PERU

Peru to prawdziwa perełka Ameryki Południowej, która przyciąga rzesze turystów z całego świata. Ten niepowtarzalny pod wieloma względami kraj, fascynuje tajemniczymi miastami Inków, wspaniałymi krajobrazami i niezwykle bogatą kulturą.

Szyte na miarę wakacje w Peru

Imponująca stolica imperium Inków – Cuzco, legendarne ruiny zaginionego miasta Machu Picchu, tajemnicze rysunki Nazca, najgłębszy na świecie kanion Colca, pływające wioski z trzciny na jeziorze Titicaca oraz dziewicze lasy Amazonii. To wszystko to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was podczas wycieczki objazdowej po Peru.

Egzotyczna wycieczka do Peru

Wycieczka do Peru to idealna propozycja nie tylko dla koneserów wyjątkowych krajobrazów, ale i kultury. Podczas wakacji w Peru czeka Was niezwykłe spotkanie z dziedzictwem cywilizacji Inków, których wierzenia i obyczaje do dzisiaj zachwycają świat.

Peru - co warto zobaczyć?

Lima

Podczas wycieczki po Peru nie można ominąć stolicy kraju. Lima nazywana niegdyś Miastem Królów to ogromne, dynamicznie rozwijającej się miasto, które w niezwykły sposób łączy w sobie kolonialne dziedzictwo oraz nowoczesność. W historycznym centrum wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odkryjecie Plaza des Armas, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki i katedra, a w tętniącej życiem dzielnicy Miraflores, liczne restauracje serwujące wyśmienite ceviche i owoce morza.

Arequipa

Arequipa słynąca z pięknej kolonialnej zabudowy, jest bez wątpienia jednym z najładniejszych miast jakie odwiedzicie podczas wycieczki objazdowej po Peru. Położona u podnóża malowniczego wulkanu El Misti, stanowi idealny przystanek w drodze do Kanionu Colca i nad jezioro Titicaca. Nazywana Białym Miastem ze względu na kolor tutejszych budynków, wykonanych z białej skały wulkanicznej. Zobaczycie tu liczne kolonialne rezydencje, zabytkowe stare miasto oraz jeden z najpiękniejszych placów w Peru - Plaza de Armas.

Machu Picchu

Majestatyczne Machu Pichu będące wizytówką kraju, to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi i obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Peru. Odkryte dla świata dopiero w 1911 r. Zaginione Miasto Inków uznane zostało za jeden z siedmiu cudów świata. To mistyczne, kryjące wiele tajemnic miejsce jest świadectwem potęgi inkaskiego imperium. Ukryte w peruwiańskich Andach, głęboko w dżungli, z uwagi na swe trudno dostępne położenie nie zostało nigdy zdobyte przez hiszpańskich kolonizatorów.

Cuzco i Święta Dolina Inków

Cuzco, stolica dawnego imperium Inków, to fascynujące miasto, w którym na każdym kroku dostrzec można pozostałości po jego potędze i bogactwie. To najczęściej odwiedzane miasto w trakcie wycieczek do Peru, będące doskonałą bazą wypadową do Świętej Doliny Inków i tajemniczego Machu Picchu. Ciągnąca wzdłuż malowniczej rzeki Urubamba, Święta Dolina Inków charakteryzuje się niezwykle żyzną ziemią i wspaniałymi krajobrazami. Urokliwe andyjskie wioski, spektakularne solniska Maras i imponujące inkaskie ruiny czekają na odkrycie!

Kanion Colca

Malowniczy Kanion Colca to jeden z najgłębszych kanionów na świecie. Tą gigantyczną szczelinę o długości około 120 km i głębokości nawet do 4200 m. odkryli Polacy z krakowskiego klubu kajakowego, podczas spływu porywistą i trudną do przebycia Rio Colca. Pozbawiony jakiejkolwiek roślinności teren do złudzenia przypomina krajobraz księżycowy. Z punktu widokowego Cruz del Condor możecie podziwiać surowe piękno kanionu, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć dumnie szybującego królewskiego ptaka Andów – okazałego kondora.

Titicaca

Otoczone ośnieżonymi szczytami majestatycznych Andów, malownicze jezioro Titicaca, to najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie. Owiane licznymi legendami, jest żywym świadectwem dziedzictwa kulturowego tutejszych plemion. W trakcie Waszej wycieczki po Peru polecamy udać się w rejs na niesamowite pływające wyspy. Wyspy te zamieszkiwane są przez potomków Indian Uros, którzy nadal kultywują pradawne tradycje i unikalną kulturę swych przodków. Mieszkańcy do dzisiaj budują z trzciny totora zarówno swoje domy jak i łodzie.

Iquitos

400-tysięczne Iquitos położone u dorzecza potężnej Amazonki, jest jedynym na świecie tak dużym miastem, do którego nie prowadzi żadna droga lądowa ani kolejowa - dotrzeć tu można jedynie samolotem lub statkiem. Miasto leżące u bram Amazonii, jest idealnym punktem wypadowym do serca niezwykle zielonej i nieposkromionej krainy, której oryginalnego piękna strzeże sama Matka Natura. Wycieczka do Amazonii oferuje niezliczone możliwości eksploracji dżungli począwszy od trekkingów i obserwacji dzikiej przyrody, po wizyty w wioskach indiańskich plemion.

Paracas

Wciąż mało popularnym, ale niezwykle atrakcyjnym celem wycieczek do Peru jest Paracas. To senne, portowe miasteczko, położone w jednym z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. Pobliski Rezerwat Paracas słynący z niezwykłych formacji skalnych, jest najważniejszym rezerwatem ptactwa i zwierząt morskich w kraju. Paracas jest świetną bazą wypadową na okoliczne Wyspy Ballestas, zwane Małymi Galapagos. Te dwie urocze wyspy są domem dla lwów morskich i ogromnych kolonii egzotycznych ptaków, między innymi kormoranów, pingwinów Humboldta i pelikanów.

Oferty wakacji w Peru

Wybierzcie się w pełną przygód wycieczkę do Boliwii i Peru, podczas której odkryjecie zakamarki stolicy inkaskiego imperium – Cuzco, majestatyczne Machu Picchu oraz magiczne wioski w Świętej Dolinie Inków. Udacie się także w rejs na tajemniczą Wyspę Słońca położoną na jeziorze Titicaca i przemierzycie bezkresne bezdroża największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni. Moc wrażeń gwarantowana!

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Was zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wakacje w Brazylii przepełnią energią, która pozostanie w Was na długo!

Przed Wami wyjątkowa wycieczka do Argentyny, które na zawsze pozostanie w Waszej pamięci i odkryje przed Wami zupełnie nowe horyzonty. Dajcie się porwać w objęcia tętniącemu w rytmie tanga Buenos Aires. Poczujcie siłę natury pod majestatycznymi wodospadami Iguazu. Doświadczcie wolności, jaką daje smagana arktycznymi wiatrami Patagonia i wypełnione pustką stepy Ziemi Ognistej.

Zapraszamy Was na niesamowitą wycieczkę do Kolumbii, szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody i pięknych karaibskich plaż. Wasz trasa poprowadzi od tętniącej życiem Bogoty i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do rozbrzmiewającej rytmami salsy, kolonialnej Cartageny i słynnego Medellin. Na koniec czeka Was karaibska idylla na małej, odludnej wysepce Mucura.

Kiedy jechać do Peru?

Najlepszy czas na wycieczkę do Peru i zwiedzenia Machu Picchu to okres od maja do października. Odradzamy podróż do Peru w porze deszczowej, czyli od grudnia do marca, ponieważ obfite opady mogą powodować występowanie osuwisk błotnych i powodzi.

Pogoda w Peru

Indonezja, pogoda

Stolica : Lima

Różnica czasu :  -6 godzin w zimie i -5 godzin w lecie

Język : hiszpański

Populacja : 30 mln

Powierzchnia : 1 285 mln. km²

Waluta Peru : Sol peruwiański (PEN)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wycieczkę do Peru zwolnieni są z obowiązku wizowego. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

 

 

Przed udaniem się w podróż do Peru zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

1. Najgłębszy na świecie kanion Colca został odkryty przez Polaków z krakowskiego klubu kajakowego
2. Jezioro Titicaca leżące na wysokości 3812 metrów n.p.m. jest najwyżej położonym jeziorem na świecie
3. To właśnie z Peru pochodzą pomidory i ziemniaki
4. W Peru znajduje się największe miasto na świecie, do którego nie można dodać drogą lądową ani kolejową.
5. Na peruwiańskich polach rośnie aż 55 różnych odmian kukurydzy w odcieniach żółci, fioletu, bieli i czerni
6. La Rinconada leżąca na wysokości 5 100 m n.p.m. jest najwyżej położonym miastem na świecie

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Peru

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje