SESZELE

Archipelag Seszeli uważany za jeden z najpiękniejszych zakątków świata tworzy 115 rajskich wysepek, rozrzuconych po lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego.

Wymarzona wycieczka na Seszele

 Seszele urzekają swym pięknem i idyllicznym krajobrazem. Bajeczne plaże, krystalicznie czyste wody oceanu, kryjące w swoich głębinach malownicze rafy koralowe oraz niezwykle przyjaźni i serdeczni mieszkańcy, sprawią, że wczasy na Seszelach będą najpiękniejszymi jakie możecie sobie wyobrazić! Niebiańska sceneria stanowi także idealne tło dla wyjątkowej i niezwykle romantycznej podróży poślubnej.

Rajskie wakacje na Seszelach

Urocze zatoczki z delikatnym, białym piaskiem, obłędnie turkusowe laguny, rozłożyste palmy i soczyście zielone lasy tropikalne, czynią z Seszeli prawdziwy raj na ziemi i wymarzony kierunek egzotycznych wakacji. Wakacje na Seszelach to  także doskonała okazja do odkrywania wyjątkowo barwnego świata podwodnego.

Mahe

Górzysta Mahe opleciona wąskimi dróżkami, które przez gęstą dżunglę biegną do malowniczo położonej stolicy Victorii, to największa wyspa archipelagu Seszeli. 25 tysięczna Victoria z przepiękną kolonialną zabudową uchodzi za najmniejszą stolicę świata. To tutaj właśnie koncentruje się życie większości mieszkańców. Mahe cechuję niezwykła różnorodność krajobrazów. Znajdziecie tu granitowe urwiska, osłonięte palmami, spokojne zatoczki, tajemnicze góry z największym szczytem Morne Seychellois i bajeczne, białe plaże oblewane przez turkusowe wody oceanu. Mahe oferuje także możliwość poznania lokalnej kultury i sztuki.

Praslin

Na drugiej co do wielkości wyspie Praslin, droga jest tylko jedna. Życie toczy się tu niespiesznie, a głównym zajęciem mieszkańców jest rybołówstwo, rolnictwo i obsługa ruchu turystycznego. Wyspa słynie z gigantycznych, unikalnych kokosów Coco de Mar, które stały się symbolem Seszeli. W Dolinie Vallée de Mai wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie rosną okazałe, wielusetletnie palmy poczujecie się jak bohaterowie Parku Jurajskiego. Praslin znany jest nie tylko z bujnej egzotycznej roślinności nietkniętej przez cywilizację, ale i z białych, piaszczystych plaż, uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie.

La Digue

La Digue to niezwykle malownicza i najbardziej dziewicza spośród wysp. Ta niewielka wysepka o powierzchni 10 kilometrów kwadratowych stanowi oazę ciszy i spokoju, w której życie toczy się jakby w zwolnionym tempie. Wciąż praktykowane są tu tradycyjne metody budowania łodzi i uzyskiwania oleju kokosowego, a główny środek transportu stanowi rower i tradycyjny zaprzęg wołowy. La Digue słynie z występowania na niej najrzadszych gatunków ptaków na świecie, a tutejsza plaża Anse Source d'Argent z imponującymi granitowymi skałami uchodzi za najczęściej fotografowaną plażę i perełkę Seszeli.

Wakacje na Seszelach to zapowiedź beztroskiego i błogiego odpoczynku w cieniu palm i otoczeniu turkusowych, krystalicznych wód oceanu oraz pięknej, dziewiczej przyrody. To idealna propozycja dla osób, które marzą o oderwaniu się od rzeczywistości i całkowitym zapomnieniu w niebiańskich okolicznościach. Zapraszamy na wakacje w raju w niezwykle luksusowym wydaniu!

Na Seszelach przez cały rok panują wysokie temperatury (28 ºC – 32 ºC)  jednak najlepszym okresem na wypoczynek  jest okres od końca kwietnia do końca czerwca oraz od połowy września do połowy listopada. Od grudnia do marca na wyspach trwa pora deszczowa.

Seszele, pogoda

Stolica : Victoria

Różnica czasu :  +2 godziny

Język : kreolski seszelski, francuski i angielski

Populacja : 94 tys.

Powierzchnia : 459 km²

Waluta : Rupia seszelska (SCR)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający na Seszele zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni.

Przed udaniem się w podróż na Seszele zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi, błonicy oraz durowi brzusznemu. Malaria nie występuje w tym rejonie.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży na Seszele?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2018 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje