SINGAPUR

Singapur to miasto – państwo pełne zaskakujących połączeń, futurystycznych budowli i wielokulturowej mieszanki zwyczajów i smaków. Znajdziesz tutaj cuda architektury i niesamowite ogrody, pełne palm i kwitnących kwiatów.

Niepowtarzalne wakacje w Singapurze

Singapur to wycieczka do miejsca, które potrafi onieśmielić niejednego podróżnika. Strzeliste drapacze chmur, wyjątkowe dzieła nowoczesnej architektury, klimatyzowane chodniki i podniebny basen z fantastycznym widok na całe miasto. Wakacje w Singapurze to jednak nie tylko zagłębianie się w modernistyczną, miejską przestrzeń. To także możliwość odwiedzenia największego na świecie Ogrodu Orchidei, bajkowych ogrodów Gardens by the Bay oraz wyjątkowej wyspy Sentosa Island.

Wyjątkowa wycieczka do Singapuru

Wycieczka do Singapuru pozwoli Ci odkryć różnorodność Azji. Doświadczysz biznesowej atmosfery centrum miasta, w którym ulice są utrzymane w idealnej czystości, a budynki lśnią w blasku tropikalnego słońca. Będziesz mieć także okazję, aby zagłębić się w barwne i hałaśliwe dzielnice China Town i Little India, gdzie atmosfera buddyjskich świątyń miesza się z absolutnie wyjątkowymi zapachami i smakami lokalnych przysmaków.

Przykładowa oferta dostępna wkrótce

Singapuru generalnie jest kierunkiem całorocznym. Najbardziej deszczowym okresem są miesiące od listopada do stycznia, najgorętszym miesiącem natomiast jest kwiecień.

Singapur

Stolica : Singapur

Różnica czasu :  +6 godzin w lecie i +7 godzin w zimie

Język : angielski, chiński, malajski

Populacja : 5,6 mln

Powierzchnia : 716 km²

Waluta : Dolar singapurski (SGD)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Singapuru zwolnieni są z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy.

Przed udaniem się w podróż do Singapuru zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Zagrożenie malarią nie występuje.

Kuchnia singapurska to wypadkowa sztuk kulinarnych pochodzących z Chin, Półwyspu Malajskiego, a także Indii. W Singapurze nie przyrządza się praktycznie wcale potraw na bazie mięsa wołowego i wieprzowego przez wzgląd na przekonania religijne. Daniami, jakich warto spróbować będąc w tej części Azji są:

1. Hae mee, czyli makaron ryżowy lub jajeczny smażony razem z krewetkami i kalmarami (ewentualnie innymi owocami morza).
2. Gulai Daun Ubi to z kolei całe liście batatów duszone w mleczku kokosowym.
3. Curry — gulasz warzywny lub mięsny z dodatkiem przypraw indyjskich.

Singapur nie jest tanim kierunkiem podróży. Mówi się wręcz, że jest jednym z najdroższych miejsc na świecie. Jednocześnie jednak koszta wyżywienia na miejscu w kontekście wakacyjnym są jak najbardziej adekwatne do możliwości przeciętnego polskiego portfela.

Obiad w lokalnej jadłodajni: od 10 do 20 PLN;
Obiad w restauracji średniej klasy: od 50 do… 300 PLN (np. za kraba);
Piwo (w barze): od 25 do 35 PLN;
Kawa w Starbucks: 18,90 PLN;
Coca-cola: ok. 5-7 PLN;
Woda mineralna: od 4 PLN.

1. Koszt przejazdu z singapurskiego lotniska do centrum miasta to około 20-23 SGD (54-62 PLN).
2. Najpopularniejszym środkiem transportu w Singapurze są taksówki. Istnieją również możliwości w postaci komunikacji publicznej, ale turyści zwykle wybierają bardziej komfortowe opcje.
3. Targowanie się w Singapurze nie znajduje zbyt szerokiego zastosowania. Z założenia wszystko tam ma swoją cenę.
4. Praktycznie wszędzie można płacić kartą, a dostęp do bankomatów nie stanowi żadnego problemu, bez względu na lokalizację.
5. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby fotografować singapurskie ulice, zabytki i osoby znajdujące się w przestrzeni publicznej.
6. Napiwki w Singapurze to swoisty rodzaj normy. Zazwyczaj są one doliczane do rachunku w restauracji w ramach opłaty za serwis.
7. W Singapurze używa się wtyczek typu G, takich samych jak w Wielkiej Brytanii. Pakując bagaż, należy zabrać ze sobą odpowiednią przejściówkę.
8. Każda pełnoletnia osoba ma prawo wwieźć do Singapuru 1 litr wysokoprocentowego alkoholu lub wina/piwa, bez konieczności opłacania cła. Dotyczy to jednak tylko podróżnych przybywających drogą powietrzną.

1. Prawo obowiązujące w Singapurze jest bardzo surowe. Obowiązkiem każdego turysty jest zapoznanie się z jego postanowieniami przed wjazdem do kraju.
2. Kultura w Singapurze to wypadkowa tradycji ludności pochodzących z Chin, Malezji, Indii, a także Wielkie Brytanii.
3. W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej oraz na terenie całego kraju. Za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne.
4. Singapur jest przykładem kraju wielojęzycznego, a większość mieszkańców nie ma problemu z porozumiewaniem się po angielsku.
5. Singapurczycy to bardzo pracowici ludzie. Wiele spośród zainteresowań lokalnej społeczności skupia się wokół nowości technologicznych.

1. Na terenie Singapuru nie występuje ani jedna stała rzeka.
2. Singapur to jeden z jedenastu krajów na świecie, gdzie do tej pory nigdy nie zarejestrowano temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza.
3. Korzystając z singapurskiej komunikacji publicznej należy stosować się do zakazu spożywania jedzenia i picia w trakcie przejazdu.
4. Władze singapurskie podjęły decyzję o zakazaniu importowania do kraju gum do żucia.
5. Singapur jest 435 razy mniejszy od Polski.
6. Za próbę wwiezienia narkotyków grozi kara śmierci.
7. W słynnym hotelu Marina Bay Sand 191 metrów nad ziemią znajduje się najdłuższy na świecie podwyższony basen.
8. Singapur jest jednym z najczystszych miast na świecie.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją własną podróż do Singapuru

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2020 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje