Ucieczka przed zimą na Kubę

Jednym z najpiękniejszych i najchętniej wybieranych kierunków podróży ostatnich lat jest Kuba. Wycieczka na Kubę to możliwość podpatrzenia świata, który niejako zatrzymał się w czasie. Cygara, Fidel Castro i Che Guevara, stare samochody i rum to tylko niektóre ze skojarzeń, które przychodzą do głowy myśląc o tym kraju. Jednak Kuba to dużo, dużo więcej - niesamowite plaże, malownicze krajobrazy, plantacje tytoniu i serdeczni mieszkańcy.

Kuba - wczasy w zimie

Kuba to jedno z tych miejsc, gdzie nie występują znaczące różnice temperatur między porami roku. Mimo to, wakacje na Kubie najlepiej zaplanować w czasie przypadającym na porę suchą - od listopada do kwietnia. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy około 25 stopni Celsjusza i nie musimy martwić się o nagłe, ulewne deszcze. Zimowe wakacje na Kubie to świetna alternatywa dla tych, którzy nie mogą wykorzystać urlopu w trakcie wakacji, a chcą zaznać słońca i relaksu.

Co warto zobaczyć na Kubie?

Kuba to wyspa pełna kontrastów i niedoskonałości, której niesamowita energia oraz swoiste piękno wciągają każdego, kto tu dotrze. Najciekawsze miejsca na Kubie: 

Hawana

Hawana

Hawana - stolica kraju, która zachwyca turystów kolonialną architekturą oraz specyficznym klimatem dawnych lat. La Habana Vieja, czyli Stare Miasto ze względu na wiele unikalnych zabytków i charakterystyczną zabudowę jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynne Muzeum Rewolucji, orzeźwiające mojito i ulice pełne starych, kolorowych samochodów to wystarczające argumenty, by zatrzymać się tu na dłużej.

Vinales

vinales-cuba

Viñales - urocze, kolorowe miasteczko stanowiące świetny punkt wypadowy do słynącej z najlepszego tytoniu na świecie Doliny Viñales. Podczas wycieczki po tych okolicach możesz podejrzeć rolników uprawiających tytoń tradycyjnymi metodami, a także nauczyć się skręcać cygara.

Trynidad

Trynidad

Trynidad - jedno z najstarszych miast na wyspie, będące prawdziwą perłą hiszpańskiej architektury kolonialnej. W wielu oknach zobaczysz tu klatki z kanarkami, które według lokalnych wierzeń przynoszą szczęście i dobrobyt. Osobom lubiącym zażywać odpoczywać na plaży z pewnością spodoba się położona nieopodal miasta Playa Ancon.

Varadero

Varadero

Varadero - jeden z najbardziej znanych kurortów turystycznych na Karaibach, który słynie z rozległych, pięknych plaż. Można tu znaleźć olbrzymie pola golfowe i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Warto zarezerwować sobie trochę czasu na rejs długi, relaksujący katamaranem.

Kuba - porady i ciekawostki

Na Kubę najlepiej zabrać euro, które można następnie wymienić na lokalną walutę, która występuje w dwóch odmianach: dla mieszkańców (peso cubano = CUP) i turystów (peso convertible = CUC).

Wyjazd na Kubę jest związany z koniecznością posiadania wizy lub Karty Turysty, którą można wyrobić w ambasadzie lub agencji pośredniczącej.

Z okazji 15. urodzin kobiety ubierają się w specjalne, odświętne stroje będące symbolem dojrzałości i wkroczenia w dorosłość.

Ernest Hemingway mieszkał na Kubie przez 20 lat - to tutaj napisał swoje najsłynniejsze dzieła.

Czy warto jechać na Kubę? Zdecydowanie tak! Kuba to wyspa oferująca wiele doznań oraz atrakcji, których nie sposób zapomnieć ani porównać do żadnych innych. Spróbuj z nami Cuba Libre na Kubie!