Podróż poślubna w egzotyczne rejony świata - czy to dobry pomysł?

podróż poślubna

Podróż poślubna jest jedyna w swoim rodzaju. Każda kolejna podróż małżonków może być oczywiście równie wspaniała i generować wiele niesamowitych wspomnień, ale ta następująca bezpośrednio po ich ślubie przydarza się tylko raz. To prawdopodobnie wystarczający powód, aby dołożyć wyjątkowych starań do organizacji takiej wyprawy. Najlepszą opcją wydaje się zlecenie takiego zadania specjalistom pracującym w jednym z biur podróży, które cieszą się nienaganną opinią Klientów. Podstawową kwestią, nad którą powinni pochylić się nowożeńcy, jest określenie kierunku swojej wyprawy. Wiele osób na tym etapie zastanawia się nad tym, czy egzotyczne destynacje są dobrym pomysłem? Odpowiedź jest jedna i w gruncie rzeczy oczywista. Dalekie kraje, położone na odległych kontynentach krainy i miejsca oferujące możliwość przeżycia niesamowitych przygód w otoczeniu nieznanego krajobrazu i obcej kultury, są wprost doskonałymi kierunkami podróży poślubnej. Oferty tego typu obejmuje wiele państw, dzięki czemu każdy może odnaleźć takie rozwiązanie, które w maksymalny sposób odzwierciedla jego indywidualne potrzeby.

Spis treści:

  1. Wycieczka poślubna na Malediwy — podróż do samego serca tropików
  2. Filipiny, czyli okazja do trekkingu po… wulkanach!
  3. Podróż poślubna: oferty wyjazdu na Sri Lankę
  4. Archipelag Seszeli jako dokonała destynacja dla zakochanych
  5. Odkrywanie Mauritiusa z miłością w tle

Wycieczka poślubna na Malediwy - podróż do samego serca tropików

malediwy

Malediwy uchodzą za jedno z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Państwo składa się z tysięcy niewielkich wysp i wysepek, których brzegi pokrywa piasek mieniący się tysiącami odcieni bieli. Jego srebrzysty poblask hipnotyzuje i zdaje się opowiadać romantyczne historie, które z pewnością szczególnie docenią uczestnicy wycieczki poślubnej. Piach na Malediwach nieustannie romansuje z błękitnymi lagunami, które skrywają w sobie setki cudnej urody raf koralowych. Malediwy to esencja tropikalnego klimatu, który wydaje się odpowiedzią na oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Podczas wyjazdu wycieczkowicze mają okazję do w pełni komfortowego wypoczynku w prawdziwie luksusowych warunkach. Piękne wille i światowej sławy hotele stanowią świetne tło dla pieszych wycieczek wzdłuż linii Oceanu Indyjskiego. Wieczorne spacery oświetlone jedynie blaskiem rozgwieżdżonego sklepienia niebieskiego to przepis na romantyczne spędzenie czasu we dwoje.

Filipiny, czyli okazja do trekkingu po… wulkanach!

filipiny-wulkan

Filipiny to wcale nie do końca oczywisty kierunek podróży poślubnej. Oferty wyjazdów do tej części kontynentu azjatyckiego są bardzo różnorodne i z zasady dopasowane do potrzeb różnych typów turystów. Warto wiedzieć, że Filipiny to wciąż dość dziki, nieokryty w pełni zakątek Ziemi. To takie miejsce, gdzie urlopowicze w jednej chwili mogą nurkować w głębi Oceanu Indyjskiego i odkrywać uroki miejscowej fauny i flory, a w chwile później oddawać się podziwianiu natury znajdującej się na zboczach lokalnych wulkanów.

Filipiny to niesamowite zróżnicowanie krajobrazu i możliwość obcowania z zupełnie nieznaną kulturom. Destynacja ta ma moc zaskakiwania. Kryje się ona w rajskich widokach, jakie roztaczają się na miejscowych plażach oraz w pobliskich górach. Zakochani będą mogli tam kontemplować ciszę i spokój, a także cieszyć się z pobytu w jednym z najładniejszych państw świata. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że Filipiny mimo swojej niedostępności z roku na rok coraz mocniej awansują do grona prawdziwie prestiżowych destynacji.

Podróż poślubna: oferty wyjazdu na Sri Lankę

Sri Lanka, Tangalle

Wycieczka poślubna na Sri Lankę to podróż w głąb zagadkowej Azji Południowej. Państwo jest zlokalizowane na wyspie Cejlon, a od Półwyspu Indyjskiego odgradza je jedynie zatoka Mannar i cieśnina Pal. Południowa część kraju jest oblewana przez błękitne wody Oceanu Indyjskiego, z kolei jego wschodnie wybrzeże ogranicza wyjątkowo malownicza Zatoka Bengalska.

Sri Lanka jest jednym z najpopularniejszych kierunków podróżniczych. Ta konkretna część gospodarki państwa funkcjonuje bez większego zarzutu od 2015 roku, kiedy to zanotowano, że liczba odwiedzających tę część Azji osiągnęła niemalże dwa miliony. Kraj ten oferuje niezwykły spokój i bogactwo krajobrazu, a także stanowi okazję do okrycia nowych aspektów sztuki kulinarnej. Destynacja ta jest wyjątkowo doceniana przez nowożeńców spędzających tam swój urlop

Archipelag Seszeli jako doskonała destynacja dla zakochanych

szeszele-3

Seszele to państwo, które składa się z ponad stu przepięknych wysp. Wiele osób odwiedzających to miejsce zakłada, że to, jakie widoki rozpościerają się tam niemal na każdym kroku, z powodzeniem można przyrównać do raju. Poszczególne wysepki wyłaniają się z lazurowej tafli Oceanu Indyjskiego i wydają się jednym z wielu egzotycznych kierunków, które doskonale nadają się jako cel wycieczki poślubnej. Romantyczna atmosfera tego miejsca wynika z przepięknych okoliczności przyrody.

Biały piasek otulony wodą, która zdaje się mienić tysiącem odcieni błękitu oraz zieleń okolicznego lasu tropikalnego sprawiają, że wielu turystów określa Archipelag Seszeli mianem najpiękniejszego miejsca na świecie. Wyprawa do tej części Afryki to okazja do nurkowania pośród niezwykle okazałych raf koralowych oraz błogiego wypoczynku na lokalnych plażach.

Odkrywanie Mauritiusa z miłością w tle

malediwy-8

Mauritius to kolejna wyspa, która jest zlokalizowana na Oceanie Indyjskim. Przyjeżdżając tam, nietrudno jest się zafascynować bujną przyrodą i prawdziwie rajskimi krajobrazami. Dla wielu interesujące z pewnością okażą się również kwestie tak możliwość obserwowania niesamowitego miksu kulturowego, jaki jest obecny w tej części kontynentu afrykańskiego. Znajdujemy tutaj elementy pochodzące z kultury lokalnych plemion, tradycji europejskich oraz tych typowych dla Bliskiego I Dalekiego Wschodu. Wyjątkowość Mauritiusa czyni go doskonałym celem każdej wycieczki poślubnej.

Nowożeńcy z pewnością docenią fakt, że na miejscu będą mieli okazję skosztować specjałów kreolskiej sztuki kulinarnej oraz skorzystania z gościny lokalsów. Co więcej, Mauritius oferuje wiele atrakcji, z Rezerwatem Siedmiu Kolorów Ziemi na czele. To tylko kilka spośród licznych powodów przemawiających za tym, że warto wybrać to miejsce jako cel wycieczki dla świeżo upieczonych małżonków.

Warto pamiętać o wyjątkowości podróży poślubnych. Oferta każdorazowo powinna zostać idealnie dopasowana do oczekiwań konkretnych Klientów. Dla każdego organizatora zadowolenie i pełna satysfakcja urlopowiczów jest absolutnym priorytetem. Państwo Młodzi mogą wybierać spośród licznych, bardzo atrakcyjnych propozycji. Istnieją zarówno takie opcje, które zostaną docenione przez amatorów błogiego leniuchowania, jak i tych lubujących się w nieco bardziej aktywnym wypoczynku. Wystarczy jedynie ustalić to, jakie potrzeby zgłaszają turyści.