ZANZIBAR i TANZANIA

Tanzania to pełen iście afrykańskich krajobrazów kraj intensywnie pachnący goździkami i wanilią, który można odkrywać bez końca przemierzając jeepem liczne parki narodowe, odpoczywając w cieniu najwyższej góry Afryki, Kilimandżaro czy też na rajskich plażach Zanzibaru.

Pełna naturalnych krajobrazów wycieczka do Tanzanii

Wycieczka do Tanzanii daje możliwość poznania jednego z najpiękniejszych naturalnych regionów świata, który urzeka niezwykłymi licznymi parkami narodowymi zamieszkiwanymi przez najznamienitsze, dzikie afrykańskie zwierzęta, rozległymi plantacjami herbaty, kopalniami diamentów oraz egzotyczną Wyspą Przypraw - Zanzibarem.

Leniwe wakacje w Tanzanii i na Zanzibarze

Egzotyczna przyroda, tętniące życiem bazary pełne rękodzieła, goździków i aromatycznych przypraw, kilometrowe, białe plaże i idealne warunki do nurkowania to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was w tym fascynującym kraju. Wakacje w Tanzanii spodobają się osobom szukającym kontaktu z naturą w najczystszej postaci oraz łaknących słonecznych, malowniczych widoków.

Zanzibar

Zanzibar to pełna energii, barwna wyspa na Oceanie Indyjskim. Słynie z niebiańskich plaż, fantastycznych raf koralowych, intrygującego Stone Town oraz gościnnych mieszkańców. Wyspa Przypraw pachnąca cynamonem, goździkami i pieprzem zachwyca bogactwem smaków i aromatów, interesującą kulturą, niezwykłymi krajobrazami i tętniącymi życiem bazarami. Zanzibar oferuje także idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym popularnego kitesurfingu.

Arusha

Arusha to szybko rozwijające się, czwarte co do wielkości miasto Tanzanii. To barwne, tętniące życiem miasto stanowi wrota do słynnego Parku Narodowego Arusha, który jest jednym z najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo parków w Afryce. Arusha to główny punkt wypadowy na safari śladami dzikich zwierząt. Nieopodal miasta znajdują się liczne plantacje aromatycznej kawy i wulkan Meru, ze szczytu którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Ngorongoro

Ngorongoro to wpisany na listę UNESCO, jeden z przyrodniczych cudów świata! W porośniętej bujną roślinnością, największej na świecie kalderze dawnego wulkanu można spotkać słynną Wielką Piątkę. Ogromne zagęszczenie zwierząt na stosunkowo niewielkim terenie czyni Ngorongoro miejscem najlepszego safari. Stada gnu i tysięcy flamingów koncentrujecie się wokół jeziora Magadi to stały element tego fascynującego krajobrazu.

Serengeti

Sezonowe migracje zwierząt - antylop, gazeli, zebr i bawołów, które w porze suchej przebiegają przez rozległe tereny równinne Parku Narodowego Serengeti to jedna z największych i najbardziej emocjonujących atrakcji tego miejsca. Organizowane tu pełne wrażeń safari to zaproszenie do odkrycia prawdziwej, nienaruszonej przyrody oraz spotkania budzącej respekt Wielkiej Piątki Afryki w ich naturalnym środowisku. Park został uznany za jeden z najwspanialszych i najbardziej unikalnych przyrodniczo obszarów na świecie.

Jezioro Manyara

Jezioro Manyara znajdujące się na terenie parku narodowego o tej samej nazwie zdecydowanie wyróżnia się na tle krajobrazu Tanzanii, który można zobaczyć w innych rezerwatach. Centralnym punktem parku jest wspaniałe, płytkie jezioro, wokół którego zawsze znajdują się gromady wesoło brodzących w wodzie pelikanów i flamingów. Safari na terenie parku to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zobaczyć dziko żyjące zwierzęta, w tym także drapieżniki, jak żyrafy, pawiany, słonie, lwy czy hipopotamy. 

Zapraszamy na słoneczne i pełne rajskiej atmosfery wakacje na Zanzibarze, które dostarczą Wam odpowiedniej dawki relaksu. Podczas wycieczki na Wyspę Przypraw odkryjecie najpiękniejsze plaże Tanzanii, spróbujecie lokalnej kuchni oraz poznacie bliżej historię kultury suahili. Zachwyci Was urocza nadmorska wioska Nungwi, oczaruje spokojne i leniwe Jambiani, a Stone Town zarazi swoją niepowtarzalną energią.

Wybierzcie się z nami na pełne wrażeń safari w Tanzanii, podczas którego poznacie tajemnice skrywane przez najpiękniejsze parki narodowe świata. Zobaczycie dziko żyjące lwy, zwinne gazele, monumentalne słonie i leniwe kąpiące się hipopotamy. Doświadczycie prawdziwego kontaktu z dziką naturą oraz zwiedzicie najważniejsze punkty na mapie Tanzanii, która zachwyci Was krajobrazem tajemniczej sawanny.

Do Tanzanii najlepiej wybrać się w porze suchej czyli od czerwca do października oraz w styczniu i lutym. Intensywnych opadów deszczu można spodziewać się w kwietniu i w maju. 

Tanzania

Stolica : Dodoma

Różnica czasu :  +2 godziny

Język : suahili i angielski

Populacja : 55,57 mln

Powierzchnia : 945 tys. km²

Waluta : Szyling tanzański (TZS)

Więcej informacji : Wikipedia

Obywatele polscy wyjeżdżający do Tanzanii objęci są obowiązkiem wizowym. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także na głównych przejściach granicznych i lotniskach. Opłata za wizę wynosi 50 USD. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego zakończenia pobytu.

Przed udaniem się w podróż do Tanzanii zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i błonicy oraz durowi brzusznemu. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest obowiązkowe dla osób przybywających do Tanzanii z krajów wysokiego ryzyka. Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna.

Polecamy  zapoznanie się z poradnikiem Polak za granicą przygotowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w którym znajduję się wiele przydatnych informacji.

Marzysz o podróży do Tanzanii i na Zanzibar ?

WordPress Theme built by Shufflehound. © 2018 Feel The Travel
Podróże szyte na miarę, egzotyczne wakacje