Odrobina raju, czyli wakacje na Filipinach

filipiny-3

Filipiny wynurzają się z wód Oceanu Spokojnego w Azji południowo-wschodniej. Kraj ten jest jednym z najbogatszych miejsc na globie, biorąc pod uwagę bioróżnorodność. Z uwagi na jego położenie w strefie klimatu równikowego, jest często nękany przez tajfuny. Mimo to nie brakuje chętnych na podróż w tym kierunku. Turyści z całego świata poszukują relaksu w rajskiej atmosferze, a ich wybór niezwykle często pada na wakacje na Filipinach. Bajecznie piękne plaże, zachwycająca flora i przyjazne nastawienie mieszkańców do turystów, to główne powody gwałtownego wzrostu zainteresowania wojażami do tej części Azji. Tysiące maleńkich wysepek składających się na istnienie Filipin fascynują przyjezdnych. Co zatem warto zobaczyć docierając do tego rajskiego zakątka?

Spis treści:

  1. Wycieczki na Filipiny: Manila, czyli azjatycki Nowy Jork
  2. Boracay – białe plaże oblane turkusową wodą
  3. Propozycja wycieczki: Filipiny to wyspy Palawan i Panglao
  4. Malapascua – okazja do wspólnej kąpieli z rekinami
  5. Doskonałe wakacje na Filipinach: Bohol i jego mieszkańcy

Wycieczki na Filipiny: Manila, czyli azjatycki Nowy Jork

filipiny-manila

Manila to filipińska stolica. Tamtejszy krajobraz przywodzi na myśl miejską dżunglę, w której zamiast bananowców i palm wyrastają kolejne szklane wieżowce. Wycieczki na Filipiny niemal zawsze uwzględniają zwiedzanie tej części państwa. Wielkomiejski klimat panujący na ulicach Manili zupełnie różni się od tego, co czeka na turystów na niewielkich wyspach wchodzących w skład archipelagu. W Manili warto odwiedzić starówkę. Wyraźnie widać tam wpływy kolonizatorów z Hiszpanii, co z pewnością spodoba się amatorom architektury.

Wszechobecne biurowce, prestiżowe hotele i inne nowoczesne budynki wzniesione w duchu minimalizmu sprawiły, że o Manili mówi się jakoby była ona azjatyckim odpowiednikiem Nowego Jorku. Niektórzy śmiałkowie twierdzą, że kolejne lata mogą sprawić, że będzie można porównywać ją ze światową stolicą przepychu, czyli Dubajem. Niestety, w Manili wciąż można dostrzec wyraźny kontrast między kosztownymi drapaczami chmur będącymi siedzibami wielkich korporacji, a miejscowymi slumsami, gdzie ludzie walczą o możliwość przeżycia kolejnego dnia.

 

Boracay – białe plaże oblane turkusową wodą

filipiny-boracay

Wielu uważa, że Boracay to jeden z najpiękniejszych zakątków Filipin. Białe, piaszczyste plaże otacza tam woda o barwie czystego turkusu. Całość prezentuje się bajkowo. W tej części Azji można naprawdę odpocząć i oddać się chwilom prawdziwego relaksu w otoczeniu rajskiego krajobrazu. Boracay to jeden z najbardziej popularnych kierunków dla podróżników decydujących się na wakacje na Filipinach. Wysepka tętni życiem od świtu, do późnej nocy. To idealne miejsce dla amatorów spędzania czasu w klubach, picia doskonałych drinków i całodziennego wylegiwania się na plaży.

Boracay jest obietnicą luksusowych i komfortowych wakacji. Nie oznacza to jednak, że wyspa to oferta jedynie dla fanów słodkiego leniuchowania. Miejsce zasłynęło wodami przybrzeżnymi idealnie nadającymi się do uprawiania kitesurfingu. Wyprawa na Boracay to zatem propozycja skierowana również do miłośników tej aktywności fizycznej.

Propozycja wycieczki: Filipiny, wyspy Palawan i Panglao

filipiny-palawan

Palawan słynie z uroków swojego dziewiczego krajobrazu. Wyspa wciąż nie została w pełni zagospodarowana przez ludzi, czemu zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Wzgórza otaczające Palawan są porośnięte dziką gęstwiną dżungli. Widok ten fascynuje i przeraża zarazem. Taki krajobraz budzi respekt dla natury i przypomina, jak mali jesteśmy w obliczu jej potęgi. Wycieczki na Filipiny mają wiele twarzy. Warto przyjrzeć się z bliska każdej z nich.

Brzeg wyspy jest o wiele bardziej przyjazny dla turystycznego oka. Można nazwać go wysoce luksusowym. Plaże tam są tak białe, że trudno spacerować po nich bez okularów przeciwsłonecznych. Ich barwa cudownie kontrastuje z błękitem otaczającej jej wody. Odwiedzając Palawan, koniecznie trzeba spędzić kilka chwil w El Nido – największej wsi, będącej jednocześnie centrum kulturalnym wyspy.

Panglao to z kolei propozycja dla amatorów spędzania czasu pod wodą. Nurkom trudno będzie wyjść z podziwu dla raf koralowych znajdujących się w przybrzeżnych wodach wysepki. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obserwowania z bliska egzotycznej flory i fauny. Potężne żółwie morskie oraz okazy kolorowych roślin podwodnych, jakie skrywają się pod turkusową taflą wody, zachwycą każdego.

Malapascua – okazja do wspólnej kąpieli z rekinami

malapascua

Wakacje na Filipinach mogą być nie tylko beztroskie i pełne słodkiego lenistwa, ale także zawierać w sobie chwile obfitujące w skoki adrenaliny. Malapascua to mała wyspa, na której można zachwycać się miękkością piasku i temperaturą wody. Atmosfera tego miejsca sprzyja wypoczynkowi, ale jest także propozycją dla tych, którzy są spragnieni emocji. To właśnie oni będą mieli okazję wzięcia kąpieli w towarzystwie rekinów, ponieważ te zamieszkują wody otulające tę niewielką wyspę.

Odwiedzając Malapascua warto udać się także na znajdującą się nieopodal Kalanggaman. Rejs będzie okazją do wyciszenia się za sprawą otaczających nas krajobrazów. Nasycenie barw, egzotyczna roślinność i cisza są tym, co jest najbardziej charakterystyczne dla Filipin. Zamieszkanie w takim miejscu oznaczałoby ucieczkę od życia z zegarkiem w dłoni i męczących deadlinów. Wycieczka na Filipiny to okazja do zweryfikowania, czy nieustający pośpiech naprawdę się opłaca i daje szczęście. Może warto na chwilę zwolnić i oddać się w ramiona spokoju?

Doskonałe wakacje na Filipinach: Bohol i jego mieszkańcy

filipiny-bohol

Mieszkańcy Filipin słyną ze swojej życzliwości i otwartości dla obcokrajowców. Podróżnicy, którym zależy na poznaniu miejscowej kultury i zwyczajów, powinni uwzględnić wizytę na wyspie Bohol, gdzie będą mieli okazję dyskretnego podejrzenia codziennego życia Filipińczyków. To jednak nie wszystko. Bohol to także manifestacja potęgi natury. Dzika rzeka Loboc i otaczające wyspę Czekoladowe Wzgórza porośnięte gęstą roślinnością, rozbudzają turystyczną ciekawość. Wyżynny krajobraz najpiękniej prezentuje się w porze suchej, gdy porastająca go trawa brązowieje. Sezon ten przypada na czas od listopada do maja.

Wycieczka Filipiny mogą być okazją do leniwego spędzania czasu na jednej z pięknych plaż, lub możliwością aktywnego wypoczynku. Różnorodność tego azjatyckiego państwa sprawia, że każdy może odnaleźć w nim to, czego w danej chwili potrzebuje. Największą atrakcją Filipin pozostaje jednak ich spokój, który pozwala zebrać myśli i poukładać je na nowo. Pośpiech bywa złym doradcą i zwykle jest głównym powodem kiepskiego samopoczucia. Filipińczycy udowadniają, że czasami warto zwolnić i po prostu rozkoszować się tym, co nas otacza. Zwyczajnie cieszyć się z małych, prostych rzeczy i na chwilę zapomnieć o obowiązkach.