REUNION

Niewielka wulkaniczna wyspa Reunion to perła Oceanu Indyjskiego, która zachwyca swym pięknem i dziewiczą przyrodą. To nadal mało odkryty klejnot, skrywający w sobie prawdziwe cuda natury.

Egzotyczna wycieczka na Reunion

Spektakularne górskie krajobrazy z soczyście zielonymi lasami, przepastne doliny ozdobione malowniczymi wodospadami i bujną tropikalną roślinnością, plujące rozpaloną lawą wulkany, turkusowa woda oraz wyśmienite specjały kuchni kreolskiej - to i wiele więcej odkryjecie podczas wakacje na Reunionie.

Szyte na miarę wakacje na Reunionie

Wycieczka na Reunion to idealna opcja dla miłośników aktywnego spędzania czasu. To raj dla surferów, amatorów górskich wycieczek i sportów ekstremalnych. Przed Wami piesze wędrówki po jednym z najbardziej aktywnych wulkanów świata, skoki spadochronem oraz widokowe loty helikopterem nad zapierającymi dech w piersiach pejzażami.

Reunion - co warto zobaczyć?

Oferty wakacji na Reunionie

Przed Wami niezapomniana podróż na maleńki Reunion, który urzeknie Was spektakularnymi krajobrazami, unikalną dziką przyrodą oraz aromatyczną kuchnią kreolska przepełnioną bogactwem przypraw. Po pełnej wrażeń wycieczce po Reunionie czekają Was wakacje na rajskim Mauritiusie i błogi relaks na pięknych piaszczystych plażach, obmywanych ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego.

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka na Madagaskar najlepiej, aby odbywała się w duchu mora-mora - filozofii, która wyklucza pośpiech. Tak dużo jest tu bowiem do zobaczenia: zielone pola ryżowe, urocze lemury, zapierające dech w piersiach lasy wapiennych iglic oraz wyjątkowa i niepowtarzalna Aleja Baobabów. Z całą pewnością nie zabraknie Wam tu wrażeń i przygód. Szkoda by było ich nie doświadczyć!

Wybierzcie się na pełną kontrastów wycieczkę na Madagaskar i poznajcie największe skarby Czerwonej Wyspy! Czeka tu na Was zróżnicowana architektura, rozgrzana do czerwoności sawanna, piaszczyste plaże i dzikość dżungli, czyli wszystko, co cechuje prawdziwie egzotyczne wakacje. Madagaskar zachwyci Was unikalną mieszanka smaków i zapachów - wrócicie z tej podróży głodni kolejnej dawki wrażeń!

Ekskluzywne wczasy na Seszelach to zapowiedź beztroskiego i błogiego odpoczynku w cieniu palm i otoczeniu turkusowych, krystalicznych wód oceanu oraz pięknej, dziewiczej przyrody. To idealna propozycja dla osób, które marzą o oderwaniu się od rzeczywistości i całkowitym zapomnieniu w niebiańskich okolicznościach. Zapraszamy na wakacje w raju w niezwykle luksusowym wydaniu!

Kiedy jechać na Reunion?

Wakacje na Reunion najlepiej zaplanować w porze suchej czyli od kwietnia do listopada. Gorąca i wilgotna pora deszczowa z bardzo intensywnymi, aczkolwiek krótkimi opadami trwa od grudnia do lutego. Styczeń i luty to sezon cyklonów tropikalnych.

Pogoda na Reunionie

Mauritius

Stolica : Saint Denis

Różnica czasu :  +3 godziny w lecie i +4 godziny w zimie

Język : francuski

Populacja : 873 tyś

Powierzchnia : 2512 km²

Waluta : Euro (EUR)

Więcej informacji : Wikipedia

W związku z tym że wyspa jest terytorium zamorskim Francji i należy do Unii Europejskiej, obywatele Polski wyjeżdżający na Reunion zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie nie dłuższym niż 3 miesiące. Na wyspę można podróżować z dowodem osobistym, jeśli przesiadka podczas lotu wypada w kraju należącym do UE, w przeciwnym przypadku wymagany będzie paszport.

 

Przed udaniem się w podróż na Reunion zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Na Reunionie nie występuje zagrożenie malarią.

1. Mimo, że Reunion oddalony jest o blisko 10 tysięcy kilometrów od Francji, stanowi terytorium Unii Europejskiej, a co za tym idzie do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty.
2. Na Reunionie znajduje się jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie – Piton de la Fournaise, który od 1640 roku wybuchł ponad 100 razy.
3. Przez pięć lat, od 1810 do 1815 roku, Reunion był częścią Imperium Brytyjskiego.
4. Od 2010 roku około 40% powierzchni wyspy wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
5. Wyspa była niezamieszkana aż do przybycia Europejczyków w połowie XVII wieku.

Zaplanuj swoją wycieczkę na Reunion

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje