i jesieni. Odradzamy wycieczkę do Nepalu latem czyli od czerwca do sierpnia ze względu na duże opady deszczu.

Nepal

Stolica : Kathmandu

Różnica czasu :  +3:45 godzin

Język : nepalski

Ludność : 30,5 mln

Powierzchnia : 141 tys. km²

Waluta Nepalu : Rupia nepalska (NPR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Nepalu objęci są obowiązkiem wizowym,
Wizy można uzyskać na lotnisku w Kathmandu oraz na przejściach granicznych. Wiza 15-dniowa kosztuje 25 USD, 30-dniowa – 40 USD i 90-dniowa 100 USD. W celu uzyskania wizy należy posiadać ważny paszport, wypełnioną aplikację oraz jedno zdjęcie.

Przed udaniem się w podróż do Nepalu zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż do Nepalu

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2021 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje