Tajlandia – państwo różnorodności

tajlandia

Tajlandia położona jest w Azji południowo-wschodniej. Państwo to graniczy z Laosem, Kambodżą, Malezją oraz Morzem Andamańskim. Do 1949 roku Tajlandia nosiła nazwę Syjam. Dzisiejsze określenie kraju wywodzi się od tajskiego słowa „Thai”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wolny”. Tajlandia wakacje to podróż w samo serce odmiennej kultury, egzotycznego krajobrazu i znakomitej, orientalnej kuchni. Tropikalny klimat tego miejsca wabi turystów z całego świata. Stolica Krainy Uśmiechu uchodzi za najcieplejsze miasto stołeczne na naszym globie, co stanowi kolejny atut wyprawy w te okolice. Ta konkretna część Azji jest niezwykle różnorodna. Przyjezdni mogą liczyć zarówno na spokój, możliwość obcowania z naturą jak i okazję do zaznania wielkomiejskiego trybu życia.

Spis treści:

  1. Koh Lipe: Spokojna odsłona wczasów w Tajlandii
  2. Railay, czyli propozycja dla spragnionych kontaktu z naturą
  3. Błogie leniuchowanie na Koh Ngai
  4. Wycieczka do Tajlandii: Wielkomiejski klimat Bangkoku
  5. Chiang Mai – Słonie, które żyją w sanktuariach

Koh Lipe: Spokojna odsłona wczasów w Tajlandii

kohlipe-tajlandia

Koh Lipe to jedna z wielu rajskich wysp, z których składa się Tajlandia. Ten niewielki fragment ziemi otoczony jest kilometrami przepięknych plaż oraz cudownie błękitną wodą Morza Andamańskiego. Koh Lipe porasta gęsta dżungla, a nieopodal jej wybrzeża znajdują się rafy koralowe, co powinno szczególnie zainteresować miłośników nurkowania. Wyspa znajduje się w południowej części państwa i wabi do siebie przede wszystkim tych, którzy pragną spędzić urlop w spokojnej atmosferze.

Wczasy w Tajlandii mogą mieć różne tempo. O ile w stolicy kraju jest ono zawrotnie szybkie, o tyle na Koh Lipe czas płynie powoli. Wysepka jest wolna od jakiegokolwiek ruchu samochodowego i drogich kurortów. Zamiast tego można tam znaleźć liczne bary plażowe, gdzie serwowane są lokalne przysmaki.

Railay, czyli propozycja dla spragnionych kontaktu z naturą

railay

Półwysep Railay to jeden z najbardziej urokliwych zakątków w Tajlandii. Prawdopodobnie nie ma na świecie człowieka, który mógłby się oprzeć urokowi tego miejsca. Piaszczyste plaże oblewane wodą o barwie szmaragdu, stanowią idealne warunki do wypoczynku. To jednak nie koniec; całość półwyspu porośnięta jest bujną, egzotyczną roślinnością. Co więcej, na krajobraz Railey składają się również liczne wzgórza oraz skały wapienne, będące doskonałą propozycją dla amatorów wspinaczki górskiej.

Podczas plażowania można zatem oddać się kontemplowaniu otaczającej natury. Sprzyja to wyciszeniu, którego potrzebuje wielu z nas. Wczasy w Tajlandii powinny stanowić okazję do „zresetowania” zmęczonego umysłu. Półwysep Railey to opcja zarówno dla osób pragnących nieco poleniuchować w pięknych okolicznościach przyrody, jak i wczasowiczów lubiących aktywne spędzanie czasu.

Błogie leniuchowanie na Koh Ngai

koh-ngai-tajlandia

Skoro już mowa o potrzebie „nic nierobienia”, to nie można zapominać o Koh Ngai, która podobnie jak Koh Lipe, jest wolna od dużej liczby zabudowań oraz ruchu samochodowego. Niektóre miejsca na świecie nie potrzebują barwnych aktów promocji, ponieważ same w sobie stanowią najlepszą reklamę. Dokładnie tak jest w przypadku tego uroczego zakątka Krainy Uśmiechu. Wystarczy spojrzeć na fotografie wykonane na Koh Ngai, aby zrozumieć, że to właśnie tam pragnie się usiąść w wygodnym leżaku z zimnym, lokalnym piwem w dłoni i miską smażonego makaronu na kolanach.

Wycieczka do Tajlandii może zostać dokładnie dopasowana do potrzeb podróżującego. Niezwykła atmosfera panująca na Koh Ngai to przede wszystkim propozycja dla osób lubiących spacerować, spędzać czas w kajaku oraz oddawać się przyjemności zwiedzania podwodnego świata. Jeśli więc na co dzień jesteś mieszkańcem dużej metropolii i chciałbyś odpocząć do zgiełku miasta, to urlop na Koh Ngai z pewnością będzie dla Ciebie wysoce satysfakcjonujący.

Wycieczka do Tajlandii: Wielkomiejski klimat Bangkoku

tajlandia-bangkok-1

Wczasy dla każdego oznaczają coś zupełnie innego. Jedni pragną spokoju, inni chcą poczuć, co oznacza określenie „żyć na pełnych obrotach”. Jako, że Tajlandia jest niezwykle różnorodnym państwem, każdy typ podróżnika znajdzie w nim opcję dostosowaną do swoich oczekiwań. Bangkok to esencja chaosu, w której w niezwykle harmonijny sposób łączą się nowoczesność i tradycja. Kosmopolityczny klimat stolicy Krainy Uśmiechu jednocześnie zachwyca i przeraża, ale przede wszystkim fascynuje. Planując wakacje w Tajlandii, nie powinno się pomijać tego punktu na jej mapie, choćby ze względu na to, że to jedna z najbardziej interesujących stolic świata.

Wszechobecne klaksony, dźwięki wydawane przez tuk-tuki i hałas wydobywający się z jadłodajni, przeplatają się tam z atmosferą świętości panującą przy buddyjskich świątyniach. Nie trudno dostrzec, że Bangkok to miasto pełne rozmaitych kontrastów. Odnajdujemy tam zarówno zabytkowe pałace królewskie, jak i całe dzielnice wypełnione szklanymi wieżowcami. Wczasy w Tajlandii to również esencja różnorodnych form rozrywki i zabawy, jeśli spędza się je właśnie w stolicy państwa. Dobitnie zostało to udowodnione w produkcji „Kac Vegas w Bangkoku”, gdzie główni bohaterowie mieli aż nadto wrażeń.

Chiang Mai – Słonie, które żyją w sanktuariach

tajlandia-slon

Chiang Mai nazywane jest również Różą Północy. Ta piękna nazwa ma odzwierciedlenie w niezwykłej atmosferze tego miejsca oraz pejzażach, jakie rozpościerają się w tej części Tajlandii. Góry otaczające Chiang Mai wprawiają w zachwyt nawet najbardziej wybrednych turystów, a liczne świątynie czynią je atrakcyjnym celem podróży dla amatorów zwiedzania. Róża Północy stanowi doskonały punkt wypadowy dla wybrania się na wycieczkę wgłąb okolicznych wiosek, gdzie można poznać przedstawicieli lokalnych plemion oraz… poznać słonie zamieszkujące okoliczne sanktuaria.

Wakacje w Tajlandii mają wiele oblicz. Jednym z nich jest właśnie możliwość bezpośredniego kontaktu ze słoniami, które w Chiang Mai mają zapewnione godne warunki do życia. Opiekunowie starają się ratować przedstawicieli tego gigantycznego gatunku, dzięki czemu w tej części Azji można faktycznie zobaczyć, jak powinno się dbać o te stworzenia. To niezwykle pozytywne, ponieważ w wielu miejscach na świecie wciąż krzywdzi się te piękne istoty, na rzecz „rozwoju” turystyki. Jeśli więc czyimś marzeniem jest dotknięcie skóry olbrzyma, to w Chiang Mai można je bezproblemowo spełnić.

Wycieczka do Tajlandii to ogromne przeżycie dla osób w każdym wieku. Wybierając się tam na dwa tygodnie, bardzo trudno zdecydować się na jeden punkt na mapie Krainy Uśmiechu. To właśnie z tego powodu turyści tak często powracają tam i co roku odkrywają nowe oblicza tego różnorodnego państwa. Tajlandia zachwyca i fascynuje. Egzotyczne krajobrazy, tropikalny klimat i kuchnia, która okryła się dobrą sławą na całym świecie, to tylko jedne z wielu powodów przemawiających za tym, by to właśnie tam spędzić swój urlop. Ten fragment Azji potrafi zaskakiwać nawet tych, którzy już niejednokrotnie zdecydowali się na wyjazd w te okolice. Jeśli więc planujesz swoje pierwsze wakacje w Tajlandii, z pewnością się nie zawiedziesz.