SESZELE

Archipelag Seszeli uważany za jeden z najpiękniejszych zakątków świata tworzy 115 rajskich wysepek, rozrzuconych po lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego. Jeżeli planujecie podróż na Seszele, sprawdźcie, co warto zobaczyć w tym wyspiarskim raju.

Wymarzona wycieczka na Seszele

 Seszele urzekają swym pięknem i idyllicznym krajobrazem. Bajeczne plaże, krystalicznie czyste wody oceanu, kryjące w swoich głębinach malownicze rafy koralowe oraz niezwykle serdeczni mieszkańcy, sprawią, że wczasy na Seszelach będą niezapomniane. Niebiańska sceneria stanowi także idealne tło dla wyjątkowej i niezwykle romantycznej podróży poślubnej.

Rajskie indywidualne wakacje na Seszelach

Urocze zatoczki z delikatnym, białym piaskiem, obłędnie turkusowe laguny, rozłożyste palmy i soczyście zielone lasy tropikalne, czynią z Seszeli prawdziwy raj na ziemi i wymarzony kierunek egzotycznych wakacji. Indywidualne wakacje na Seszelach to także doskonała okazja do odkrywania wyjątkowo barwnego świata podwodnego.

Seszele - miejsca warte zobaczenia

Mahe

Górzysta Mahe opleciona wąskimi dróżkami, które przez gęstą dżunglę biegną do malowniczo położonej stolicy Victorii, to największa wyspa archipelagu Seszeli. 25 tysięczna Victoria z przepiękną kolonialną zabudową uchodzi za najmniejszą stolicę świata. Mahe cechuję niezwykła różnorodność krajobrazów. Znajdziecie tu granitowe urwiska, osłonięte palmami, spokojne zatoczki, tajemnicze góry z największym szczytem Morne Seychellois i bajeczne plaże oblewane przez turkusowe wody oceanu. . Jeżeli planujecie wakacje na Seszelach, atrakcje, które czekają na górzystej wysepce, sprawią, że podróż będzie niezapomniana!

Praslin

Na drugiej co do wielkości wyspie Praslin, droga jest tylko jedna. Życie toczy się tu niespiesznie, a głównym zajęciem mieszkańców jest rybołówstwo, rolnictwo i obsługa ruchu turystycznego. Wyspa słynie z gigantycznych, unikalnych kokosów Coco de Mar, które stały się symbolem Seszeli. W Dolinie Vallée de Mai wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie rosną okazałe, wielusetletnie palmy poczujecie się jak bohaterowie Parku Jurajskiego. Praslin znany jest nie tylko z bujnej egzotycznej roślinności nietkniętej przez cywilizację, ale i z białych plaż, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie.

La Digue

La Digue to niezwykle malownicza i najbardziej dziewicza spośród wysp. Ta niewielka wysepka o powierzchni 10 kilometrów kwadratowych stanowi oazę ciszy i spokoju, w której życie toczy się jakby w zwolnionym tempie. Wciąż praktykowane są tu tradycyjne metody budowania łodzi i uzyskiwania oleju kokosowego, a główny środek transportu stanowi rower i tradycyjny zaprzęg wołowy. La Digue słynie z występowania na niej najrzadszych gatunków ptaków na świecie, a tutejsza plaża Anse Source d'Argent z imponującymi granitowymi skałami uchodzi za najczęściej fotografowaną plażę i perełkę Seszeli.

Oferty wakacji na Seszelach

Seszele są rajem na Ziemi, w którym zapomina się o całym świecie. Na wyspie Mahe spędzicie czas wśród zieleni, białych plaż i krystalicznie czystej wody. To idealne miejsce na rozwijanie pasji, którą są sporty wodne. Również smakosze będą w siódmym niebie, bowiem czeka na nich wyśmienita kreolska kuchnia. To wszystko w rytmie rdzennej muzyki. Zapraszamy na niezapomniane wakacje!

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Witamy na bajecznych Malediwach! To właśnie tutaj, na białej plaży, otoczonej przejrzystą, szmaragdową wodą, spełnicie swoje sny o raju. Po relaksie w egzotycznej scenerii fani podwodnego świata będą mogli odkryć zatopione statki oraz ławice ryb i rafy koralowe. Na kolację zjecie złowioną przez siebie rybę, którą przyrządzi dla Was kucharz Waszego ekskluzywnego resortu.

Słodkie lenistwo na rozgrzanym od słońca piasku, w otoczeniu palm kokosowych i lazurowej wody? Odwiedź rajski Mauritius. Tutaj czas płynie zdecydowanie wolniej, a niespieszny rytm życia zachęca do relaksu. Poznaj afrykańską kulturę wyspy, skosztuj miejscowych specjałów, delektuj się urokiem miejscowych plaż i poznaj bogactwo podwodnej fauny skrytej pomiędzy zakamarkami rafy koralowej.

Przedstawiamy Wam dwie tropikalne perły Oceanu Indyjskiego – Madagaskar i Mauritius. Czekają na Ciebie idylliczne plaże, palmy kokosowe oraz lazurowa woda. Na Madagaskarze będziecie mieć okazję do wędrówki przez dziewiczą dżunglę i podziwiania z wiszących mostów skalnego labiryntu. Egzotyczne krajobrazy Mauritiusa zapewnią Wam przestrzeń do prawdziwego relaksu.

Kiedy jechać na Seszele?

Na Seszelach przez cały rok panują wysokie temperatury, jednak najlepszym okresem na wczasy na Seszelach są miesiące od końca kwietnia do końca czerwca oraz od połowy września do połowy listopada. Od grudnia do marca na wyspach trwa pora deszczowa.

Pogoda na Seszelach

Seszele, pogoda

Stolica : Victoria

Różnica czasu :  +2 godziny

Język : kreolski seszelski, francuski i angielski

Populacja : 94 tys.

Powierzchnia : 459 km²

Waluta: Rupia seszelska (SCR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy spędzający wczasy na Seszelach zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni.

Przed udaniem się w podróż na Seszele zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu. Malaria nie występuje w tym rejonie.

Kreolska sztuka kulinarna jest niesamowita, smaczna i bardzo zdrowa. Turyści odwiedzający Seszele powinni wiedzieć, że smakowanie lokalnych dań będzie stanowiło podstawę ich wycieczki.

Typowymi daniami kuchni seszelskiej są:

  1. Stek z tuńczyka podawany w sosie kreolskim, czyli przyrządzonym na bazie pomidorów, papryki, cebuli i czosnku;
  2. Smażony ryż z owocami morza,
  3. Carry rybne – wyjątkowo aromatyczne danie.

Seszele nie są najtańszym kierunkiem podróży. Ceny, z którymi turysta spotyka się na miejscu wciąż stanowią jedynie niewielką opłatę za pobyt w raju.

Obiad w lokalnej jadłodajni: od 15 do 25 PLN
Obiad w restauracji średniej klasy: 50-60 PLN
Piwo: od 7 do 10 PLN
Kawa: od 10 PLN
Coca-cola: ok. 10 PLN (1,5L)
Woda mineralna: od 5 do 10 PLN

1. Seszelskie taksówki to zazwyczaj najdroższa opcja transportu, jednak często jest tak, że po prostu nie da się jej niczym zastąpić. Przejazd na odcinku ok. 15 km może generować opłaty wyższe niż równowartość 100 PLN. Tańszą alternatywą jest wynajem samochodu na miejscu – ok. 40 euro za dzień korzystania.
2. Internet na Seszelach jest dostępny dla każdego, kto posiada aktywną kartę SIM z odpowiednim pakietem. W popularnej sieci Airtel pakiet 1,5 GB kosztuje około 70 złotych. Warto jednak wiedzieć, że nie we wszystkich częściach tego wyspiarskiego państwa można liczyć na zasięg.
3. Targowanie się na Seszelach nie jest co prawda niedopuszczalną praktyką, jednak należy mieć świadomość, że mieszkańcy nie są chętni do uskuteczniania takich działań.
4. Bankomaty i terminale płatnicze są dostępne w dużych miastach. W mniejszych miejscowościach bywa różnie, dlatego warto mieć przy sobie trochę gotówki.
5. Na terenie całych Seszeli nie ma żadnych obostrzeń dotyczących tego, co wolno fotografować, a czego nie. Zawsze jednak trzeba kierować się zasadami dobrego wychowania.
6. Z Seszeli nie wolo wywozić żadnej roślinności, za wyjątkiem sytuacji, gdy uzyska się odpowiedni certyfikat i zgodę na takie działanie. W rezerwatach przyrody istnieje zakaz zbierania muszli i kawałków koralowców.
7. Napiwki nie są wymagane, ale jednocześnie pozostają mile widziane.
8. Napięcie elektryczne na Seszelach prezentuje się następująco: 240 V, 50 Hz, typ wtyczki G. Turyści powinni zabrać ze sobą adapter.
9. Z seszelskich bankomatów można wybrać jedynie lokalną walutę. Pieniądze można wymienić na dolary lub euro jedynie w autoryzowanych kantorach, placówkach bankowych, lub u operatorów posiadających odpowiednią licencję.

1. Kultura i sztuka na Seszelach ma w sobie liczne wpływy francuskie i angielskie ze względu na fakt, iż archipelag był kolonią wspomnianych państw.
2. Na Seszelach istnieje zakaz budowania hoteli wyższych niż palmy kokosowe.
3. Większość mieszkańców Seszeli to katolicy.
4. Lokalna sztuka to przede wszystkim rzemiosło różnego rodzaju i zdobnictwo.

1. Na niektórych plażach tolerowane jest opalanie się topless.
2. Na Seszelach istnieje prawo zakazujące używania torebek wykonanych z plastiku.
3. Na Seszelach obowiązuje ruch lewostronny.
4. Stolica Seszeli Victoria to jedna z najmniejszych stolic na świecie.
5. Na wyspie Bird Island mającej zaledwie 1 km² powierzchni mieszka żółw Esmeralda, który ma 200 lat i waży około 320 kg.
6. Język kreolski seszelski powstał w dużej mierze w oparciu o francuski, jednak jest od niego znacznie mniej skomplikowany.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż na Seszele

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2021 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje