Pogoda w Indonezji — zestawienie całoroczne. Kiedy na wakacje w Indonezji?

Indonezja pod wieloma względami jest wyjątkowa. Na początek napiszemy, że kraj ten jest położony na ponad siedemnastu tysiącach wysp, z czego tylko na sześciu żyją ludzie. Stolica państwa mieści się w Dżakarcie, która z kolei leży na malowniczej Jawie. W Indonezji jest około czterysta wulkanów, setka z nich pozostaje aktywna. Poszczególne kawałki lądu unoszące się ponad powierzchnią lądu są zamieszkiwane przez plemiona posługujące się własnymi językami i bardzo licznymi dialektami. Indonezja jest również największych krajem muzułmańskim na świecie. To tylko kilka spośród setek powodów, dla których warto skupić uwagę na tym zakątku świata. Wakacje tam z pewnością okażą się pełne niesamowitych przygód! Jednak pozostaje pytanie, jaka jest pogoda w Indonezji oraz kiedy najlepiej tam polecieć?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 1. Kiedy jest najlepsza pogoda w Indonezji?
 2. Które miesiące się najmniej atrakcyjne?
 3. Jaka jest maksymalna i minimalna pogoda w Indonezji? 
 4. Co warto wiedzieć o indonezyjskim klimacie?
 5. Kiedy jest pora sucha, a kiedy pora deszczowa w Indonezji?

W bardzo dużym uogólnieniu, najlepsza pogoda w Indonezji jest od maja do września, ponieważ wówczas dni są suche i słoneczne. Jednak w praktyce jest tak, że różni podróżnicy mają różne potrzeby i oczekiwania, a pora deszczowa — wbrew pozorom — również bywa ciekawa i atrakcyjna pod wieloma względami!

Pogoda w Indonezji

Pora sucha i deszczowa na Bali

wakacje w Indonezji

Pora sucha na Bali trwa do kwietnia do września. Wówczas można tam cieszyć się pięknym błękitnym niebem oraz słońcem. Kiedy najlepiej odwiedzić tę część świata? Najczęściej rekomenduje się następujące miesiące: maj, czerwiec oraz wrzesień. Wtedy do warunki pogodowe są wręcz idylliczne! Jednak należy brać pod uwagę, że w wymienionym okresie na Bali jest największy ruch turystyczny. Kolejki do najważniejszych zabytków są wtedy większe, ale za to istnieje wtedy dużo otwartych miejsc, gdzie można spędzić wolny czas. Jednocześnie wcale nie wiąże się to z tym, że wszędzie jest tłoczno! Na Bali bez większej trudności można znaleźć miejsca, gdzie można wypocząć w ciszy i spokoju, ciesząc się pięknem otaczającej przyrody.

Pora deszczowa na Bali przypada natomiast na okres od października do marca. Wtedy występują tam deszcze tropikalne. Należy mieć jednak świadomość, że nie są to wyłącznie monsunowe ulewy, ale również krótkie opady atmosferyczne. Wówczas temperatury na Bali utrzymują się na poziomie od 26° C do 29 °C (podobne wartości słupki rtęci wskazują przez cały rok!). Wyjątkami są okolice Ubud oraz tereny górzyste, jak Mount Batur, gdzie jest wówczas znacznie chłodniej oraz nieco częściej i intensywniej pada deszcz. 

Pogoda w Indonezji — styczeń

wulkany w Indonezji

Średnie temperatury dzienne w styczniu w Indonezji wahają się od 25°C do 31°C. Dni są wówczas dość upalne, a wieczory przyjemnie ciepłe. Wybierając się w tym czasie do tego kraju, najlepiej zabrać ze są lekką odzież z naturalnych tkanin, żeby móc cieszyć się możliwe wysokim komfortem przez podczas całego pobytu! 

A co ze słońcem i deszczem? Otóż w styczniu — według danych statystycznych — jest ok 20% szans na niczym niezmącone, słoneczne dni oraz 80% na pogodę mieszaną, czyli trochę deszczu, a trochę słońca. Średnia opadów wynosi wówczas 84 mm w skali miesięcznej. 

Styczeń w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 28°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 84 mm na miesiąc;
 3. 20% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 79% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 

Jaka pogoda w Indonezji jest w lutym?

wycieczka do Indonezji

Turyści planujące wakacje w Indonezji w lutym, będą mogli cieszyć się upalnymi dniami oraz ciepłymi wieczorami, podczas których z pewnością wypoczną na wysokim poziomie. Do walizek najlepiej spakować przewiewne, luźne i wygodne ubrania. Zawsze warto zabrać ze sobą lekką kurtkę, choć przez wzgląd na dość wysokie wartości wskazywane przez słupki rtęci, możliwe że nie będzie ona potrzebna nawet w trakcie przelotnych deszczów. A jak z temperaturą? W lutym waha się ona pomiędzy 25°C a 31°C.

Statystycznie istnieje wówczas 22% szans na idealne słoneczne dni oraz 78% na pogodę mieszaną, z lekkim zachmurzeniem i sporadycznymi opadami atmosferycznymi. 

Luty w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 28°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 113 mm na miesiąc;
 3. 22% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 81% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 

Marzec w Indonezji

Jaka pogoda czeka na podróżujących do Indonezji w marcu? Bardzo ładna, ponieważ za dnia można liczyć na sporo słońca i na wysokie temperatury, co sprzyja spędzaniu czasu na plaży lub spacerowaniu po okolicy. Wieczory pozostają ciepłe rześkie, dzięki czemu można wykorzystać je np. na uczestnictwo w różnych eventach. Jakie wartości wskazują wówczas termometry? Od 26 do 31°C. 

No dobrze, a co z deszczem? Otóż istnieje w tym czasie 77% szans na przelotne opady. Chodzi tutaj o tzw. pogodę mieszaną, gdzie występują okresowe, niewielkie opady. Nie należy o nich myśleć jako o minusie, ponieważ właśnie dzięki nim powietrze staje się rześkie i… pięknie pachnie!

Marzec w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 28°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 65 mm na miesiąc;
 3. 23% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 79% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
indonezja pogoda cały rok

Pogoda na Bali: kwiecień

Kwiecień w Indonezji jest iście bajkowy. Wówczas można odnieść wrażenie, że ten malowniczy zakątek świata, to prawdziwy raj na Ziemi! Kwietniowe dni na Bali są bardzo ciepłe, żeby nie powiedzieć, że upalne. A jak z wieczorami? One także pozostają niezwykle przyjemne! Temperatury w tym miesiącu wahają się od 25 do 32°C. 

Czwarty miesiąc roku niesie ze sobą — statystycznie — 25% szans na to, że dni będą słoneczne, bez ani jednej chmurki na niebie i 75% na lekkie zachmurzenie, sporadyczne opady i słońce przeplatające się ze sobą. 

Kwiecień w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 28°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 24 mm na miesiąc;
 3. 25% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 79% — tyle wynosi przeciętna wilgotność
indonezja pogoda

Wakacje w Indonezji w maju

Prawda jest taka, że pogoda w Indonezji jest atrakcyjna przez cały rok! Bez względu na to, kiedy planowany jest wyjazd do tej części Azji, zawsze można liczyć na naprawdę dobre warunki atmosferyczne. Wylatując na Bali w maju nie trzeba zabierać ze sobą grubej odzieży, wystarczy to co zwiewne i miłe w noszeniu, najlepiej uszyte z oddychających tkanin. Dni bywają w tym czasie upalne, ale wysoki poziom wilgotności sprawia, że mimo wszystko są one przyjemne! To samo się tyczy wieczorów. Temperatury w tym okresie wahają się od 26°C do nawet 32°C.

Piąty miesiąc roku to jakieś 30% szans na idealnie słoneczne dni oraz 70% szans na dni mieszane, gdzie na niebie może pojawić się niewielkie zachmurzenie (co bywa pożądanym zjawiskiem!) i okresowe opady deszczu.

Maj w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 29°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 23 mm na miesiąc;
 3. 25% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 80% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
pogoda indonezja

Jaką pogodę zastaniemy w Indonezji w czerwcu?

Słońce, słońce, słońce i jeszcze raz słońce! Właśnie tak można opisać to, jaka pogoda w Indonezji jest w czerwcu! Przyjezdni mogą w tym czasie liczyć na upały sprzyjające spędzaniu leniwych chwil na plaży. Temperatury wówczas wahają się od 25°C do 30°C.

W czerwcu wzrasta też procent szans na słoneczne dni (czyli takie bez kropli deszczu) do 32, analogicznie istnieje wówczas 68% na mieszane warunki atmosferyczne. 

Czerwiec w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 27°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 47 mm na miesiąc;
 3. 32% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 80% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
jaka jest pogoda w indonezji

Wycieczka do Indonezji w lipcu

Czy wakacje na Bali w lipcu to dobry pomysł? Jak najbardziej! To doskonała inwestycja urlopowego czasu i przeznaczonych na ten cel pieniędzy. Lipic w Indonezji jest upalny, ponieważ istnieje wówczas aż 35% szans na dni, w których trakcie na niebie nie będzie zachmurzenia i nie wystąpią deszcze. Średnia temperatur waha się wówczas od 24°C do 29°C, a więc jest w tym czasie nieco chłodniej niż w poprzednich miesiącach roku. Nie jest to duża różnica, ale jednak tych kilka stopni zwiększa chęci do uskuteczniania pieszych wędrówek po wyspie. 

Lipiec w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 27°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 17 mm na miesiąc;
 3. 35% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 79% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
kiedy jechać do indonezji

Podróż na Bali w sierpniu

W sierpniu w Indonezji jest wyjątkowo słonecznie. Oczywiście w tej części kontynentu azjatyckiego można cieszyć się z promieni słonecznych przez praktycznie cały rok, jednak w sierpniu istnieje aż 38% szans, że dni będą niezmącone zachmurzeniem i deszczem. To bardzo dużo, nawet w porównaniu do poprzednich miesięcy. 

Warto zwrócić uwagę, że opady w tym przypadku mogą być najwyżej znikome, ponieważ ich poziom to 8 mm w skali miesięcznej. Turyści odwiedzający Bali w sierpniu z całą pewnością będą usatysfakcjonowani tym wyjazdem! 

Sierpień w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 27°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 8 mm na miesiąc;
 3. 38% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 78% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
podróż do indonezji

Wrzesień w Indonezji

Wrześniowe dni w Indonezji, np. na Bali są bardzo gorące, wieczory natomiast stają się delikatnie chłodniejsze, dzięki czemu można wykorzystać je romantycznie spacerując po jednej z rajskich plaż. Istnieje wówczas aż 30% szans na to, że podczas wyjazdu będzie można cieszyć się słonecznymi dniami: bez chmur i deszczu. 

Jaka jest średnia temperatur w Indonezji we wrześniu? Około 27°C, ale realnie słupki rtęci wskazują od 24°C do nawet 30°C. Podróż do tej części świata w dziewiątym miesiącu roku to sposób na to, aby w piękny sposób przedłużyć sobie lato!

Wrzesień w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 27°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 42 mm na miesiąc;
 3. 30% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 79% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
indonezja wycieczka

Pogoda w Indonezji — październik

Ciepłe dni i wieczory, bujna zieleń, spokój, cisza i życie w dopasowanym do siebie rytmie — właśnie tak mogą wyglądać wakacje na Bali w październiku. 

Podczas gdy w Polsce w tym czasie trzeba zacząć mierzyć się  z chłodem, zimnym deszczem, mgłami i pluchą, w Indonezji wciąż panuje iście letni klimat. Maksymalna temperatura wynosi wówczas 31°C, minimalna natomiast 25°C! Brzmi wspaniale, prawda?

Październik w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 28°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 15 mm na miesiąc;
 3. 27% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 79% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
indonezja kiedy jechać

Czy wakacje na Bali w listopadzie to dobry pomysł?

Kiedy w Środkowej Europie wszystko zaczyna się kręcić wokół zimna, opadających liści i deszczu, w Indonezji nadal w najlepsze trwa sezon turystyczny! Wyjeżdżając tam w tym czasie można cieszyć się ciepłem, ponieważ temperatury wówczas wahają się do 25°C do nawet szalonych 32°C! 

Czy zdarzają się wówczas opady? Owszem! Istnieje aż 78% szans na to, że dni będą mieszane (słońce + zachmurzenie i ewentualny deszcz), jednak należy pamiętać, że ich miesięczna średnia to 73 mm, czyli stosunkowo niewiele. 

Listopad w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 29°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 74 mm na miesiąc;
 3. 22% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 79% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 

Święta Bożego Narodzenia w Indonezji? Pogoda na Bali w grudniu

kiedy podróżować do indonezji

Jak jest w Indonezji w grudniu? Wciąż ciepło! Dni są wówczas dość upalne, choć deszcze i chmury zdarzają się wtedy częściej, niż w innych miesiącach. Temperatury św tym okresie wahają się pomiędzy 25°C a 31°C! Słowem, jeśli ktoś chce na chwilę uciec przez zimną zimą i nacieszyć się przyjemnym upałem, to Bali lub inna indonezyjska wyspa jest propozycją idealną!

Grudzień w Indonezji w telegraficznym skrócie:

 1. Przeciętna temperatura to 28°C;
 2. Opady deszczu na poziomie 122 mm na miesiąc;
 3. 19% na dni z pełnym słońcem (bez żadnego deszczu);
 4. 82% — tyle wynosi przeciętna wilgotność. 
kiedy do indonezji

Marzysz o wspaniałej podróży?

Sprawdź nasze przykładowe oferty podróży!

Od czasu do czasu dobrze jest zmienić otoczenie. Najlepiej udać się na safari w Kenii, gdzie doświadczycie bliskości natury i gdzie żyją Masajowie, którzy inaczej niż my patrzą na świat. Po niezapomnianym safari w Masai Mara wyruszycie na Diani Beach, najpiękniejszą kenijską plażę, na której zrelaksujecie się otuleni delikatnym piaskiem. W ten przyjemny sposób oderwiecie się od europejskiej cywilizacji na tydzień.

Podczas safari w Tanzanii udacie się w pogoń za dzikimi zwierzętami, których liczne stada spotkacie na tutejszej sawannie. Tanzania zachwyci Was nieskalaną przyrodą. Zaskoczy Was spokój i piękno bijące z rezerwatu w Ngorongoro, a także wyjątkowy krajobraz Serengeti. Spędzając końcówkę wakacji na Zanzibarze doznacie cudownych chwil na rajskiej plaży, otoczonej turkusowym oceanem.

Zapraszamy Was w samo serce afrykańskiej głuszy. To będzie niezapomniana przygoda! Poznajcie ich świat i zobaczcie na własne oczy cuda natury. Safari w Kenii to zdecydowanie jedna z najlepszych atrakcji dostępnych dla turystów! Na koniec dajcie się pochłonąć błogiemu lenistwu na rajskiej plaży Diani Beach. Przez długi czas nie zapomnicie romantycznych spacerów brzegiem morza, o zachodzie słońca.

Kusi Was lazurowa woda i piaszczyste wybrzeża Tanzanii? Wybierzcie się na rajskie wakacje na Zanzibarze. Odprężający relaks w miejscowości Nungwi, przy jednej z najpiękniejszych plaż świata, pozwoli odciąć się od codzienności. Czeka Was pobyt w sielskiej wiosce Jambiani, kojący odpoczynek w cieniu palm oraz wizyta w kolebce kultury suahili - kuszącym wonią przypraw i niepowtarzalnym klimatem Stone Town.