Rajski Archipelag Gili - dlaczego warto go odwiedzić?

gili-air

Wycieczki do Indonezji bez wątpienia zyskują na popularności każdego roku. Wielu podróżników marzy o tym, aby odwiedzić archipelag Gili. Wabieni są w to miejsce obietnicą rajskich plaż, lazurowej tafli wody oraz nieskazitelnej bieli piasku, który wyściela wybrzeże wysp. Jakże można byłoby się oprzeć takim widokom? Niektórzy śmiałkowie określają Gili jako najpiękniejsze plaże świata. Nie ulega wątpliwości, że nie warto w tej kwestii opierać się na cudzej opinii i o wiele lepiej jest wyrobić sobie własną na podstawie swoich doświadczeń...

Spędzając wakacje w Indonezji, przykładowo na pięknej Bali czy też na Lomkoku, koniecznie trzeba odwiedzić także wyspy Gili. Wycieczka w to miejsce to doskonała propozycja dla tych, którzy preferują podróżowanie będące synonimem luksusu, jak również wolących budżetową turystykę. Trudno o bardziej elastyczny pod tym względem kraj niż Indonezja. Dlaczego warto odwiedzić rajski Archipelag Gili? Odpowiedzi została zawarta w poniższych akapitach.

Spis treści:

  1. Wakacje w Indonezji: Archipelag Gili - informacje praktyczne
  2. Gili Air - komfortowe wakacje w Indonezji
  3. Gili Meno i żółwie morskie
  4. Wyspa Trawangan -  ikona indonezyjskiej rozrywki

Wakacje w Indonezji: Archipelag Gili - informacje praktyczne

wyspy-gili

Wysepki Gili to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji, które oferuje nam Indonezja. Archipelag Gili położony jest pomiędzy Bili i Lombok i obejmuje trzy wyspy. Każda z nich prezentuje sobą zupełnie inny klimat.

Gili Trawangan to obowiązkowy punkt wakacji dla imprezowiczów i jednocześnie największa z wysp archipelagu. Z kolei Gili Meno to bardziej kameralne miejsce, cieszące się szczególną sympatią nowożeńców, którzy pragną spędzić pierwsze dni swojego małżeństwa w tropikalnym klimacie obfitującym w palmy, słońce oraz piękne widoki.

Gili Air stanowi swoisty synonim turystycznego komfortu. Swoje podróżnicze kroki kierują tam najczęściej osoby, które chcą spędzić urlop w Indonezji w ciszy i spokoju.

Przewodniki rozpisują się na temat atrakcji turystycznych, które oferują Gili, jednak prawda jest taka, że opis ten jest zwykle jedynie marnym odbiciem rajskiej rzeczywistości.

Gili Air - komfortowe wakacje w Indonezji

gili-wyspy

Gili Air to wyspa potrafiąca zaskarbić sobie serca osób, które przyciągnęła piękna Indonezja. Miejsce to sprzyja wypoczynkowi i z powodzeniem można pożegnać tam problemy wynikające z dnia codziennego i oddać się zupełnie wakacyjnej atmosferze.

Gili Air to propozycja dla wszystkich, którzy uginają się pod ciężarem swoich obowiązków. Ten punkt na mapie świata jest niczym przycisk “reset” w komputerze.

Wyspa jest cicha i wciąż daleko jej do tego, by móc nazwać ją komercyjną. Gdy wieczór powoli zakrada się do dnia rozświetlonego promieniami słońca, przesiadując na plaży i wsłuchując w fale, które biją o brzeg, można odnieść wrażenie, że jest się najszczęśliwszym rozbitkiem na najpiękniejszej bezludnej wyspie.

Gili Meno i żółwie morskie

gili-meno-zolwie

Najmniejszą z wysp archipelagu jest Gili Meno i to właśnie w otaczającym ją morzu najłatwiej jest spotkać żółwie morskie. Te piękne stworzenia stanowią symbol tej części Indonezji. Łatwo się na nie natknąć podczas snorkelingu. Obserwowanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku jest jednym z tych przeżyć, którym towarzyszą emocje nie do opisania.

W lazurowej wodzie, która obija się o brzegi Gili Meno, nietrudno napotkać także na stworzenia żyjące w kolorowych rafach koralowych. Kształty i barwy koralowców nie bez powodu przyciągają do siebie amatorów nurkowania z całego świata. Wakacje w Indonezji to moc możliwości spędzenia wolnego czasu.

Romantyczna atmosfera Gili Meno ma swoje odbicie w tym, że niezwykle często zdarza jej się gościć nowożeńców. Indonezja stanowi popularny kierunek dla zakochanych. Wybór najczęściej pada na osławioną Bali albo na wolną od transportu motorowego Gili Meno.

Wyspa Trawangan - ikona indonezyjskiej rozrywki

gili-trawangan-party

Wakacje w Indonezji nie dla każdego oznaczają to samo. Spragnieni ciszy udają się na Gili Air. Ci, którym potrzeba kontaktu z naturą oraz romantycznej atmosfery wypierają Gili Meno. Gdzie jednak mają się podziać miłośnicy niskobudżetowych podróży i wieczornego przesiadywania w lokalnych barach? Prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna; wyspa Trawangan czeka na imprezowiczów z otwartymi ramionami i… pubami!

Gili Trawangan jest “wersją mini” gwaru, który typowy jest dla Bali. Osoby, dla których wakacje w nieodłączny sposób kojarzą się ze spędzaniem popołudnia w barowej atmosferze lub w restauracjach, doskonale odnajdą się na tej wyspie.

Trawangan najchętniej odwiedzana jest przez osoby młode, które odczuwają głód podróżniczych emocji. W tym miejscu można liczyć na pełną swobodę, dobre drinki i smaczne jedzenie, a i imprez plenerowych z pewnością nie zabraknie.

Świat, który wywołuje najsilniejsze emocje, spotykamy najczęściej poza granicami naszego rodzinnego miasta. Coraz częściej też, tych najintensywniejszych doznań poszukujemy setki kilometrów od Europy. Miejsc, gdzie warto się oddać pasji poznawania i podróżowania jest ogrom, ale archipelag Gili to jedno z tych, których polecać nie trzeba, a odwiedzić warto. Czas potrafi się tam zatrzymać, a widoki nie potrzebują setek zdjęć, aby na stałe zapisać się najpiękniejszymi fotografiami wprost w naszej pamięci.