ZANZIBAR i TANZANIA

Tanzania to pełen iście afrykańskich krajobrazów kraj intensywnie pachnący goździkami i wanilią, który można odkrywać bez końca przemierzając jeepem liczne parki narodowe, odpoczywając w cieniu najwyższej góry Afryki, Kilimandżaro czy też na rajskich plażach Zanzibaru.

Pełna naturalnych krajobrazów wycieczka do Tanzanii

Indywidualna wycieczka do Tanzanii daje możliwość poznania jednego z najpiękniejszych naturalnych regionów świata, który urzeka niezwykłymi licznymi parkami narodowymi zamieszkiwanymi przez najznamienitsze, dzikie afrykańskie zwierzęta, rozległymi plantacjami herbaty, kopalniami diamentów oraz egzotyczną Wyspą Przypraw - Zanzibarem.

Leniwe indywidualne wakacje w Tanzanii i na Zanzibarze

Egzotyczna przyroda, tętniące życiem bazary pełne rękodzieła, goździków i aromatycznych przypraw, kilometrowe, białe plaże i idealne warunki do nurkowania to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was w tym fascynującym kraju. Wakacje w Tanzanii spodobają się osobom szukającym kontaktu z naturą w najczystszej postaci oraz łaknących słonecznych, malowniczych widoków.

Zanzibar

Zanzibar to pełna energii, barwna wyspa na Oceanie Indyjskim. Słynie z niebiańskich plaż, fantastycznych raf koralowych, intrygującego Stone Town oraz gościnnych mieszkańców. Wyspa Przypraw pachnąca cynamonem, goździkami i pieprzem zachwyca bogactwem smaków i aromatów, interesującą kulturą, niezwykłymi krajobrazami i tętniącymi życiem bazarami. Zanzibar oferuje także idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym popularnego kitesurfingu.

Arusha

Arusha to szybko rozwijające się, czwarte co do wielkości miasto Tanzanii. To barwne, tętniące życiem miasto stanowi wrota do słynnego Parku Narodowego Arusha, który jest jednym z najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo parków w Afryce. Arusha to główny punkt wypadowy na safari śladami dzikich zwierząt. Nieopodal miasta znajdują się liczne plantacje aromatycznej kawy i wulkan Meru, ze szczytu którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Ngorongoro

Ngorongoro to wpisany na listę UNESCO, jeden z przyrodniczych cudów świata! W porośniętej bujną roślinnością, największej na świecie kalderze dawnego wulkanu można spotkać słynną Wielką Piątkę. Ogromne zagęszczenie zwierząt na stosunkowo niewielkim terenie czyni Ngorongoro miejscem najlepszego safari. Stada gnu i tysięcy flamingów koncentrujecie się wokół jeziora Magadi to stały element tego fascynującego krajobrazu.

Serengeti

Sezonowe migracje zwierząt - antylop, gazeli, zebr i bawołów, które w porze suchej przebiegają przez rozległe tereny równinne Parku Narodowego Serengeti to jedna z największych i najbardziej emocjonujących atrakcji tego miejsca. Organizowane tu pełne wrażeń safari to zaproszenie do odkrycia prawdziwej, nienaruszonej przyrody oraz spotkania budzącej respekt Wielkiej Piątki Afryki w ich naturalnym środowisku. Park został uznany za jeden z najwspanialszych i najbardziej unikalnych przyrodniczo obszarów na świecie.

Jezioro Manyara

Jezioro Manyara znajdujące się na terenie parku narodowego o tej samej nazwie zdecydowanie wyróżnia się na tle krajobrazu Tanzanii, który można zobaczyć w innych rezerwatach. Centralnym punktem parku jest wspaniałe, płytkie jezioro, wokół którego zawsze znajdują się gromady wesoło brodzących w wodzie pelikanów i flamingów. Safari na terenie parku to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zobaczyć dziko żyjące zwierzęta, w tym także drapieżniki, jak żyrafy, pawiany, słonie, lwy czy hipopotamy. 

Kuszą Cię lazurowa woda i piaszczyste wybrzeża Tanzanii? Zdecyduj się na podróż na rajski Zanzibar. Odprężający relaks w miejscowości Nungwi, przy jednej z najpiękniejszych plaż świata, pozwoli odciąć się od codzienności. Czekają Cię wizyta w sielskiej wiosce Jambiani, kojący odpoczynek w cieniu palm oraz wizyta w kolebce kultury suahili - kuszącym wonią przypraw i niepowtarzalnym klimatem Stone Town.

Czas puścić się w pogoń za dzikimi zwierzętami, których liczne stada spotkacie na tanzańskiej sawannie. Kraj ten zachwyci Was nieskalaną przyrodą oraz niezwykle urokliwymi zakątkami. Zaskoczy Was spokój i piękno bijące z rezerwatu w Ngorongoro, a także wyjątkowy krajobraz Serengeti. Na Zanzibarze natomiast doznacie cudownych chwil na rajskiej plaży, otoczonej turkusowym oceanem.

Do Tanzanii najlepiej wybrać się w porze suchej czyli od czerwca do października oraz w styczniu i lutym. Intensywnych opadów deszczu można spodziewać się w kwietniu i w maju. 

Tanzania

Stolica : Dodoma

Różnica czasu :  +2 godziny

Język : suahili i angielski

Populacja : 55,57 mln

Powierzchnia : 945 tys. km²

Waluta : Szyling tanzański (TZS)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Tanzanii objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także na głównych przejściach granicznych i lotniskach. Opłata za wizę wynosi 50 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu.

Przed udaniem się w podróż do Tanzanii zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Osoby przybywające z krajów, gdzie żółta gorączka nie jest endemiczna (a więc również z Polski), nie muszą przedstawiać potwierdzenia szczepienia na żółtą gorączkę (chyba, że w trakcie podróży mieli 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna). Szczepienie przeciw żółtej febrze jest obowiązkowe dla osób, które przejeżdżają z Tanzanii lądowej na Zanzibar (lub odwrotnie). Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Tanzanii i na Zanzibar ?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2019 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje