PERU

Peru to prawdziwa perełka Ameryki Południowej, która przyciąga rzesze turystów z całego świata. Ten niepowtarzalny pod wieloma względami kraj, fascynuje tajemniczymi miastami Inków, wspaniałymi krajobrazami i niezwykle bogatą kulturą.

Niebanalne wakacje w Peru

Imponująca stolica imperium Inków – Cuzco, legendarne ruiny zaginionego miasta Machu Picchu, tajemnicze rysunki Nazca, najgłębszy na świecie kanion Colca, pływające wioski z trzciny na jeziorze Titicaca oraz dziewicze lasy Amazonii. To wszystko to tylko część atrakcji, jakie czekają na Was podczas wycieczki objazdowej po Peru.

Niesamowita wycieczka do Peru

Wczasy w Peru to idealna propozycja nie tylko dla koneserów wyjątkowych krajobrazów, ale i kultury. Podczas wakacji w Peru czeka Was niezwykłe spotkanie z dziedzictwem tajemniczej cywilizacji Inków, których wierzenia i obyczaje do dzisiaj zachwycają świat.

Peru - co warto zobaczyć?

Lima

Podczas wycieczki po Peru nie można ominąć stolicy kraju, położonej nad Oceanem Spokojnym. Lima nazywana niegdyś Miastem Królów to ogromne, dynamicznie rozwijającej się miasto, które w niezwykły sposób łączy w sobie kolonialne dziedzictwo oraz nowoczesność. W historycznym centrum wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odkryjecie Plaza des Armas, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki i katedra, a w tętniącej życiem dzielnicy Miraflores, liczne restauracje serwujące wyśmienite ceviche i owoce morza.

Arequipa

Arequipa słynąca z pięknej kolonialnej zabudowy, jest bez wątpienia jednym z najładniejszych miast jakie odwiedzicie podczas wycieczki objazdowej po Peru. Położona u podnóża malowniczego wulkanu El Misti, stanowi idealny przystanek w drodze do Kanionu Colca i nad jezioro Titicaca. Nazywana Białym Miastem ze względu na kolor tutejszych budynków, wykonanych z białej skały wulkanicznej. Zobaczycie tu liczne kolonialne rezydencje, zabytkowe stare miasto oraz jeden z najpiękniejszych placów w Peru - Plaza de Armas.

Machu Picchu

Majestatyczne Machu Pichu będące wizytówką kraju, to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi i obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Peru. Odkryte dla świata dopiero w 1911 r. Zaginione Miasto Inków uznane zostało za jeden z siedmiu cudów świata. To mistyczne, kryjące wiele tajemnic miejsce jest świadectwem potęgi inkaskiego imperium. Ukryte w peruwiańskich Andach, głęboko w dżungli, z uwagi na swe trudno dostępne położenie nie zostało nigdy zdobyte przez hiszpańskich kolonizatorów.

Cuzco i Święta Dolina Inków

Cuzco, stolica dawnego imperium Inków, to fascynujące miasto, w którym na każdym kroku dostrzec można pozostałości po jego potędze i bogactwie. To najczęściej odwiedzane miasto w Peru, będące doskonałą bazą wypadową do Świętej Doliny Inków i tajemniczego Machu Picchu. Ciągnąca wzdłuż malowniczej rzeki Urubamba, Święta Dolina Inków charakteryzuje się niezwykle żyzną ziemią i wspaniałymi krajobrazami. Urokliwe andyjskie wioski, spektakularne solniska Maras i imponujące inkaskie ruiny czekają na odkrycie!

Kanion Colca

Malowniczy Kanion Colca to jeden z najgłębszych kanionów na świecie. Tą gigantyczną szczelinę o długości około 120 km i głębokości nawet do 4200 m. odkryli Polacy z krakowskiego klubu kajakowego, podczas spływu porywistą i trudną do przebycia Rio Colca. Pozbawiony jakiejkolwiek roślinności teren do złudzenia przypomina krajobraz księżycowy. Z punktu widokowego Cruz del Condor możecie podziwiać surowe piękno kanionu, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć dumnie szybującego królewskiego ptaka Andów – okazałego kondora.

Titicaca

Otoczone ośnieżonymi szczytami majestatycznych Andów, malownicze jezioro Titicaca, to najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie. Owiane licznymi legendami, jest żywym świadectwem dziedzictwa kulturowego tutejszych plemion. W trakcie Waszej wycieczki po Peru polecamy udać się w rejs na niesamowite pływające wyspy. Wyspy te zamieszkiwane są przez potomków Indian Uros, którzy nadal kultywują pradawne tradycje i unikalną kulturę swych przodków. Mieszkańcy do dzisiaj budują z trzciny totora zarówno swoje domy jak i łodzie.

Iquitos

400-tysięczne Iquitos położone u dorzecza potężnej Amazonki, jest jedynym na świecie tak dużym miastem, do którego nie prowadzi żadna droga lądowa ani kolejowa - dotrzeć tu można jedynie samolotem lub statkiem. Miasto leżące u bram Amazonii, jest idealnym punktem wypadowym do serca niezwykle zielonej i nieposkromionej krainy, której oryginalnego piękna strzeże sama Matka Natura. Dżungla oferuje niezliczone możliwości eksploracji począwszy od trekkingów i obserwacji dzikiej przyrody, po wizyty w wioskach indiańskich plemion.

 

Paracas

Paracas to senne, portowe miasteczko, położone w jednym z najpiękniejszych miejsc peruwiańskiego wybrzeża. Pobliski Rezerwat Paracas słynący z niezwykłych formacji skalnych, jest najważniejszym rezerwatem ptactwa i zwierząt morskich w kraju. Paracas jest świetną bazą wypadową na okoliczne Wyspy Ballestas, zwane Małymi Galapagos. Te dwie urocze wyspy są domem dla lwów morskich i ogromnych kolonii egzotycznych ptaków, między innymi kormoranów, pingwinów Humboldta i pelikanów.

Oferty wakacji w Peru

Wybierzcie się w pełną przygód podróż do Boliwii i Peru, podczas której odkryjecie zakamarki stolicy inkaskiego imperium – Cuzco, majestatyczne Machu Picchu oraz magiczne wioski w Świętej Dolinie Inków. Udacie się także w rejs na tajemniczą Wyspę Słońca położoną na jeziorze Titicaca i przemierzycie bezkresne bezdroża największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni. Moc wrażeń gwarantowana!

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Podróż do Brazylii - serca Ameryki Południowej. Bijącego w rytm Samby, zanurzonego w dziewiczej dżungli, nadal jeszcze naznaczonego akcentami, przypominającymi dawne, kolonialne czasy. Brazylia ugości Cię zapachami sprzedawanych na przydrożnych straganach przysmaków. Otuli wilgotnym, amazońskim powietrzem. Wycieczka do Brazylii przepełni energią, która pozostanie w Tobie na długo!

Przed Wami wyjątkowa wycieczka do Argentyny, które na zawsze pozostanie w Waszej pamięci i odkryje przed Wami zupełnie nowe horyzonty. Dajcie się porwać w objęcia tętniącemu w rytmie tanga Buenos Aires. Poczujcie siłę natury pod majestatycznymi wodospadami Iguazu. Doświadczcie wolności, jaką daje smagana arktycznymi wiatrami Patagonia i wypełnione pustką stepy Ziemi Ognistej.

Zapraszamy Was w niesamowitą podróż po Kolumbii, szlakiem kolonialnej architektury, wspaniałej przyrody i pięknych karaibskich plaż. Wasz trasa poprowadzi od tętniącej życiem Bogoty i malowniczej doliny palm woskowych Valle de Cocora, do rozbrzmiewającej rytmami salsy, kolonialnej Cartageny i słynnego Medellin. Na koniec czeka Was karaibska idylla na małej, odludnej wysepce Mucura.

Kiedy jechać do Peru?

Najlepszy czas na wycieczkę do Peru i zwiedzenia Machu Picchu to okres od maja do października. Odradzamy podróż do Peru w porze deszczowej, czyli od grudnia do marca, ponieważ obfite opady mogą powodować występowanie osuwisk błotnych i powodzi.

Pogoda w Peru

Indonezja, pogoda

Stolica : Lima

Różnica czasu :  -6 godzin w zimie i -5 godzin w lecie

Język : hiszpański

Populacja : 30 mln

Powierzchnia : 1 285 mln. km²

Waluta Peru : Sol peruwiański (PEN)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele Polscy udający się na wycieczkę do Peru zwolnieni są z obowiązku wizowego. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

 

 

Przed udaniem się w podróż do Peru zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu.

1. Najgłębszy na świecie kanion Colca został odkryty przez Polaków z krakowskiego klubu kajakowego
2. Jezioro Titicaca leżące na wysokości 3812 metrów n.p.m. jest najwyżej położonym jeziorem na świecie
3. To właśnie z Peru pochodzą pomidory i ziemniaki
4. W Peru znajduje się największe miasto na świecie, do którego nie można dodać drogą lądową ani kolejową.
5. Na peruwiańskich polach rośnie aż 55 różnych odmian kukurydzy w odcieniach żółci, fioletu, bieli i czerni
6. La Rinconada leżąca na wysokości 5 100 m n.p.m. jest najwyżej położonym miastem na świecie

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż do Peru

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2021 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje