PANAMA

Wykres z pogodą

Informacje praktyczne

Panama kojarzona przede wszystkim z Kanałem Panamskim, to maleńki kraj w Ameryce Środkowej, który pomimo swych niewielkich rozmiarów, zachwyca wyjątkową mozaiką kulturową i przyrodniczą.

Egzotyczna wycieczka do Panamy

Panama zanurzona w iście tropikalnej przestrzeni, przyciąga niezwykle urozmaiconymi krajobrazami z wulkanicznymi szczytami, pięknymi nizinami, soczyście zielonymi lasami oraz rajskimi wyspami z bogatą rafa koralową.

Szyte na miarę wakacje w Panamie

Wycieczka do Panamy to unikalna okazja do spotkania rodzimych mieszkańców, żyjących w taki sam sposób jak ich przodkowie setki lat temu. Wizyta w indiańskich wioskach, gdzie do dziś pielęgnowane są tradycyjne rytuały i styl życia, sprawi że Wasze wakacje w Panamie będą niezapomnianym przeżyciem!

Panama - co warto zobaczyć?

Panama City

Wycieczka do Panamy byłaby niepełna bez wizyty w stolicy kraju. Panama City jest jednym z najważniejszych miast Ameryki Środkowej. To właśnie tutaj mieści się największe środkowoamerykańskie centrum finansów i biznesu. Stolica Panamy łamie stereotypowy obraz  metropolii Ameryki Łacińskiej pod każdym względem: estetyki, poziomu bezpieczeństwa i tempa życia. Casco Viejo czyli historyczne centrum miasta emanuje kolonialną atmosferą. Znajdziecie tu klimatyczne, wąskie uliczki, charakterystyczne, stare budynki oraz urokliwe place i kościoły.

Bocas del Torrro

Bocas del Torro położone na Morzu Karaibskim to region, który warto odwiedzić w trakcie wycieczki do Panamy, Archipelag ten tworzy 9 dużych wysp oraz ponad 200 małych wysepek porośniętych palmami i lasami namorzynowymi. Ten urzekający zakątek świata z dziewiczymi plażami, krystalicznie czystą wodą oraz niezwykłym bogactwem życia podwodnego stanowi idealne miejsce na kilkudniowy relaks i poczucie karaibskiego klimatu. Wyspy archipelagu są rajem dla surferów, miłośników sportów wodnych i odkrywców podwodnych głębin.

San Blas

Archipelag San Blas obejmuje około 365 niewielkich wysepek, z których tylko 50 jest zamieszkałych przez Indian Kuna. Pobyt na wyspach wymaga zgody ich mieszkańców, którzy pieczołowicie dbają o zachowanie swojej kultury w niezmienionej formie. San Blas to prawdziwa kwintesencja raju. gdzie białe piaszczyste plaże, lazurowe wody oraz barwne rafy koralowe tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Do tego tradycyjne indiańskie wioski i ich bogactwo kulturowe sprawiają, że jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji w Panamie.

Oferty wakacji w Panamie

Podczas fascynującej wycieczki do Panamy i Kostaryki poznacie najpiękniejsze oblicza Ameryki Środkowej. Czeka Was ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, niezwykłe spotkania z fauną i florą oraz aktywnym wulkanem Arenal. Odkryjecie także nowoczesną metropolię Panama City, karaibskie wyspy Bocas del Toro i klejnot wybrzeża Pacyfiku - Park Narodowy Manuel Antonio. Emocje gwarantowane!

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Was zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wakacje w Brazylii przepełnią energią, która pozostanie w Was na długo!

Zapraszamy Was na niesamowitą wycieczkę do Kolumbii, szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody i pięknych karaibskich plaż. Wasz trasa poprowadzi od tętniącej życiem Bogoty i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do rozbrzmiewającej rytmami salsy, kolonialnej Cartageny i słynnego Medellin. Na koniec czeka Was karaibska idylla na małej, odludnej wysepce Mucura.

Kiedy jechać do Panamy?

Najlepszym okresem na podróż do Panamy jest pora sucha trwająca od grudnia do kwietnia - jest to szczyt sezonu w Panamie. W pozostałych miesiącach opady występują nieco częściej, przeważnie tylko rano lub wieczorem i są krótkotrwałe. 

Pogoda w Panamie

Filipiny-450

Stolica : Panama City

Różnica czasu :  -5 godzin w lecie i -6 godzin w zimie

Język : hiszpański

Populacja : 3,73 mln

Powierzchnia : 78 tys. km²

Waluta :Balboa (PAB) aczkolwiek płatności dokonywane są przy użyciu dolarów amerykańskich

Więcej informacji : Wikipedia

Obywateli Polski udających się na wycieczkę do Panamy obowiązuje ruch bezwizowy przy pobycie nieprzekraczającym 6 miesięcy. Turyści mają obowiązek posiadania biletu powrotnego oraz minimum 500 USD na koszty pobytu.

Przed udaniem się w podróż do Panamy zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

1. Panama uważana jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie do przejścia na emeryturę.
2. Podczas 10-cio letniej budowy Kanału Panamskiego zginęło ponad 25 tysięcy robotników.
3. Stolica Panamy to jedyne miasto na świecie, w którego granicach znajdują się lasy deszczowe.
4. Kanał panamski generuje jedną trzecią dochodu dla całej gospodarki Panamy.
5. Oficjalnym językiem Panamy jest hiszpański, ale język angielski także jest powszechnie używany.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Panamy

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje