UGANDA

Uganda nazywana perłą Afryki, kryje w sobie niezmierzone bogactwo przyrody. Podróż do Ugandy to niezwykła wyprawa w głąb afrykańskiej dżungli, dziewiczych lasów deszczowych i malowniczych parków narodowych.

Egzotyczna wycieczka do Ugandy

Wycieczka do Ugandy to przede wszystkim możliwość zetknięcia się z dziką naturą. Bezkresna przestrzeń Jeziora Wiktorii, rozległe sawanny, spowite mgłą szczyty górskie, imponujące wodospady, legendarne źródła Nilu oraz bujne tropikalne lasy zamieszkałe przez goryle górskie i szympansy – to właśnie Uganda.

Ekscytujący gorilla trekking w Ugandzie

Uganda słynie z możliwości spotkania goryli górskich – jednych z najrzadszych i najbardziej fascynujących zwierząt na ziemi. Trekking ich śladem w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi to jeden z najważniejszych punktów każdej wycieczki do Ugandy.

Uganda - co warto zobaczyć?

Kampala

Kolorowa, gwarna i tętniąca życiem Kampala, dla większości turystów stanowi prolog wycieczki po Ugandzie. Pełna zaskakujących  kontrastów stolica, uchodzi za jedno z najszybciej rozwijających się miast w Afryce. Położona na rozległych wzgórzach dwumilionowa metropolia, to główny ośrodek gospodarczy i kulturalny kraju. W Kampali warto zobaczyć świątynię Namugongo oraz wzgórze z grobowcami Kasubi, gdzie pochowani zostali władcy królestwa Bugandy.

Nieprzenikniony Las Bwindi

Wpisany na listę dziedzictwa UNESCO Nieprzenikniony Las Bwindi to bez wątpienia obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Ugandy. Na terenie Bwindi znajduje się jeden z najstarszych lasów deszczowych w Afryce. Park Narodowy Bwindi jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można spotkać zagrożone wyginięciem goryle górskie. W niezwykle gęstych lasach żyje prawie czterysta osobników, czyli blisko połowa światowej populacji tych zwierząt.

Park Narodowy Kibale

Park Narodowy Kibale znajdujący się w zachodniej części kraju, to zapierające dech w piersi tropikalne lasy deszczowe, które są częstym celem wycieczki do Ugandy. Słynie przede wszystkim z możliwości obserwacji żyjących w dżungli szympansów. Te fascynujące małpy występują tutaj w jednym z największych skupisk na świecie. Gęste lasy Kibale skrywają również dwanaście innych gatunków naczelnych, w tym pawiany i koczkodany, a także inne typowo afrykańskie zwierzęta.

Park Narodowy Murchison Falls

Park Narodowy Murchison Falls słynący z olśniewających krajobrazów, jest największym w kraju rezerwatem dzikiej przyrody i idealnym miejscem na safari w Ugandzie. To właśnie tutaj przepływa Nil Wiktorii, tworząc w centralnej części parku spektakularne wodne kaskady. Rezerwat ten zamieszkują najbardziej rozpoznawalne zwierzęta Czarnego Lądu, takie jak słonie, żyrafy czy lwy, a nad brzegami rzeki żyją krokodyle i hipopotamy. Park jest także królestwem różnorodnych ptaków.

Park Narodowy Queen Elisabeth

Park Narodowy Królowej Elżbiety wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, uważany za jedno z najlepszych miejsc na safari w Ugandzie. Niezwykła różnorodność tutejszych krajobrazów sprawia, że teren parku zamieszkują niezliczone gatunki zwierząt, takich jak antylopy, hieny oraz afrykańska Wielka Piątka. Korony drzew zasiedla ponad sześćset gatunków ptaków, a wokół Kanału Kizinga żyje tysiące krokodyli i hipopotamów. Park ten słynie także z lwów wspinających się na drzewa.

Jezioro Bunyonyi

Jezioro Bunyonyi to jedno z najbardziej malowniczych jezior w Afryce i miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas wycieczki do Ugandy. Ponad 60 km2 powierzchni usiane jest licznymi wysepkami, które w połączeniu z otaczającymi jezioro zielonymi wzgórzami tworzą idylliczny krajobraz. Przed Wami rejs drewnianym canoe na jedną z wysp, wizyta w wiosce zamieszkiwanej przez plemię Pigmejów - najniższych ludzi świata i kąpiele w błękitnej toni jeziora.

Oferty wakacji w Ugandzie

Wybierzcie się z nami na niepowtarzalną wycieczkę do Ugandy i przeżyjcie prawdziwą afrykańską przygodę! Przed Wami wspaniałe parki narodowe Queen Elizabeth i Murshison Falls, ekscytujące safari, podczas którego wytropcie Wielką Piątkę Afryki, eksploracja dziewiczych lasów deszczowych Kibale Forest w poszukiwaniu szympansów oraz trekking śladem goryli górskich w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi.

Inne oferty, które mogą Cię zainteresować

Wycieczka na Madagaskar najlepiej, aby odbywała się w duchu mora-mora - filozofii, która wyklucza pośpiech. Tak dużo jest tu bowiem do zobaczenia: zielone pola ryżowe, urocze lemury, zapierające dech w piersiach lasy wapiennych iglic oraz wyjątkowa i niepowtarzalna Aleja Baobabów. Z całą pewnością nie zabraknie Wam tu wrażeń i przygód. Szkoda by było ich nie doświadczyć!

Wybierzcie się na pełną kontrastów wycieczkę na Madagaskar i poznajcie największe skarby Czerwonej Wyspy! Czeka tu na Was zróżnicowana architektura, rozgrzana do czerwoności sawanna, piaszczyste plaże i dzikość dżungli, czyli wszystko, co cechuje prawdziwie egzotyczne wakacje. Madagaskar zachwyci Was unikalną mieszanka smaków i zapachów - wrócicie z tej podróży głodni kolejnej dawki wrażeń!

Kusi Was lazurowa woda i piaszczyste wybrzeża Tanzanii? Wybierzcie się na rajskie wakacje na Zanzibarze. Odprężający relaks w miejscowości Nungwi, przy jednej z najpiękniejszych plaż świata, pozwoli odciąć się od codzienności. Czeka Was pobyt w sielskiej wiosce Jambiani, kojący odpoczynek w cieniu palm oraz wizyta w kolebce kultury suahili - kuszącym wonią przypraw i niepowtarzalnym klimatem Stone Town.

Kiedy jechać do Ugandy?

Najlepszym okresem na wycieczkę do Ugandy są miesiące pory suchej czyli od grudnia do lutego na terenie całego kraju oraz od czerwca do sierpnia na południu kraju. Średnia temperatura wynosi około 28°C w dzień i około 16°C nocą.

Pogoda w Ugandzie

Tanzania

Stolica Ugandy : Kampala

Różnica czasu :  +2 godziny

Język :angielski i suahili

Populacja : 41,6 mln

Powierzchnia : 241 tys. km²

Waluta : Szyling ugandyjski (UGX)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy planujący wycieczkę do Ugandy zobowiązani są do posiadania wizy. Wniosek o wizę można złożyć on-line poprzez stronę internetową visas.immigration.go.ug. Koszt takiej wizy wynosi 50 USD. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.

Przed udaniem się w podróż do Ugandy zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Każdy podróżny wjeżdżający do Ugandy jest zobowiązany przedstawić dowód szczepienia na żółtą febrę.

1. Uganda to jeden z krajów o najniższej średniej wieku na świecie – prawie 50% społeczeństwa ma mniej niż 15 lat.
2. Smażone koniki polne – nsenene są jednym z popularnych przysmaków w niektórych regionach Ugandy.
3. Stolica Ugandy Kampala uważana jest za jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie.
4. Uganda to jeden z niewielu krajów na świecie, gdzie na wolności wciąż żyją goryle górskie.
5. Prawie połowa mieszkańców Ugandy żyje za mniej niż jednego dolara dziennie.
6. Rowery są głównym środkiem transportu w Ugandzie .Samochód posiada co 50. rodzina w kraju.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie znajduję się wiele przydatnych informacji.

Zaplanuj swoją wycieczkę do Ugandy

WordPress Theme built by Shufflehound. © Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje